Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ma zasto nam se Ljubinka ne javlja? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam radila Beta Hcg test.pa sad cekam rezultate,nervozna sam nemogu da docekam da mi stigne nalaz...mada mi jos nekasni ciklus malo sam poranila ali eto...bas se nadam... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello devojke :)

Moj zakljucak o koriscenju travčica kao pomoc pri zacecu (posto sam nailazila na kontradiktorna misljenja) :

Virak (vrkuta) 2 solje tokom celog ciklusa (1,5 do 2 k.kasicice se prelije sa 250 ml vode,stoji 15 min.poklopljeno)

Hajducka trava 3-4 solje tokom celog ciklusa (1 velika kasika se prelije sa 250 ml vode,stoji 5 min. poklopljeno)

Macina trava(ocajnica,marulja) SAMO od poslednjeg dana menstruacije do ovulacije (isto se sprema kao virak)

I bicu opet dosadna,ali ne zaboravite folnu kis. , vit E (150 mg) i magnezijum :)

Maticni mlec je takodje fenomenalna stvar jer sam balansira hormone u organizmu na "pravu meru"( ili kako se vec kaze :lol: )

I od proleca da nema ni jedne na ovoj temi,sve da ste zbrisale u I trimestar ;)

Srecno svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusići su oni sa testa za utvrđivanje trudnoće...mi čekalice na ovoj temi ih čekamo i nadamo im se, a tako dok ih čekamo, družimo se, savetujemo i pružamo podršku jedna drugoj...tebi čestitam što si svoje dočekala, pa ćeš još malo da zagrliš svog bebca...pogledaj ima tema i stvari koje bi te zanimale u delu foruma Trudnoća...i povuci nas za nosiće da vam se i mi uskoro pridružimo na tim temama :lol:

onda sam na pogre[noj temi..:)

idem medju trudnice, a vi cure da nam se uskoro pridruzite!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao devojke koliko dugo sam i sama bila cekalica da mi se cini da svaku vasu vesticu prozivim zajedno sa vama.

Jeko Beko , jekic, lenocka, sve ste mi jako drage, jeko beko tebe potpuno razumem, i ja sam svaki put kad dobijem plakala, bilo je strasno, znam kroz sta prolazite, ali vidite da nas ima koje smo uspele, a to znaci da cete i vi sigurno uspeti.

Necu da vam govorim da se opustite, jer znam da je nemoguce. Jednostavno pustite zivot da ide svojim tokom i pokusajte da nadjete neki hobi ili nesto sto bi vam malo okupiralo misli. Ja sam bila na dijeti i brojala kalorije tog meseca kad sam ostala u drugom stanju, ko zna, mozda sam se dovoljno opustila, a mozda samo imala srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ма данас ми је 27 дан, синоћ ми био розе секрет а то ми је најава да ће данас да стигне па сам због тога урадила, биће боље следећи месец

Мили добродошла, полако док се уходаш па ће после све лакше да иде

Jekic, taj roze sekret moze da znaci i nesto drugo ,naravno, ako ni danas nije stigla vestica. Isti takav slucaj je bio i kod moje drugarice, ona bila sigurna da je dobila, stavila ulozak, kad ono, BEBA! Sto bi se u narodu reklo: "obelezilo je". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello devojke :)

Moj zakljucak o koriscenju travčica kao pomoc pri zacecu (posto sam nailazila na kontradiktorna misljenja) :

Virak (vrkuta) 2 solje tokom celog ciklusa (1,5 do 2 k.kasicice se prelije sa 250 ml vode,stoji 15 min.poklopljeno)

Hajducka trava 3-4 solje tokom celog ciklusa (1 velika kasika se prelije sa 250 ml vode,stoji 5 min. poklopljeno)

Macina trava(ocajnica,marulja) SAMO od poslednjeg dana menstruacije do ovulacije (isto se sprema kao virak)

I bicu opet dosadna,ali ne zaboravite folnu kis. , vit E (150 mg) i magnezijum :)

Maticni mlec je takodje fenomenalna stvar jer sam balansira hormone u organizmu na "pravu meru"( ili kako se vec kaze :lol: )

I od proleca da nema ni jedne na ovoj temi,sve da ste zbrisale u I trimestar ;)

Srecno svima :)

Citana, ja koristim prirodni preparat na bazi maticnog mleca, mogu li se zbog toga javiti nus pojave, posto mi je hormonalni status dobar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Држим фиге да буде ВЕЛИКА бета, кад треба да сазнаш резултате

Upravo sam saznala rezultat 1,20 mi je beta znaci negativna i tako sam razocarana i i ljuta i besna i vise neznam ni sama sta da radim,kad vidim danas u bolnici koliko zena je doslo da uradi abortus ,samo se setim nas koje to silno zelimo a neda nam se...muka mi je vise od svega i racunanja polodnih dana,pracenje ovulacije stavrno vise nemam snage..dosta mi je svaki mesec isto,svaki mesec uvek neka lazna nada..mozda sam i dosadna nekome ali meni je stvarno tesko,zasto je tako tesko ostati u drugom stanju kad sve uradis kako treba i ono nista...hvala ti Jekic..mislim da ovaj razgovor izmedju nas ovde svakoj pomogne,nekako se covek lakse oseca kad podeli to sa nik sto nosi u sebi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam saznala rezultat 1,20 mi je beta znaci negativna i tako sam razocarana i i ljuta i besna i vise neznam ni sama sta da radim,kad vidim danas u bolnici koliko zena je doslo da uradi abortus ,samo se setim nas koje to silno zelimo a neda nam se...muka mi je vise od svega i racunanja polodnih dana,pracenje ovulacije stavrno vise nemam snage..dosta mi je svaki mesec isto,svaki mesec uvek neka lazna nada..mozda sam i dosadna nekome ali meni je stvarno tesko,zasto je tako tesko ostati u drugom stanju kad sve uradis kako treba i ono nista...hvala ti Jekic..mislim da ovaj razgovor izmedju nas ovde svakoj pomogne,nekako se covek lakse oseca kad podeli to sa nik sto nosi u sebi... :(

Da,to stvarno zna da zaboli,velika nepravda na zalost,nemoj da ocajavas,ides u sledeci krug,nista jos nije gotovo,ide prolece,lepo vreme,sve se budi,ne gubi nadu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego mozda vas ovo ohrabri ... Nakon mnogo neuspjelih pokusaja i lažnih uzbuna danas sam dobila informaciju da cu najvjerovatnije postati tetka :)

Nije još definitivno potvrđeno od strane ljekara ali kasnjenje mece i plusic na testu su opravdano potvrdili sumnju :)

ZAISTA VAM ZELIM MNOGO USPJEHA i nemojte odustajati ... nece beba kada mi hocemo, obicno nas iznenadi kada se najmanje nadamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,to stvarno zna da zaboli,velika nepravda na zalost,nemoj da ocajavas,ides u sledeci krug,nista jos nije gotovo,ide prolece,lepo vreme,sve se budi,ne gubi nadu :)

Hvala ti na lepim recima,veruj mi da samu sebe tako ubedjujem svaki put,proce i danasnji dan bice bolje sutra nadam se,bez obzira na sve nada uvek nekako ostaje...jesi ti mozda probala neke cajeve da pijes procitala sam ovde je neko stavio neku kombinaciju cajeva da se piju koji poboljsavaju plodnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da niko od vas nije tražio moj savjet ali oglasiću se ... Ako nekom pomogne, ja sam presretna ....

Inače, imala sam takvu hroničnu upalu i moja doktorica mi je rekla da su mi kanali začepljeni i da ću se namučiti ako poželim bebu. Desila ase takva situacija da sam nekih 20-ak dana imala priliku da svaki dan uživam u ljekovitoj banjskoj vodi .... Brćkala sam se, opuštala, nisam ni razmišljala o bebi jer je još nisam planirala. Nakon 20 dana iz mene je krenulo da ispada nešto smeđkasto-zelene boje. Curilo je kao ludo, danima ..... nakon dva mjeseca sam sotala trudna ...

Pokušajte, umjesto na more negdje u neku bnju ... možda upali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice,moje,pomno vas pratim i uz vas sam :D Zelim vam svima drugu crticu vec sledeci mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,citam vas vec neko vreme,i svima zelim od srca da vam se posreci i da vidite ove dve prelepe linije

Moj muz i ja smo pokusavali pola godine i nista...Pazila sam da bas u plodnim danima budemo "aktivniji" nego inace,imala sam redovne cikluse i nista se nije desavalo mesecima.Onda je moj muz morao ici za Nemacku na tri nedelje...Bukvalno smo imali odnos poslednjeg dana moje menstruacije,znaci otpisala sam da se ista moze desiti po pitanju zaceca....i evo sad sam u sestoj nedelji trudnoce :rolleyes:

Zelim da kazem da nema pravila,i izgleda da je stvarno tako,kad pustite mozak"na pasu"i kad se najmanje nadate strefi vas prlepa vest :rolleyes:

zato vas vucem za nosice i cekam da mi se pridruzite u temama u prvom tromesjecju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene..nisam posecivala cesto forum nesto mi ne radi net...uglavnom vestica treba da NE DODJE OD 7 do 12 neznam tacno posto mi mens nisu redovne...mm i ja smo bili vredni pa se nadam da ce biti nesto :) al nesto me grudi booole i bradavice su mi baaas povecane ali necu previse da se nadam da ne izbaksuziram :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Прво да се захвалим Читани, Иви мамици, Вики77, Звончици и Нини НС што су дошле да нас охрабре и пруже подршку :wub: :wub: :wub:

i ja sam cesto na ovim stranama i pruzam vam podrsku, smrc, smrc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 5 jutros sam uradila test i NISTA. Jedna jedina usamljena crtica :(

Ali dobro je sto se uopste nisam potresla. A nisam zato sto sad znam da cu kad tad opet zatrudneti i volela bih kada bi i vi bile sigurne u to kao sto sam ja sigurna da vas vase bebice cekaju. Koliko puta sam pomislila u ovih godinu dana srece sa bebom - da je neko mogao samo da mi kaze da ce sve biti u redu i da cu docekati svoj red da budem mama. Mozda nas ova agonija iscekivanja napravi boljim roditeljima. Za ovih godinu dana ni jednog trenutka nisam izgubila strpljenje sa detetom i nista mi nije tesko, nisam bila umorna ni jedne sekunde. Da nisam sve ono prosla mozda ne bih umela da do kraja cenim srecu koju sam dobila. Bog zna kada je vreme a mi samo treba da se opustimo i uzdamo u Njega.

Nego, kad malo razmislim, pa meni su sve tri trudnoce bile u isto vreme maj-juni mesec. Znam da ima i takvih slucajeva kada su samo 1 godisnje plodne, ostalo su prazne ovulacije. Sva sreca pa mi se ti meseci blize :rolleyes:

Danas mi je drugarica uradila VTO, pa sam mislima uz nju. Nadam se da ce biti uspesno pa da me povuce za nos, pa onda ja vas.

Ima nesto u tom povlacenju nosa - dva puta sam ostala u drugom stanju (doduse neuspesno) kad su me povukli, a onda sam ja jednu povukla i ona je zatrudnela.

Odoh sutra da trazim neku sa VEEEELIKIIM stomakom da me povuce za nos :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,dodji kod mene-ja imam najveci stomak na svetu :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zamislite sutra u vestima: Na ulicama u mnogim gradovima u Srbiji neobicna pojava. Gomila mladih zena spopada trudnice na ulicama i maltretiraju ih da ih povuku za nos :lol:

Nemam pojma sta mi bi - samo sam stvorila tu sliku u glavi pa se smejem sama sa sobom :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,dodji kod mene-ja imam najveci stomak na svetu :):):)

Dolazim i dovodim i ostale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na lepim recima,veruj mi da samu sebe tako ubedjujem svaki put,proce i danasnji dan bice bolje sutra nadam se,bez obzira na sve nada uvek nekako ostaje...jesi ti mozda probala neke cajeve da pijes procitala sam ovde je neko stavio neku kombinaciju cajeva da se piju koji poboljsavaju plodnost...

Ja nemam problem zatrudnivanja(barem do sad),vec zadrzavanja trudnoce,imala sam ih dve,i oba puta ih izgubila,ali sam cula za preparat Peruvian maca da cini cuda kad je zatrudnivanje u pitanju pa ako si uradila sve analize koje nisu nista pokazale mozda bi mogla i s tim da probas,proguglaj malo na netu o njoj.Da li je tm obavio neke analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,nema odustajanja,prolece je nase ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu doci pa me hvatajte hehheheheee ja nemam veze sa ovom temom al je stalno citam jedino sto mogu vam reci nikad nadu negubiti i samo napred imate moju podrsku

Zvončica je dokaz da deluje povlačenje za nos... Nina je povukla prošli mesec i odbila je dve crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima (da ne nabrajam) što nam pružate podršku i hrabrite nas...g13061.gif

Ljubinka, Seko i Jekić biće bolje sledeći mesec, ja to uvek kažem sebi, ako ne tad, onda onaj tamo...samo polako i sa lepim mislima...m1271.gif

Sve vi koje uskoro treba da potvrdite rezultate vašeg "rada", držim vam palčeve da bude najpozitivniji mogući rezultat!!!

Jeko Beko ima čajeva koji nisu skupi, ja sam recimo kupila macinu travu za 100 din, ima baš dosta, a i ovi drugi nisu nešto skupi, jeste ima i onih u tabletama, oni su malo skuplji, ali probaj sa ovim, može da upali. Ja sam je kupila, ali nisam još počela da je pijem, jer sam ovaj mesec na terapiji, pa rekoh da ne mešam, odakle znam... I da, možeš da ideš na folikulometriju u svoj Dom zdravlja, ne plaća se ništa, ja sam bila nekoliko puta, a evo i od juče sam ponovo krenula...tako ćeš bar da znaš da li si imala ovulaciju tog meseca. Vidi sa svojim dr, neke analize mogu da se odrade u DZ ili u Higijenskom zavodu, raspitaj se.

Mm i ja smo bili u četvrtak, privatno kod dr, dali smo uzorke za analize, videćemo šta kažu rezultati...a juče sam, kao što rekoh, počela folikulometriju, na 9. dan ciklusa, endometrijum mi je 5mm, a na jajnicima ima po nekoliko folikula koji su počeli da rastu, s tim što na desnom se za sad izdvaja jedan, sad je oko 9mm, dr kaže da je to sve dobro za sad...u ponedeljak ujutru nastavljamo merenja...

A veceras cu da se doteram i idem da se provedem sa koleginicama,da se opustim i napunim baterije,pa posle ima da berem tresnjice sa mm samo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka, drzim ti palceve da ti folikuli lepo narastu!!! Na kakvoj si terapiji? Sta ti je dr rekao za endometrijum? Meni je 8.dana ciklusa bio 4.7mm i rekao je da je super za dan ciklusa. Proslog meseca mi je bio dosta tanak, 5mm za 24.dan ciklusa, pa sam prestala i da pusim, inace sam strastveni pusac... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.