Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cim pokusavate 6 godina definitivno je nesto,i to je u redu,jer kad otkrijete to nesto moci cete da resavate.

Da li si radila laparo ili histeroskopiju?

Koje hormone?

Stitna zlezda?

Trombofilijr?

Spermogram i spermokulturu?

Miko,hlamidiju i ueroplazmu iz briseva?

Sorry,ali na tvim mestu bih odmah menjala doktora.Jesi ti mlada ali tolike godine pokusavas...Pa dok uspes...Mislum,kakav im je to odgovor?

Svasta sam radila, spermogram je ok, hsg je ok( kad kazem ok mislim da su rezultati i vise nego dobri), hormoni su mi u totalnom dizbalansu( to sam na svoju ruku trazila od stitne zlezde pa do krvne slike) ali tadasnji lekar se naljutio sto ja to radim na svoju ruku i pod izgovorom da ja to nisam smela da radim na svoju ruku nije hteo ni terapiju da mi prepise, pa sam naravno i to krenula sama privatno ievo 2 god sam na terapiji i jaosecam da sam mnogo bolje) sada treba da ponovim sve analizepa cemo videti dokle je to doslo. Trombofiliju nisam testirala :-(  svr briseve po nekoliko puta sam radila( i to je ok) ni laparo i histero nisam radila jer su mi rekli da mi je hsg ok. A da doktora sam odavno promenila i sad jurcam dobrog endokrinologa da krenem sve iz pocetka. Nadam se da cu ovaj putimati vise srece i uspeti. Jer polako gubim nadu :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li razmatraš vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na moju zalost ne zna se konkretno, samo ja nagadjam. Lekari me vracaju kuci sa recima da mi je sve uredu. Medjutim ja sam radila na svoju ruku hormone koji nisu sjajni i sumljla sam na i.r. Sad cekam da odradim ponovo sve analize i da nadjem nove lekari koji mi nece reci da sam mlada(32god) i da mi nije nista. Pa se nadam da cu ovaj put uspeti u nameri. 

Žalosno je što našim doktorima često moraš ti govoriti šta treba da rade... Meni se to dešavalo, da moram sama da tražim uputnicu za nalaz ili za specijalistu, jer mi na svake simptome samo lijekove daju. :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žalosno je što našim doktorima često moraš ti govoriti šta treba da rade... Meni se to dešavalo, da moram sama da tražim uputnicu za nalaz ili za specijalistu, jer mi na svake simptome samo lijekove daju. :S

Cast izuzecima, ali dobra vecina je takva. :-( Sta nam preostaje drugo nego da se borimo.

Willow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li razmatraš vto?

Kikiriki, bila sam u procesu za VTO sa bivsim suprugom ali sam odustala jer je brak krenuo nizbrdo, a sada se jos nismo oprederili za to... Nadamo se da ce uspeti normalno, ali ako jos neko vreme to ne uspe, nema nam druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, bitno he da imaš u glavi i tu opciju, pa nije bitno šta će na kraju da upali, samo da upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, bitno he da imaš u glavi i tu opciju, pa nije bitno šta će na kraju da upali, samo da upali.

Tako je samo da upali.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Držim fige da upali!

A meni je vještica stigla :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Držim fige da upali!

A meni je vještica stigla :/

Hvala. Baci se sada na merenjem b.t. Kada ti skoci temperatura na najvise i tako bude tri dana to je ovulacija. Znaci ti pocnes pre nego sto skoci i ta tri dana pa cemo videti. Uspeces sigurno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko meri bazalnu moze da kaci grafove na temu Bazalna temperatura,pa da pratimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci guraj ja merim ali ne mogu da pronadjem ni jedan grafikon koji bi mogla da popunim i okacim. Pomagaj ako znas. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela sa mjerenjem, međutim, kao što rekoh vještica je stigla - ali se nešto čudno desilo, prva dva dana (dva i po :D ) je bilo sve ok, ali treću večer mi je odjednom nestalo, pa mi se pojavilo naredni dan, ali više kao u tragovima (smeđkasto pa roskasto) i tako se sad izmjenjuje još uvijek, ali baš više u tragovima. Moram da sačekam još par dana da bih otišla ginekologu (iz nekih razloga), ali mi je skroz čudno jer se to nije prije dešavalo. Da li je moguće da ipak postoji mala šansa? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela sa mjerenjem, međutim, kao što rekoh vještica je stigla - ali se nešto čudno desilo, prva dva dana (dva i po :D ) je bilo sve ok, ali treću večer mi je odjednom nestalo, pa mi se pojavilo naredni dan, ali više kao u tragovima (smeđkasto pa roskasto) i tako se sad izmjenjuje još uvijek, ali baš više u tragovima. Moram da sačekam još par dana da bih otišla ginekologu (iz nekih razloga), ali mi je skroz čudno jer se to nije prije dešavalo. Da li je moguće da ipak postoji mala šansa? :)

Ne bih da te obeshrabrim, ali ja se sa takvim simptomima borim odavno... Mada moze da bude i da si trudna. Uradi test, a kod ginekologa idi obavezno. Javi sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te obeshrabrim, ali ja se sa takvim simptomima borim odavno... Mada moze da bude i da si trudna. Uradi test, a kod ginekologa idi obavezno. Javi sta se desava.

Planirala sam uskoro test, da probamo, javljam sve. :D :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala krvarenje tri dana i ipak trudna. Ali meni je bas oskudno bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila kod doktora, rekao mi je da imam policisticne jajnike ali da to ne predstavlja problem pri začeću. Da je najveći problem u mojoj glavi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila kod doktora, rekao mi je da imam policisticne jajnike ali da to ne predstavlja problem pri začeću. Da je najveći problem u mojoj glavi :D

E sad ti lepo kod drugog dr. koji će ti dati da odradiš neke analize i pretrage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim ni ono "desice se kad se najmanje budes nadala". Ne mogu ni da komentarisem koliko je besmislena takva recenica za takvu situaciju. 

ivannnica, MakiJana i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

zdravo svima.. Ja sam nova ovde.. da li je neko bio u situaciji da kasni vestica deset dana i da nema nikakvih simptoma? Ovo je drugi mesec da pokusavamo.. Bila sam na pregledima i sve to i nema nikakvih problema.. I jos mi je dr rekla da pijem macinu travu jer ona pospesuje plodnost.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradi test ili analizu bhcg iz krvi. To što nemaš simptome ništa ne znači svaka žena je drugačija. Moguće je da si trudna, a moguće je i da nisi. S obzirom da ti kasni verovatno jesi :lol: ali to moraš da utvrdiš ili testom ili analizom krvi (ovo drugo je 100% poouzdana metoda). Ako slučajno nisi, idi kod dr. da vidi o čemu se radi. Ako jesi, sačekaj još koji dan i kod ginekologa, taman bi već trebalo i da se čuje srce.

ivannnica i Aleksandrija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci guraj ja merim ali ne mogu da pronadjem ni jedan grafikon koji bi mogla da popunim i okacim. Pomagaj ako znas. :(

Uloguj se na ovaj sajt

https://www.fertilityfriend.com

i tamo izaberi opciju pravljenja svog grafikona,snacices se vec,bese my chart li ttc,ne secam se vise.Onda ces u svoj grafikon svakoga dana upisivati bazalnu temperaturu,odn. svakog jutra.Temperatura skoci dan posle ovulacije,i ostane visoko u lutealnoj fazi.Neces odmah znati kada je bila,ali vec sledeceg meseca ukapiraces patern,semu,kada padne malo izrazenije tada je dan d i tako...

 

Makica_ i Ryker volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uloguj se na ovaj sajt

https://www.fertilityfriend.com

i tamo izaberi opciju pravljenja svog grafikona,snacices se vec,bese my chart li ttc,ne secam se vise.Onda ces u svoj grafikon svakoga dana upisivati bazalnu temperaturu,odn. svakog jutra.Temperatura skoci dan posle ovulacije,i ostane visoko u lutealnoj fazi.Neces odmah znati kada je bila,ali vec sledeceg meseca ukapiraces patern,semu,kada padne malo izrazenije tada je dan d i tako...

 

Hvala, sad cu probati, a ja sam vec utvrdila ovulaciju ovo mi je treci mesec kako merim kao potvrda. :-) Samo da uspem da prevarim vesticu na jedno godinu dana i milinica 

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim ni ono "desice se kad se najmanje budes nadala". Ne mogu ni da komentarisem koliko je besmislena takva recenica za takvu situaciju. 

To je isto kao: Bit će sve u redu ili bit će bolje. :D 

Aleksandrija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiii radila sam test, negativan je. Ali nema veze, bit će. Slijedeće na redu je odlazak ginekologu... Kako ste vi danas? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.