Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

A sto ne uradis betu? Ili odes kod ginekologa da pogleda sondom. Moja drugarica je tako ustanovila da je trudna. A dobila je jednu menstruaciju. Ako i tebi 14-tog dolazi meca, po pravilu si imala prodne dane u ponedeljak. A ti bogami imas simpome. Mozda si trudna bez obzira sto si dobila proslog meseca. To je moje misljenje. Nikad se ne zna.

Izmenjeno od strane tiaa
doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne uradis betu? Ili odes kod ginekologa da pogleda sondom. Moja drugarica je tako ustanovila da je trudna. A dobila je jednu menstruaciju. Ako i tebi 14-tog dolazi meca, po pravilu si imala prodne dane u ponedeljak. A ti boga mi imas simpome. Mozda si trudna bez obzira sto si dobila proslog meseca. To je moje misljenje. Nikad se ne zna.

pa sta znam nesto sam skepticna,ja imam neku aplikaciju na telefonu koja mi meri plodne dane i ovuaciju pa plodni dani su mi bili nedelja,ponedeljak,utorak,sreda,cetvrtak,petak ovulacija i subota plodni dan .. to su 26,27,28,29,30,31 i 1.. 

jer meni je mentruacija na 26 dana kako kad nekad na 27 nkad na 28 .. ja sam sa prva dva deteta dobijala rva dva meseca cini mi se i nisam znala da sam trudna ,sa prvim sam morala iz drugih rzloga da radim betu ikada sam uradila dr kaze pa ti uveliko trudna ,a sa drugim mi je jedna izostala i tad sam test obican uradil posle dva dana od izostanka..a sad sam nekako skepticna da se ne razocaram jer do mece imam jos  8 dana.. jesi ti radila betu ili imas u planu ...?izvini ja te udavi tekstom

lex i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne planiram betu. Jos uvek ne znam šta ću. Ovi polu simpomi mi nisu sigurni, ja cu ipak sacekati 14-ti.

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas u bolnici nikad nema hormon beta hcg daleko bilo ,pa ne mogu da uraim kod njih, mogu privatno a za to se nisam ni raspitivala koliko kosta sigurno je preko 1000 cini mi se da mi je drugarica tako rekla kad je raila sa cerkom .. ali nije ni u tome poenta nego se ne bi razocarala prevremena,nekako ce lakse da mi padne da vidim krv na dan kad je i oekujem nego pre toga da vidim negativno ..ako me razumes :mellow:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znas kako tiaa ,meni kad neko kaze joj sto si nesto ugojila ,sva si se nadula ,ja znam da sam trudna ,tako su mi rekli u prve dve trudnoce pa se ispostavilo trudna,sad mi jos niko nije reko nista ,to ce izgleda da mi postane jedini najprecizniji simptom ,jer se nadujem cela ,sad cu da cekam da mi neko kaze da sam debela :lol:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, razmišljaj pozitivno. Imaš dvoje deca. Ako je suđeno sigurno si trudna, ako ne, dolazi za par meseci. Ja čekam prvu trudnoću, i naravno da razmišljam da li ja to mogu. Ali ne želim da u plodnim danima budem pod stresom. Budi pozitivna i sve dolazi kada treba. Bože moj, postoje mnogo stresnije situacije od ove.

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Iskreno, razmišljaj pozitivno. Imaš dvoje deca. Ako je suđeno sigurno si trudna, ako ne, dolazi za par meseci. Ja čekam prvu trudnoću, i naravno da razmišljam da li ja to mogu. Ali ne želim da u plodnim danima budem pod stresom. Budi pozitivna i sve dolazi kada treba. Bože moj, postoje mnogo stresnije situacije od ove.

slazem se sa tobom u potpunosti i zelim ti puno srece od srcada sad vidis dve crtice 14-tog .. i ja sam za prvo dete tako mislila pravili smo ga 4 meseca i ja se razocaram stalno i onda kad je jedna izostala meca a rezultat bete stigao ja sam ustvari bila trudna mesec ili dva slagacu te a nisam ni znala jer sam dobijala ..vise se ni ne secam ,znam samo da sam uzela rezultat bete i bio je 1721 cini mi se 

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada sam u Februaru radila prvi put test, ali bila sam ubeđena da jesam. Psiha! Ne mogu da ti opišem koliko mi se svet srušio, knedla u grlu, veliko razočarenje.... šta dalje, da li da odem kod lekara, mozda sam bolesna. Užas. I malo se plašim da uradim test, čekam kada izostane i lepo kod lekara. Tolika je želja da svi očekujemo da se desi SAD. Verujem da kada se oslobodim tih budica, desiće se.

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zato i ja nekako ocu da cekam 14-ti da se ne razocaram... imam i ja simptome i gorusica je pocela da me smara , i uedjena sam da jesam ,imam tako jak secaj ali ne bi da se razocaram ,da ne bude psiha ,znam sta je to .bas sve to sto ti kazes ubedjena sam da jesam pa bi da mi meca izostane da se uverim da jesam ...

tiaa i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tiaa ima li sta novo kod tebe? lex kako si ti ?

lex i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda hvala na pitanju, dobro sam guram ove crvene dane pa u nove nade sa vama zajedno:angel: i ja sa vama cekam taj 14ti, znaci jos nedelju dana ima do NE dobijanja. Ja sam kupila bila neki test Viola dodju 2 testa unutra. To je neki super test za najranije odkrivanje...pa ako ne mozete da izdrzite da cekate....:)

doda i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema baš ništa. Mučnina je prestala. A kod tebe doda? Ja imam dva testa u šteku.:D za svaki slučaj. 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda hvala na pitanju, dobro sam guram ove crvene dane pa u nove nade sa vama zajedno:angel: i ja sa vama cekam taj 14ti, znaci jos nedelju dana ima do NE dobijanja. Ja sam kupila bila neki test Viola dodju 2 testa unutra. To je neki super test za najranije odkrivanje...pa ako ne mozete da izdrzite da cekate....:)

lex draga, cula sam za taj viola test on je oko 900 dinara cini mi se ... kazu da je jako dobar jer moze da se koristi jos 8 dana nakon ovulacije .. naravno draga mi smo uz tebe , cim prestane meca bacaj se na poso a mi drzimo fige da bude pozitivno ... :angel::babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema baš ništa. Mučnina je prestala. A kod tebe doda? Ja imam dva testa u šteku.:D za svaki slučaj. 

tiaa pa onako ,krsta idalje ko po obicaju ,dere me gorusica ubijai po malo mi je muka ili sam zeludac prehladila ubi me ako znam ... ja nemam nijedan u steku ,ali cu da kupim sutra jedam da uradim pred 14-ti ,pa ako bude negativan da znam da sto posto dobijam ,skroz sam nestrpljiva .. kad ces ti da radis tvoj test ?:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako bude kasnila, uradicu test. Sada nema potrebe, nemam mucnine, grudi me ne bole. Pomirila sam se sa činjenicom da će ovako biti još par meseci. Ali svakako bih volela da mi ne dodje sledeceg petka.:D Meni je ranije uvek kasnila (30-34dan). Ali od kada sam pila pilule na 28 dana dodje. Sad ne znam da će se vratiti po starom ili planira da bude tačna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si trudna. Tebi će i najjeftiniji pokazati dve crte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doda jeste toliko kosta, ali ja vise necu da ga kupujem. Uzecu bilo koji svaki pokaze, tebi i Tiji zelim da obe budete bas biste me obradovali, posle ove cini mi se duge pauze kako sam se registrovala ocekujeeem lepe vesti i to dve odjednom..Zelim da me obe TRUDNE povucete za sobom:wub: 

Leptiric sta je sa tobom? Nestala si nam ti samnom ovog meseca narednog da zajedno ocekujemo:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od kada smo na zadatku "pravljenje bebe",  primetila sam da se i meni dešava da je krv malo rozikasta na početku, ne znam da li je prava li ne. Ja do 14-tog nista ne nagađam. Gledam da ostanem pozitivna, bez loših misli. Necu raditi test svakog dana, jer se lose osećam kada vidim jednu crtu. Lakse podnesem mecu nego to. Mada, ovde test kosta 17€. 

u Mülleru imas test za 4 €, u dm-u, bipi itd za po 7 € ili naruci preko amazona kao ssto sam ja nekad :) za 8 evra 50 komada :)

srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E pa drage novopecene cekalice zelim vam dobrodoslicu i pre svega da sto pre odete sa teme. 

Nema me na forumu vec neko vreme, ali vidim da ce me se verovatno pojedine i setiti. Nisam aktivna vec neko vreme, jer je sve na cekanju i holdu. 

E sad prva i osnovna zabluda, ciste na jajnicima su dokaz da je folikul postojao, sto znaci da je ovulacije bilo. Nije tacno da zbog videnih cista ne mize da dodje do zaceca u to budite uverene. 

Druga stvar Lex ako je 2.0 ja bih je ponovila za dva dana, ukoliko je porasla to samo znaci da je trudnoca vrlo mala i da nisi jos presla “granicu normale” u principu beta je obicno 0! Tako da ima jos malo nade. 

Stara sam, prevejana cekalica, prosla kroz razne frke i haos, pa koliko mogu pomocicu, posto vidim da vam pomoc malo i treba. 

Odnah da vam kazem, od opustanja intonti je sve iz glave, nista. Ako ne ide 6 meseci-godinu kod lekara na sve zive analize i broj 1 folikometriju. 

Druga stvar 30-31 nisu godine za brigu, ja imam 38 i uopste se ne opterecuje time, ima i starijih! 

Tako da mile moje cekalice, noge u vis i uzivancija! :D

moram da te ispravim, vodene ciste i folikularme ciste su dve razlicite stvari. Ciste na jajnicima su posledica PCOS-a, najcesce se povezuje sa insulinskom rezistencijom... foliklularne ciste su ciste nastale od preraslih folikula tj  za vreme ovulacije nije doslo do pucanja dominantnog folikula (Degafovog fol.) I ispustanje jajne celije a najcesce se to dogadja zbog nedovoljnog lucenja LH hormona, odgovornog za ovulaciju ili ako folikul ima npr deblji omotac... desava se da i dodje do ovulacije tj pucanja dominantnog folikula a folikul bude prazan tj ne bude u njemu jc.. zato se i radi u pretragama hormon progesteron 21 dana ciklusa da se vidi kakavog je kvaliteta i da li je bila ovulacija... folikularne ciste najcesce pucaju u toku menstruacije... tako da poenta je, vodene ciste na jajnicima i fol.ciste nemaju veze jedne sa drugim :)

Izmenjeno od strane Neon
leni i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se na greskama u kucanju, kucam sa tel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex cekaj sledeci mesec, mozda bude nesto. Meni je ginekolog rekao da posle pilula sigurno ostajem trudna. Ako uspe, onda verujem da je to za mene najbolji nacin da stanem trudna bez mucenja, hehe. Ili jos uvek imam ciste i to ne ide tako brzo. Hvala Neon.  A ja kao prava gospođa kupujem u apoteku:angry: Da li je kvalitetan test na amazonu?

Neon i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex cekaj sledeci mesec, mozda bude nesto. Meni je ginekolog rekao da posle pilula sigurno ostajem trudna. Ako uspe, onda verujem da je to za mene najbolji nacin da stanem trudna bez mucenja, hehe. Ili jos uvek imam ciste i to ne ide tako brzo. Hvala Neon.  A ja kao prava gospođa kupujem u apoteku Da li je kvalitetan test na amazonu?

 

 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon ja o cistama nemam pojma. Meni u nalazu pise cystis ovarii bill. Ne znam da li je vodena ili folikulna

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex cekaj sledeci mesec, mozda bude nesto. Meni je ginekolog rekao da posle pilula sigurno ostajem trudna. Ako uspe, onda verujem da je to za mene najbolji nacin da stanem trudna bez mucenja, hehe. Ili jos uvek imam ciste i to ne ide tako brzo. Hvala Neon.  A ja kao prava gospođa kupujem u apoteku:angry: Da li je kvalitetan test na amazonu?

ma da, meni je uvek bio tacan... ma kakva apoteka :) gde si u austriji? Ostalo mi je desetak komada, mogu da ti posaljem :)

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon ja o cistama nemam pojma. Meni u nalazu pise cystis ovarii bill. Ne znam da li je vodena ili folikulna

mislim da je to sindrom policisticnih jajnika... u najvecem broju slucajeva PCOS je posledica insul.rezistencije... po mom misljenju mnogi ginekolozi pogresno lece posledicu a ne uzrok, daju da se pije kontracepcija 3 meseca( glupost) .. pod antibebi pilulama nema ovulacije, nema hormona i naravno ciste se povlace... po meni najveca glupost i trosenje vremena kod nekog ko zeli bebu... ako nisi do sada, moj predlog ti je da proveris  ir i da krenes sa teeapijom u tom smeru i trudnoca ce doci sigurmo....

lex, Zone* i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.