Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ginekolog, lekar sa diplomom, ti rekao da pijes klomifen i da ti ne treba folikulometrija?????????da je to bacanje para????  Ja to prvi put cujem u zivotu, tom doktoru treba oduzeti licencu da radi kao lekar.ovo ti govorim kao neko ko ima puno puno iskustva izmedju ostalog i sa tim lekom...jako se retko dr usudjuju da ga daju bez pregnila koji obezbedjuje picanje folikula... bez pracenja UZ na klomifenu oni mogu ostati ciste, dalje ovulacija na klomifenu je mnogo nekvalitetnija od obicne, sazreva nekoliko folikula, na Uz se prati da cim jedan Bude zreo, da se izazove ovulacija da se ne oplodi neki slabiji folikul jer su onda vece sanse da ne bude plod kako treba... tako da to ako je dr rekao da je to bacanje para, onda treba bezati od njega..

Kao sto je neko gore napisao, klomifen je jako opasan i nimalo naivan lek, koji kada se uzima, stanje treba dobro propratiti, moze ostaviti jako puno posledica... a sto se tice zapusenih jajnika mislim da se oni lekovima ne mogu otpusiti vec samo intervencijom gde se takoreci produvavaju...

Ja ti cestitam i zelim uspesnu trudnocu svakako..

Ovo sam sve gore napisala da neko od ovih devojaka, zenica, koje su nekad ocajne u zelji za bebom, sto je sasvim normalno, ne poveruje da je klomifen zaista tako 'bezopasan' lek koji se moze piti na svoju ruku i da ga uzme bez lekara, jer moze takav problem da napravi da nikad vise ne moze da ima decu.. tako da devojke pamet u glavu, nista na svoju ruku!

Nije svaki dr isti, svi su drugaciji.

Klomifen opasan nije lek leci sterilitet, ako sa zenom postoji jos neki problem moguce da plod nece da bude dobar. Samnom je sve hvala bogu uredu samo je ovulacija bila problem. Moja rodjaka je 3.mesec pila klomifen pregnil primila nije beba ziva i zdrava. Nijedna zena nije ista svaka ima svoje, nekoj zeni nece da deluje klomifen uopste a nekoj zebi poraste folikul 26mm i nece da pukne. Moj je pukao jer sam dobro odreagovala na njega i eto trudna :) 

Svaka zena je svoja prica, ne mozes ti da kazes tako nesto a svaka zena je drugacija.. 

Ako sa zenom ima neki problem ni klomifen nece da šomogne dok se problem ne resi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravi svima :)nova san na forumu i dugo vremena mi je trebalo da se konačno javim...želimo bebicu već 1,5 dana i ovaj mesec mi kasni 28 dana i danas sam uradila test i opet 1 crtica:(

Cao Ninolino,

sta kaze dr? Da li imas policisticne jajnike ili nesto? Da li i inace ne dobijas svakog meseca, nije bas normalno da ti "kasni" 28 dana.

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koliko ti imas godina i koliko si godina u ovoj borbi, ja imam 40 godina sa mnogo staza u borbi za potomstvo, i ne postoji NIJEDAN  DR na ovom svetu koji ce ti reci da je klomifen lek koji u sustini 'nije opasan'.. taj se lek inace samo u Srbiji moze kupiti bez recepta...

Tvoj problem je 'samo ovulacija'? Pa to je inace problem zbog kojeg zene ne mogu ostati trudne...

Svaki normalan dr pre terapije klomifenom radi tzv klomifensku probu jer svaka zena reaguje drugacije sa tim lekom. Ja sam npr sa pola tablete dnevno bila hiperstimulisana i morali smo preskociti taj ciklus..Jel si ti spremna da zbog tvog posta neka zena uzme taj 'bezopasan' lek na svoju ruku, napravi sranje recimo sa hiperstimulacijom ili ne daj boze necim gorim, zavrsi u.bolnici ili ne znam ni ja sta... ti si spremna da to imas na svojoj savesti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce se javiti na ovoj temi nasa "saborka" @Cipelic koja je dr farmacije da objasni kakav je klomifen lek ...

Lily0508 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koliko ti imas godina i koliko si godina u ovoj borbi, ja imam 40 godina sa mnogo staza u borbi za potomstvo, i ne postoji NIJEDAN  DR na ovom svetu koji ce ti reci da je klomifen lek koji u sustini 'nije opasan'.. taj se lek inace samo u Srbiji moze kupiti bez recepta...

Tvoj problem je 'samo ovulacija'? Pa to je inace problem zbog kojeg zene ne mogu ostati trudne...

Svaki normalan dr pre terapije klomifenom radi tzv klomifensku probu jer svaka zena reaguje drugacije sa tim lekom. Ja sam npr sa pola tablete dnevno bila hiperstimulisana i morali smo preskociti taj ciklus..Jel si ti spremna da zbog tvog posta neka zena uzme taj 'bezopasan' lek na svoju ruku, napravi sranje recimo sa hiperstimulacijom ili ne daj boze necim gorim, zavrsi u.bolnici ili ne znam ni ja sta... ti si spremna da to imas na svojoj savesti???

Heej, Aleks  je lepo napisala da se savetuje sa doktorom, i da ona misli da joj je taj lek pomogao, ja mislim da u danasnje vreme ne postoji devojka,zena koja bi tako nesta radila na svoju ruku, vec joj je rekla da se posavetuje sa dr u vezi tog leka. Ja evo na primer mislim da je meni pomogao Dostinex koji sam pila zbog snizenje prolaktina, i naravno ja to ne bi pila da mi nije endokrinolog rekao, a da pre toga nisam radila sve moguce analize, tako da svaka zena se najpre treba posavetovati sa doktorom. Zasto bi ja pila taj lek a nemam pojma koji je problem sa mnom, eto meni je bio problem hormon,  a ne ovulacija. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravi svima :)nova san na forumu i dugo vremena mi je trebalo da se konačno javim...želimo bebicu već 1,5 dana i ovaj mesec mi kasni 28 dana i danas sam uradila test i opet 1 crtica:(

Heej :) dobro nam dosla i brze otisla iz cekalica :D je si bila kod doktora? Da li ti je nekad kasnila meca? 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, i super ako joj je pomogao, i hvala bogu da bude sve u redu s obzirom da nije praceno sa uz... ja sam odreagovala na recenicu da joj je dr rekao da je uz bacanje para i da prati samo trakicama terapiju klomifenom... to mi prosto zvuci kao naucna fantastika .. i jednostavno smatram zbog drugih zena treba uz tu recenicu da stoji uputstvo -ne pokusavati ovo kod kuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, i super ako joj je pomogao, i hvala bogu da bude sve u redu s obzirom da nije praceno sa uz... ja sam odreagovala na recenicu da joj je dr rekao da je uz bacanje para i da prati samo trakicama terapiju klomifenom... to mi prosto zvuci kao naucna fantastika .. i jednostavno smatram zbog drugih zena treba uz tu recenicu da stoji uputstvo -ne pokusavati ovo kod kuce...

mozda je u njenom slucaju bio mali problem koji se mogao resiti samo malom terapijom. To svakako da nijedna zena ne bi smela nista preduzimati bez doktorove dozvole. 

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ninolino94 

Dobro dosla I sto kaze @Mexi jos brze presla u trimestre.

Ja sam imala problem kao I ti, meca kasni I kasni. A testovi negativni. Brze bolje kod lekara. @Neon zna koja je situacija bila kod mene. 

Ja sam imala vodene ciste, I jako kasnu ovulaciju. 

Ali stvar nije za zezanje. Nazovi I zakazi pregled, jer ako postoji nesto (ne daj boze) bolje je na vreme resiti.

 

@Neon apsolutno se slazem sa tobom da je taj doktor neozbiljan. Fenomenalno je to sto je @Aleksiss24 pomogao. Taj lek nije za zebanciju, moze da napravi gadne probleme. Prvo konsultacija sa doktorom pa tek onda sve ostalo. @Koala ti ne moras da pijes nista, pokusavas tek prvi ciklus. Opusti se. Svakako ti doktor nece dati nista dok ne prodje 6 ciklusa prirodnog pokusavanja.

 

@Mexi kako si zeno? :)

leni, Mexi, Lily0508 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mexi ne razumes ti mene :) ne kazem ja da terapija nije dobra, vec da ne mogu da verujem da je jedan ozbiljan dr nekom prepisao taj lek bez da prati stanje, kako sazrevaju folikuli, koliko ih ima, endometrijum... jer se on zbog klomifena ne zadebljava kako treba itd... ako je zaista tako rekao, uz je bacanje para i prati terapiju tracicama, to za mene nije normalan lekar... eto to sam rekla... i ne bih da neka druga zen pomisli da to tako moze...

KikaC96, Lily0508 i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 sve u najboljem redu, hvala Bogu. Danas me nesto samo ubijaju grudi sa strane ispod pazuha, jesi imala taj problem? Inace nestrpljivo cekam da prodje jos jedna nedelja pa da idem kod dr? 

Kako si ti? Kad si ti bila na prvi pregled, koliko dana nakon pozitivnog test? 

KikaC96 i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 nisam ja ni rekla da bih ja da pijem klomifen, pitala sam samo kako funkcionise, i to juce u grupi na viberu

Na pamet mi ne pada da ga trazim od dr, a kamoli sama kupujem, ne bih se zezala sa takvim stvarima

Ja dobila, opustenije osobe od mene nema :rolleyes:

lex i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 ti me shvatas o cemu pricam i koliko je zajebano kad se boris sa nemogucnoscu da zatrudnis...  

lex, Lily0508 i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 sve u najboljem redu, hvala Bogu. Danas me nesto samo ubijaju grudi sa strane ispod pazuha, jesi imala taj problem? Inace nestrpljivo cekam da prodje jos jedna nedelja pa da idem kod dr? 

Kako si ti? Kad si ti bila na prvi pregled, koliko dana nakon pozitivnog test? 

to sa grudima je normalno, ja sam isla na prvi uz u 8 nedelji. Bila sam u slovackoj, tamo ne primaju pre 8. A test radila na 4+ nesto.

ja sam dobro, malo ledja zezaju. :)

 

Lily0508 i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Neon naravno da razumem, I ja sam imala problem sa jako neozbiljnim lekarom. Kao sto to vec znas. 

@Koala mozda sam I pobrkala, znam da je neko pitao da li moze da pije klomifen. Ne pamtim vise ni ko sta pita. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je to fazon, ono sto svaki covek ima u sebi, cuje da je nekom nesto pomoglo, pa hajde, bez razmisljanja da i ja pokusam, ne razmisljajuci kakve gluposti moze da napravi...

Ja licno mislim da nijedan lekar ne bi se usudio da kaze tako nesto, hajde ti uzmi ovaj lek, kupi tracice na internetu, pa kad budu pozitivne a ti navali... ako zaista postoji negde takav dr, sto ne verujem, treba ga prijaviti nadleznim sluzbama.. jer taj je kupio diplomu..

To je kao da te posalje kuci da se sam operises gledajuci uputstva sa inerneta... :)

Koala i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon,ne bi veorvala kakvih sve ima. Ja razumem o cemu.pricas iako nemam problema hvala Bogu tj nisam imala sa zacecem. Ali najgore je kad neko ima.opravdanje za.neke stvari rodila zivu i zdravu bebu i moja beba je tako.odrasla i.ziva i zdrava....pored neozbiljnih lekara. 

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Neon naravno da razumem, I ja sam imala problem sa jako neozbiljnim lekarom. Kao sto to vec znas. 

@Koala mozda sam I pobrkala, znam da je neko pitao da li moze da pije klomifen. Ne pamtim vise ni ko sta pita. :D

 

ja sam se raspitivala za to, jer stvarno nista nisam znala o njemu, od aleksiss sam cula pa sam pitala vas par zemskica, isto kao i za folnu, jer meni niko nista nije rekao, mislim na ginekologe kod kojih sam bila

ali kad sam cula sve sto je trebalo da znam vrlo je bilo jasno da mi na pamet ne pada da ga pijem, pogotovo, sto si ti vec napisala, jer mi je prvi ozbiljan mesec pokusavanja

treba da uzivam u ovome :wub:

KikaC96, Lily0508 i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tako je, tako i treba @Koala... :wub:

Ali ima dosta zenica koje iz ocaja guglaju, traze, informisu se po netu a nikad se ne registruju na forum.. i takva neka ce procitati i mislice e qul, kupicu taj lek i tračice i bum... ko zna kakve sve gluposti se mogu desiti i koliko mogu sjebati i svoje zdravlje a mozda i sansu za trudnocu...

Eto to je bio moj motiv da napisem moje misljenje...klomifen je super lek kada se sa njim rukuje pod nadzorom, iskljucivo lekara i UZ...  u protivnom je pre otrov nego lek..

 

Izmenjeno od strane Neon
Koala i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja se nadam da ce se javiti na ovoj temi nasa "saborka" @Cipelic koja je dr farmacije da objasni kakav je klomifen lek ...

@Cipelic , javi se draga, nema te odavno :)

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Ninolino,

sta kaze dr? Da li imas policisticne jajnike ili nesto? Da li i inace ne dobijas svakog meseca, nije bas normalno da ti "kasni" 28 dana.

Pregled sam imala početkom godine i sve je bilo u redu, sledeći imam u januaru, pa ću pitati da uradimo malo detaljnije nalaze..

I pre sam imala problema sa kašnjenjem ali u poslednjih godinu dana je bilo redovno i bez problema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ninolino94 

Dobro dosla I sto kaze @Mexi jos brze presla u trimestre.

Ja sam imala problem kao I ti, meca kasni I kasni. A testovi negativni. Brze bolje kod lekara. @Neon zna koja je situacija bila kod mene. 

Ja sam imala vodene ciste, I jako kasnu ovulaciju. 

Ali stvar nije za zezanje. Nazovi I zakazi pregled, jer ako postoji nesto (ne daj boze) bolje je na vreme resiti.

 

@Neon apsolutno se slazem sa tobom da je taj doktor neozbiljan. Fenomenalno je to sto je @Aleksiss24 pomogao. Taj lek nije za zebanciju, moze da napravi gadne probleme. Prvo konsultacija sa doktorom pa tek onda sve ostalo. @Koala ti ne moras da pijes nista, pokusavas tek prvi ciklus. Opusti se. Svakako ti doktor nece dati nista dok ne prodje 6 ciklusa prirodnog pokusavanja.

 

@Mexi kako si zeno? :)

Hvala :)

Meni je čas u redu, čas kkasn.. zadnjih godinu dana je bilo redovno i sada opet kasni i to skoro celi mesec..<_< u januaru imam pregled, pa ćemo da vidimo šta će reći dr..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ninolino94 a ovaj mesec nisi bila kod dr? Ne znam zasto ti toliko kasni, meni se desilo da dva meseca nisam dobila, i u pitanju je bio obican disbalans hormona... a ja bila uzbudjena zbog "trudnoce" jer se nismo pazili

Tako da ako ti je test negativan, mislim da nije trudnoca u pitanju :(

odradi analize pa vidi, mada ne mora da znaci da je nesto straaaasno, kao sto ni u mom slucaju nije bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ninolino94 a ovaj mesec nisi bila kod dr? Ne znam zasto ti toliko kasni, meni se desilo da dva meseca nisam dobila, i u pitanju je bio obican disbalans hormona... a ja bila uzbudjena zbog "trudnoce" jer se nismo pazili

Tako da ako ti je test negativan, mislim da nije trudnoca u pitanju :(

odradi analize pa vidi, mada ne mora da znaci da je nesto straaaasno, kao sto ni u mom slucaju nije bilo

Nisam bila, dugo baš čekaš kad se naručiš, a ne volim da me ubacuju preko reda, jer na kraju krajeva svi čekamo:mellow: da znam da nije trudnoća, verovatno nije ništa strašno, poslednji put kad mi je kasnilo je bilo pred venčanje isto tako nisam dobila celi mesec i mislim da sam baš dobila u trenutku kad sam izgovorila sudbonosno DA, šta ti je psiha :D

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.