Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Da, ja sam imala ciste po jajnicima i iako sam imala sve simptome ovulacije, nje izgleda nije bilo. Nisu pucali folikuli valjda već su ostali ciste, ja sam tako shvatila. I boleli me jajnici svo vreme.

Meni je danas bazalna 36.8, do juče je bila 36.7, diže se polako ali sigurno. Mene takođe žiga levi jajnik svremena na vreme, na njemu sam i osetila ovulaciju. Juče sam zvala da zakažem UZ i dr bio na godišnjem pa još uvek nema raspored i nije moguće zakazazi. Radi a ustvari ne radi. A baš sam želela da proverim da li su popucale ciste. Meni je danas oko 4.dan posle ovulacije, i dva dana me boli donji deo stomaka kao kod upale ali samo uveče, kontam za simptome je rano a da je upala bolelo bi me stalno. Drugih simptoma nema :D

Neon srećno, baš sam srećna i uzbuđena zbog tebe, najlepši osećaj na celom svetu upoznati mala bića koja su rasla devet meseci u tebi!

lex, miliccam i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ja sam imala ciste po jajnicima i iako sam imala sve simptome ovulacije, nje izgleda nije bilo. Nisu pucali folikuli valjda već su ostali ciste, ja sam tako shvatila. I boleli me jajnici svo vreme.

Meni je danas bazalna 36.8, do juče je bila 36.7, diže se polako ali sigurno. Mene takođe žiga levi jajnik svremena na vreme, na njemu sam i osetila ovulaciju. Juče sam zvala da zakažem UZ i dr bio na godišnjem pa još uvek nema raspored i nije moguće zakazazi. Radi a ustvari ne radi. A baš sam želela da proverim da li su popucale ciste. Meni je danas oko 4.dan posle ovulacije, i dva dana me boli donji deo stomaka kao kod upale ali samo uveče, kontam za simptome je rano a da je upala bolelo bi me stalno. Drugih simptoma nema :D

Neon srećno, baš sam srećna i uzbuđena zbog tebe, najlepši osećaj na celom svetu upoznati mala bića koja su rasla devet meseci u tebi!

 December, koji ti je dan ciklusa danas? ja i ti dobijamo isto.. Meni je 15ti dan

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovulacija može da izostane kod policisticnih jajnika recimo, ili ako postoji neki drugi problem inače ne.

Ja je isto nisam osetila ovog meseca, niti sam imala tu sluz (nisam je do sada ni primetila) a ovulacije je bilo , pokazala mi trakice. Tako da ne mora da znači ako nema simptoma da nema ovulacije. 

Inače, mene sada žiga levi jajnik , 5 dana posle ovulacije, ne znam šta je to i ne znam kako ću još 10 dana da izdržim do testa. 

Naravno da pistoje ciklusi bez ovulacije, tzv. anovulacijski ciklusi...hormoni, stres, dojenje, fizicka iscrpljenost...ne mora da postoji problem

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da pistoje ciklusi bez ovulacije, tzv. anovulacijski ciklusi...hormoni, stres, dojenje, fizicka iscrpljenost...ne mora da postoji problem

Tako je, anovulacijski ciklus mozda i nije posledica nekog problema ali je sam po sebi problem, naročito za ženu koja želi ostati u drugom stanju i zbog toga treba naći uzrok makar to bila i loša ishrana, stres itd. Nije baš da je normalno da nema ovulacije i da se to često dešava.  

Zato žene, meditacija, zdrava ishrana i opuštenost su već pola posla. :) 

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vas zaboravila, moje najdivnije cekalice :wub:

Svima vama od srca zelim najdeblje II :babymommy:

Ja sam imala dosta problema, zato me nije bilo i evo vratila sam se na antibebi pilule.. nazalost.. mislim da je md teze nego meni sad, ali moram jos par meseci da se druzim sa njima, bar dok nam se zivot ne dovede malo u normalu, jer je postao haotican, pa ne bismo bili potpuno spremni na bebca. A i mlada sam ja, uvek sam htela da budem mlada majka, tako da imam jos vremena, tek su mi 22. 

Iako hocu sad odma, pametnije je da pricekamo. :(

miliccam, doda, lex i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vas zaboravila, moje najdivnije cekalice :wub:

Svima vama od srca zelim najdeblje II :babymommy:

Ja sam imala dosta problema, zato me nije bilo i evo vratila sam se na antibebi pilule.. nazalost.. mislim da je md teze nego meni sad, ali moram jos par meseci da se druzim sa njima, bar dok nam se zivot ne dovede malo u normalu, jer je postao haotican, pa ne bismo bili potpuno spremni na bebca. A i mlada sam ja, uvek sam htela da budem mlada majka, tako da imam jos vremena, tek su mi 22. 

Iako hocu sad odma, pametnije je da pricekamo. :(

Samo polako, mislim da vam je to trenutno najbolja odluka, a i kao što sama kažeš jako si mlada imaš još dosta vremena za bebu i sve drugo što poželiš. Ja ti želim da rešiš sve što vas muči trenutno i da te vidimo ponovo ovde sa sličicom druge crte. 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego @leni , jel si ti rešila da nam se pridružiš na temi, po četvrti put? ;) 

Nisam jos sigurna :D Doca kaze da cervrto moze posle 40. pa neka me jos malo, da razmislim :D 

lex, blesava, doda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene zenice moje ... nije me bilo juce  bilo jekatastrofa ,oko zuba pa u hitnoj ma hoas , sad je vec bolje ,brufen ne pijem ne bli me rana samo malo okolo ubod od anestezije ,tako da se bacamo bez problema na pravljenje bebe ,bez razmisljanja na lekove za bolove i ostalo ... kako ste mi vi ? lex,tiaa,koala,december........ ?kako ste zene vi ,kako napredujete ? izvinite sto ja ovako u zadnje vreme upadam na forum nisam tu stalno u zadnje vreme mi je haos :babymommy:

lex i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je neon ,jesu je primili ? 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene zenice moje ... nije me bilo juce  bilo jekatastrofa ,oko zuba pa u hitnoj ma hoas , sad je vec bolje ,brufen ne pijem ne bli me rana samo malo okolo ubod od anestezije ,tako da se bacamo bez problema na pravljenje bebe ,bez razmisljanja na lekove za bolove i ostalo ... kako ste mi vi ? lex,tiaa,koala,december........ ?kako ste zene vi ,kako napredujete ? izvinite sto ja ovako u zadnje vreme upadam na forum nisam tu stalno u zadnje vreme mi je haos :babymommy:

Doda evo da kazem dobro sam, ali me kicma boooli od prekjuce donji deo da je to katastrofa, nisam prehladila to znam..a danas glava mi puca i od nje mi je muka...verovatno sto jos nisam doruckovala.. Bas sam nesto lose zbog kicme inace me ne boli nikad. Naravno da se bacis u akciju svaki dan je bitan

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni ti imas 3 dece? Kako sam shvatila?

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni ti imas 3 dece? Kako sam shvatila?

Da, 3 devojcice, blago majkino :wub:

doda, k a m i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas peti dan, jos malo pa prestaje vestica.  Sl. nedelje u sredu smo uspeli da zakazemo pregled kod doktora, posto sam u aprilu otkrila ciste pa da vidimo sta se trenutno desava. Kupili smo test za ovulaciju i takoo. Spremam se polako :D

doda, lex, blesava i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, 3 devojcice, blago majkino :wub:

ohh prelepo, volim devojcice...neka su ti zive i zdrave :wub:

leni i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni i ja imam tri devojčice :wub: pravo pravcato blago nego šta! :wub:

Lex meni je danas 19. dan ciklusa, i bazalna se iznenada popela na 37.0 :huh: još je rano za bilo kakav zaključak, videćemo narednih dana. 

Koala želim ti da ti se što pre srede problemi, ljubim te :babymommy:

miliccam, lex, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ideje, merenje bazalne temperature doduše za danas sam okasnila ali možda sutra ujutru da probam. 

Mm je mislio da sam ja šašava kada sam posle odnosa noge podigla i tako dubila na glavi jedno 10 min. a vi ovde te sluz, te bazalna temp... :D

December, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni i ja imam tri devojčice :wub: pravo pravcato blago nego šta! :wub:

Lex meni je danas 19. dan ciklusa, i bazalna se iznenada popela na 37.0 :huh: još je rano za bilo kakav zaključak, videćemo narednih dana. 

Koala želim ti da ti se što pre srede problemi, 

hmm to mi mirise na dobro, ta temp odgovara onome cemu slutimo i zelim da ti ne padne dok ne ugledas dve crtice, meni je 16. dan c. nemam nista a i rano je osim sto mi krce creva u donjem stomaku....temp mi je mala 35.8

December i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex pa ti možda imaš normalnu temp nižu od proseka, to je samo prosek 36.5, nije tako kod svih, zato se i prati nekoliko meseci da bi utvrdila koja je tvoja temp tela u prvom delu ciklusa da posle možeš da prepoznaš one skokove jer su stvarno mali a opet znači svaki 0,1. 

miliccam ja sa druge strane ne dubim na glavi :lol: već samo ne ustajem posle odnosa do ujutru. I sluz gledam na wc papiru, ne uzimam ja to u ruke ne ne :lol: a bazalnu mi je navika meriti jer nemam redovite mens. ni ovulacije pa po ovome prepoznam, i tačno od onog dana kad se poviši, ja dobijem na tačno 14 dana od tog dana tako da eto po tome pratim ciklus. Inače mi varira od 25 do 36 dana. Ovaj ciklus mi je po prvi put od porođaja došla ovulacija 14. dana kao nekada, pa se nadam da mi je virak doveo cikluse u red. 

doda, lex i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar, ti imaš bebicu isto? Pre koliko si se porodila? 

Ni meni se od porodjaja još uvek nije regulisao ciklus, tu sluz nisam do sada primetila pa su mi bolovi i trakice parametar za ovulaciju koja svakog meseca u različito vreme bude. A sa baz.temp sam pokušala još pre dve godine ali smara mene to merenje svakog jutra. Generalno imam malo nizu temp skoro da ne prelazi 36. Sutra ću meriti čisto da vidim inace mi nije bas pouzdano. 

Ti posto to pratiš i baš se razumeš u tu tematiku već mozes blago da se raduješ. :baby:

December i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke nova sam ovde! Juče sam vadila krv i dok čekam rezultate želim da čujem vaše mišljenje.

treba da dobijem za 5 dana... uospste nemam apetit i skoro ništa ne jedem,a inače sam veliki gurman, imam stalne gorušice,i mučnine ali bez povracanja. Dijareju povremeno, gade mi se pojedini mirisi koje sam volela ranije. Nervozna sam i imam napade plaknja,posle deset koraka moram da sednem, noge su mi teške. Temperatura 37.0 konstantno

Ne mogu da dočekam rezultate, pomoziteee ❤️

Bebicica, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miliccam da, ja imam troje dece već a namlađe ima dve godine :wub: Pa da zato kažem nije pod moranje jer nekoga to merenje baš opterećuje, meni je to postala već navika. Sa drugim detetom sam imala školsku bazalnu za trudnoću, iako sam verovala samo posle testa. Sa trećim se ne sećam iako nije bilo tako davno :huh: lude li žene :lol: 

Jeka dobro nam došla, kad očekuješ rezultate? Vadila si betu? 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, očekujem danas popodne,da betu. Sigurno je ne bih ovako rano vadila da nemam ovakve tegobe, danima ne jedem jer mi je sve gadno...i generalno nisam sva svoja poslednjih dana, ne znam stvarno šta da mislim

 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, očekujem danas popodne,da betu. Sigurno je ne bih ovako rano vadila da nemam ovakve tegobe, danima ne jedem jer mi je sve gadno...i generalno nisam sva svoja poslednjih dana, ne znam stvarno šta da mislim

 

Jeka dobro dosla, da li si radila test? Mada ne moras jer si vadila betu ona je pouzdanija sigurno. Vrlo moguce da se nesto desava kod tebe te simp. su i jaki signali za trudnocu ali polako. Nadam se da ces nas obavestiti o rezultatima

doda i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex pa ti možda imaš normalnu temp nižu od proseka, to je samo prosek 36.5, nije tako kod svih, zato se i prati nekoliko meseci da bi utvrdila koja je tvoja temp tela u prvom delu ciklusa da posle možeš da prepoznaš one skokove jer su stvarno mali a opet znači svaki 0,1. 

miliccam ja sa druge strane ne dubim na glavi :lol: već samo ne ustajem posle odnosa do ujutru. I sluz gledam na wc papiru, ne uzimam ja to u ruke ne ne :lol: a bazalnu mi je navika meriti jer nemam redovite mens. ni ovulacije pa po ovome prepoznam, i tačno od onog dana kad se poviši, ja dobijem na tačno 14 dana od tog dana tako da eto po tome pratim ciklus. Inače mi varira od 25 do 36 dana. Ovaj ciklus mi je po prvi put od porođaja došla ovulacija 14. dana kao nekada, pa se nadam da mi je virak doveo cikluse u red. 

Da li mi mozes reci od kojeg dana treba da raste ta temp, da li je meni rano jos ili? prekjuce mi je po kalendaru bila ovulacija, e sad ciklusi su mi dan dva gore dole...ne znam koliko je tacan taj kalendar.  Sto se tice sluzi primetila sam je vrlo rano mozda neki 12dan ciklusa....

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.