Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cao devojke, zene. Nova sam na forumu, iako odavno citam vase objave sad konacno da se pridruzim cekalicama. 

Stalno citam kako trebam biti smirena u cekanju || crte, i nikad nisam smirena evo vec 6 meseci bukvalno svaki mesec izmislim sve moguce simptome svaki mesec procitam sve moguce forume o simptomima i na kraju nista, i ovog meseca sam razocarana iako sam bila sigurna da je to to . :(

Dobro nam dosla :)

Ja sam "bila trudna" cak dva puta pre nego sto sam zaista ostala trudna, imala sam sve simptome ali u glavi, I metalni ukus u ustima, smetali mi I mirisi I ukusi, I spavalo mi se jako ma sve zivo a trudna nisam bila, tako da desava se svakoj od nas da umisli od prevelike zelje.

Pre odlaska dr, mislim pretpostavljam da si na regularnom pregledu vec bila, ja bih ti savetovala trakice za ovulaciju ili merenje bazalne temperature, da za pocetak ustanovis kada ti je ovulacija pa onda polako dalje.

Srecno I pisi ako imas nedoumica. 

doda, Aleksiss24, lex i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam punooo. Bila sam na pregledu dr mi je dala koje sve analize treba da uradim, cim prodje vestica trcim po laboratorijama. @Aleksiss24 nadam se si trudna, ja sam tako ovog meseca imala simptome koje nikad ranije nisam pa opet nista, bol u jajniku, nenormalan bol u grudima 10 dana pre menstruacije, jutarnje mucnine ma sve bre haha i opet vestica nadam se da je kod tebe trudnoca. Pratim i plodne dane nijedan do sad nisam propustila ali ipak mislim da ce biti kad je sudjeno. 

doda, lex i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla. I ja sam prošla kroz isto. Kažu da je prvi simptom izostanak menstruacije, retko se desi da je to ranije. Samo se fokusiraj kako da prepoznaš plodne dane, to ja radim trenutno i čekam :D

doda, Aleksiss24 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla. I ja sam prošla kroz isto. Kažu da je prvi simptom izostanak menstruacije, retko se desi da je to ranije. Samo se fokusiraj kako da prepoznaš plodne dane, to ja radim trenutno i čekam :D

lex i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga @tiaa nadam se da cemo uspeti :) 

Ja svaki mesec kazem da cu 'ovog puta' smireno i onda ne mogu da docekam da ne dobijem tako brojim sate do menstruacije :)   

Pokusacu da skrenem misli na nesto drugo jer sam postala opsednuta iako to sebi necu da priznam, mm se vise i ne prima na te moje 'simptome'  jer  ih svaki mesec izmislim :D  

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tiaa opet cu da te smaram :) ja sam online porucivala tracice, na aphoteke.at za 23 e i to one bolje gde ti pokaze 4 plodna dana (trepcuci smajli 4 dana pre ovulacije i smajli koji ne trepce dan pre ovulacije ) i to je dobro jer porucis pa platis tek kada stigne u roku od 2 nedelje.

inace moj dr mi je tada kad smo poceli da pravimo bebu rekao ako se za 3 meseca sa tracicama nista ne desi treba da se uradi spermogram i krene sa analizama...ovako je normalno od 6 meseci do godinu dana... sa tracicama, kad znas tacno kad je ovulacija posle 3 meseca.. :) 

ako hoces mogu ti na pp poslati tacno link za tracice, mnogo su jeftinije

lex i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tiaa opet cu da te smaram :) ja sam online porucivala tracice, na aphoteke.at za 23 e i to one bolje gde ti pokaze 4 plodna dana (trepcuci smajli 4 dana pre ovulacije i smajli koji ne trepce dan pre ovulacije ) i to je dobro jer porucis pa platis tek kada stigne u roku od 2 nedelje.

inace moj dr mi je tada kad smo poceli da pravimo bebu rekao ako se za 3 meseca sa tracicama nista ne desi treba da se uradi spermogram i krene sa analizama...

mi smo hteli da izbegnemo online poručivanje, zato što nam je kartica istekla i td.. nisam znala da na tom sajtu kada poručiš platćaš kada stigne. Mm u fazonu, mani, sigurno će se ovaj mesec dogoditi. Nije stašno, jedna kutija:D. Za taj što pokazuje nisam znala. Ali mi smo bili aktivni i koristili onaj gel što si nam preporučila. Pa planirali smo sa analizama u februaru, tako nam preporučio dr. I on naravno. Hvala ti:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok, registrujes se, porucis, izaberes nacin placanja auf Rechnung (klarna) i oni ti posalju racun mailom koji moras platiti u roku od 14 dana po prijemu posiljke... 11E nije malo, moras priznati :)

tiaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga @tiaa nadam se da cemo uspeti :) 

Ja svaki mesec kazem da cu 'ovog puta' smireno i onda ne mogu da docekam da ne dobijem tako brojim sate do menstruacije :)   

Pokusacu da skrenem misli na nesto drugo jer sam postala opsednuta iako to sebi necu da priznam, mm se vise i ne prima na te moje 'simptome'  jer  ih svaki mesec izmislim :D  

veruj ovde prolazimo kroz isto. Ja sam bila sigurna da je to,to. Ne želim da vas ubeđujem da ste trudne, bez testa, jer kada stigne menstruacija. To je za mene najveći šok. I imala sam čvrste simptome koje su ukazivale na to i na kraju veštica dodje sasvim normalno a ja plačem. Od tada sam rekla hladnije glave. Prošli mesec dosla je posle 40 dana. Ali rekla sam sebi, da ne želim da verujem dok ne vidim test i da budem sigurna. Kada je došla nisam se toliko potresla. U nekoj sam gužvi i užasno pišem. Ali prija mi tema, ne mogu a da ne odgovorim:D

Lily0508 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao posle 3 verovatno jer nije bilo bas vremena za cekanje :) inace kazu kada je kod oba partnera sve ok, sa koriscenjem bas clear blu trakica, ostaje se najvose posle tri meseca i drugom stanju... imam x prijateljica kojima sam preporucila i odmah iz prvog puta su uspele... :) nema puno mozganja zbog smajlija :)

tiaa i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozete da mi posaljete link sajta i ja da porucim..

 @Mexi nadam se i ja draga, zelim i ja tebi dve crtice. Videcemo da li cu da dobijem sutra, a i ovo vreme je uzas pa i ono utice na sve to.. :huh:  Ma samo ja sutra da polozim pa bice svee ostalo:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiaa, kod mene isto tako, iako meni nikad ne kasni dodje ranije dan dva ali nikad mi nije kasnila, tako jednom 3 dana kasni ja sva uzbudjena, spremam iznenadjenje mm kako da mu saopstim lepe vesti, uradim test - nista, rekoh sigurno je jos rano uradicu nakon nedelju dana kasnjenja,  kad ono vestica takvo razocarenje u zivotu nisam dozivela. Ovog meseca imala sam  sve simptome  ali takav bol u grudima znaci 100% ubedjena da je to to i naravno vestica dosla 2 dana ranije da mi da do znanja da se ne nadam uzalud haha :) 

Aleks,  svu srecu ti zelim sutra, nemoj da brines bice sve kako zelis samo opusteno :) 

tiaa i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa sam devojke, i ja vama zelim srecu:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zaboravila sam jps nesto..ja pratim bazalnu temp mozda dva meseca, normalna mi je 36.4.. E ovako ja svakog jutra merim zadnja 10dana mi je 36.7 a u toku dana 37 ili 37.1 najvise 37.2.. Pa sad se ne razumem bas toliko u to :huh:

Evo zasto ja ne verujem u testove https://youtu.be/3r-m8Lf_rNI

Izmenjeno od strane Aleksiss24
Zaboravila sam dodati link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se ja razumem u bazalnu, a nisam neki strucnjak, jedino je merodavna jutarnja (bazalna) temp, kolika je u toku dana nema veze. Takodje mora da se meri makar 3 meseca svakog dana da bismo skontali kako se nasa temp ponasa u kojoj fazi ciklusa (pre, za vreme I posle ovulacije).

Kod tebe ta blago povisena temp moze da znaci trudnocu ako si do sada pratila kako se temp ponasa I ako ti do sada u ovom periodu ciklusa nije bila povisena. 

Moje iskustvo sa testovima je pozitivno, cak I 3 dana pre ocekivane menstruacije test(najobicniji) je bio pozitivan. Sve zavisi od osetljivosti testa I od toga koliko se brzo kod zene poveca hcg u urinu. 

Srecno, I drzim ti palceve da nas uskoro obradujes sa dve crtice.

Aleksiss24 i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećom pa su mi ostale 8 tračice, ako slučajno zatreba za sledeći mesec. Počela sam da pratim ovulaciju, ovo kažem po 1000 put,al' nema veze.:D

Nisam primećivala ranije, ali meni se pre ovulacije pojavi braon sekret. Sutra gaćice mi budu mokre, skoro bez sekreta. I taj dan meni pokaže smajlic, sutra se pojavljuje beo lepljiv sekret i nema ga puno, samo na papiru malo. Verovatno je tada ovulacija. Nisam otkrila toplu vodu, ali možda vam olakšam:D

Mexi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od simptoma nema ništa ja sam digla ruke od toga. Samo stvaram sebi pritisak, a to mi nije potrebno. Izbacila sam to iz glave i fenomenalno se osećam. Imala sam jutarnje mučnine, žigao me jajnik, ukus metala u ustima, mučninu od kafe i td. I na kraju dođe a ja u šoku. Kao sva sam iznenađena što je došla, dva dana ne mogu da dođem sebi. Od prevelike želje ti čekaš i tako psiha zna da napravi zbrku... 

Miliccam je radila najobičniji test, one tračice i bile su tačne. Čula sam da takav test mali zna da laže, imaš kod "trudnoća je dar".

Mexi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja hocu da ne razmisljam o simptomima vise jer sam se bezbroj puta prevarila tako da cekam samo da ne dobijem, nadam se da cu moci da ne mislim toliko o tome.  

@miliccam ti si sad u drugom stanju ?? Pricaj nam kako se osecas? 

 

tiaa i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam hvalaa, saznacu sutra ako dobijem znace se sta je :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cisto da vam prenesem moje iskustvo.

Ja sam pratila ovulaciju, ali ne trakicama nego po sekretu. Imala sam taj providan/rastegljiv sekret, I zigne me jajnik dva,tri puta. :D

prvi put kad sam rekla da necu da pratim nista, da hocu da odmorim glavu. Desilo se, hvala bogu evo 16 nedelja :)

 

Sto se testova tice, ja sam kupila neki bezvezni test u prolazu. Nisam imala vremena da razgledam pa da izaberem.

Krenule mi mucnine I 5 dana pre vestice sa istim tim testom II :D

 

Zelim svima vama da imate II :) <3

tiaa, Mexi, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozete da mi posaljete link sajta i ja da porucim..

 @Mexi nadam se i ja draga, zelim i ja tebi dve crtice. Videcemo da li cu da dobijem sutra, a i ovo vreme je uzas pa i ono utice na sve to.. :huh:  Ma samo ja sutra da polozim pa bice svee ostalo:wub:

ne znam gde zivis, mi smo u Austriji tako da iz tog razloga joj mogu poslati link :) 

ako sisi iz srbije ima i kod nas isto, proguglaj, test je digitalni clear blu test za ovulaciju 

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja hocu da ne razmisljam o simptomima vise jer sam se bezbroj puta prevarila tako da cekam samo da ne dobijem, nadam se da cu moci da ne mislim toliko o tome.  

@miliccam ti si sad u drugom stanju ?? Pricaj nam kako se osecas? 

 

Ja sam najsvezija trudnica, "samo" sto sam radila test. :D Sutra ulazimo u 7.nedelju I konacno se osecam trudno, mucnine, nesvestice I tako to. Do pre par dana apsolutno nista. 

Aleksiss24, lex, Lily0508 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 i @miliccam bas mi je drago, uzivajte u trudnoci  i pisite o simptomima, nadam se da se da smo i mi sledece :) 

bicete naravno :) 

samo pozitivno. ;)

 

ja sam od simptoma imala gadne mucnine (4 nedelje zivela na bake rolls I jogurt) I spavala sam po ceo dan. Ja sam prvo mislila da je suncanica, bili smo na bazenu a tad je bilo neko nenormalno sunce. I drugarica mi kaze uradi prvo test nemoj da pijes nista. Ja uradim i II :D 

Mexi i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojkee :wub:

Ja ustala da se spremam polako za polaganje, opustila sam se pa kako bude bice, nadam se da necu nikog zgaziti B)

Inace nisam dobila, a grudi ce da puknu. Sacekacu jos 2-3 dana pa cu da ponovim test, po onoj aplikaciji meni je ovulacija bila 26.09 pa 27.10,a ja sam 27.10 imala taj beli rastegljiv sekret kao sto je pomenula KikaC96. Ko zna mozda mi je ta krv izasla sto je ostalo od menstruacije, ali 27.10 mi smo bili aktivni bas na taj dan, nisam verovala ovom kalendaru ali zbog sekreta sad verujem. ^_^

lex, miliccam i MimiAle volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.