Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Willow, najmanje sto mozes je da odes do ginekologa, cisto da budes mirna. Ja sam bila kod endokrinologa tako da cekam ciklus pa se bacam na analize osima ako mi ovaj put ne upali pa zatrudnim :wub:

Willow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Willow, najmanje sto mozes je da odes do ginekologa, cisto da budes mirna. Ja sam bila kod endokrinologa tako da cekam ciklus pa se bacam na analize osima ako mi ovaj put ne upali pa zatrudnim :wub:

Obavezno, to mi je broj 1 sad. :) Nadam se da će upaliti, držim figeee  :wub:  :wub:

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Evo mene, napokon! :) Jutros sam bila kod ginekologa - generalno je sve u redu što se tiče ultrazvučnog pregleda. Radila sam papa test, a rezultati stižu kroz 8 dana (nadam se da će biti sve ok) :) Ima neko malo crvenilo na grliću maternice, može biti znak i bakterije. Uglavnom, javim rezultate! Nadam se da je kod ostalih također sve ok :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu da se pridruzim kod vas. Mada vidim da bas nema puno cekalica, ili samo nisu aktivne. 

Moja beba 16.9. puni 9 meseci, a mm i ja smo prestalu sa zastitom, pa kad se desi beba desi se. Uglavnom, imala sam 3 ciklusa od porodjaja. Druga vestica je dosla 30 dana nakon prve, a 3. na 32 dana. Sada mi je tek 24.dan ciklusa, a mene muci gomila simptoma. Verovatno umisljenih. A rano je za test. 

Imam povremene vrtoglavice, konstantne napade gladi, svakodnevnu glavobolju, neku blagu mucninu, bolove u krstima, ziganje u levom jajniku, pojacana osetljivost na mirise....ako se um moze ovoliko poigrati sa nama, onda nemam reci! 

Ostaje nam samo da cekamo i vidimo za koji dan. 

MakiJana, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja samo da javim da su mi svi simptomi nestali! Sutra je 28dc, nemam nikakvih simptoma ni da ce vestica a ni da sam trudna. Uglavnom uskoro sledi test!

Izmenjeno od strane bepce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak nista! Stugla vestica i to ranije!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bepce,ja sam umislila jedan mesec simptome... bice bolje sledeci put. Sad u nivenpobede. :D

ja sve vise razmisljam o drugom detetu a nikako da peionemo na posao hahah

imam neke strahove glupe koji me drze...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bepce,ja sam umislila jedan mesec simptome... bice bolje sledeci put. Sad u nivenpobede. :D

ja sve vise razmisljam o drugom detetu a nikako da peionemo na posao hahah

imam neke strahove glupe koji me drze...

To umisljanje simptoma mi najbolje ide od ruke! I prvi put kad smo radili na bebi svaki mesec sam bila trudna! :D

veruj mi da nije mm insistirao, ja bih se isto jos neckala. I ja imam neki strah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela kakve strahove? Ako hoces da pises naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi problem pisati o tome.

glupi su to strahovi...realni ili ne...ne znam. Neki su mozda opravdani a mozda ne. Najveca fora je u tome sta hocu dete i bebu,ali sam u fazonu: 'sto nije vec ovde lepo beba,rodjena...'

Strah me zbog V...sta ako bi bebu shvatio kao konkurenciju ili nesto slicno... sta ako se ne snadjem. Sta ako nebudemo finasijski mogli...(ovo su glupi strahovi,zna.. jedino minje za finasije opravdan zbog drave u kojoj zivimo gde prosto niko nije siguran)ovo za V to znam da ce biti i ljubomkre i svega...

drugo otac mi je umro nakon mesec dana od rodjenja V. To je u meni probudilo ankisoznost i panicne napade,koji su hvala Bogu prosli,ali ostao mi je strah pod imenom "Sta ako?!" Ta ako se desi nesto nedaj Boze mami ili dedi ili mm...

Opet taj bebeci deo od 4-15meseci mi je tesko pao sa V...ja pripisujem anksioznosti jer sam stalno bila napeta i nervozna,pila bromazepan i propranol(za ubrzani rad srca) iamaka strah od svega i svacega...

Na kraju kad sve saberem i kad se okrenem i vidim koliko je brzo proslo i ovo i koliko ce zivot brzo proci,zao mi je da ga oatavil samog... volela bih da ima nekog. Vola bih da vidim ja kako cu se anaci po drugi put u ovome,sad vec sa iskustvom. Sad odoh u nepovrat,ali nemojte me osudjivati...ne fali mi jos daske u glavi iako deluje,jos nemam napismeno. Hahaha 

btw ja sam htela da usvojim,mm ni da cuje. Sta? Zdravi i oravu?! Pa reko imamo biolosko dete na tu temu...medjutim on je je tim odgovorm probudio u meni pitanja: sta ako budem oravila JA razliku izmedju bioloskog i usvojenog detata ili rodbina i proatelji...kkao ce se dete ossecati  a volela bih da zna istinu jer u mom malom gradu bi svi znali i verovatno bi saznalo...i tako gomila glupih pitanja. 

Vuciguraj, Bubu 2, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela i ja bukvalno o istim stvarima razmisljam. Cak mi je onih dana dok sam umisljala simptome bilo krivo, gledajuci Unu, jer znam koliko joj paznje sada poklanjam. Zabrinula sam se kako cu sa jos jednim, jesam li sposobna za to? 

Mm je malo impulsivno uleteo u pravljenje druge bebe, juce kad sam mu rekla da je stigla vestica, priznao je da mu je laknulo. Sad je on krenuo da tripuje o finansijama i da necemo moci to da izguramo. Najgore je sto jos nemamo svoj stan, u potrazi smo vec skoro 2g i nista nam ne odgovara. Ako bih sad zatrudnela morali bi pod hitno da se selimo jer smo na 5 sprqtu bez lifta. Trudna i sa bebom od 9 meseci ne bih mogla svaki dan to da izguram....

Tako da mislim da cemo malo da obustavimo akciju!-_- A ja se bas razocarala. Sad definitivno znam da zelim jos jedno i to cim pre. Mada bi bilo bolje da prvo resimo stambeno pitanje. 

A meni je najteze pao period do 4.meseca, dok je samo sikila i spavala. Stalno sam bila nesto zabrinuta i istripovana, posle toga mi je pesma. :baby:

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem tw...ja dok je on imao toliko nisam nikako razmisljala o drugom. Ustvari ja nisam tek do sad. U pocetku nisam htela nikako a onda sam znaka da zelim ali ne i kad. Sad znam da zelim i znam da mnogo veliku razliku ne zelim nikako. Mi smo krenuli u akciju,juce...pre nego sto sam pisala post :babycrib: 

sad vec nakon prospavan3 noci sve gledam lakse. Kako bude. Imam sve strahove o kojima sam pisala,ali bih volela da uspe. Jer znam da cu se kajati ako ne rodim jos jedno... jos gomilu stvari mi se mota lo glavi,ali ako zelim(a zelim drugo) onda moram da krenem. Jer ce vec biti razlika 4 godine... prosla godina mi protutnjala nisam ni razmisljala o ovome. Mi svakako necemo stati... trece ne planiram iako bih volela,ali ne. A ovo drugo da...  neka nam je Bog u pomoci :D

 

bepce, Kikiriki i Voljena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve su to opravdani strahovi. I ja razmisljam da li ce D biti i osecati se zapostavljenim, malo me i griza savest uhvati. Ali prodje... finansije nikada nece biti takve da znamo sigurno da cemo ispetljati ali kada imas decu imas i najjaci motiv. Kruela, meni je tata umro dva meseca nakon sto sam J rodila, hvala Bogu kada sam D rodila nije niko, a isto sam imala taj strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaboravih da dodam... mm je u fazonu kako ja kazem. Ako zelim ok ako ne. Zadovoljanje sto ima bar jedno. Ne tera me niti mi brani drugo dete. Znacilo bi mi da mi kaze ajde vreme je ili nemojmo jos.  Jazem sad je vec gotovo...ja se iskrenk nadam da necu dobiti. Taman letnje dete :D

Makijana znam da su opravdani strahovi,ali grize me savest kako god. I sto mislim tako i sta ako oduzmem paznju mbogo V. A opet braxa i sestre su mnogo bliski i ok jeste u pocetku postoji rivalstvo i ljubomora,ali kasnije kad su stariji je milina gedati ih kako se vole...vidim po porodicama koji vec imaju decu. 

 

MakiJana, neca79 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj imala sam ja faze kada sam D rodila. Mislila sam da J nece biti ljubomorna ali bila je, plus je i patila. Plakala sam koliko mi je tesko bilo. Ali sada se obozavaju :wub: i to je divno 

Vuciguraj, Bubu 2 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vas citam ali kako vreme prolazi strah me sve vise od nove trudnoce umesto da bude obrnuto. Ciklusi su redovni od prekida i samo sam taj prvi put bila hrabra. Kako nismo uspeli pored svih pracenja pukla sam dodatno...sad se bojim sve vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makijana upravo to... zao mi da mu oduzmem to...da mu ne pruzim nikad tu ljubav i sve sto dolazi sa bratm/sestrom... 

neco,ne brini. To sto si prezivela nije nimalo naivno. Docice sve na svoje... nemoj ni da razmisljaa o tome orevise. Hocu reci ne opterecuj se. I ja se plasim trudnoce iz mnogo razloga. Da li ce sve biti u redu aa bbeom sa mnom...ti je normalno da brines a pogotvo nakon tvog iskustva.

Je li neka od vas ima bolne ovulacije? 

Da li ovulacija pocinje kad boli?

Ja pre porodjaja nisam imala bolne...ilj samo nekad. Svega 3,4puta...a sad imam bolne. N

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makijana upravo to... zao mi da mu oduzmem to...da mu ne pruzim nikad tu ljubav i sve sto dolazi sa bratm/sestrom... 

neco,ne brini. To sto si prezivela nije nimalo naivno. Docice sve na svoje... nemoj ni da razmisljaa o tome orevise. Hocu reci ne opterecuj se. I ja se plasim trudnoce iz mnogo razloga. Da li ce sve biti u redu aa bbeom sa mnom...ti je normalno da brines a pogotvo nakon tvog iskustva.

Je li neka od vas ima bolne ovulacije? 

Da li ovulacija pocinje kad boli?

Ja pre porodjaja nisam imala bolne...ilj samo nekad. Svega 3,4puta...a sad imam bolne. N

ja sam uvek imala bolne plus onaj prozirni sekret u velikim kolicinama. Meni je to bio znak da pocinje ovulacija.

Neco, ne daj se. Razmisli da li si spremna na novu trudnocu. Nije lako to sto si prosla. Sta god odlucis, zelim ti srecu. A strahovi su tu kod svih nas, opravdani ili ne, nama su realni

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene nemojte razmišljati da će beba biti konkurencija, fokusirajte se na to koliko će ljubavi da bude u vašoj porodici. I koliko ljubavi će starije dete/deca dobiti. A što se finansija tiče, tu džabe da gatate, gde ima za jedno ima i za dvoje pa ne planirate 18toro dece nego dvoje/troje/četvoro maksimalno. Po mom mišljenju već za petoro treba ozbiljna finansijska konstrukcija jer žena ne može da radi ako hoće svoj deci da se posveti a sve do toga...biće skroz ok.

leni, MakiJana, Bubu 2 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Kiki, posebno ako imate decu istog pola, tek onda nema brige :) Evo pricamo malopre suprug i ja kako bas nijednu aktivnost deciju ne placamo, najmladje nam ide u drzavni vrtic...

Placamo uzinu, skolu u prirodi i slicno, ali kada oba roditelja rade to se i ne oseti.

Rivalstvo izmedju brace i sestara je normalno, bice ga i bice svega. Bice svadja, cak i tuca, vikacete i pokusavati da budete objektivni. Ali bice toliko ljubavi i paznje... postojace u zivotu vaseg deteta neko ko ce uvek biti osoba koju najduze poznaje i deli najlepse uspomene, teret i radost. Kada vi ostarite vasa deca ce deliti brigu o vama(jer ce prirodno brinuti o vama, ne zbog duznosti vec zbog ljubavi), naucice se prvim saznanjimavo svetu u svojoj porodici. 

Trece dete je najbolja odluka koju sam donela. Crkavam od obaveza ali uzivam kao nikad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki zbog tih stvari koje si navela cu i preci preko strahova sigurno....ali me je strah zaista. 

Sto se finasija tice to ne briem kada budem mogla da radim,ali posto sam dobila otkaz pre tri meseca i sad radim za dnevnicu(niti prijavljena,pare dobijem ako odem da radim,ako sam bolesna kao sad i ne oden para nema) i sve ce to biti ok kad dete navrsi godinu i ode u jaslice ili nabavim dadilju,baka i deka servis,ali sta tokom trudnoce? Od muzeve plate platimo racune i ostane nam 6hiljada od prvog dela plate...i to me brine. Pogotovo sto trudna necu moci da radim ovo sto sad radim..ni da radim 8h to sto se radi ni da drndam 4h po busevima...necu rizikovati. Ja jesam bila aktivna trudnica i radila sve ali 8h da ribam i peglam i cistim to nisam radila...svakako cu nwsto izmisliti i necu dozvoliti da zbog toga V ostane sam,ali da menje strah-jeste.

inace imam blage menstrualne bolove. Inace to nemam... javi se vrlo retko ali 5dana pred menstrauciju. Sad treba da dobijem tek 28,29. Ili umisljam ili ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se opustila i vise ne razmisljam.. Kako bude bice i samo kazem ako da Bog desice se.. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vase strahove i dileme i pronalizim se u vecini...

Cerka 5 godina. Posao od 6 a nekad i do 12h dnevno u kome sam ja sama i fakticki kada bih rodila bebu to znaci da ne bih mogla da radim neko vreme,a vezana sam za skolsku godinu. Izgubila bih djake,a jos bitnije,oni bi izgubili godinu ,sto je za decu problem.

Finansije nisu problem,samo moj posao. Mislim, nasla bih nekog mozda da me menja makar prvo polugodiste. Nisu neresivi ptoblemi ,to jeste. Ali neki osecaj neodgovornosti prema roditeljima,ne znam...

U  trudnoci se podrazumeva da,radim, kao u prosloj, 15 dana do porodjaja.

Sto sr cerke tice, midlim da treba da ima sestru,brata. Njoj smo bili posveceni 100%, dogodine ce predskolsko, vreme je... Dugo je vec bila sama ,ali ja nisam bila spremna do sada...

To su mi najveci problemi, jos da zatrudnim :)

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svi probleni svide na to ih 50% vidim kao "problem" a 50% ne. 

V je napunio 3...dok bi se beba rodila inao bi minimum 3,5 e to viidm i kao prednostbi kao manu. Stariji razumniji ali i 5o da stariji i duze je nizda bio sam i onda eto. Ja sam jako lose prihvatila mladjeg brata(1godina i 3meseca razlika) jaaaako dugi cak dok nismo poceli da izlazimo nisam imala nikakac odnos sa njim. Sad sam ga prihvatila ha ha,alu sad nemamo nikakav odnos. Mozemo i da pricamo i sve ai nekako kad vidim ostale nemamo taj blizak odnos kao drugi. Ok,mozda su to krivi mohi roditelji koji i za druge atvari su mogli drugacije... nw bitno. 

Ja inace treba 22.okt. da dobijem..  to je nedelju dana ranije nego sto sam mislila. Proracu ala sam se. Vec dva dana me boli stomak. Tako da sad vec i odgovara tome da cu da dobijem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu reci nesto sto ce izazvati salve kritika i negodovanje.

Mozda nije najbolja ideja tako stavljati dete u centar porodice, razmisljati toliko o necemu tako prirodnom kao sto je prosirenje porodce.

Ok je odustati jer nemas zelju, snagu, zdravlje...ali odustati jer se plasis kako ce prvo dete reagovati znaci dati detetu moc koja mu ne pristaje i sa kojom ne zna sta ce.

Hiljadama godina radjaju se deca i sire porodice, nije bas da smo mi sad prvi koji smo spoznali ljubav prema detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.