Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Lex meni je isti datum za nedobijanje kao tebi, nisi ispratila :D 

Neon nažalost ne možemo ujutru jer devojke ujutru čuju ama baš svaki šum, probali ali obavezno se probude jer čim čuju i da se okrenem na drugu stranu one dolete odmah :lol: iako su u drugoj sobi, samo noću su komirane. Tako da nažalost nemam tu opciju iako verujem da bi mi pomoglo. Muž se budi na posao u pet i pre neki dan me probudi a ja ogladnela, pa smo tiho nešto pričali i najstarija mi kaže kad je ustala da je čula da smo pričali ujutru <_<

Još jedan savet u vezi radova, negde pročitah jedna ginekologinja savetuje da se par dana oko ovulacije pije običan sirup za iskašljavanje, tj za razređivanje guste sluzi u plućima, on deluje na sve tečnosti u organizmu pa i na sekret pa spermići lakše plivaju. 

Izmenjeno od strane December
doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Jaoo December oprosti mi ja se ubi ovamo cotajuci unazad stranice od pocetka, pa mi se mesaju sva imena i ne mogu da popamtim.  E taako znaci ti kao i ja uhhh sta cemo:D kad cemo te simptome poceti da dobijamooo vise 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li sam ja ovo pisala nesto citirala a moj post, ubij Boze jos se dobro ne snalazim ovde :lol: dok ukapiram sta i kako ode voz...ali shvaticete me kako god :D

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na svemu. Vidjecemo sta je. Sacekacu jos koji dan da vidim hocu li dobiti, pa cu ponoviti test ako bude i dalje izostajala. :wub:

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na svemu. Vidjecemo sta je. Sacekacu jos koji dan da vidim hocu li dobiti, pa cu ponoviti test ako bude i dalje izostajala. :wub:

Drzimo ti fige draga :angel:

doda i Bebicica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene ponovo,izvinite sto me nije bilo imala sam nekih problema sa cerkom imala je gadnuam temperetuu danima pa smo i kod lekara bilipa radili analize neke ,krv,urin,a ja nocima nisam spavala ,nikako da se naspavam i da mogu preko dana da vam pisem nego danju sve i spavam malo i spremam po kuci i oko dece ,ma haos ,da vas ne davim...:(

nego kako ste mi vi,kako napedujete?

@tiaa glavu gore ,poslusaj savet od neon i sve ce da bude kako treba ovaj mesec:wub:

@lex tu sam ,citam sve ali nemam kad da odg ,pratim sve sta pisete,ti si se popela na tresnju , ajde veceras da se naberes tresanja i da ne mislis o simptomima posle nego iskljuci mozak i cekamo datume .. ja drzim fige da ovaj put uspes .. :wub: bicu srecna da cujem da si dobila dve crtce na testu vise nego da su moje:babymommy:

@Bebicica bice bice,drzimo fige , ja bi rekla da test ima gresku jer sam ih ja radila i treba da bde bliza druga crta toj prvoj debeloj pa makr bila i bleda probaj drugi test ^_^

 

ajmoooooo ovaj mesec da bezimo odavde da oslobodimo mesto novim cekalicama ....:angel:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene ponovo,izvinite sto me nije bilo imala sam nekih problema sa cerkom imala je gadnuam temperetuu danima pa smo i kod lekara bilipa radili analize neke ,krv,urin,a ja nocima nisam spavala ,nikako da se naspavam i da mogu preko dana da vam pisem nego danju sve i spavam malo i spremam po kuci i oko dece ,ma haos ,da vas ne davim...:(

nego kako ste mi vi,kako napedujete?

@tiaa glavu gore ,poslusaj savet od neon i sve ce da bude kako treba ovaj mesec:wub:

@lex tu sam ,citam sve ali nemam kad da odg ,pratim sve sta pisete,ti si se popela na tresnju , ajde veceras da se naberes tresanja i da ne mislis o simptomima posle nego iskljuci mozak i cekamo datume .. ja drzim fige da ovaj put uspes .. :wub: bicu srecna da cujem da si dobila dve crtce na testu vise nego da su moje:babymommy:

@Bebicica bice bice,drzimo fige , ja bi rekla da test ima gresku jer sam ih ja radila i treba da bde bliza druga crta toj prvoj debeloj pa makr bila i bleda probaj drugi test ^_^

 

ajmoooooo ovaj mesec da bezimo odavde da oslobodimo mesto novim cekalicama ....:angel:

Doda nema potrebe da se izvinjavas, taman posla. Prece stvari su bile u pitanju ali veruj da si nedostajala..nadam se da su decica sada dobro? Neki virusi cujem i kod nas tako i deca i odrasli ali dobro bice bolje. Ja sam veoma tuzna ispratila sam muza jutros i nisam ni zasta, placem...sve mi pusto i prazno i pitam se zasto ovako imam utisak svi imaju muza kraj sebe samo ja ne... A ova tvoja recenica na kraj me taaaako dotakla ne mogu da verujem da si mi onako pozelela, nemam reci da ti zahvalim..sta da ti kazem onome osim da ce Bog videti tvoju dobru dusu i ispuniti nam obema iste zelje.:babymommy::babymommy::babymommy:

doda i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro čekalice! 

Danas je počela da se diže temperatura znači juče bila ovulacija, oni bolovi, jer uveče ih više nije bilo ali smo za svaki slučaj ipak pobrali trešnje :lol: ni danas me ne bole jajnici dakle šta smo uradili videćemo za tačno 14 dana :D Obavezno ali uvek dobijem tačno 14 dana nakon prvog porasta temp. Daj Bože da ovaj put ne dođe za xy meseci. Znači kod mene se datum pomera za 1. oktobar. 

Potrudiću se da isključim mozak inače ću samo izludeti do tada a i ne pomaže bebici da se zakači. Planiram da pijem virak čaj još neko vreme pa onda pauza. Kažu da treba napraviti pauzu u prvom trimestru pa posle može opet da se pije. Onda negde piše da se u prvom trimestru pije po jedna šoljica dnevno, u drugom dve a u trećem tri. Pa ti budi pametan. 

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lex pomisli da ima žena koje bi htele da budu na tvom mestu, da isprate muža na dug put pa da budu same :lol:

Naravno šala mala ali ima i takvih :lol: Meriš li ti bazalnu temperaturu? Meni ne predstavlja opterećenje a bar znam u kom sam delu ciklusa tačno. 

Doda šaljemo poljupčiće da što pre ozdravite!

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lex pomisli da ima žena koje bi htele da budu na tvom mestu, da isprate muža na dug put pa da budu same :lol:

Naravno šala mala ali ima i takvih :lol: Meriš li ti bazalnu temperaturu? Meni ne predstavlja opterećenje a bar znam u kom sam delu ciklusa tačno. 

Doda šaljemo poljupčiće da što pre ozdravite!

Ne December, jer ne razumem to kako i sta..:huh: a mogu izmeriti sada, meni od 14tog poceli kao plodni dani a ovulacija je 19tog...to po kalendaru sad ne znam...

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To možeš po kalendaru samo ako imaš redovne, inače ovulacija šeta. Meri se ujutru pre bilo čega, pre pranja zuba, pijenja vode itd. Izmeriš, upišeš i to je to. U prvom delu ciklusa, od prvog dana mens. do ovulacije je temp normalna, ugl 36.5. Ali i zavisi od organizma, svaki je drugačiji. I kad nastupi ovulacija, sledeći dan se ta temp podigne za 0,1 do celog stepena, zato je poželjno meriti digiralnim toplomerom jer se radi o maloj razlici temperature. Onda do dobijanja sledeće mens. ostaje tako povišena, ponekad spadne pa se ponovo digne i tako. Kad treba da dobiješ ona pada na normalnu vrednost i mens. kreće. Međutim ako je došlo do trudnoće ona ostaje povišena i mens. izostaje. To je cela nauka o bazalnoj :)

doda, miliccam i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja BT je sada 36.3 jaaadnoooo znaci li to da nista od ovih plodnih dana:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To možeš po kalendaru samo ako imaš redovne, inače ovulacija šeta. Meri se ujutru pre bilo čega, pre pranja zuba, pijenja vode itd. Izmeriš, upišeš i to je to. U prvom delu ciklusa, od prvog dana mens. do ovulacije je temp normalna, ugl 36.5. Ali i zavisi od organizma, svaki je drugačiji. I kad nastupi ovulacija, sledeći dan se ta temp podigne za 0,1 do celog stepena, zato je poželjno meriti digiralnim toplomerom jer se radi o maloj razlici temperature. Onda do dobijanja sledeće mens. ostaje tako povišena, ponekad spadne pa se ponovo digne i tako. Kad treba da dobiješ ona pada na normalnu vrednost i mens. kreće. Međutim ako je došlo do trudnoće ona ostaje povišena i mens. izostaje. To je cela nauka o bazalnoj :)

uh nisu mi bas redovne ova menst mi je kasnila 2 dana, inace izmedju 25-29...mada sada sam jela i pila i merila sam pod pazuhom bila je 36.3 a ispod jezika 36<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da napomenem mada mozda nista ne znaci, imala sam evo 3 dana vec tu belancanu sluz providnu i rastegljivu, takodje po prolasku menstruacije stomak me nakon dva dana od toga boleo kao da cu da dobijem ponovo bas bas ono menstr.bolovi trajalo 2,3 dana..pa su mi opet izasle bubuljice katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da napomenem mada mozda nista ne znaci, imala sam evo 3 dana vec tu belancanu sluz providnu i rastegljivu, takodje po prolasku menstruacije stomak me nakon dva dana od toga boleo kao da cu da dobijem ponovo bas bas ono menstr.bolovi trajalo 2,3 dana..pa su mi opet izasle bubuljice katastrofa...

Onda si već u plodnim danima uveliko, kad ima plodne sluzi ima i ovulacije, tj plodni dani. Dakle ima nadeee :baby::baby::baby: a za bubuljice ne znam šta da ti kažem, i ja sam imala čisto lice kad sam dobila a sad mi izašle pre ovulacije, ma ludilo :o

doda, Bebicica i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda si već u plodnim danima uveliko, kad ima plodne sluzi ima i ovulacije, tj plodni dani. Dakle ima nadeee :baby::baby::baby: a za bubuljice ne znam šta da ti kažem, i ja sam imala čisto lice kad sam dobila a sad mi izašle pre ovulacije, ma ludilo :o

E daa i meni tako inace te bubuljice krenu 3 dana ranije i prodju u toku menstr..a sad po prestanku nmg da verujem...uuhhhh pa da li sam ubolaaa jooojjj iskreno se nadam jer posle moram da cekam N.g da bi ponovo brala tresnjice i to bi imala saml 2 nedelje.  Da ne kukam vec od sad prvo cemo da vidimo sta smo ovaj put uradili...:angel:

December, doda i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je samo pozitivno, samo tako ćemo privući lepe stvari! Bebice vole srećne mame :wub:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovulacija bila juce, prekjuče, biće nas dosta koje čekamo da ne dobijemo oko 01.10. :D 

Prošla ovulacija mi je bila baš bolna, ovu nisam skoro ni osetila. A isto mi je izašlo par bubuljica. 

Ko će sada da čeka 2 nedelje. Ja ću verovatno pasti u iskušenje da radim test ranije. 

Leptirici, December i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam to pravljenje testova ranije se podrazumeva :lol: 

Ne želim da baksuziram ali nešto mi se plodna sluz ovog meseca nije dopala, nije bila raztegljiva već potpuno vodena. Sve prošle su bile po propisima a opet ništa. Nadam se da ipak ne znači ništa loše i potrudiću se da ne mislim negativno. Pa šta bude biće. Dobro da sam našla kod nas u apoteci visoko osetljivi test :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovulacija bila juce, prekjuče, biće nas dosta koje čekamo da ne dobijemo oko 01.10. :D 

Prošla ovulacija mi je bila baš bolna, ovu nisam skoro ni osetila. A isto mi je izašlo par bubuljica. 

Ko će sada da čeka 2 nedelje. Ja ću verovatno pasti u iskušenje da radim test ranije. 

hahahah joj milicam ti kao i ja ma sta sve smo takve, a na koliko ti je to dosla ovulacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam to pravljenje testova ranije se podrazumeva :lol: 

Ne želim da baksuziram ali nešto mi se plodna sluz ovog meseca nije dopala, nije bila raztegljiva već potpuno vodena. Sve prošle su bile po propisima a opet ništa. Nadam se da ipak ne znači ništa loše i potrudiću se da ne mislim negativno. Pa šta bude biće. Dobro da sam našla kod nas u apoteci visoko osetljivi test :D

December ne zumiraj tu sluz molim te:lol: posle i ja moram hahaha salim se, ma svacim se botamo ja do sad nisam ni jednom proveravala to niti sam znala da to postoji dok nisam ovde pocela da citam. Svejedno odo u kupatilo da vidim kakva je sad:lol:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahah joj milicam ti kao i ja ma sta sve smo takve, a na koliko ti je to dosla ovulacija?

15.,16. dan , malo je okasnila obzirom na to da mi se ciklus skratio i da sam prošlog meseca dobila na 28 dana. Test pre 30.09. svakako necu raditi, mi imamo bas dosta obaveza, za vikend putujemo, pa neću imati vremena da razmišljam. Sva sreća. :D A mm gori od mene, samo o tome priča i razmislja. 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex hvala ti punoo... dobro su sad ,bas ih je bio uhvatio virus haos ,sad s se osuli ko boginje da imaju ali to se njima uvek desava posle temp...e ja sam pocela da pijem macinu travu ,caj,za prociscenje jajovoda ,od njega se lakse ostaje trudna ,zove se i ocajnica drugacije ,neverovatno je grk ,bljak ali ako ce da pomogne ima da zmurim i pijem ..meca je prestala, od sutra se bacamo  akciju posto mi od 19 -tog krecu plodni dani pa da se pripremimo za plodne dane ,sutra trening:lol:.. nisi sama mi smo t ,jeste da ne mozemo da zamenimo muza ali smo tu da ti pravimo drustvo i da te tesimo ,a da znas da stvarno posoje zene koje jedva cekaju da isprate muzeve ,moja komsinica koja zivi ispod mene jedva cek da isprati muza na put ,on vozi kamion preko a ona navikla sama i cim on dodje ona kaze sve mi pokvari navike :lol:

meni je sl termin za ne dobijanje 8 oktobar ...

temperaturu jos nisam pocela da merim ali pocecu ,pocela sam i da pijem cink i selin i n pospesuje plodnost iako je dobar za imunitet i odrzavanje normalne funkcij rada stitne zlezde i hormona .. u svakom slucaju pocela sam da se kljukam svim i svacim ...

@December hvalaaaaa:babymommy: bice sve kako treba ,iskreno ,najiskrenije se nadam da cemo ovaj mesec sve u rvi trimestar ... :baby:

lex i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.