Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Leni, ja se slazem. Iako smo i mm i ja jedinci, i pojma nemam ni kako je to imati sestru ili brata, a kamoli kako bih im pomagala da grade taj odnos na osnovu iskustva, iako smo D gajili kao da je centar univerzuma i imala sam sve ove strahove i pitanja koje imaju i zene ovde, prosirivanje porodice nikada nije bilo upitno. Da, osecala sam sve one promene emocija i pitanja kako cemo i sta cemo i grizu savesti i strahove... ali ni u jednom momentu nisam sumnjala u to da je odluka da imamo jos dece prava. I evo nas, plivamo, i ja cesto kazem mom Duletu da mi se srce s Anicinim rodjenjem prosirilo. Niko nikog tu nije istisnuo ni potisnuo, prosto to ne ide tako.

Vuciguraj, bepce, neca79 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne sumnjam u to da cemo imati jos dece. Ali jednostavno kao i prvi put kad sam radila na bebi, bila sam sretna ali u isto vreme preplasena, znajuci da ce se ceo svet i zivot promeniti. Tako i kod drugog deteta, preispitujemo sami sebe, ali te strahove prebacujemo na prvo dete. Jer kad radjas prvo, menja se samo tvoj zivot i muzev. Kad dolazi drugo dete menja se i zivot prvog deteta. 

Mislim da su sve to prirodni i normalni strahovi, samo sto se o njima ne prica toliko koliko o strahovima kad radjas prvo. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni necu ja sigurno pitati deteta da li da radjam...nece ni znati dok se ne desi. 

Nece ni ivajvstrah uzicati na to da li da radjam ili ne. Za dvoje cu moci da zaradim za vise tesko...mocicu ali ce se osetiti. 

Ja zelim drugo dete,uzelea sam se i bebe i uzbudjenja oko svega toga,ali ne mogu da ne jazem da me nije strah od svega sto sam navela i da ne brinem. Jer brinem i jer me strah... strah nece pobediti zelju ali je tu. 

I znam za ovo sto Marg kaze,da se niko se istiska nwgo se srce siri i bude vece znam da se neke mame pitaju kako ce voleti sad to dete ili da li ce coleti jedno manje...ne brinwm za to npr. Znam da cu voleti isto..i trudicu se da nijedno dete ne istiskam da budem sa oboje isti,ali eto strah me je da ne ucinim nesto nesvesno dok recimo beba sisa,ili ako.prodjem kao na prvom porodjaju i nebudem mogla da hodam 5 nedelja...i sta ako dete starije tad neesto oseti. Mislim sad idem u nedogled i ne zelim da zvuci da se pravdam ja samo hocu reci da mi je cak zao sto se tako osecam,ali eto. 

Kad sam bila trudna prvi put plasila sam se epidurala i sta ako ostanem nepokretnq. Sad znam sve o epiju i videla sam kako sve to ide pa mi je taj strah smesan...verujem tj znam da ce mi i ovo biti smwsno za par godina ili manje,ali sta cu. :D cekamo kraj oktobra...

MakiJana i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene! :) Imam jednu cudnu situaciju, za mene, jer mi se nikad nista slicno nije desilo. Ako neko ima pojma sta bi moglo da bude, neka pise. Da se razumemo, ukoliko ne dobijem za  2-3 dana, idem kod ginekologa. Imam redovne menstruacije, i jedan pobacaj u 8.nedelji prosle godine. Sad opet pokusavam da zatrudim. PIjem kapi virka i floravitex kapi, od proslog meseca. Naime, trebala sam da dobijem 12.10. ali sam se prehladila+kasalj+temperatura jedan dan. Nisam dobila 12. samo neki providni braonkasti momenat u pola 10 uvece. Pomislila sam da cu dobiti sutradan. Medjutim, nista. Samo to smedje boje se desavalo. Koristila sam samo dnevni ulozak. Cisto da mi ne ode na ves. 14. isto nema nista. 15.10. uradim test (baby rappid)- negativan. :( koliko mi je bilo krivo toliko mi je bilo i drago zbog te temperature koju sam imala. Danas, 16. nema ni tog braon. Da li mi kasni zbog prehlade ili sam test rano uradila...? Nije mi jasno to smedje "desavanje" koje je trajao par dana i prestalo. Hvala unapred! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si trebala 12.da dobijes a test negativan,onda verovatno nisi trudna. Ili je jako rano. Ne znam koliko su ti tacni ciklusi. Hoce bolest da poremeti ciklus. Sacekaj jos koji dan pa ponovi test. Ili beta hcg radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si trebala 12.da dobijes a test negativan,onda verovatno nisi trudna. Ili je jako rano. Ne znam koliko su ti tacni ciklusi. Hoce bolest da poremeti ciklus. Sacekaj jos koji dan pa ponovi test. Ili beta hcg radi

Tacni su u dan, minut(30, 31 dan) :D nikad mi nije kasnila menstruacija, osim prosle godine kad sam zarudnela. Mene buni to braonkasto desavanje. Obicno mi posle toga krene krv. Tako mi je bilo pre nego sam pocela da pijem virak i floravitex kapi. Ovaj mesec se to nije desilo pre menstruacije vec bilo na dan i jos dva dana posle ocekivane. Sad nema nista. Hvala MakiJana na odgovoru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako pod tim da ti nikad nije kasnila islisbi na to da ti nikad nije kasnila ji zbog bolesti onda moze da bude i trudnoca. Opet testovi su pouzdani ali se desi 8 da.pogrese. najbolje da sacekas bar nedelju dana od kasnjenja pa uradi betu ili ponovi test.

ali ti ustvari  ides kod ginekologa ranije pa ces videti...mada mizda bi bilo bolje da sacekas i za gonekolga da bi se vudelo na uzv ako si trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako pod tim da ti nikad nije kasnila islisbi na to da ti nikad nije kasnila ji zbog bolesti onda moze da bude i trudnoca. Opet testovi su pouzdani ali se desi 8 da.pogrese. najbolje da sacekas bar nedelju dana od kasnjenja pa uradi betu ili ponovi test.

ali ti ustvari  ides kod ginekologa ranije pa ces videti...mada mizda bi bilo bolje da sacekas i za gonekolga da bi se vudelo na uzv ako si trudna.

Mogu i da sacekam nedelju dana pa da odem kod ginekologa. Ali mene buni taj smedji "momenat". O.o to mi se nikad nije desilo ...hvala KruelaDeVil enivej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ces biti mirnija idi ranije. Bolje i da odes dva puta nego nijednom... uradi kako mislis.malo krvi se javlja u ranoj trudnoci tokom implatacije. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da, ako je tada bila implantacija onda je rano za test. Ali betu mozes da radis ako si nestrpljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima! :) i radila bih betu i ne bih .. nekako mislim da je test tacan, jer nemam nikakve simptome. Ono, mucnina, povracanje itd .. meni se samo spava za sad i imam osecaj kao da mogu da dobijem svaki minut. Malo me ledja bole, lumbalni deo i bradavice su mi osetvljive i malo me bole .. Sacekacu da prodje nedelju dana od ocekivane, pa ako ne dodje ponovicu test. Tad bi trebalo da bude tacan 99%. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista od mene ovaj krug. I ranije sam dobila... doduse nisam ni ocekivala da ce biti ensto jer smo bukvalno samo probali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako da docekam test..kriza me hvata uradila bih koji...bar do petka da izdrzim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno Neco. Ja necu raditi test...crkam 10dana kasnjenja i odmah idem kod doktora. Tako aam prosli put. :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno Neco. Ja necu raditi test...crkam 10dana kasnjenja i odmah idem kod doktora. Tako aam prosli put. :)

jaooo kad bih imala strpljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nestrpljiva takodje,ali sam na miru tek kada ugledam na uzv. Beta mi je skupa iskreno a test ko test. Verujem im ali imam i dozu nepoverenja u njih i onda eto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da sam radila test jutros, 26dc, negativan...ciklus na 28d. ali i imam osecaj da nista nismo uradili. od svih simptoma nista vise nemam...danima me boli kao da cu dobiti i samo se nadam da mi se nesto nije iskomplikovalo. ne znam sto osecam te bolove. cim dobijem i prodje idem kod dr. dobice ospice od mene koliko cesto dolazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco ,mene je bolelo kao da cu da dobijem svakog trenutka. Cak sam 1 vece bila ubedjena da dobijam. Ali nisam dobila...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je dva puta tako bilo, isti osecaj kao da cu dobiti. A Neco ako ti je da se nadas, mozes, ja sam test uradila na dan kada sam trebala da dobijem i negativan. Za cetiri dana oskudno krvarenje krenulo. Ali ipak sam trudna ^_^ opusti se i zamisljaj da si trudna. Pozitivne misli donose pozitivne stvari :babymommy:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnilo 2 dana, jeeeedva vidljiva crta i sutradan tek tek tamnija. Da sam uradila 2 dana ranije,bio bi negativan rezultat sigurno. Poslusaj Maki i pozitiva!

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je vestica veceras stigla..a bas sam se nadala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,idemo dalje...

A meni se nesto ciklusi produzili,haos,verovatno zbog dojenja,nikada nisu bili toliko dugi,prosli trajao 37 dana.

Ja nisam na temi,nego sam godinama ovde pisala pa mi nekako logicno da o bilo kakvim tegobama pišem ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ciklusi ma 28 ili 29 dana..ovulacija pracena sa sluzi i bolna malo..pijem virak i hajducku. Uz nalaz uredan ima folikula doduse ko zna kakvih. Sta da radim sad jer mibse bas neceka u ovim godinama? Ne bih da se razvlacimo godinu dve tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.