Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Draga tu sam, prehvala ti za ove reci. Svaka ti cast za tako malu razliku izmedju dece to trebati imati hrabrosti, tako jeste najlepse za decicu :babymommy: se druze zelim ti da uspes ovaj put pa ponovo bude ta razlika koju ti prizeljkujes..Nadam se da cemo se ponovo dopisivati kada se opet javim za Novu g. iako u medjuvremenu sve odete odavde ja cu probati da vas nadjem na prvom trimestru ili drugom.. zelim da me opet bodrite sve :wub:

Naravno sve smo tu da te povučemo kad to bude trebalo! :babymommy: Jako si nam draga i jedva čekamo Novu Godinu :wub: 

Devojke ja sam malko više od mesec dana pila virak čaj zbog cista koje sam imala, nadam se da su nestale i odmah dobitni mesec! Mnogo bolje se osećam od tog čaja, pila sam ga po tri šoljice dnevno sa nevenom ponekad, i on je za ciste, da bi posle ovulacije prešla na samo jednu šoljicu virka bez nevena. Negde sam pročitala da se pije po jednu šoljicu u prvom tromesečiju, dve u drugom i tri u trećem pa posle 10 dana od porođaja može opet. Tako i planiram jer mi zaista prija, blag je i lepog ukusa. Folnu pijem već mesecima od kako pokušavamo da zabebim, i ponekad kad se setim kompleks vitamina B. I trudim se da jedem što više svežeg voća i povrća ^_^

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex draga i da odemo u trimestre za tebe smo uvek tu ,i vucemo te za nama ... nemoj da brines necemo te ostaviti ,mi cemo te vuci do nove godine pa kad muz dodje samo ces da doletis,da se otkacis od cekalica i prikacis za trimestar ... :wub: ali ja sam jos uvek ovde ,ja ceka do 8-og da vidim sta ce da se desi ... dal ostajem ovde ili su me zenice povukle sa njima ... :babymommy:

@*Cvrky87* slazem se sa tobom .. nista nece na silu nego kada je sudjeno ... :wub: svima je nama zelja jka zato nam ponekad ne uspeva ,ali kad se malo pustimo i ne mislimo konstantno na to da li ce da se desi ili nece ,vrlo lako se desi da bude kako zelimo ^_^

@December mogu da zamislim samo koliko si srecna ,takvoj sreci nema kraja isto i @miliccam ,bas mi je drago za vas dve .. odusevile ste me obadve ..zelim vam od srca da uzivate ovih predstojecih 9 meseci i da iznesete trudnocu lako :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2018-09-27_07.29.23.jpg

evo i moje bledunjave crtice :wub:

Identična je bila i u prvoj trudnoci. 

Vidi se vidiiii :wub: koji test si ti radila? 

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda hvala ti na divnim čestitkama, naravno da te vučemo, do Nove Godine ima da nas nema na ovoj temi :lol: :wub: Joj koliko sam srećna toliko nekako nisam ni svena, opet imam malu bebu u stomakuuu :wub:

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda hvala ti na divnim čestitkama, naravno da te vučemo, do Nove Godine ima da nas nema na ovoj temi :lol: :wub: Joj koliko sam srećna toliko nekako nisam ni svena, opet imam malu bebu u stomakuuu :wub:

tacno znam kako se osecas ,tako i ja kad sam trudna samo mazim stomak od prvog dana kao da sam 9 mesec stalno .. i niko srecniji nije od mene tada :wub:

December i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jednom hvala puno svima :babymommy:

@lex @doda @tiaa @Bebicica vi odmah za nama u trimestre pa i tamo da se druzimo. Od srca vam želim da ugledate dve crtice što pre. 

A ja nikako nisam svesna, osim mm i kume (i vas) niko ne zna i planiram da tako ostane još neko vreme, makar do pregleda kod dr. Kada se samo setim da sam pre par dana mislila da cu dobiti. :D 

Sve najbolje cekalice, ja se selim na drugu temu ali tu sam ako vam nekako mogu pomoći. 

lex, December i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi se vidiiii :wub: koji test si ti radila? 

ma neki najobicniji i najjeftiniji. Taj sam i prošlog puta i isto mi je pokazao kao i ostala 3 koja su bila dosta skuplja.

A sada sam uzela još jedan, da ponovim u ponedeljak. Tada bi crtica već trebalo da bude dosta tamnija. 

lex, doda i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke na novim crticama i od mene!:)Citam redovno, ulivate mi nadu...Ja cu ovih dana da radim test-vucite me za nos jakoooo:wub:Inace bih da pohvalim caj od virka, stvarno je prijatnog ukusa i bas mi je pomogao da ublazim PMS...zadnje 2 nedelje sam ga pomesala sa hajduckom travom u jednakim odnosima...I ja pijem folnu vec par meseci, nadam se da ce sve u kombinaciji pomoci:baby:

doda, December i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas 12-ti dan ciklusa. Pojavio mi se juce braon sekret kao guma je. Da li se i vama to desava ? I sta je najbolje čaj od virka ili kapi?

doda i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je danas 12-ti dan ciklusa. Pojavio mi se juce braon sekret kao guma je. Da li se i vama to desava ? I sta je najbolje čaj od virka ili kapi?

Videla sam preporuke i za jedno i za drugo, ali ja sam se odlucila za caj..stvarno je divnog ukusa i pun je pogodak ako volis cajeve:)Ovo sa sekretom mi se desavalo ranije, traje 1-2 dan, pa prestane.

Izmenjeno od strane anica86
doda, tiaa i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Koliko košta folna kiselina kod nas? Ovde 40€  60 kesica

Izmenjeno od strane tiaa
doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja pijem folnu kiselinu ali u tabletama,ona je tipa oko 250 dinara ima 30 tableta .. ona je 400mg.. 

e zene ja jutros merila bazanu 36.7.. da je krenula da se penje ,verovatno .. nadam se da ako jeste krenula da se penje da nece do 9-og da padne ..:wub:

Izmenjeno od strane doda
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je krenula da se penje to znači da su ti sad najprodniji dani. Ili?

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je krenula da se penje to znači da su ti sad najprodniji dani. Ili?

meni su koliko znam prosli plodni dani juce .. ma ako mi verujes ni ja vise nista ne znam . ja svakako imam odnose svako vece ,pa jedno vece cu da ubodem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko košta folna kiselina kod nas? Ovde 40€  60 kesica

@@tiaa ja ne znam gde ti nalazis sve te stvari koje kupujes u austriji po tim cenama... ;) i ko ti je rekao samo za folnu kiselinu? Ako pijes samo folnu od 5 mg ona kosta 4,5 €. Ovde u austriji preporucuju femibion 1 i 2, koji je najskuplji i najbolji, ceo kompleks vitamina plus folna i kosta oko 25 e za ceo mesec. To su ti prenatalni vitsmini i vitamini za trudnocu... jeftinija varijanta ti je npr. Dm gde ti prenatalni vitam. Sa folnom kostaju oko 5 eura za 30 dana. Imas razlicite marke najpozmatija je dopple herz.. ja ne znam gde ti kupujes sve te astronomsko skupe stvari..ja nisam cula za folnu ovde od 40 e.. rekla sam ti pitaj za sve sto ti treba :* 

miliccam i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je krenula da se penje to znači da su ti sad najprodniji dani. Ili?

kada se popne bazalna tj kada se pojavi skok znaci da je taj dan bila ovulacija ( skok progesterona izaziva povecanje temp. A ujedno znaci da je ovulacija bila) i ona ostaje povisena do dana kada treba da dobijes. Kad padne, ako padne tada bi trebala da dodje menstr.

December, doda i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja se pridruzujem cestitkama svim novim trudnicama!

Uzivajte i zelim vam lepu i laku trudnocu! I nadam se da ce ova tema biti uskoro pusta :) i da ce te sve biti trudne!

Neko rece da bi hteo blizance,  evo ti savet iz prve ruke, lakse je jedno za drugim nego 2 odjednom :) kad stereo pocnu da placu, pozelis da ti izrastu jos 2 ruke ;)

doda, December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada se popne bazalna tj kada se pojavi skok znaci da je taj dan bila ovulacija ( skok progesterona izaziva povecanje temp. A ujedno znaci da je ovulacija bila) i ona ostaje povisena do dana kada treba da dobijes. Kad padne, ako padne tada bi trebala da dodje menstr.

neon .molim te ostani na temi d mi pojasnis nekd stvari .. ovako .meni je danima bazalna 36.6 jutros je bila 36.7 .sad ja ne razumem st si mi napisalal gore .ako je bazalna jutros bil 36.7 to znaci da je ovulacija bila juce pa smo mi imali odnos i onda je krenula da raste .ili da je ovulacija danas posto je danas krenula da raste ? Ja sam stvarno duduk za to zato mozda ti ovo moje pitanje deluje smesno ali svarno bi volela d mi pojasnis ja se u to bas ne razumem. mene od jutros bolucka stomak .nije sa kazes da mi treba tola obloga ili da se sevijam ali osetim probadanje .sekret mi.je normalan mislim nije ni krvav ni braon ... rano je za simptome ... mi imamo odnose vec siguno 10 dana svako vece .po svim kalendarima razlicito.jedan mi kaze bila mi ovulacija 24 jedan 25 septembra .u svakomslucaju mi smo od kad mi je meca prestala skoro svako vece imali odnos mozda nismo odma posle prestanka mece dva tri dana mm je imao nekih problema ..ali posle toga svako vece.. zato meni nista nije jasno . @Neon pomagajjjjjjj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Neon ja sam rekla da bih volela blizance :)

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gesdine nam je preporučio doktor. Ja sam zaboravila da kažem da nije samo folna kiselina u kesicama, vec i neki vitamini još dodatno. @neon ja ne znam sta je tebi to čudno, ja od kada znam za sebe mene prati maler gde god stignem. U svakom pogledu moram duplo gore da prođem, a najlaksi put je bio vrlo blizu mene:D

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da podelim srecu sa vama, docekala i ja jutros svoje plusice, tj.crtice:baby:Bila sam (ne znam kako) strpljiva da mi zakasni punih 10 dana, ali isplatilo se:wub:Zelim vam istu srecu i to sto pre!:babymommy:

doda, lex, December i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.