Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Zene, da podelim srecu sa vama, docekala i ja jutros svoje plusice, tj.crtice:baby:Bila sam (ne znam kako) strpljiva da mi zakasni punih 10 dana, ali isplatilo se:wub:Zelim vam istu srecu i to sto pre!:babymommy:

cestitam anice ,zelim ti da uzivas ovih predstojecih  9 meseci i da ti trudnoca bude laka ... :wub: bas mi je drago da polako sve odlaze odavde u trimestre :babymommy:

lex i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, draga doda:babymommy:I ja delim iste zelje svima:angel:

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zenice ,ja sam sad iz radoznalosti izmerila bazalnu u ustima ,iako sam pila i vodu i svasta u toku dana ,cisto sam htela da vidim kako stoji,znaci jutros mi je bazalna bila 36.7 cim sam se probudila a sada je 37.. da li to znaci da mi je danas ovulacija ili sta ? 

boze koliko sam zbunjena :mellow:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

neon .molim te ostani na temi d mi pojasnis nekd stvari .. ovako .meni je danima bazalna 36.6 jutros je bila 36.7 .sad ja ne razumem st si mi napisalal gore .ako je bazalna jutros bil 36.7 to znaci da je ovulacija bila juce pa smo mi imali odnos i onda je krenula da raste .ili da je ovulacija danas posto je danas krenula da raste ? Ja sam stvarno duduk za to zato mozda ti ovo moje pitanje deluje smesno ali svarno bi volela d mi pojasnis ja se u to bas ne razumem. mene od jutros bolucka stomak .nije sa kazes da mi treba tola obloga ili da se sevijam ali osetim probadanje .sekret mi.je normalan mislim nije ni krvav ni braon ... rano je za simptome ... mi imamo odnose vec siguno 10 dana svako vece .po svim kalendarima razlicito.jedan mi kaze bila mi ovulacija 24 jedan 25 septembra .u svakomslucaju mi smo od kad mi je meca prestala skoro svako vece imali odnos mozda nismo odma posle prestanka mece dva tri dana mm je imao nekih problema ..ali posle toga svako vece.. zato meni nista nije jasno . @Neon pomagajjjjjjj... 

joj zenice moje drage, vi ste se tako zapetljale sa tom bazalnom, a morate znati neke vrlo bitne cinjenice. Ja cu pokusati da vam objasnim koliko znam...

bazalna je ona temperatura( kao sto joj i ime kaze BAZA :) ) koja se meri ujutru, pre apsolutno ikakvog naprezanja, ustajanja itd... bitno je da osoba nije bolesna, da nije prethodnog dana pila alkohol, da je legla na vreme itd... da bi bila merodavna mora minimum 3 meseca da se prati... onoga dana kada skoci temp i kada su svi prethodni uslovi ispunjeni to znaci da je ovulacija bila prethodni dan, ostaje ista tj ne pada ako je trudnoca u pitanju a ako nije onaj dan kada padne taj dan dolazi menstruacija. ... kada se temp meri uvece to nije bazalna to je merenje temperature. 

@tiaa ma pusti ti njega, evo nek ti kazu devojke ovde, femibion je super jer pored folne ima i folnak sto je super...

Izmenjeno od strane Neon
miliccam, December, doda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da koristim tračice za ovulaciju. Danas mi je prvi dan. Pokazala mi je O, a treba da bude :). Spremamo se za taj dan:D Jos malo dolazimo za srb. Taman da uzme virak čaj, a mozda i kapi. gde je @Jeka94 da li si ponovo radila test?

doda i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Neon hvala ti .. sad je jasnije.. ja ne merim toliko temp ali merim mozda nekih 10 dana .. tako da ne mogu da se oslonim na to 100 posto

stvarno sta je sa @Jeka94

@lex draga ,kako si? sto te nema da pisemo?

ne mogu ni da se opterecujem vise ni oko cega ,ako sam ubola ubola sam ,ako nisam bice prilika 

Izmenjeno od strane doda
December, Jeka94, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Neon hvala ti .. sad je jasnije.. ja ne merim toliko temp ali merim mozda nekih 10 dana .. tako da ne mogu da se oslonim na to 100 posto

stvarno sta je sa @Jeka94

@lex draga ,kako si? sto te nema da pisemo?

ne mogu ni da se opterecujem vise ni oko cega ,ako sam ubola ubola sam ,ako nisam bice prilika 

Draga Doda hvala sto pitas i hvala svima koji su mi rekli da ostanem.. tu sam ulazim citam vas radujem se verujte mi.. a ja...ja sam jako lose....ne bih volela da vas mracim i nije tema za ovde ali mi se sve skupilo, mama mi je danas u Bg na klinicki. Ugradnja stentova, imala jak infarkt..snimanjem su odkrili da je srce jako lose i mora na operaciju srca za dva meseca..Mnogo se sekiram ona je teski dijabeticar 3× se bode inzulinom. Tamo je sama, otac mi dosao za Pazar ali uzece je u ponedeljak. tesko mi je jer nemam brata ni sestru a ja udata deca nemogu da joj se posvetim kako bih volela. Uz sve to krvarim evo 4 dana sve sami ugrusci mi izlaze sto nije nikad ovako konstantno..ako ne stane za 3 dana odoh na UZ..Sve to bi lakse podnela da mi je muz tu ali nije....ne zamerite mi ja se raspisah nadam se da mi nece admini obrisati post...VOLIM VAS SVE I LJUBIMMM I CITAM KAD NADJEM VREMENA:babymommy:

tiaa, doda, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima, nisam se javljala jer je toliko konfuzna situacija da  ni ne znam šta da vam napišem. 

Prvo čestitam svima koje ste ugledale II :babymommy: 

ja sam posle onog prvog testa imala malo obilnije krvarenje, pomislih dobila sam i to je to, uradila test koji je bio negativan, onako kada se gleda iz razlicitih uglova nazire se linija ali ipak mislim da je negativan. Ostale dane mi se smenjivalo krvarenje braon i bledo roze vrlo malo, i na intervale prestalo. Zbog nekih drugih problema sam morala na UZ stomaka gde mi je dr rekao da moja materica ne odgovara po izgledu da je 3dc i da je endometrijum 10mm i da dodjem za dve nedelje <_<

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ps. Rekao mi je i da ne zurim sa betom da je proverim za nedelju dana    da bih imala validan rezultat 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Doda hvala sto pitas i hvala svima koji su mi rekli da ostanem.. tu sam ulazim citam vas radujem se verujte mi.. a ja...ja sam jako lose....ne bih volela da vas mracim i nije tema za ovde ali mi se sve skupilo, mama mi je danas u Bg na klinicki. Ugradnja stentova, imala jak infarkt..snimanjem su odkrili da je srce jako lose i mora na operaciju srca za dva meseca..Mnogo se sekiram ona je teski dijabeticar 3× se bode inzulinom. Tamo je sama, otac mi dosao za Pazar ali uzece je u ponedeljak. tesko mi je jer nemam brata ni sestru a ja udata deca nemogu da joj se posvetim kako bih volela. Uz sve to krvarim evo 4 dana sve sami ugrusci mi izlaze sto nije nikad ovako konstantno..ako ne stane za 3 dana odoh na UZ..Sve to bi lakse podnela da mi je muz tu ali nije....ne zamerite mi ja se raspisah nadam se da mi nece admini obrisati post...VOLIM VAS SVE I LJUBIMMM I CITAM KAD NADJEM VREMENA:babymommy:

auuu draga ,bas je gusta situacija kod tebe ,nadam se iskreno da ces ostati hrabra i jaka zbog sebe i dece i svega ... jeste bas jako teska situacija ,verujem da ti nije lako ,deca su ti velika probaj ostai ih ko zaove ili nekog koga imas tu da odes na par dana kod majke da budes malo uz nju bice ti lakse da se smiris kad znas da si bar malo pomogla .. izvinjavam se i ja adminima nje tema za ovde ali ovo je tesko i da se procita .. slobodo mozes da mi pises por ako ti je lakse.. :babymommy:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da podelim srecu sa vama, docekala i ja jutros svoje plusice, tj.crtice:baby:Bila sam (ne znam kako) strpljiva da mi zakasni punih 10 dana, ali isplatilo se:wub:Zelim vam istu srecu i to sto pre!:babymommy:

Čestitam, Anice! :baby:Sećam se da si skoro pisala, baš mi je drago za 2 crtice! Laku  trudnoću ti želim. 

anica86, lex, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ps. Rekao mi je i da ne zurim sa betom da je proverim za nedelju dana    da bih imala validan rezultat 

Jeko, to znači da jos uvek ima šanse :baby:. Držim palčeve da bude ono čemu se nadaš!

Jeka94, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko, to znači da jos uvek ima šanse :baby:. Držim palčeve da bude ono čemu se nadaš!

hvala puno, sada samo da se naoruzam strpljenjem.. 

jako mi je drago zbog tvoje II :babymommy:

miliccam, lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuu draga ,bas je gusta situacija kod tebe ,nadam se iskreno da ces ostati hrabra i jaka zbog sebe i dece i svega ... jeste bas jako teska situacija ,verujem da ti nije lako ,deca su ti velika probaj ostai ih ko zaove ili nekog koga imas tu da odes na par dana kod majke da budes malo uz nju bice ti lakse da se smiris kad znas da si bar malo pomogla .. izvinjavam se i ja adminima nje tema za ovde ali ovo je tesko i da se procita .. slobodo mozes da mi pises por ako ti je lakse.. :babymommy:

Hvala zenska,  danas sam malo bolje sve je sad u redu..cekam ovde sa vama da geledam lepe vesti i one manje lepe vesti jer uvek ima napred i tako cemo ici. samo napred i nikako ne posustajmo:)

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam, Anice! :baby:Sećam se da si skoro pisala, baš mi je drago za 2 crtice! Laku  trudnoću ti želim. 

Hvala ti puno, draga miliccam:babymommy:

doda, miliccam, lex i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anica86 čestitkeee! Puno trudnica ćemo biti sa sličnim terminima! :baby::baby::baby:

lex od srca želim ti da tvojoj mami bude dobro pa da dočeka još jedno unuče :wub: posle kiše dolazi sunce, biće ona dobro :babymommy:

 

anica86, doda, Jeka94 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

zenice moje sto su meni poiskakale neke sitne bubuljicice ,samo da ne dobijem,tako mi je sa cerkom bilo na pocetku.. nasla sam neki detect quick test koji ocitava bas ranu trudnocu tipa 7 dana od ovulcije ili 10 dana nisam sigurna ... pa se nesto mislim da ga kupim u pooneeljak bih vec mgla da ga uradim.. ali se plasm da ne izbaksuziram nesto posto sam ja samj sebi baksuz ogroman..cekacu do sl ponedeljka tada ne bi trebalo da dobijem pa cu da uradim ako  ne dobijem,ja se nadam da necu ^_^

jel imala neka od vas iskustva sa takvim testovima ,da li su stvarno pouzdani tako rano?

on se krece oko 280 din negde je 326 kako gde 

Izmenjeno od strane doda
lex, anica86 i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda zar ti nisi dobila mecu 13-tog?  Jel nije prerano da radiš test u ponedeljak? Ne znam koliko ti traje ciklus.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda zar ti nisi dobila mecu 13-tog?  Jel nije prerano da radiš test u ponedeljak? Ne znam koliko ti traje ciklus.

jesam dobila 13-tog ,u oktobru bih trbalo da dobijem 8-og .. pa sam mislila ako je taj test precizan kao sto pisu onda bi vec u ponedeljak on trebalo da pokaze da li ima trudnoce ili nema .. kazu da je precizan vec nakon 7 dana od ovulacije.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenice moje sto su meni poiskakale neke sitne bubuljicice ,samo da ne dobijem,tako mi je sa cerkom bilo na pocetku.. nasla sam neki detect quick test koji ocitava bas ranu trudnocu tipa 7 dana od ovulcije ili 10 dana nisam sigurna ... pa se nesto mislim da ga kupim u pooneeljak bih vec mgla da ga uradim.. ali se plasm da ne izbaksuziram nesto posto sam ja samj sebi baksuz ogroman..cekacu do sl ponedeljka tada ne bi trebalo da dobijem pa cu da uradim ako  ne dobijem,ja se nadam da necu ^_^

jel imala neka od vas iskustva sa takvim testovima ,da li su stvarno pouzdani tako rano?

on se krece oko 280 din negde je 326 kako gde 

Doda, probala sam ga ja, imas ga samo u formi tracica. Citala sam po forumima da je nekako Baby Rapid najpouzdaniji i da ga najvise koriste, bilo tracice, bilo plocicu, jer ima lepo i jasno uputstvo. Nasla sam podatak da ima najmanje onih "nevalidnih" slucajeva. Ja sam proslog meseca probala taj Detect Quick i Baby Rapid plocicu, ali posto nisam bila trudna, rezultat je bio isti...Ali bih uvek pre prepirucila ove plocice:)

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pruzim podrsku Lex. :babymommy: Vidi draga ako mozes da se sad malo postaras oko mame, otidi sama ili sa decom, njoj ce znaciti. A bebica ce stici, ima vremena. Naisao je takav period, ali procice, uvek sve prodje.. i bice dobro.

Jeka94, lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek sada videla sta je lex pisala. Znaj da nisi ipak sama:) i mi smo uz tebe. Verujem da će sve doći na svoje mesto. 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra putujem.Ne znam da li je pametno da uradim test za ovulaciju ili da preskočim jedan dan..  :huh: 

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj preskakati nikako! I uvek ga radis u isto vreme ali ne sa jutarnjom mokracom. Ja sam ga uvek radila u 14 h

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim u 15:30 ne pijem vodu 4h i valjda sam negde pročitala da se i ne ide u wc 4h pre testitanja. Valjda necemo dugo čekati na granici^_^ kako bih uradila test na vreme

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.