Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

:huh:.utro devojke, bazalna je ista i dalje, nešto mi neverovatno, doduše merila sam negde oko dva ujutru, posle pijenja vode onako iz radoznalosti, bila je 36.8 i merila sam kad sam ustala, tad je bila 37.0 tako da računam negde između.

I dalje se budim noću žedna a sad i gladna. Ne želim da pratim simptome i trudim se da ignorišem sve. Juče mi izašla bolna bubuljica na čelu, kao rog da imam. Takve bubuljice mi izlaze dva tri dana pre dobijanje tako da se nadam da neću dobiti ranije :(

Test na moje iznenađene veliko nisam uradila. Ne znam odakle mi strpljenje. Imam neki osećaj da će biti pozitivan ali ne ako uradim tako rano. Stvarno nije mi jasno zašto ne želim da radim test. Izvinite na onom smajliju na početku, pišem sa telefona pa mi neće da ga obriše a ne uspevam ni da ubacim smajlije kako treba.

doda, Bebicica i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ja sam danas malo živnula, virus me popusta mogu da hodam i skoro me ništa ne boli. :D 

E sada ne znam da li da se nadam, ali mislim da me je stomak boleo zbog virusa i da pms-a nema još uvek. Test sam uzela, sačekaću još par dana u slučaju da krenu bubuljice i pojačan apetit. Držite mi palčeve! 

Decembar, sačekaj još malo, možda je ta bubuljica slučajnost, posto je samo jedna. BT ti je još uvek povišena, a to je dobar znak. 

Svim novim trudnicama želim sve najbolje i vidimo se u trimestrima. ;) 

Bebicica, doda i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

jutro zenice .. ja sam iz radoznalosti merila jutro bazalnu i i vaginalno i u ustima ,posto imam dva toplomera digitalna , pa reko da vidim,oba pokazuju istu temp i dole i gore :lol: 36.6 ne mrda odatle ,ipak je to sao radoznalost kod mene jer pijem brufen ,doduse ne stalno ali pijem ne ono sto kazu na 6 sati ,ne boli me tolio rana da bi toliko pila ali tipa popijem pred spavanje tad me nesto boli malo jace pa sve do sutra vece ne pijem jer ispiram ranu sa sodom preko dana ,e sad dal to ima veze sa bazalnom ili nema ,ne znam,ja to merim  iz radoznalosti .. meni su plodni dani do subote ,pa cemo se truditi da ih ispstujemo skroz ,pa sta nam Bog da .. 

@December i ja imam isto misljenje nekad pomislim kako ce test da bude pozitivan ako ga uradim za dan dva a ne odma ,kao da ako uradim odma da cu nesto da izbaksuziram ... znam kako se osecas ,ali ti svaka cast na strpljenju ,ja i pored takvih misli uradim test odma ,i kako rekoh ,verovatno izbaksuziram.. :lol:sacekaj jos koji dan ionao 1-og bese treba da dobijes pa uradi test dan dva pre ,ja mislimda si trudna jer ti bazalna bas bas toji na najvecem vrhu .. drzim fige za dve II .. 

@miliccam super kad te je tako brzo proslo ,nikad se ne zna ,ja bi volela da sve one koje kazu da ih bli stomak da je zbog trudnoce.. a ne zbog PMS-a...:wub:

ja sam odma iza vas ,8-og .ja ima jos da cekam i da cekam ,to cekanje prolazi ko godine .. 

sinoc sa bila kod drugaice koja ima bliznakinje od 5 meseci ,ja sam se istopila ,tolio su slatke ,samo se smeskaju,same se zanimaju jedna pored druge na krevetu ,ma divota ih je gledati ,ocu ja blizance  :babycrib::babycrib::wub::wub:

Izmenjeno od strane doda
miliccam, December i Bebicica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u 17h idem kod ginekologa, da vidim sta ce mi reci. Ako bude sve kako treba od petka počinjem sa tračicama

lex, doda, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim. Imam jednu cistu i jedan polip. Dali su mi folnu kiselinu.  Sve je ok. Daj boze da bude nesto ovog meseca

December, lex, Neon i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bila do doktora. Jos je sve to malo ali hvala bogu sve ide kako treba. Dala mi femibion 1 da pijem i za dve nedelje da se vidimo.

doda, Bebicica, December i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

tiaa, pa i preporucuje se uzimanje folne kisjeline kad se planira trudnoca, ja je pijem u sklopu vitamina i minerala (tkz prenatalne tbl). Dobar ti je virak za to sto imas, preporucila bih ti da pijes kapi bar 3 mjeseca uzastopno. 

Izmenjeno od strane Bebicica
tiaa, lex, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice bravooo :baby::baby::baby: čestitam ti od srca! I ja sam danas pravila test ali ovakvo iskustvo još nisam imala :lol: 

Juče gledam test, vidim rok trajanja kad ono do 09.2018. Pomislih super, koji sam ja baksuz još da bude nevažeći. I ništa, krenem danas da radim test i uronim ja traku do onog max i ono ništa. Čekam oko minut, ništa se ne dešava. Uronim milimetar dublje, kad krene da se natapa. Dođe do dva milimetara i stane. Iznervirah se i uronih još dublje od onog max i krene dalje :lol: 

Dođe do pola i opet stane. Ma kad je već neispravan uronim ga do kraja, ali nije prešlo do onog dela gde trebaju da budu crtice i ostavim ga tako. Operem ruke i vidim došlo je do kraja ali nema nijedne crtice. Smislila sam ja da odem do apoteke da zamenim i ostavila sam ga na polici da se osuši da mogu da ga spakujem i otišla jer se probudilo najmlađe. I tako ostah ja bez testa danas :lol: 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Međutim, vratim se da spakujem test kad umalo da se ne srušim! 

WP_20180927_001_zpsvy2lrs83.jpg

A kad se namočio ceo bio je potpuno beo! Test sam uradila 25.dc, bazalna je i dalje 36.9, ne mogu da verujem da smo konačno uspeli! :baby::lol: Sad samo molim Boga da bude sve u redu, da u ponedeljak ipak ne dobijem, da nije vanmaterična, da je dete živo i zdravo... normalno majčinsko tripovanje je počelo <_< 

Znala sam ja čim ja nemam potrebu da radim test kao manijak da su crtice tu ^_^ ipak ove bolne bubuljice ko pesnice su i simptom trudnoće!

tiaa, Bebicica, MimiAle i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam @December čestitam. Hvala bogu da se lepe 2 crte ovde često dešavaju. Hvala @Bebicica uzecu i virak. Koliko dugo pijes sve to? Meni je dr. rekao da je cista mala i polip. Oni ne bi trebalo da prave probleme, i da se javimo za 6 meseci, ako do tada nema trudnoće

lex, miliccam, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam žene :wub:

Ja jos uvek ne mogu da verujem, sva se tresem. Inače test sam radila pošto mi je lice čisto, apetit nemam kao ni bolove tako da sam tačno znala, sve isto kao u prvoj trudnoci. A danas mi je 12dpo i 27dc. Test sam uzela neki jeftini ali bleda crtica je tu. :D

 

doda, MakiJana, December i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Međutim, vratim se da spakujem test kad umalo da se ne srušim! 

A kad se namočio ceo bio je potpuno beo! Test sam uradila 25.dc, bazalna je i dalje 36.9, ne mogu da verujem da smo konačno uspeli! :baby::lol: Sad samo molim Boga da bude sve u redu, da u ponedeljak ipak ne dobijem, da nije vanmaterična, da je dete živo i zdravo... normalno majčinsko tripovanje je počelo <_< 

Znala sam ja čim ja nemam potrebu da radim test kao manijak da su crtice tu ^_^ ipak ove bolne bubuljice ko pesnice su i simptom trudnoće!

Čestitam :baby: jjupiii termin će nam biti gotovo identičan. ;) 

lex, December i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam @December cestitam ,bas lepe vesti od rana jutra ,polako ali sigurno se smanjuje brj cekalica ali lepa vest odlaze dalje u trimestre ... cestitam jos jednom ,bas ste nas obradovale lepim vestima i slikama..:wub::babymommy:

miliccam i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prestala ima dva da pijem brufen uopste ,pa sam jutros izmerila bazalnu u 7  sati,vaginalno i na usta ,dva toplomera naravno ,i oba opet  pokazuju isto 36.6... juce sam bila mngo umorna zaspala sam u 5 i spavala do 7..doduse jos je rano za simptome ali juce sam presetala pola grada sa decom i bas se umorila ..bolucka me stomak dole po malo ,kao da ziga , nista strasno ,ali se oseti ,pogotovo posle hodanja .. e sad ja od zelje silne izgleda vec tripujem ,a koje sam srece ima da dobijem 8-og ..:lol: drago mi je bas za december i miliccam.. plako ali sigurno nas mimiale vuce ,, videcemo da li ce sve da nas odvuce ... :lol::wub:

MimiAle, December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala tia, milice, doda :wub: 

Da milice bićemo baš blizu sa datumima ^_^ 

Ja vas vučem najjače što mogu, da se sve preselimo u trudničku temu da nastavimo druženje :wub: 

Ja sam prvi put trudna ostala pre tačno 10 godina, sad će mi opet biti sličan datum za porođaj :rolleyes: a baš se ćerkica žalila kako nema sa kim da slavi rođendan, jer druga ćerka i mm imaju blizu rođendane pa slave zajedno, sada će imati :wub: 

Zaova čeka svaki dan da ode na porođaj, možda bude danas kad sam dobila pozitivan test, to bi bilo divnooo :wub:

doda, miliccam, lex i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Daca33 dobrodosla i havala za podeljeno iskustvo ,cestitam na trudnoci ,ima Boga , bas kao sto bebicica kaze .. nek ti je sa srecom,da je lako izneses do kraja i da uzivas .. ^_^

@Bebicica probaj sa cajem macina trava , efikasniji je od kapi i mozes da pijes tri solje dnevno ,meni je pomogao prva dva puta kada sam ostala trudna ... nece ti skoditi ipak je to samo caj ,mozes ga piti svim danima osim kad dobijes i kad saznas da si trudna :babymommy:

@lex draga nemoj da nas ostavljas ,to sto ti se cini da ces da dobijes ne znaci da treba da odes kad smo se sve zblizile i najveca smo podrska jedne drugoj ..lakse je kada zajedno prolazimo kroz cekanje ,tesimo se i ostalo ... 

@Jeka94 aj ti sutra ponovi test ,ujutru rano sa prvim jutarnjim urinom ,ja mislim da si ti trudna  pa da nas obradujes ^_^

@tiaa sta je sa tobom ,jesi se bacila u akciju ?

@December vala  stvarno svaka ti cast na strpljenju .. ja bi ga uradila odma  da sam na tvom mestu ... kako stojis sa bazalnom? :baby:

Draga tu sam, prehvala ti za ove reci. Svaka ti cast za tako malu razliku izmedju dece to trebati imati hrabrosti, tako jeste najlepse za decicu :babymommy: se druze zelim ti da uspes ovaj put pa ponovo bude ta razlika koju ti prizeljkujes..Nadam se da cemo se ponovo dopisivati kada se opet javim za Novu g. iako u medjuvremenu sve odete odavde ja cu probati da vas nadjem na prvom trimestru ili drugom.. zelim da me opet bodrite sve :wub:

Bebicica i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2018-09-27_07.29.23.jpg

evo i moje bledunjave crtice :wub:

Identična je bila i u prvoj trudnoci. 

jaoooo pa ovo je sreca sreca sreca!!!! Bas sam se orbadovala islreno od srca! Zelim ti srecu i laku trudnocu :wub::babymommy:

Bebicica, miliccam i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Međutim, vratim se da spakujem test kad umalo da se ne srušim! 

WP_20180927_001_zpsvy2lrs83.jpg

A kad se namočio ceo bio je potpuno beo! Test sam uradila 25.dc, bazalna je i dalje 36.9, ne mogu da verujem da smo konačno uspeli! :baby::lol: Sad samo molim Boga da bude sve u redu, da u ponedeljak ipak ne dobijem, da nije vanmaterična, da je dete živo i zdravo... normalno majčinsko tripovanje je počelo <_< 

Znala sam ja čim ja nemam potrebu da radim test kao manijak da su crtice tu ^_^ ipak ove bolne bubuljice ko pesnice su i simptom trudnoće!

uhhh radosti jutros kad sam otvorila Bebac, usla sam sa istom radoscu kao da i sama ocekujem crticu a dobro znam da je nemoguce. Znaci hvala Bogu na divnim vestima i jos lepsim crticama :babymommy:

Bebicica, December i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex, ne idi, pisi i dalje... bice nam i ljepse i lakse ka zajednickom cilju. <3 

Evo ja skoro dvije god u braku i jos nemam djece a imam dosta godina.

Ja cu da forsiram muza da svaki dan budemo aktivni i sve to svaki mjesec a picu kapi virka i toliko od mene. Evo pijem i trecu kutiju prenatalnih tableta... :baby:

Bebicice hvala ti na divnim recima, oprosti ako nisam stigla da pregledam sve redom..dokle si ti? sta se desava sa tobom?

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja verujem da se sve moze samo kad se sve poklopi onda se i desi,ako sam ja uspela sa dijagnozom policisticnih jajnika i da cu tesko ostati trudna,a evo me jedna od 5 godina skace okolo,sad po treci put sam ostala trudna...samo malo vere i strpljenja i sve cete imati svoje crtice:wub::wub::wub:

lex, k a m , miliccam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.