Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Lex hvala na dobrodošlici, svakako ću vas obavestiti. 

Nisam radila test, a ni sama nisam posumljala na trudnoću, dok svi oko mene nisu počeli da mi govore da zracim, da sam se promenila i da sam sigurno trudna. Tako su me bacili u razmišljanje i odlucih da proverim

lex, miliccam i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a dje ste moje zenice najdraze ... mi sinoc nismo mogli da radimo na bebi ,problemi sa mm ,nije on mogao pa smo preskocili,ali veceras se nadam ako je bolje da ocemo ,jer su tek poceli plodni dani tako da je vazno pa nek je  svaki drugi dan samo je ovulacija dan vazna .. @lex draga moja ,jedva cekam da dodjs do dana D i da ugledas II... bas bih volela. ja sam uvek tu aiako ne pisem svaki cas.. :babymommy:

@@December kako vi napredujete?

@tiaa samo napred ne gubi nadu beba ce doci ,prati sad po trakicama za ovulaciju kad ti meca prodje i eto tebi bebice :baby:

@Jeka94 dobro nam dosla jeko , ja bih te pitala jel zeljena trudnoca ? posto mi po svemu sto si nabrojala delujes trudno ,ali beta ce najbolje da kaze .. ako je trudnoca zeljena ja ti zelim da i beta kaze da jesi i da odes prvaodavde od svih nas u trimestre:baby:

 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a dje ste moje zenice najdraze ... mi sinoc nismo mogli da radimo na bebi ,problemi sa mm ,nije on mogao pa smo preskocili,ali veceras se nadam ako je bolje da ocemo ,jer su tek poceli plodni dani tako da je vazno pa nek je  svaki drugi dan samo je ovulacija dan vazna .. @lex draga moja ,jedva cekam da dodjs do dana D i da ugledas II... bas bih volela. ja sam uvek tu aiako ne pisem svaki cas.. :babymommy:

@@December kako vi napredujete?

@tiaa samo napred ne gubi nadu beba ce doci ,prati sad po trakicama za ovulaciju kad ti meca prodje i eto tebi bebice :baby:

@Jeka94 dobro nam dosla jeko , ja bih te pitala jel zeljena trudnoca ? posto mi po svemu sto si nabrojala delujes trudno ,ali beta ce najbolje da kaze .. ako je trudnoca zeljena ja ti zelim da i beta kaze da jesi i da odes prvaodavde od svih nas u trimestre:baby:

 

jeste željena, mada sam se i sa momkom žešće posvadjala jer ne mogu da kontrolišem emocije, ili se svadjam ili placem... svakako bih volela pozitivan rezultat

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

samo polako,ako si trudna ,a po meni jesi ,objasni mu ili neka mu neko drugi objasni da si ti sada u takvom periodu da ces stalno da menjas raspolozenja i da ce morati malo da se strpi sa tobom .. znam kako ti je ,ja sam dve trudnoce cele skakala muzu po glavi ,svadjala se ,nabedjivala ga i za ono sto nije  i sto jeste ,sve mi je smetalo ,malo nesto ne uradi kako ja ocu ja skacem ... veruj mi sve je to normalno ,samo ce on morati da ima strpljenja i to prodje , nema koristi od toga da se svadja sa tobom samo tei moze da naskodi ,pij magnezijum ,boce t lakse ifolnu kiselinu da kontrolises emocije pomocice ti za opustanje , jedi dosta vitamina ,voca povrca .... ne znam sta bih ti rela jos ,ako imas koje ptanje slobodno pitaj tu smo za sve nedoumice , sve su ovde zenice jako prijtne i oljne da pomognu tako da ako ti zatreba odg na neko pitanje slobodno pitaj ... a momku moras da objasnis da period od 9 meseci nije lak i da mora vise da ti se posveti i da popusta jer ti ne mozes ds kontrolises emocije ko do sad ... javi nam kako stoje rez ... a jel to prva beba ?izvini sto pitam ,i koje si god ? znam da je nekulturno al eto izvini ako ne zelis da kzes to je ok :baby:

Izmenjeno od strane doda
Jeka94 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo polako,ako si trudna ,a po meni jesi ,objasni mu ili neka mu neko drbodniugi objasni da si ti sada u takvom periodu da ces stalno da menjas raspolozenja i da ce morati malo da se strpi sa tobom .. znam kako ti je ,ja sam dve trudnoce cele skakala muzu po glavi ,svadjala se ,nabedjivala ga i za ono sto nije  i sto jeste ,sve mi je smetalo ,malo nesto ne uradi kako ja ocu ja skacem ... veruj mi sve je to normalno ,samo ce on morati da ima strpljenja i to prodje , nema koristi od toga da se svadja sa tobom samo tei moze da naskodi ,pij magnezijum ,boce t lakse ifolnu kiselinu da kontrolises emocije pomocice ti za opustanje , jedi dosta vitamina ,voca povrca .... ne znam sta bih ti rela jos ,ako imas koje ptanje slobodno pitaj tu smo za sve nedoumice , sve su ovde zenice jako prijtne i oljne da pomognu tako da ako ti zatreba odg na neko pitanje slobodno pitaj ... a momku moras da objasnis da period od 9 meseci nije lak i da mora vise da ti se posveti i da popusta jer ti ne mozes ds kontrolises emocije ko do sad ... javi nam kako stoje rez ... a jel to prva beba ?izvini sto pitam ,i koje si god ? znam da je nekulturno al eto izvini ako ne zelis da kzes to je ok :baby:

Jeste prva trudnoća ukoliko jeste, ja se nadam da nije prerano za betu, u lab su rekli da neće biti visoka ali će se svako pokazati ako trudnoće ima. 

94 sam godište.  Pokušavamo već nekoliko meseci bezuspešno i sada bas smo se posvadjali kada su najveće šanse za to. Inače je jako tolerantan prema meni ali sigurno sam sad preterala :lol:

hvala puno na podršci danas sam se priključila ne znam kakva je vaša priča,  ali valjda će svima biti onako kako prizeljkuju

Bebicica, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti jeko i ja sam 94 .. polako samo ,sve je to normalno ,sada si razdrazljiva ... nije rano za betu ako si trudna ona ce svakako da pokaze , jer je onaj najtacnija i pre mece ... test ti ne bi pokazao bas tako rano ali beta oce .. sve preko dva i dva koliko ja znam je trudnoca ,neka me neko demantuje ako gresim ... ja sam jednom radila betu i bila je 1000 i nesto nisam ni znala da sam trudna dok nisam uradila ..samo polako i javi rezultate ,tu smo :babymommy:

Jeka94 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene odo rucak da spremam ,meni je ovde sa vama mnogo ;epo po ceo dan bi sedela za lap topom  sa vama a rucak oce da zagori ... :lol:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultat beta HCG 5,0 i više ukazuje na trudnoću, sve ispod toga ne. Mada ako je analiza radjena prerano onda će sigurno biti negativan. 

Jeka94, držim palčeve i javi nam obavezno. 

Bebicica, Jeka94, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ee tooo , ja sam nesto pomesala ,sad sam i ja na papiru mom gde sa radila gledala referentne  vredosti .. 5 pa navise ... hvala @miliccam ja sam u zadnje vreme rasejana na sve strane pa mesam .. 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex, temp počinje da raste pod uticajem hormona progesterona koji se počne lučiti nakon pucanja folikula tj nakon ovulacije.

Doda pisala sam na prošloj strani, 19.dan ciklusa, jajnici žigaju, bazalna raste i tako, čekamo.

jeka javi nam rezultate bete, pa da čestitamo

Jeka94, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@December ja dok sve iscitam pola pomesam ,zaboravim ,posto nekad ne mogu po ceo dan da udjem na forum od obaveza pa kad udjem hiljadu postova .. :lol: sto kaze lex skuvam kafu pa sednem da citam :lol: samo napred bice nesto , cim tako leo napreduje .. i temp i sve . meni je bazalna 36.5 juce nisam merila ujutru odma jer sam noc tu imala celu noc 38 temp nzbog vadjenja zuba ,pa mi nje bilo ni merodavno da merim ujutru jer verovatno i ta temp od zuba ima veze sa tim tad .. tek sam jutros izmeria i bila je 36.5 pa cemo sutra da vidimo kako stoje stvari..

 

 

Izmenjeno od strane doda
lex i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tako pa se vraćam nazad i čitam ponovo kome nisam odgovoorila :D Nema frke

Danas sam u apoteci pitala cenu tog BB testa, 270 dinara je, ako nekoga zanima :D za nedelju dan bih ga već mogla uraditi, još malooo

Ovako mi sati lete ne stignem pola planiranog da uradim a kad ppgledam da treba još sedam dana bar da prođe dani se vuku ko godina.

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke rezultat je 0,100 tako da nista

ocigledno su ove moje tegobe zbog nekog drugog problema -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke rezultat je 0,100 tako da nista

ocigledno su ove moje tegobe zbog nekog drugog problema -_-

Mozda nije jos sve izgubljeno, ako si radila analizu prerano onda i nije moglo da pokaže. Sačekaj da dobiješ, a ako ne dobiješ onda ponovi betu. 

AKo dobiješ, glavu gore i u nove pobede. 

 

 

Jeka94 i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

slazem se potpuno sa @miliccam to sa bas tela da napisem ,ali je ona vec rekla pa ne bihponavljala ,samo cu se sloziti.. :wub:

@December za sta je taj bb test ,za trudnocu? kako tako jeftino ,ja nikad nisam nasla neki test da je tako jeftin 

Izmenjeno od strane doda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Jeka94 ako si uz srbije ,ja mogu da ti preporucim jedan caj da pijes ,ako zivis negde van ne znam da li ces moci da ga nadjes .. zove se ocajnica ... on je jako dobar ,prociscava jajovode da zena moze lakse da zarudni zato se i tako zove .. ja sam ga pila pre obe trudnoce ,iskreno ne znam dal sam od njega ostala trudna ili je tako trebalo da bude ali verujem da je potpomogao ,ja sam ga iskreno pila kad stignem ,nisam cak ni svaki dan pila ... kazu da moze da se pije dva tri puta dnevno i ne smes da ga pijes kad dobijes ili kad saznas da si trudna ..ja ga sad pijem trenutno jer radim na trecoj bebi pa cemo da vidimo sta ce da bude .. dosta je gorak ali se vremenom naviknes ,bolje dejstvo ima ako ga ne sladis ni sa cim ... i ja uz sve to pijem i tablete cink i selen... one jacaju imunitet i podsticu plodnost .. pa ti probaj ako zelis ako ne ja sam samo dala predlog ..:rolleyes: preporucila bi ga svima jer ga je  moja drugarica pila i ostala trudna malo posle toga ,opet kazem ne znam jel od caja ili je tako sudjeno ali je caj verovatno pripomogao ,jer se vremenom u jajovodima stvra zacpljenje a caj prociscava to :wub:ako se odlucis da ga kupis imas ga u svakom bio shopu

Izmenjeno od strane doda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jeka94 ako si uz srbije ,ja mogu da ti preporucim jedan caj da pijes ,ako zivis negde van ne znam da li ces moci da ga nadjes .. zove se ocajnica ... on je jako dobar ,prociscava jajovode da zena moze lakse da zarudni zato se i tako zove .. ja sam ga pila pre obe trudnoce ,iskreno ne znam dal sam od njega ostala trudna ili je tako trebalo da bude ali verujem da je potpomogao ,ja sam ga iskreno pila kad stignem ,nisam cak ni svaki dan pila ... kazu da moze da se pije dva tri puta dnevno i ne smes da ga pijes kad dobijes ili kad saznas da si trudna ..ja ga sad pijem trenutno jer radim na trecoj bebi pa cemo da vidimo sta ce da bude .. dosta je gorak ali se vremenom naviknes ,bolje dejstvo ima ako ga ne sladis ni sa cim ... i ja uz sve to pijem i tablete cink i selen... one jacaju imunitet i podsticu plodnost .. pa ti probaj ako zelis ako ne ja sam samo dala predlog ..:rolleyes: preporucila bi ga svima jer ga je  moja drugarica pila i ostala trudna malo posle toga ,opet kazem ne znam jel od caja ili je tako sudjeno ali je caj verovatno pripomogao ,jer se vremenom u jajovodima stvra zacpljenje a caj prociscava to :wub:ako se odlucis da ga kupis imas ga u svakom bio shopu

Hvala puno na savetu, cula sam za njega,probacu

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jeka94 ako si uz srbije ,ja mogu da ti preporucim jedan caj da pijes ,ako zivis negde van ne znam da li ces moci da ga nadjes .. zove se ocajnica ... on je jako dobar ,prociscava jajovode da zena moze lakse da zarudni zato se i tako zove .. ja sam ga pila pre obe trudnoce ,iskreno ne znam dal sam od njega ostala trudna ili je tako trebalo da bude ali verujem da je potpomogao ,ja sam ga iskreno pila kad stignem ,nisam cak ni svaki dan pila ... kazu da moze da se pije dva tri puta dnevno i ne smes da ga pijes kad dobijes ili kad saznas da si trudna ..ja ga sad pijem trenutno jer radim na trecoj bebi pa cemo da vidimo sta ce da bude .. dosta je gorak ali se vremenom naviknes ,bolje dejstvo ima ako ga ne sladis ni sa cim ... i ja uz sve to pijem i tablete cink i selen... one jacaju imunitet i podsticu plodnost .. pa ti probaj ako zelis ako ne ja sam samo dala predlog ..:rolleyes: preporucila bi ga svima jer ga je  moja drugarica pila i ostala trudna malo posle toga ,opet kazem ne znam jel od caja ili je tako sudjeno ali je caj verovatno pripomogao ,jer se vremenom u jajovodima stvra zacpljenje a caj prociscava to :wub:ako se odlucis da ga kupis imas ga u svakom bio shopu

mada,s obzirom da sada nemam izgovor za svoje ponašanje prema decku pitanje da li ćemo izgladiti odnose i da li će mi čaj uopšte biti i potreban...

svima koje iscekujete II :baby: puno srecee

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada,s obzirom da sada nemam izgovor za svoje ponašanje prema decku pitanje da li ćemo izgladiti odnose i da li će mi čaj uopšte biti i potreban...

svima koje iscekujete II :baby: puno srecee

sedni i porazgovaraj sa njim ,sve se razgovorom moze resiti ,mozda imas poremecaj hormona i to su slicni simptomi kao trudnoca .. objasni mu kako stoje stvari , ako te voli razumece te .. i nastavicete dalje.. mozda i jesi trudna nego je bilo rano za betu ..polako porazgovarajte ,sacekaj dan kad treba da dobijes i tada cete znati sta je ... veruj mi ja se sa muzem stalno kacim mi ko deca , ali sve se to smiri posle pola sata ,porazgovarmo i prodje sve .. ja ga zezam mi muzicu kad porazgovaramo uvek bude po mom pa se sve smiri dzabe se opires .. znas da cu ja da pobedim .. :lol:salu na stranu ali jedino tako moze da se resi sve .. samo polako i strpljivo ,razumete te on samo moras da mu pojasnis kako stoje stvari,da ti mozda nije bio dan tada ,da si bila nervozna pa te je on jos vie nekom recju pogodio pa je tako ispalo .. 

Jeka94 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam se na raport! Temp. je 36.9, i dalje dosta visoka, ne bih da ureknem ali takva mi je bila i sa drugom trudnoćom, inače je 36.7 posle ovulacije, danas je 6 ili 7. dan posle ovulacije. Nisam htela da pominjem jer sam mislila da je to trenutni problem ali već tri dana ja ne mogu da se naspavam, i danas sam spavala sat i po više nego inače i opet sam se jeedva probudila :unsure: ceo dan mi se spava i uveče se komiram. Ovo nije uobičajeno za mene. I sanjala sam da sam trudna :wub: 

Kakvo je stanje kod vas devojke?

miliccam, lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja jutros opet nissm merila bazalnu jer sam otisla rano kod zubara zbog rane ,sad moram da pijem cefaleksin i brufen.. uzas morao je ranu da mi probusi bila je dosta sva pa me je bolela i da mi stavi lek ... popi***cu vise od ovg zuba .. ne mogu ni da se opustim ko covek od bolova .. sad mi ne vredi nii da merim i ispirala sam ranu i i svasta nesto.. ja cu veceras i sutra i prekosutra da se bacim na poso iako sam pod stresom od zuba i bolovima pa ako se desi desilo se ako ne bice bolje iduci mesec kad sve prodje .. sta cu ,moralo je ovako..

@Jeka94 kako je stanje kod tebe ,jesi izgladila odnose sa deckom?

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex kako si ?ima li nekih simptoma?

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex kako si ?ima li nekih simptoma?

Jok vala!! :lol::lol: nista...krci mi dole gde su jajnici od juce, jutros sam imala fiskove jedno dva fiska u desnom jajniku..i to je sve...temp mi jutros 36.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam se na raport! Temp. je 36.9, i dalje dosta visoka, ne bih da ureknem ali takva mi je bila i sa drugom trudnoćom, inače je 36.7 posle ovulacije, danas je 6 ili 7. dan posle ovulacije. Nisam htela da pominjem jer sam mislila da je to trenutni problem ali već tri dana ja ne mogu da se naspavam, i danas sam spavala sat i po više nego inače i opet sam se jeedva probudila :unsure: ceo dan mi se spava i uveče se komiram. Ovo nije uobičajeno za mene. I sanjala sam da sam trudna :wub: 

Kakvo je stanje kod vas devojke?

Kod mene nista, stagniram <_< osim kao sto rekoh Dodi, neko komesanje u donjem stomaku kao kad krece menstruacija, imam jos 11dana do dobijanja. Jutros dva puta me fisnuo jajnik i to je to. Hmm nadam se za tebe da ce biti pozitivnih vesti jer VREME JE da bar jedna objavi sliku poz testa..da se malo radujemo dok cekamo...ali kako smo svi ublizu sa datumima ima da bude bombardovanje za par dana kad krenemo:lol:

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam stigla jutros da merim bt, danas mi je 7, 8 dpo i ništa, osećam se skroz normalno. Uskoro bi trebao da počne pms ili ne ;)  videcemo jos! Jako bih želela da ugledam II ovog meseca I nadam se da ćemo za nedelju dana sve stavljati slike pozitivnih testova. :baby:

 

doda, lex i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.