Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

tiaa, evo vec neko vreme razmisljam sta da ti napisem, znam da znas da nije smak sveta I da ce doci bebica, samo polako ali znam I da nije svejedno iz meseca u mesec cekati I iscekivati I na kraju nista. Ja bih na tvom mestu pokusala jos koji mesec pa bih onda isla na dalje analize. Jako mi je bilo krivo kada sam videla da si dobila, od pocetka smo zajedno na temi I nadala sam se tvojim plusicima ovog meseca. Samo hrabro I samo napred! 

Hvala Mico. Kada sam dobila nisam se šokirala, jer sam kroz tako nešto već prošla. Da je bilo drugačije možda bih se iznenadila. Svakako da ne odustajemo. Nego baš iscrpljuje to čekanje. Toliko sam fokusirana na ovu situaciju, da sam zapostavila mnogo bitne stvari. Jednostavno mozak mi ne daje da razmišljam na nešto drugo. A opet se kontrolišem i ne paničim. Pomirila sam se sa tim da neće se desiti tek tako. I da u Februaru zakazujem termin.

KikaC96, lex, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke .. ko ne ocekuje ovih dana ?

Meni je danas 30. ( dobijam od 27-30) , ali sam na utogestanu koji odlaze vesticu .. ali da li on odlaze i simptome pms .. jer ih nemam koje obicno imam..

Pokusavamo vec god. dana pa tako da imam umisljene simpt. Koliko hoces.. :)

Ali ono sto mi je cudno jeste dijareja koja me je probudila jutros u 7...

 

Svakako radim test 27. pa javljam.. drzite mi palceve :):):)

doda, lex, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila.:(

Tačno sam juče osećala blage grčeve i stomak mi je bio malo naduven. Prošlo je tačno 14dpo. Pokušaćemo još dva puta i u Februar se javljam dr. Idem na siguricu. Dva meseca pratim ovulacuju pomoću testa i imamo ciljane odnose. I ne znam više šta da kažem. 

:( 

"Sutra je novi dan."  Nema odustajanja sad. Drzim fige i saljem pozitivnu energiju. :wub:

miliccam, lex, tiaa i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke .. ko ne ocekuje ovih dana ?

Meni je danas 30. ( dobijam od 27-30) , ali sam na utogestanu koji odlaze vesticu .. ali da li on odlaze i simptome pms .. jer ih nemam koje obicno imam..

Pokusavamo vec god. dana pa tako da imam umisljene simpt. Koliko hoces.. :)

Ali ono sto mi je cudno jeste dijareja koja me je probudila jutros u 7...

 

Svakako radim test 27. pa javljam.. drzite mi palceve :):):)

Drzimo palceve.. :) 

I ja ne ocekujem za 4 dana, isto tako bez simptoma, ali nista ama bas:mellow: Mozda zbog svih hormona od VTO od proslog meseca, ne znam.

Dijareja moze da bude od bilo cega, mozda si samo pojela nesto sto ti nije prijalo. 

tiaa, lex, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost sad mi kaze mm da i njega isto muci stomak .. tako da nije simptom ( citala sam da moze da bude zato sam polislila ).. a pre dva dana smo vecerali isto tako da to mora da je too..

 

Drzim fige i za tebe.. jedva cekam ..

Test bi pokazao i sad al muz insistira 27.. jer to je 2 dana od max kasnjenja .. kaze da to sto radim pre ocekivane ili na dan .. not a good luck... hahhaha show sa njima :)

lex, miliccam, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde ste zenice kako napreduje cekanje ? mozete li jos koji dan da se strpite? ^_^

@Jokic20 , @Lily0508 ajde zenice vi ste jos malo na redu .. cekamo vase testice ... 

@tiaa draga glavu gore sutra je novi dan, ima vremena za bebicu ,,ja bi se slozila sa @miliccam jos je rano da zakazujes preglede ,mlada si ,nije jos  proslo godinu dana od pokusavanja ,pokusaj jos koji mesec ,pa onda ,kazem ti ja sam 5 meseci pravila oba deteta , milila sam da ne mogu da imam decu ali eto ,dosli su kad sam se najmanje nadala .. zato ne odustaj ,samo se opusti ne razmisljaj o bebi ,moj ti je savet da ni ne pratis ovulaciju sta ja znam sve to ,tako sam ja ,opustila se ,nisam ni klalendar gledala ni pratila nista ,jeednostavno smo imali odnos svaki dan od mece do mece ,i desilo se ,dosla druga beba ,sad tako i radim i za trecu .. to ti je moj savet ..i zelim ti od sveg srca dasto pre ugledas II ..izvinite zbog gresaka ,u zurbi sam kucam brzo i zato gresim u pisanju.. :wub::babymommy:

tiaa, Lily0508 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno.  Znaći mi da sa vama pričam. Jer ne želim okolinu da mučim oko toga i da se i oni toliko razočaraju kao i ja. Opuštena jesam, ali kada dolazi taj dan mene hvata panika, jer smo kao ispratili te plodne dane i ostalo je samo da vidimo šta se dalje dešava. Mene to drži dok traje menstruacija, posle ne razmišljam o tome. I onda sve ispočetka. 

Pratim plodne dane samo da me ne bi grizla savest što nismo imali i tad kada je najveća mogućnost. Mada, osećam kada su i bez testa. I pojavljuje se braon sekret pre ovulacije, tako da mi je to neki signal.

Što se tiče menstruacije, par dana pre dobijanja ja svako jutro pipam donji deo stomak. Uvek mi je blago naduven. I osećam blage grčeve i bole me leđa. @Jokic20 ako si pratila plodne dane dodaj +14 dana i eto ti dan menstruacije. Ako si par dana kasnije imala ovulaciju možda zbog toga kasni, ako je prošlo više od 14 dana onda si sigurno trudna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno.  Znaći mi da sa vama pričam. Jer ne želim okolinu da mučim oko toga i da se i oni toliko razočaraju kao i ja. Opuštena jesam, ali kada dolazi taj dan mene hvata panika, jer smo kao ispratili te plodne dane i ostalo je samo da vidimo šta se dalje dešava. Mene to drži dok traje menstruacija, posle ne razmišljam o tome. I onda sve ispočetka. 

Pratim plodne dane samo da me ne bi grizla savest što nismo imali i tad kada je najveća mogućnost. Mada, osećam kada su i bez testa. I pojavljuje se braon sekret pre ovulacije, tako da mi je to neki signal.

Što se tiče menstruacije, par dana pre dobijanja ja svako jutro pipam donji deo stomak. Uvek mi je blago naduven. I osećam blage grčeve i bole me leđa. @Jokic20 ako si pratila plodne dane dodaj +14 dana i eto ti dan menstruacije. Ako si par dana kasnije imala ovulaciju možda zbog toga kasni, ako je prošlo više od 14 dana onda si sigurno trudna. 

Hvala Tiaa znam tacno da je bila ili 10.11 ili 11.11 ... i veruj mi ja bih znala da sa  trudna bez problema da ne uzimam utrogestan svako vece po 200mg.. a on ti pomeri vesticu dok ga uzimas.. a meni je doktor rekao da obavezno zavrsim krug od 14 tabletica pa onda da prekine ako nazalost nisam trudna ili ako jesam da nastavim dok ne dodje pregled.

to pada 27. Tako da tad radim i jedva cekam..

dosta toga smo prosli za godinu dana , i dosta toga ispravili .. ( insulinka , polip..) pa se nadam da je urodilo plodom :)

miliccam, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace Tiaa i druge devojke .. cisto savet..

 

Ja sam bila kod iste doktorke 4 godine .. i sve kao super strava , od toga 9 mes. Sam pokusavala da ostanem trudna dok me je ona vodila ..

Dok moja kuma je vodila kod jednog doktora njen slucaj 4 god i na kraju ode kod drugog i posle par puta covek joj nadje probleme i korak po korak i evo trudna je posle 4 godine .

I odem i ja kod njega , isto nasao mi par problema i na prvom pregledi video mi polip na cervikalnom kanalu .. da ne kazem da ta doktorka to nije videla 4 godine .. strasno ! I skinula sam ga histeroskopijom u oktobru...

 

Neki doktori kazu da polip, cista ne remeti da se ostane u drugom stanju.. ja iskreno iz vise primera ukljucujuci i moju kumu koje odmah ostala trudna posle intervencije mislim da nisu u pravu...

 

Tako da pogledajte i to da li mozda imate .. na pregled se ide posle vestice jer je tad endometrijum najtanji i moze sve da se vidi...

 

 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja drage moje sutra rano ujutru idem na ultrazvuk.. Redovna kontrola, pa da vidimo sta moja dr kaze kako stoje stvari kod mene dole :D dal je idalje tamo gde treba da bude hahha :D

lex i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jokic, u aprilu u Srb privatno, su mi otkrili 3 ciste. Pila sam 3 meseca diane 35 i javila se u okt. ginekologu u austriji. Rekao mi je da imam jednu cistu i jedan polip. Možda je taj polip bio odavno tu, ali ga ova u aprilu nije videla. Ne znam. I takođe je rekao da je polip vrlo mali i da on ne bi trebalo da smeta.

Lily0508 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako su meni nasli i skinuli letos polip na ulazu iz grlića u matericu od par milimetara, al' eto i posle toga VTO nije uspela.. :( sve smo individualne i ko zna šta je pravi razlog svakoj od nas zasto ne ostajemo trudne tako lako.. moja mama je, kako kaže, mogla da zatrudni gledajući samo u tatin donji veš :lol: al' eto, ja nikako.. gledam i gledam u mužev... i nikako :P

miliccam, tiaa i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jokic, u aprilu u Srb privatno, su mi otkrili 3 ciste. Pila sam 3 meseca diane 35 i javila se u okt. ginekologu u austriji. Rekao mi je da imam jednu cistu i jedan polip. Možda je taj polip bio odavno tu, ali ga ova u aprilu nije videla. Ne znam. I takođe je rekao da je polip vrlo mali i da on ne bi trebalo da smeta.

 

molim te nemoj da razmisljas skini.. procedura se zove histeroskopija i mozes da radis privatno oko 450 e i mozes drzavno besplatno.. Isto rade u obe varijante .. jedino se ceka drzavno.. mada mozda i imaju termin...

kratka anestezija i ides kuci.. nema boli nema nista .. malo krvi na vesu i to je to . I ne razmisljas da li smeta ili ne ..

 

tiaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da napomenem .. moja kuma je pokusavala 4 godine . Imala je cistu i neki polip .. operisala se lapraskopski u Grackoj bolnici da skinu cistu ( to je ipak malo ozbiljnije nego samo polip ) i ostala trudna prirodno sledeci mesec.. 

A da ti ne kazem kako su je ostali lekari setali..to nista ne smeta, treba da se opustis .. slali je akupukturu...

tiaa i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeniceeee, ajde neka koja se razume da mi pojasni nke stvari molim vas .. Ovako

Uterus: polozaj AVF

Duzina:81mm

Anteroposteriorni promer:46mm

Transfezalni promer:53mm

Endometrijum:11mm

Ovarijum dex. :35x20mm

Ovarijum sin. :33x23

Cavum douglasi B. O

 po dr jos uvek mi nije ovulacija imam neke ciste koje jos nisu pukle. .

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

4-tog decembra bi trebalo

Ja dobijam na 27dana 

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda, ja bih na osnovu debljine tvog endometrijuma rekla da ti je ovulacija prosla a I na osnovu toga da za 8 dana ocekujes vesticu. U toku ovulacije endometrijum je od 6 do 8mm, posle toga mu debljina raste.

Sta ti je rekao dr?

lex, doda i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ona kaze imam cistice na jajniku dosta njih koje pucaju kad, je ovulacija po njoj nisu pukle, i da mi je tada iscedak rastegljiv, providan onako kristalan, ja to od mece nisam videla takav sekret, a sto se tice endometrijuma stvarno se ne razumem u to nije mi rekla nista za to, zato mi nije jasno sto mi je endometrijum 11mm sta to znaci jel se on pred mecu stanji ili kako? 

lex i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je pred mecu najdeblji pa se onda kada dobijes oljusti I smanji I tada je najtanji. Nema meni logike da ti jos nije bila ovulacija, jedino ako ti se ovog meseca nije nesto poremetilo, pa ti ovulacija dosta kasnije a samim tim I menstruacija. Ali on ti je vec jako zadebljan. Ja taj rastegljiv iscedak nikada nisam videla, tako da nije on bas neko merilo. 

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što je deblji, to je znak da je blizu menstruacija. Po tome sam videla da ti menstuacija treba početi uskoro, a ona kaže da se ovulacija treba desiti. Malo mi ne jasno.:huh: 

miliccam, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ga nisam videla uopste od mece prosle. Starno ne znam . Jel moguce dve ovulacije u jednom mesecu? 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam da lutearna faza treba da traje 14 dana, ako je ispod toga kao nije dobro. Meni se prošli mesec ovulacija desila dosta kasno 24.dc a i menstruacija je kasnila.

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.