Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

36,9 se javlja na dužnost :lol: i dalje stoji tako, sada ovi dani su ključni, ako ne počne da pada ima nade. 

Noćas opet sam loše spavala, samo se vrtim a spava mi se a ne mogu. Baš se osećam bezveze. 

lex, miliccam, Bebicica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Decembar, tvoje dve crtice očekujem za koji dan! Držimo palčeve da temp. ostane povišena. :baby:

lex, December, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

36,9 se javlja na dužnost :lol: i dalje stoji tako, sada ovi dani su ključni, ako ne počne da pada ima nade. 

Noćas opet sam loše spavala, samo se vrtim a spava mi se a ne mogu. Baš se osećam bezveze. 

Bravo december! Nadajmo se pobedama ovog meseca 

December, Bebicica i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zene evoi mene , nemam nikakve simptoe osim sto mi je muka od ovog brufena zbog bolova . ja se iskreno ne ndam nicemu ovaj mesec em zbog brufena koji pijem em sto nismo imali odnos svih plodnih dana ,jesmo danas na ovulaciju koji je i glavni dan ali videcmo ,sta bude bude... imamo fore i veceras i sutra .. posle prestaju plodni dani .. i sta smo uradili uradili smo ... bazalnu sam merila mada nema svrhe da je merim zbog brufena ,inace je kad je izmerim 36.6, mozda bi bila i veca da ne pijem brufen koji skida temp..

kako ste mi vi zenice ima li nekih promena kod vas ? nadam se vasim crticama vise nego svojim... 

@December draga bas mi je drago zbog tvoje temp sto ne pada ,nadam se da nece pasti .. nadam se od srca tvojim dvema crticama.. debelim II :wub:

@lex draga smo opusteno ,nikad se ne zna sta moze da se desi do datuma.. nadam se da nece vestica da sleti ,da vidis dve II

@tiaa kako si ti ,sta ima kod tebe ? nema te .. 

@miliccam znas da su simptomi pms-a  i trudnoce slicni ,mozda si pomesala ,ja se nadam da gresis da je pms ,i nadam se da ces umesto mece da vidis II:baby:

@Jeka94 sta je sa tobom ,kako sa deckom,neki simptom nov ?

ja ko sudija ,sto bi rekla moja kuma ,nema te danima i onda kad krenes sa pitanjima ne stignem da ti odgovorim na sva koliko ih postavis u minutu . :lol:

 

Bebicica, miliccam i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

zene jel ste tu ? da vas pitam nesto ... jel bazalna temperatura moze da se meri vaginalno ? ne  znam jel vidite sta pise morala sam sliku da smanjim , ovde sam procitala da moze vaginlno da se meri .. koje je vase misljenje .. ?

Untitled.png

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam uzela kremicu koju mi je preporucila Neon, ako se secate. U sredu idem kod ginekologa, videcu sta ce mi reci. Da li je sve u redu...Ja vise ne verujem u simptome pre ciklusa, prosli mesec sam bila ubedjena da sam ostala, svako jutro mucnina i na kraju nista. Planirala sam i da merim temp. ali necu. Idemo polako, ne zelim da se opterecujem vidim da je i mm tesko kada se posle svega pojavi vestica. Ako dobijem 16.9 onda mi sveki donosi macin caj. Sve sam isplanirala:D

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih imala snage da svako malo mjerim bazalnu temperaturu iako mi to mozda ne valja. Nekako sam umorna od svega toga. Odradila sam sve moguce pretrage i preglede i nema toga sto bi mi ometalo zacece. Jednostavno, ne da nam se... :)

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam ni sa prvo dvoje dece merila bazalnu temp nije mi ni padalo na pamet ,nego mi sad uterali bubicu pa merim iako mi nije merodavno jer pijem brufen .. ali ako vazni merenje bazalne vaginalno kao sto pise tamo gde sam ja procitala,onda je moja bazalna temp merena vaginalno 37.1.. sto je meni cudno jer je dole svakako toplo .. hahaha ali nisam pre nikad dole merila da bi znala da je to samo sad 37.1 ili je tako inace ... mi nismo ni na kakve preglede isli , jednostavno pokusavamo poceli smo od proslog meseca ,pokusavacemo par meseci ako bude htelo ako ne icicemo na preglede .. 

@tiaa bas si se spremila ,ja nista ne planiram najbolje je neplanirano ,kad god nesto isplaniram uvek nesto mora da nas ometa ...

@Bebicica ja to onak merim ,prvi put po tome pratim da li sam trudna ili  ne ,tj kad je ovulacija kad ne .. kao sto rekoh usadili mi bubicu :lol: a ja volim sve da probam tako da me nije tesko ubediti ... 

meni je danas ovulacija pa smo iskoristili jutro dok su deca spavala pa ako valja i veceras cemo ... pa ako se primi primilo se :wub:

Bebicica i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimiAle cestitam , bas mi je drago. Da li si imala simptome?

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikakve... samo je pre nedelju dana poceo stomak da me boli dole i tad sam mislila da cu dobiti da nema nista od bebe ali prevarila sam se.kad sam se najmanje nadala desilo se. A prosli mesec 

lex, Bebicica, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam mislila sa sam trudna nisam bila. Verovatno sam tad umislila simptome....

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda kao znas da ti je danas ovulacija?

imam na telfonu menstrualni kalendar koji mi meri duzinu trajanja mece ,kada su mi plodni dani ,kda je ovulacija... i vidim po sekretu da je sluzav i bez mirisa .. temp mi nije merodavna mada je merno u ustima 36.6 a vaginalno 37.1

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja radila danas test i tu su ll..... 

bravo @MimiAle cestitam , mozda povuces i nas odavde sa sobom ,psto si prva koja je ugleala dve II:wub::baby:

lex i MimiAle volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda ja sam se vodila tim kalendarom i ako ti na kraju meseca zakasni ili porani, pokazuje da su bili plodni dani dan ranije ili dan kasnije. bar je tako bilo kod mene

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda ja sam se vodila tim kalendarom i ako ti na kraju meseca zakasni ili porani, pokazuje da su bili plodni dani dan ranije ili dan kasnije. bar je tako bilo kod mene

ja sam ovaj mesec dobila dan ranije ,od kad pocne da pokazuje plodne dane i ovulaciju tih par dana imamo odnose pacemo da potrefimo neki dan ,ni ja to ne smatram potpuno merodavno ,zato se oslanjam na sekret ,kakav je ,ipak je to samo aplikacija a organizam se menja ,sa ovo dvoje cak nisam ni aplikaciju tu imala , nije me zanimalo ,nego ako ubodem ubola sam ,i tako je i bilo ...:rolleyes: u svakom slucaju cim prestane meca odma se bacamo na posao do sledece :lol: pa jednom mora da se potrefi , tako cemo sigurno da ubodemo i plodni dan :lol:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimiAle čestitam od srca! :wub: Neizmerno mi je drago zbog tebe! :baby: Sad nas povuci jaaaako za sobom! :baby:Pa da nastavimo ćaskanje u tromesječima :wub: 

Devojke ako vam se ne meri bazalna onda nemojte, nekoga to opterećuje i to nije dobro. Ja je merim već godinama, i pošto znam kako se ponaša ne moram inače ni da merim svaki dan već kad izmerim znam otprilike u kom delu sam ciklusa. Sad merim jer me čisto zanima šta i kako će biti. Može se meriti i rektalno i vaginalno i ispod jezika, al meni je ispod jezika najpraktičnije. ALI opet ne možeš znati šta i kako jer nisi merila od mestruacije do sada, da vidiš kolika ti je normalna temperatura pa da vidiš sada razliku da li pada ili raste. 

doda, MimiAle i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimiAle čestitam od srca! :wub: Neizmerno mi je drago zbog tebe! :baby: Sad nas povuci jaaaako za sobom! :baby:Pa da nastavimo ćaskanje u tromesječima :wub: 

Devojke ako vam se ne meri bazalna onda nemojte, nekoga to opterećuje i to nije dobro. Ja je merim već godinama, i pošto znam kako se ponaša ne moram inače ni da merim svaki dan već kad izmerim znam otprilike u kom delu sam ciklusa. Sad merim jer me čisto zanima šta i kako će biti. Može se meriti i rektalno i vaginalno i ispod jezika, al meni je ispod jezika najpraktičnije. ALI opet ne možeš znati šta i kako jer nisi merila od mestruacije do sada, da vidiš kolika ti je normalna temperatura pa da vidiš sada razliku da li pada ili raste. 

upravo to .. mada meni je i netacno malo od brufen asto pijem on skida temp ... i zato mi je to sve mlitavo vaginalno 37.1 a pod jezikom mi je 36.6, jedino sto tacno znam je da mi je inace temp normalna 36.1 36.2.. pami je sad ovo kao da se penje ali opet kazem brufen cini cuda .. u svakom slucaju viecemo do mece sta ce da se izdesava i da li cu da dobijem ili ne 

lex i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam mislila sa sam trudna nisam bila. Verovatno sam tad umislila simptome....

MimiAle CESTIIIITTTAAAMMMM!!!!!! Bas sam se obradovala iako te ne poznajem, konacno lepa vest ovde. Imala bih za tebe par pitanja. Koliko pokusavas? Da li ti je kasnilo? i zamolila bih za sliku testa, jaaaako mi se gleda u te dve crtice :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimiAle CESTIIIITTTAAAMMMM!!!!!! Bas sam se obradovala iako te ne poznajem, konacno lepa vest ovde. Imala bih za tebe par pitanja. Koliko pokusavas? Da li ti je kasnilo? i zamolila bih za sliku testa, jaaaako mi se gleda u te dve crtice :wub::wub:

hihihihh i ja bih te isto pitala za sliku testa da gledamo ako imas nismo odavno videle dve II na testu .. to je divota da se vidi... :wub::wub: ako nije problem naravno ... ^_^

lex i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG_20180924_203442.thumb.jpg.146cc7c20fevo ga

aaaaa divnooo ... cesitam jos jednom ... da uzivas narednih 9 meseci .. odaj nam tajnu kako si to ostala trudna odma prvi mesec da probamo :D

miliccam, lex, MimiAle i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja radila danas test i tu su ll..... 

bas se radujem, svaka cast i puno srece sa novim clanom porodice koji je na putu <3 cuvajte mu/joj prvu fotku. :wub::babycrib:

lex, doda i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.