Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

  1. @lex ma sve cemo u ovom mesecu da se selimo .. neon nas vuce ,a ja je greskom stavila na spisak ,sve sam zbrkala ...strsno a cini mi se da koalu nisam stavila na spisak ili je i ona trudna ,jooooj sve mi se pomesalo ...:rolleyes::babymommy:
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. @lex ma sve cemo u ovom mesecu da se selimo .. neon nas vuce ,a ja je greskom stavila na spisak ,sve sam zbrkala ...strsno a cini mi se da koalu nisam stavila na spisak ili je i ona trudna ,jooooj sve mi se pomesalo ...:rolleyes::babymommy:

A stvarno sta je sa Koalom nema je?   Doda koji dan ti padaju plodni? i ovulacija? 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamolila bih Neon da mi kaze (posto je stara cekalica bila tu a sada hvala Bogu trudna) da li zna sta je sa ovim prvim cekalicama pre par godina (posto citam od pocetka skoro ovaj forum) jos nisam sve iscitala polako cu, sta je sa Lenockom i Suncokretom? Da li je Jekic odrzala trudnocu?  Joj te lepe atmosfere tada 2010,2011..

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čitala temu od početka, divna tema ono isčekivanje pa čestitanje crtica... Mene danas ceo dan boli stomak kao da imam upalu, sutra ću da zakažem UZ da vidim one ciste šta bi sa njima. Baš me bole pogotovo oko kukova.

 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tu od 2016, negde od juna, tada sam prvi put zatrudnela i to se na zalost nije zavrsilo kako treba tako da pre toga nisam bila ovde :)

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon da li ste od 2016, posle te trudnoce, bili aktivni svaki mesec ili niste više gledali kada su plodni dani?

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I daaa Neon, uspeli smo da zakazemo pregled. Nasli smo na internetu spisak dr. I krenuli smo redom da zovemo. Mislim da si nas malo probudila, jednim delom smo odustali od traženja. Koga god da pitamo svi idu privatno, jer se inače puno čeka.

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon da li ste od 2016, posle te trudnoce, bili aktivni svaki mesec ili niste više gledali kada su plodni dani?

kada smo poceli da pokusavamo ja sam odmah uzela te digitalne testove za ovul. I odmah smo zatrudneli. Na zalost u 14 nedelji smo saznali da nemq srcane radnje. Isla sam na kiretazu i jako sam sve tesko podnela. Od tada smo svaki mesec ili isla kod dr da potvrdim ovulaciju, koristila testove, isla na sve moguce analize ubedjena da je problem do mene. Isfrustrirana do zla boga, trazila razloge iako mi je svakog meseca ovulacija dokazano u sat i dan bila tacna. Onda onako ocajna sam nagovorila muza da uradi spermogram i onda smo videli da ima dovoljan broj o pokretljivost ali samo od 5 do 10% normalno formiranih spermatozoida. Sa takvim rezultatom em se tesko ostaje u dr.stanju em su velike sanse da uvek dodje do spontanog tj da se plod ne razvija. I onda smo se odlucili za vto sto je uspelo iz prvog i to duplo :) elem poenta je, sama sam sebe u 2 godine izludela, zamajavala se sa simptomima i svaki mesec padala u depresiju... dok nisam se opametila i stvari uzela u svoje ruke. Puno sam vremena bezveze izgubila. 

tiaa, doda, Leptirici i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@lex meni plodni dani pocinju od danas ,pa sve do 26,a ovulacija mi je 24,nego imam drugi problem ,ja danas  imam hitno zakazano vadjenje umnjaka kod zubara ,,levog,desni am vadila pre mesec dana i tako da znam koliki su too bolovi da ne moze da se istrpe bez brufena od 600. levi mi je sad napravio problem ,natekla mi je limfna zlezda od zuba ,krajnik levi ilevo uvo me boli... kako cu da prodjm ne znam ,molim boga samo da moze rutinski da se izvadi ko desni da e mora hiruski.. elem ,kako da pravim bebu pod brufenom,dal smemimacu bolove sigurno jedno2-3 dana i to misve pada sad na plodne dane i ovulaciju ,a ne mou da izdzim bol bez brufena ... zna li neka sta smem da pijem zbog pravljenja bebe ,paracetamol je jakooo slab ... zaboravi da kazem da sam izmerila temp bazalnu i da mi je 36.8

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex meni plodni dani pocinju od danas ,pa sve do 26,a ovulacija mi je 24,nego imam drugi problem ,ja danas  imam hitno zakazano vadjenje umnjaka kod zubara ,,levog,desni am vadila pre mesec dana i tako da znam koliki su too bolovi da ne moze da se istrpe bez brufena od 600. levi mi je sad napravio problem ,natekla mi je limfna zlezda od zuba ,krajnik levi ilevo uvo me boli... kako cu da prodjm ne znam ,molim boga samo da moze rutinski da se izvadi ko desni da e mora hiruski.. elem ,kako da pravim bebu pod brufenom,dal smemimacu bolove sigurno jedno2-3 dana i to misve pada sad na plodne dane i ovulaciju ,a ne mou da izdzim bol bez brufena ... zna li neka sta smem da pijem zbog pravljenja bebe ,paracetamol je jakooo slab ... zaboravi da kazem da sam izmerila temp bazalnu i da mi je 36.8

Doda draga pokusacu malo da ti olaksam a ako gresim neka me neko iskusniji demantuje. Kada sam ostala trudna svega mozda par dana a to nisam znala, razbolela sam se od gripa tada bese neki zeznuti i dodje dokt i ubode me nekom inekcijom neki kako rece jak koktel da se preznojim i naravno da do ujutru kao nova..rodila sam zdravu devojcicu koja sada ima 11g. Takodje sam vadila i zube i pila lekove a bila sam oko 2,5meseca trudnoce dve inekcije anestezije jer nisu bas delovale.. slobodno popij nece nista biti sto pre odes to zavrsis tim bolje. Ja sam merila jutros bednih 36.1...necu vise da merim nesto sam posustala ne verujem da sam ostala trudna ipak tek su mi plodni dani verovatno ovih dana sta znam....

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, lex je u pravu, nista ti to ne smeta..slobodno popi za bolove, nemoj da se opterecujes :)

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skidam kapu svim parovima koji dugo planiraju bebu, verujem da uopste nije lako podneti da je svaki mesec, ponovo ispocetka. Tada ti prolaze svake bubice kroz glavu. drago mi je sto se tvoje cekanje na najlepsi nacin isplatilo. Suta ces videti svoje bebice, ja ti zelim svu srecu.

lex, Neon, December i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Tiaa puno...najbitnije je da ti se ne zavrti ceo zivot samo oko toga jer to onda vodi ka drugim problemima, u glavi, u vezi, u odnosima sa prijateljima... ti si mlada, pitanje je dana kada ce te trudnoca obradovati, uzivaj u ovim trenucima iscekivanja... deca su najsladja kad se prave : D

doda, miliccam i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iii gotovo ,zub je izvadjen konacno,pod velikom upalom,anestezijom.cak mi je i zubar reko kako ti je ovo zagnojilo ti si lav kako podnosis bol cak je i preko anesezije dve bolelo... ali sad vise ne boli krajnik ko pre mnooogooo manje ,pa videcemo dr je reko da ako bas bude bolelo a pravimo bebu tenutno da dodjem da mi stavi lek za bolove... zavrsila sam za 10-15min .. mogu paracetamol,febricet za bolove ali to je sve slabo pa cu ja brufen jer ce ovo mnogo da boli kad anestezija prodje ... hvala svima na podrsci zene nemate pojma koliko mi znacite i vasa podrska ,ipak je kako kaze moj dr vadjenje 4 i umnjaka najgore i najbolnije ... :babymommy:

tiaa i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Neon draga zelim ti svu srecu ovog sveta sutra ... :babymommy:

Neon i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga @doda i draga @k a m ... primaju me sutra u 6:30 u bolnicu ... upladena sam i u isto vreme bas uzbudjena... jedva cekam da ih upoznam :baby:

blesava, doda, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno sutra Neon :wub:

Mormalno da je da te strah ali bice sve ok. :)

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon srećno sutra, mogu da zamislim kako si uzbuđena. Očekuje te najlepši dan u životu :wub:

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon srecno ti bilo ako bog da, da prodjes dobro i ti i bebice videces sta je dete tek kad uzmes u ruke. Ja mislim da na ovom svetu vece srece nema neko kad prvi put ugledas bebu..nesto sto je iz tebe izaslo pa jos onaj miris bebe... :wub:

Neon, doda, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sa Leptiricom? Nema je? Leptirici?

doda i Leptirici volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nista novo,mislim da ovog puta preskočila ovulacije,niti me je boleo stomak ,nije bilo ni sluzi....tako da čisto sumnjam...

imam još desetak dana do ciklusa,ovog puta nemam neki osjećaj,kao da se ništa ne dešava!

pozdrav cekalice:rolleyes:

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon srecno ti bilo ako bog da, da prodjes dobro i ti i bebice videces sta je dete tek kad uzmes u ruke. Ja mislim da na ovom svetu vece srece nema neko kad prvi put ugledas bebu..nesto sto je iz tebe izaslo pa jos onaj miris bebe... :wub:

Slazem se Lex!Moj najsretniji dan u životu je bio kada sam ugledala mog andjela...neopisivo presretna

December, doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nista novo,mislim da ovog puta preskočila ovulacije,niti me je boleo stomak ,nije bilo ni sluzi....tako da čisto sumnjam...

imam još desetak dana do ciklusa,ovog puta nemam neki osjećaj,kao da se ništa ne dešava!

pozdrav cekalice:rolleyes:

Leptirici nisam ni znala da moze da ovulacija izostane, ja sam mislila da to mora da ima svaki mesec...ali nema veze sto nisi imala tu sluz ne mora da znaci, negde sam citala da se ne pojavljuje svakoj zeni. 

Leptirici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovulacija može da izostane kod policisticnih jajnika recimo, ili ako postoji neki drugi problem inače ne.

Ja je isto nisam osetila ovog meseca, niti sam imala tu sluz (nisam je do sada ni primetila) a ovulacije je bilo , pokazala mi trakice. Tako da ne mora da znači ako nema simptoma da nema ovulacije. 

Inače, mene sada žiga levi jajnik , 5 dana posle ovulacije, ne znam šta je to i ne znam kako ću još 10 dana da izdržim do testa. 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.