Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Hmm Aleks,  nemoj da brines mislim da svi ovde prolazimo kroz isto , ako se i danas pojavljuje krv onda je vestica jer sam citala da  implatacijsko  krvarenje ne lici nimalo na vesticu jer to nije sveza krv i samo nekoliko kapi e sad vise o tome ne znam jer nemam iskustva. Sto se tice vestice meni uvek prvo ide braon krv pa onda ona sveza, a inace svakog meseca mi je drugacije nekad me boli stomak nekad ne. 

Ja se iskreno nadam da ti je lazna menstruacija ali ako i dalje krvaris onda mi to ne lici na to. Sacekaj do sutra najbolje ces se posavetovati sa dr. 

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam, moja drugarica je 3 meseca imala normalnu menstruaciju malo joj je manje isla i bila svetla kao sto je meni sad, a bila je trudna.. Videcemo nema pravila

Ako je ovo menstruacija ja ovakvu nikad nisam imala niti dobijala uvece, uvek mi je isla puno i bas tamna krv a sad je jako svetla mnogp manje i prvo je bila braon 

Videcemo polako dizem ruke, bradavice su mi velike bas i tamne a grudi sve vece i vece i pune sa venama 

Ovo mi se prvi put desava zato se plasim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam stvarno, videcu ako mi ne prodje do sutra ujutru dizem ruke, ako prodje idem kod gin kako kako mi je i zakazano, videcu sta ce da bude..

Najvise me baca u zabludu zasto nisam imala jake bolove ako je menstruacija, i zasto je uopste uvece dosla, i prvo je bila braon krv na gacama, posle sam se obrisala i isucerele su dve kapi roze bleda krv, posle toga nista samo dve kapi na ulosku. I sad ide ali je svetlo crvena i evo vise nema ugrusaka i bas malo ide..

Zbunjena sam skroz, nikad mi se pre ovo nije desilo a nikad za ove 10 god kako sam prvi put dobila uvek dobijem ujutru sa nenoemalnim bolovima i stavljam obloge, a sad nema malo me je zaboleo jedva malo nisko i to je to kao da mi krv ne curi.. Bas sam u zabludi :(

Aleks, ja bih ti rekla isto sto i Leni, da si imala biohemijsku trudnocu, posto sve tako kako opisujes je meni bilo pre dva meseca kada sam imala biohemijsku. Menstr je kasnila par dana test je bio pozitivan pa je crtica pocela da bude sve bledja na svakom sledecem testu, da bi na kraju test bio negativan. A vestica je dosla prvo nesto rozikasto, pa onda sledeceg dana normalna krv i trajala je cak 9 dana. I takodje me nije bolelo nista a inace imam jako bolne menstruacije. Ono sto je dobro, sada ces se lepo iscistiti i velike su sanse da ce se vec sledeceg meseca plod lepo uhvati i sve biti ok. Ja ti ti od srca zelim.

Lily0508, mmaka i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mico, nadam se.. Razocarala sam se bas puno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mexi  i ja koristim flo. Ali po mom ciklusu nije baš tačna ovulacije u app. Trečice su pokazele da je par dana kasnije. Ti trebaš od 11dc da kreneš da baš pratiš deset dana šta se tačno dešava, jer meni na clearblue tako piše kada treba da krenem sa tračicama, to je tabela a posto je tebi kraća ti krećeš od tog dana. Posle ću ti slikam da vidiš. Dan pre o. Gaće mi budu mokre i sutra ujutru sekret bude kao belance, i osećam neko probadanje u jajnicima.

@lex u petak (ne) dolazi veštica. Ti kako si? Jel piješ virak? Joooj tebi je ostalo još mesec ipo do pravljenja bebice:D. Kako vreme brzo prolazi. Doda nam malo pauzira.

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Aleksiss24 sanjala sam te, meni se prošli mesec nešto slično desilo. Dobila sam m. 40.dc i kada sam otišla da piškim wc solja je bila skroc crvena. Legla u krevet ništa ne curi. Tako sam se uplašila, užaš. I na kraju dana krenula. A ja tako ne dobijam, ide prvo braon krv i polako počinje meca. A ja to jutro samo svežu i retku krv. Moja dr kaže da se plod nije lepo ugnezdio i zato dođe do toga. Znam da ti je sad mnogo teško, i ne razmišljaš šta dalje. Kada se miliccim isto to desilo jedna članica je napisala da se brzo ostaje posle biohemijske trudnoće i zaista je tako i bilo.

Lily0508 i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj boze da je tako, ja uvek kad trebam da dobijem uvek odmah ide krv sa velikim ugruscima, a sad nema bas puno jedan ako sam videla 

tiaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksis, ne bih da te razocaram, ali meni se lazna nada cini jos gorom. Menstruacija u toku trudnoce je  retka i neuobicajena. Bilo kakvo krvarenje na pocetku trudnoce predstavlja rizik. Veruj da je gore kad je u pocetku krvarenje, ti pijes lekove, mirujes i na kraju dodje do spontanog. Ovako, i ako se desila biohemijska-to je samo znak da tvoje telo odlicno prepoznaje trudnoce koje u samom startu nisu zdrave i da ih odbacuje. Probaj da se smiris i da se naoruzas strpljenjem. Ako imas godina koliko ti u niku pise...bas nemas razloga za brigu...samo polako

Lily0508, tiaa i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce da bude sve uredu, ma ja sam navukla strah neki da necu moci posle ovog da ostanem trudna vise nikad. 

Nemam toliko tada je godisnjica mom muzu i meni, 21 god imam.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce da bude sve uredu, ma ja sam navukla strah neki da necu moci posle ovog da ostanem trudna vise nikad. 

Nemam toliko tada je godisnjica mom muzu i meni, 21 god imam.. :) 

Jao, jao, dete bozije :D Kakav strah! Ja punim 41. u februaru i mislim da i dalje mogu da ostanem trudna :D 

Ajd ti lepo uzivaj sa svojim muzem u narednim mesecima, pa ako se nista ne desi za 6 meseci, vrati se na forum da ti damo savete sta da ispitas. Do tada uzivaj u ljubavi, jedi zdravo, setaj, druzi se i iskuliraj malo :D 

k a m , mmaka, Aleksiss24 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jao, dete bozije :D Kakav strah! Ja punim 41. u februaru i mislim da i dalje mogu da ostanem trudna :D 

Ajd ti lepo uzivaj sa svojim muzem u narednim mesecima, pa ako se nista ne desi za 6 meseci, vrati se na forum da ti damo savete sta da ispitas. Do tada uzivaj u ljubavi, jedi zdravo, setaj, druzi se i iskuliraj malo :D 

carice!!

Aleksis procitaj 2 puta njenu prvu recenicu!!!

ja kada citam ove postove, zaista mi je krivo da se toliko trudite da budete najsrrecnije! Meni je u 2oj ttudnoci jedan dan izasla cista crvena krv, i to je to od krvi. Posle 2ned sam radila betu i pokazala trudnocu. 

Zaista Vam zelimda se sto vise volite i mazite sa dragim i da ne razmisljate puno kad sta kako, samo radite! :wub:

leni, Lily0508 i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jao, dete bozije :D Kakav strah! Ja punim 41. u februaru i mislim da i dalje mogu da ostanem trudna :D 

Ajd ti lepo uzivaj sa svojim muzem u narednim mesecima, pa ako se nista ne desi za 6 meseci, vrati se na forum da ti damo savete sta da ispitas. Do tada uzivaj u ljubavi, jedi zdravo, setaj, druzi se i iskuliraj malo :D 

Moja majka ima 41 godinu pa je prosle godine ostala trudna tako sto je prestala da pije pilule za kontracepciju i odmah ostala trudna :D

Smirila sam se malo, ja sam se uspanicila i ponadala posle 2 pozitivna testa,ali ko zna zasto je dobro pa se ovo desilo..

Pauziracemo malo da se ja skroz sredim i opustim kao pre sto sam bila u fazonu bice kad Bog da, a js se nadam da ce ovde neka devojka/zena javiti lepe vesti 

@tiaa drzim ti palceve za 25.11

miliccam, tiaa, Lily0508 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiaa, primecivala sam i ja sekret i bas bila aktivna tih dana, zadnji mesec sam bas upecala plodne dane i mislila da je to to ali ocigledno nije bilo haha, ja razumem Aleks i ja imam 23 god ali  uhvatim sebe u   bas negativnim mislima o tome kako nesto mozda nije u redu samnom i  nakon 7 meseci pokusaja a sta je sa zenama koje godinama ne mogu ostati trudne.

Aleks,  poslusaj njihove savete, i meni je puno bolje kad procitam lakse se osecam i puno sam smirenija. 

 

tiaa i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke.. Cele noci sam se vrtela nista spavala nisam :( cak sam u snu razmisljala sta se desava.. 

Evo ustala odma u wc otisla, sela na solju a krv iz mene lije kao vodopad izlilo i posle je bilo opet roze, a ksd je lilo i obrisala se na papiru je prvo bila krv kao kod normalne menstruacije i izlilo sa malp ugrusaka (meni nocu krv ne ide) pa je moguce da se nakupljalo... Sad mi ide svetlo crvena krv i roze po malo i to mnogo manje nego kad imam mengu..

Dva pozitivna testa juce sam jedan radila ali pojavila se bela linika pa ne valja test, sad sam uradila iako krvarim negatovan je.. Ne znam sta da mislim a ni na cemu sam.. Ako mi ne prodje do veceras moram da otlazem uz jer krvavu nece da me geda pa cu samo betu da uradim.. Osecam se uzasno kao da je ceo svet nestao :( 

Alekssis , ako je biohemiska. Ja sam je imala u maju, nije nista toliko strasno , i bolje da se samo ocisti i ides dalje. Ono sto je dobro sto kazu da zene brzo ostanu u drugom stanju posle , ja nazalost nisam jos.. ali sam tek skoro otkrila polip koji je pravio blokadu ( ja se nadam da je to .. ovo je prvi mesec pokusaja posle skidanja polipa pa cemo da vidimo) . 

Ti da si uradila betu znala bi sta se desava ...

Meni je prva bila 6 , pa 12 , pa 25 pa 55 pa 115 i sledeca 45 :( 

Svakako glavu gore ! Vidis da mozes prirodno.. meni je moj ginekolog rekao da zene koje ostanu prirodno bilo kako imaju sanse da ostanu trudne ponovo i da kod njih ne treba razmisljati za vantelesnu tako brzo ( jer sam ja nestrpljiva pa sam rekla ajde odmah da preskocimoooo.. a on je rekao ne )

Ja pravim bebu 1 godinu .. i plan je rekao da je ovakav: 

1. Hormoni i brisevi, virusi - Dobri

2. Insulinska rez.  NIJE - pijem glukofaz 750 x 2 pred spavanje smanjila slatkise kazu da treba 100% izbaciti . 

3. Produvavanje jajnika - uradjeno , sledeci mesec biohemiska trudnoca.

4. Provera za polipe i izrastlina u materici tj  histeroskopija ( uradjena u oktobru ) 

5. Provera folikula i endomrijuma- rast i da li pucaju ( radila ovaj mesec sve skolski ) da nije uveo bi terapiju hormona i posle ciljanih odnosa uveo mi progesteron 200mg x1 pred spavanje i beta se vadi za 2 nedelje tj 27.11

6. Folikumetrija i ciljani odnosi 3 meseca za redom

7. Insiminacija 3 meseca za redom

8. Nazalost vantelesna 

I mm spermagram i spermo kultura je ok ne najbolje ali pije vec duze Proxid x2 dnevno , caj od piskavice svaki dan i vitamin C i cink.

Ja pijem Femisam A kapsule sa makom, Inofolik , Vitamim C , Glukofaz 750x2 , u vreme ovulavije aspirin jedan kaze da je dobro za prokrvljenost , virak kapi i sad utrogestan 200mg vaginalno 14 dana do bete 

Eto mozda neko pomogne .. ja jos nisam uspela ali se nadam .. znacemo 29.11 tad se vracam sa puta ..:babycrib:

Aleksiss24 i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da imas 21. God ... gdeee see zuris .. uzivaj :) polakoo .. ja imam 34 muz 37 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure ima li snega kod vas?

Odakle ste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiaa pijem caj ne odustajem, da brzo vreme prolazi ne mogu da verujem bicu ja sa vama jos malo.  I kod nas ima snega bas pada ali nekako kvasan..ja iz Novog Pazara:rolleyes:

tiaa, KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiaa pijem caj ne odustajem, da brzo vreme prolazi ne mogu da verujem bicu ja sa vama jos malo.  I kod nas ima snega bas pada ali nekako kvasan..ja iz Novog Pazara:rolleyes:

koji caj pijes? :) ovde bogami bas napadao, I ne prestaje. :)

IMG-20181118-205610.jpg

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koji caj pijes? :) ovde bogami bas napadao, I ne prestaje. :)

IMG-20181118-205610.jpg

baš mi krivo što nisam kući. Ovde u Autriji još uvek ništa, ali je hladno.

lex i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baš mi krivo što nisam kući. Ovde u Autriji još uvek ništa, ali je hladno.

U Zajecaru prava zima :) ti dodji kuci, pa I neku kafu da popijemo :)

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zajecaru prava zima :) ti dodji kuci, pa I neku kafu da popijemo :)

čoveče možda se i znamo:D

lex i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čoveče možda se i znamo:D

Zajecar je mali grad, skoro se svi znaju :)

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :wub:

Vidim da ima dosta novih, a nadam se da su neke od starih clanica vec presle na drugu temu (kao sto je Spisak trudnica :babymommy: )

Jako mi je drago sto ima jos mojih vrsnjakinja, izgleda da nisam jedina koja zeli da bude mlada mama.. iako studiram i radim, i planiram da zavrsim faks(bas kao sto je moja mama sa mnom u rukama), moja zivotna zelja je beba

Ja sam prestala sa pilulama, sredila hormone i evo me opet na temi, potrudicu se da vas iscitam od momenta kada sam otisla, valjda cu imati vremena da stignem i vratim se u pricu. Trenutno cekamo da vestica prodje 

Mexi, lex, Aleksiss24 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :wub:

Vidim da ima dosta novih, a nadam se da su neke od starih clanica vec presle na drugu temu (kao sto je Spisak trudnica :babymommy: )

Jako mi je drago sto ima jos mojih vrsnjakinja, izgleda da nisam jedina koja zeli da bude mlada mama.. iako studiram i radim, i planiram da zavrsim faks(bas kao sto je moja mama sa mnom u rukama), moja zivotna zelja je beba

Ja sam prestala sa pilulama, sredila hormone i evo me opet na temi, potrudicu se da vas iscitam od momenta kada sam otisla, valjda cu imati vremena da stignem i vratim se u pricu. Trenutno cekamo da vestica prodje 

dobro doslaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.