Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

@Mexi super sam danas je 11dc. Čekam još par dana i počinjem sa tračicama za ovulaciju. Ti kada si imala ovulaciju?

23. dok 9.12 treba da ne dobijem.

Na jednom forumu sam procitala da je jedna zena pisala da kod nje traje ovulacija 7 dana i da je dva puta ostala trudna i to bas kad su se pazili - ne znam koliko je to istina, sta vi mislite? 

Lily0508 i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz svog iskustva i iskustva okoline, mnogo mi je sumnjivo... znam drugarice koje su iz prvog puta ostale trudne, bez obzira na plodne/neplodne dane, bez razmisljanja o bebi, dok sa druge strane znam sebe, i kad je bilo sa namerom se nista nije desilo, a kamoli slucajno :D 

 

Mexi, mmaka i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

23. dok 9.12 treba da ne dobijem.

Na jednom forumu sam procitala da je jedna zena pisala da kod nje traje ovulacija 7 dana i da je dva puta ostala trudna i to bas kad su se pazili - ne znam koliko je to istina, sta vi mislite? 

i ja isto treba tada da dobijem. Što znači da se tebi bliži dan za ovulacuje. Zar tebi ciklus  traje 25 dana?

Izmenjeno od strane tiaa
doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja isto treba tada da dobijem. Što znači da se tebi bliži dan za ovulacuje. Zar tebi ciklus ne traje 25 dana?

i ti 9-tog?? Meni je ovulacija na 11-12  od prvog dana menstruacije, ja nisam pratila tracicama,  gledam na flo aplikaciji a i uvek mi pokaze tacno bar po sekretu. 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ti 9-tog?? Meni je ovulacija na 11-12  od prvog dana menstruacije, ja nisam pratila tracicama,  gledam na flo aplikaciji a i uvek mi pokaze tacno bar po sekretu. 

čekaj pročitala sam 23. I već gledam u kalendaru kada se to pada. Pomešala sam. I ja koristim flo. Ali meni nije baš tačan. 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čekaj pročitala sam 23. I već gledam u kalendaru kada se to pada. Pomešala sam. I ja koristim flo. Ali meni nije baš tačan. 

23. mi je bila ovulacija. Videcu sa dr oko ovulacije i sta ce mi ona preporuciti. Sad jednom da snizim prolaktin, mnogo zena nije moglo zatrudneti dok nisu snizile  prolaktin.

tiaa i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u nekoj gužvi par dana, pa da vam se javim. 

Što se tiče iznenađenja, ja kad ostanem trudna, lako ću smisliti kako da mu kažem. Ne želim da razmišljam još uvek.:D Da ne krene po zlu, jer šta god smislim ono ne ispadne tako. @Jokic20 drago mi je da si bila na ovom forumu, očekujem da nam povremeno pišeš. Potrudiću se da uradim isto kao ti, vezano za polip. I lepo si rekla, ako postoji problem treba rešiti to. Dzaba ti savet "opustise" kada nešto kvari plan. 

Do sada nisam bila ni na jednom forumu, ali vaša energija i podrška mi prija. Kao da svaku devojku poznajem. Želim da tako i ostane. 

@tiaa veruj mi , da sam ja skinula polip prvi mesec moja beba bi sad imala mesec dana .. ali ne dosta doktora kaze ne smeta . VERUJTE MI DA TO NIJE ISTINA , ja nisam ginekolog i mozda u teoriji ne smeta ali evo ukljucujuci mene , nas 4 smo ostale trudne posle skidanja polipa. 

Ja sam imala biohemisku u maju aa polipom .. i da je bilo srece da je ostala trudnica ali nije .  Sto znaci u teoriji DA MOZEMO DA ZATRUDNIMO sa polipom ali mnogooo tezeee!

Mexi, Lily0508, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hejj zenee, kako ste sta ima novo? :wub:

Ja sam se juce cudno osecala bila uvece do drugarice i boluckao me je stomak kao da cu da dobijem.. Jutros me je desni jajnik malo zaboleo ali jedva se oseti..

Posle koliko od zaceca se javlja prvi simptom posle 6-7 dana ili vise?

Ovo je prvi put da smo imali odnos da znam da mi je ovulacija a i sigurna sam da je bila jer me je boleo levi jajnik i inala rastegljiv sekret 14. Dana a 15 pokazalo dve crte.. Nadam se da se ovog meseca necu razocarati :wub: 

 

tiaa, KikaC96, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksiss24, i meni je tako bilo isto par dana posle sigurne ovulacije

isto me je boleo jajnik, malo malo, blagi grcevi

Nadam se da cemo sve trudne u ng da udjemo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksiss24, i meni je tako bilo isto par dana posle sigurne ovulacije

isto me je boleo jajnik, malo malo, blagi grcevi

Nadam se da cemo sve trudne u ng da udjemo :wub:

Jojj daj boze, ma ja ovo osetim jedva malo bas je blag bol ali opet je tu... Nadam se da cemo uskoro da vidimo  sve zene te dve II :wub:

doda, Lily0508 i Koala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja posle ovulacije osećam blagi pritisak u donjem delu stomaka. To traje par dana i posle se sve vrati u normalu. @Aleksiss24 želim samo da ti kažem da bez obzira što si ono pila, postoji mogućnost da se nije "primilo". Čak i kada se imaju odnosi za vreme ovulacije. Mogućnost je  20-25%. Znam da se dosta brineš, ali samo želim da ti kažem da to ne prihvatiš da si svoje obavila i da si sigurna da si ostala. Jer najgori je osećaj kada si potpuno siguran da je uspelo, a menstruacija ti počne najnormalnije. Prošla sam kroz to stanje i nisam se lepo osećala. Imala sam bol u donjem delu stomaka i jutarnje  mučnine, i mogla sam da tvrdim da je to to. Međutim, veštica je krenula najnormalnije. Već 2 puta sam pratila ovulaciju pomoću tračicama i imali smo ciljane odnose i ništa. Znam da smo sve ispratili ali i dalje je sve po starom. Evo još malo pa krećem sa tračicama i nadam se da će 3. smajlić biti ono što želimo.

Šta god da smo mm i ja radili, ništa nam nije uspelo iz prve. Nismo mi te sreće da uđemo u voz među prvima. Sređivanja papira par godina, posao takođe i sada ovo. Imamo samo podršku porodice i to je to. Pomirila sam se sa tim, ali to me je naučilo da mnogo više cenim neke stvari u životu. 

Izmenjeno od strane tiaa
miliccam, doda, Jeka94 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja posle ovulacije osećam blagi pritisak u donjem delu stomaka. To traje par dana i posle se sve vrati u normalu. @Aleksiss24 želim samo da ti kažem da bez obzira što si ono pila, postoji mogućnost da se nije "primilo". Čak i kada se imaju odnosi za vreme ovulacije. Mogućnost je  20-25%. Znam da se dosta brineš, ali samo želim da ti kažem da to ne prihvatiš da si svoje obavila i da si sigurna da si ostala. Jer najgori je osećaj kada si potpuno siguran da je uspelo, a menstruacija ti počne najnormalnije. Prošla sam kroz to stanje i nisam se lepo osećala. Imala sam bol u donjem delu stomaka i jutarnje  mučnine, i mogla sam da tvrdim da je to to. Međutim, veštica je krenula najnormalnije. Već 2 puta sam pratila ovulaciju pomoću tračicama i imali smo ciljane odnose i ništa. Znam da smo sve ispratili ali i dalje je sve po starom. Evo još malo pa krećem sa tračicama i nadam se da će 3. smajlić biti ono što želimo.

Šta god da smo mm i ja radili, ništa nam nije uspelo iz prve. Nismo mi te sreće da uđemo u voz među prvima. Sređivanja papira par godina, posao takođe i sada ovo. Imamo samo podršku porodice i to je to. Pomirila sam se sa tim, ali to me je naučilo da mnogo više cenim neke stvari u životu. 

Nisam potpuno sigurna a i navikla sam na negativne testove pa mi je dve jedno sta god bilo ne odustajem. Ja ovulaviju nikad nisam osetila, a tog 14.dana uvece je poceo da me bolucka lebv jajnik i ginic mi je odmah rekao i to o preko telefona da mi je to bila ovulacija i ds mi folikul vrv bio na levom jajniku jer me je levi boleo i ds sam imala 24h da imam odnos od pucanja folikula. Sa ovim lekom sanse su 90%-100% za zazrudnjivanje kako mi je on reko. Reko je da ima i zene koje ne reaguju na taj lek uopste i da om ne pomogne oko pucanja folikula.Videcemo moja rodjaka je iz prvog puta ostala sa tim lekom pa cemo da vidimo :)).. Razmisljam pozitovno i to je to, kako Bog da.. Imam jos 5 tracica taman za sledeci mesec ako ovog meseca nista ne bude.. 

Lily0508, doda i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenice  kako ste ima li sta novo kod vas ? Ajmo hvatajmo micin prah blizi se ng... :D

tiaa, Aleksiss24, Koala i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo pijuckam kafu.:D Ti kako si? Pa trebalo bi da se pogušimo od praha, pošto pored @miliccam, praši @Jokic20 i @Lily0508:D.

Samo do tebe jos da stigne I da mogu mirno da spavam. :)

Doda je vec oprasena, cekamo samo njen test sada. 

Aleksiss24 i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasim prasim..sad ispadam dosadna ali @tiaa dok god nisam sinula polip nista od ovulacije i pracenja.. ja sam za god dana otprilike 7 mes. Imala ciljne odnose kako pokaze trakica i nista...

A posle polipa , prva folikumetrija i dve crtice 

Inace polip mozes da skidas besplatno u bonici treba ti samo uput.. prelaka intervencija , nista niti osecas niti boli.. a sto da ne skines onda :)

doda i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo do tebe jos da stigne I da mogu mirno da spavam. :)

Doda je vec oprasena, cekamo samo njen test sada. 

Moco iz tvojih usta u Bozije usi.. Ja se nadam da si me dovoljno oprasila jos i @Jokic20 i @Lily0508 nadam se poz testu ali ga necu raditi dok mi ne bude kasnilo 5dana.. Tada bi trebalo i da odem kod moje dr za rez pa taman ako mi bude kasnilo da uzmem uput za dabl test.... Drzite fige da ne dobijem.. I ja vama drzim @tiaa @lex @Koala @Aleksiss24 @Jeka94.. Izvinite ako sam zaboravila neku.. Nadam se da nisam.. Nsdam se da cemo sve za ovim prahom da krenemo u ng trudne... ^_^

miliccam, Koala, Jeka94 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasim prasim..sad ispadam dosadna ali @tiaa dok god nisam sinula polip nista od ovulacije i pracenja.. ja sam za god dana otprilike 7 mes. Imala ciljne odnose kako pokaze trakica i nista...

A posle polipa , prva folikumetrija i dve crtice 

Inace polip mozes da skidas besplatno u bonici treba ti samo uput.. prelaka intervencija , nista niti osecas niti boli.. a sto da ne skines onda :)

Pa ja sam paničar neviđeni, ali u ovome glumim sasvim jednu opuštenu osobu. Pošto se u Februaru javljam svom ginekologu videćemo tada šta se dešava. Ne znam, malo me je i strah da to skinem. Tešim se da je mali pa kao postoji mogućnost da sam sklizne. Veruj ja bih zbog svake tačkice išla kod lekara vezano za trudnoću, ali ne želim da me svaki dr zna po tome. :D Ginekolog je uradio uz, rekao da je sve uredu. Dao mi je folnu kiselinu i unutra je još nešto što pomaže da jajnik bolje funkcioniše. Tj, ako ima nekih smetnji. Rekao je ako za 6 meseci se ništa ne dešava, radimo analize. Ne bih želela da me vrate nazad, i napomenuću im da smo radili test za ovulaciju. Tako da mi smo pokušali koliko smo mogli.

Aleksiss24 i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@December znam da si otisla sa teme, ali nedostajes, kako si, kako napreduje trudnoca?

@Neon nas je isto bodrila dosta, kako si ti , kako su bebice?

Pisite nam da vas cujemo ponekad ^_^

Aleksiss24 i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke! :wub:

Pratim vas redovno, ne brinite :) ovo mi je najdraža grupa, pa sam nekako sentimentalno vezana za sve vas :wub:

@Mexi Od simptoma grudi počele, uveče bas bole i kao balon budi, al' ujutru malo manje bole bar. Umaram se brzo i imam vrtoglavice. Juče me je glava užasno bolela, sve sam probala, masažu, tuširanje, kafu i limun i ništa.. Na kraju sam popila jedan Paracetamol i jedva me popustilo. :(

Betu još nisam radila, nadam se da ću uspeti ovih dana. 

@miliccam tebi svaka čast na zaprašivanju, baš imaš dobar zamah :D:D :babymommy:

Ajde ostale čekalice u novu godinu sa paketićima u stomacima :wub::baby:

 

Koala, doda, Aleksiss24 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj zene sto mene bole krsta... Otkidaju.. :mellow: 

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to tako treba :D ne zali se :P

Necuuuu, ali se nadam da je to to da od toga bole inace ako je suprotno bas i ne bi da me bole... :D drzite fige da je to to... 

Lily0508, KikaC96 i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj zene sto mene bole krsta... Otkidaju.. :mellow: 

Koji ti je dpo? Tj kada bi trebalo da ne dobijes?

Mene je sve bolelo kao da cu da dobijem, cak I nakon pozitivnog testa, I tako nekih 5, 6 dana pa je prestalo. Drzimo palceve i cekamo! :baby:

Lily0508, doda, Koala i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.