Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Neco79 po tvojim postovima bih rekla  da  si sebi nabila pritisak, i da si pod stresom. Ako se ne daj Bože desi da ipak nisi ostala u drugom stanju ovog meseca mislim da ćeš jaaako da se razočaraš. Meni deluje da ti još nisi prebolela gubitak i da u glavi nisi raščistila i procesuirala do kraja sve što ti se desilo. Ženo, nemoj sebe da goniš. Ako sam dobro shvatila ti već imaš jedno dete. Moj ti savet (kao nekoga ko je jaàko želeo drugu bebu, ko je doživeo gubitak bebe tako da znam šta pričam) sad se posveti detetu koje imaš kod kuće i prestani da se fokusiraš na ponovno zatrudnjivanje. Daj sebi vremena da se psihički oporaviš, bez proveravanja gaća, merenja temperatura, brojanja dana ciklusa. Za jedno pola godine, ubaci se opet u mod borbe za trudnoću a do tad preboli gubitak na zdrav način. Sve ti ovo savetujem iz najbolje namere, da bi ste ti i tvoja porodica primili novog člana puni pozitivne energije a ne psihički iscrpljeni. Ti i tm očigledno možete da dobijete bebu...tako da samo lagano...

tacno je to..ali na poslu su me vec pitali tj rekli mi da moj buduci raspored zavisi da li zelim bebu opet ili ne..mislila sam bolje da odem pre toga svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ajde probaj da radis neke vezbe, npr. 5 Tibetanaca. I da probas fokusirano disanje.

Cak i da te na poslu rasporede kao nekog ko ne planira bebu, najlakse ce te veatiti na staru poziciju. I da te nw vrate, orvorice se druga vrata. Sve ovo zapravo znaci da mi nikad ne znamo sta iza ugla vreba... Mm i ja se ovog meseca opustili, i bas kad smo rekli "nek ide zivot", nije uopste bilo ovulacije. Ne znam hocu li sl. meseca biti u ovom fazonu, mozda necu, mozda cu tek za svoj 40. rodjendan pozsleti bebu, mozda necu moci...

Posle gubitka svako oseca pritisak da sto pre ispuni tu zjapecu rupu u srcu. Ja sam plakala kao kisa gledajuci trudnu jetrvu i svoje testove sa jednom crtom. Ali sve je to iza mene...bice i iza tebe...probaj da beba ne bude projekat, da nema tracica i brojanja, da uzivas u danasnjem danu. Hrani se zdravo, pij vitamine, mozes i taj andol od 75, uzivaj u svom muzu, uskoro ces biti trudna i teska :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ajde probaj da radis neke vezbe, npr. 5 Tibetanaca. I da probas fokusirano disanje.

Cak i da te na poslu rasporede kao nekog ko ne planira bebu, najlakse ce te veatiti na staru poziciju. I da te nw vrate, orvorice se druga vrata. Sve ovo zapravo znaci da mi nikad ne znamo sta iza ugla vreba... Mm i ja se ovog meseca opustili, i bas kad smo rekli "nek ide zivot", nije uopste bilo ovulacije. Ne znam hocu li sl. meseca biti u ovom fazonu, mozda necu, mozda cu tek za svoj 40. rodjendan pozsleti bebu, mozda necu moci...

Posle gubitka svako oseca pritisak da sto pre ispuni tu zjapecu rupu u srcu. Ja sam plakala kao kisa gledajuci trudnu jetrvu i svoje testove sa jednom crtom. Ali sve je to iza mene...bice i iza tebe...probaj da beba ne bude projekat, da nema tracica i brojanja, da uzivas u danasnjem danu. Hrani se zdravo, pij vitamine, mozes i taj andol od 75, uzivaj u svom muzu, uskoro ces biti trudna i teska :D 

pijem andol draga..ovo unapredjenje se ne odbija i bojim se da ako ga prihvatim a zatrudnim za koji mesec pisle nece da mi daju novu sansu. Ne volim da lazem ali moracu. Zato bih radije da sam uspela novu bebu pa da mi ne nude nista...da ne dodjem do te situacije...ali dobro ne moze se protiv zivota bice kako mora. Nisam ja svaki dan ovakva samo u naletima. 

Hvala na podrsci, mnogima je tesko da me razumeju pa vise niti pricam niti objasnjavam vec sve skupljam u sebi.

Bubu 2 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se uvek tako namesti, kao ono-nadjes momka a o'ma se stvore makar tri divna udvaraca :D Cisto da se zamislis :D 

I ja sam dobila unapredjenje istog meseca kad smo poceli da planiramo beku, i rekli su mi "sad ne smes da zatrudnis". Zatrudnela sl. meseca...imala pobacaj, pa jos jedan...evo me na istom polozaju, mislim da kontaju da ima sanse da rodim jos jedno :D Ali, bolje da mi ga nisu dali, veruj mi :D Samo vise odgovornosti i posla...

neca79 i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pijem andol draga..ovo unapredjenje se ne odbija i bojim se da ako ga prihvatim a zatrudnim za koji mesec pisle nece da mi daju novu sansu. Ne volim da lazem ali moracu. Zato bih radije da sam uspela novu bebu pa da mi ne nude nista...da ne dodjem do te situacije...ali dobro ne moze se protiv zivota bice kako mora. Nisam ja svaki dan ovakva samo u naletima. 

Hvala na podrsci, mnogima je tesko da me razumeju pa vise niti pricam niti objasnjavam vec sve skupljam u sebi.

Neco, prihvati unapređenje. Ne nude oni tebi to a da nisi to debelo zaslužila. Ako te unazade ako zatrudniš, tebi će u CV-u da piše jača pozicija sa koje si otišla, tako da ćeš opet lakše naći drugi posao. Nemoj previše da mozgaš, znaš i sama da se onaj gore smeje na naše planove. Reci na poslu da posle gubitka planiraš prvo neko vreme da se oporavljaš i spremna si da radiš punom parom, pa ako zatrudniš šta će da ti kažu...da im je žao što si zatrudnela? Neće naravno, nismo mi još kao društvo stigli do te tačke cinizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se pridruzim ovoj temi :)Ja sam zadnjih dana imala razne simptome.. Bila sam kod ginekologa 02. avgusta rekao je da misli da cu da ovuliram taj dan i ja sam naravno imala odnos.. Medjutim 18. avgusta sam dobila ali bila je mnogo cudna, krace je trajala bila je cudne boje blijeda boja krvi i kao kafenkasto, drugi dan je bilo krvi ali treci dan je stalo i bilo je samo kafenkasto.. Tada sam se razocarala i odustala medjutim zadnjih 4-5 dana mi je stalno muka, cesto idem u vc, cigare jedva podnosim(pusac sam i mnogo volim cigare) imam bol u donjem dijelu ledja.. Svi ovi simptomi mi se obicno desavaju popodne i uvece.. Jutros sam radila test i naravno nista.. <_< Dosta sam zbunjdna bila ali eto sad sam se rijesila svih nedoumica. Pocela sam da pijem caj od virka, nadam se da ce pomoci da ugledam dvije crtice sto zelim i svima vama koje ih ocekujete  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti savet Mikana, uz taj virak napadaj muža svaki drugi dan i sa virkom ili bez njega za koji mesec (ako ne već sledeći) ćeš da vidiš dve crtice.

Mikana8 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti savet Mikana, uz taj virak napadaj muža svaki drugi dan i sa virkom ili bez njega za koji mesec (ako ne već sledeći) ćeš da vidiš dve crtice.

Moguce i da sam se opteretila puno ali eto nadam se.. Mada ginekolog mi je rekao da imam policisticne jajnike i onda vjerovatno u tom grmu lezi zec.. Ali eto cekam i nadam se. Hvala na podrsci :rolleyes::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa @Kikiriki! Seh svaki drugi dan je nepisano pravilo za pravljenje bebaca! 

@Mikana8 Koliko dugo radite na bebi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce 4-5 mjeseci.. Znam da je premalo vremena ali eto.. Ja sam malo nestrpljivija po tom pitanju<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4-5 m ako je keks svaki drugi dan je još rano za bilo kakvu akciju a kamoli za paniku. Ja sam bila opterećena posle mesec dana...tako da je normalno da se brineš :) ako vodiš da posle 6m redovnog keksa još ništa od bebe, ja bih da sam na tvom mestu otišla na folikulometriju. Čisto da te dr. isprate kad ti je ovulacija, pa da namenski gađate baš te dane. Ako ni posle tri četiri folikulometrije ništa ne upali (mada verujem da hoće) onda već neke analize. 

Mikana8 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4-5 m ako je keks svaki drugi dan je još rano za bilo kakvu akciju a kamoli za paniku. Ja sam bila opterećena posle mesec dana...tako da je normalno da se brineš :) ako vodiš da posle 6m redovnog keksa još ništa od bebe, ja bih da sam na tvom mestu otišla na folikulometriju. Čisto da te dr. isprate kad ti je ovulacija, pa da namenski gađate baš te dane. Ako ni posle tri četiri folikulometrije ništa ne upali (mada verujem da hoće) onda već neke analize. 

folikulometrija? Nemam pojma sta je to, potrazicu sad da pogledam.. Predlagali su mi laparaskopiju ako kroz godinu ne ostanem trudna.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folikulometrija je kad ideš kod dr. na uz 8 10 i 12 dana ciklusa svaku mesec i oni ti gledaju da li imaš folikule i koliki su. Pa kad su dovoljno veliki da puknu a ti udri po keksu :) jer se u folikulima nalaze jajne ćelije :) pa sad u nekom ima u nekom ne, ali u nekoliko meseci će sigurno da bude neka. 

Mikana8 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala policisticne jajnike i endometriozu jos dugo pre nego sto sam razmisljala o bebi. Tada su mi odradjene dve laparoskopije u razmaku od 2g, prilikom jedne su mi produvali jajovode. Imala sam i dalje neredovne i bolne cikluse. Posle sam po sestrinoj preporuci pila femisan a kapi i meni su pomogle-ciklusi postali redovni na 28 dana i podnosljivo bolni. Neke zene kazu da im samo jos dodatno pogorsaju stvari. 

Uglavnom prosle godine sam bez nekih vecih problema ostala trudna. E sad jel zbog operacija ili femisqn a kapi ili svega pomalo ko zna.

Jedino sam pratila ovulaciju pomocu lh tracica. I pokazalo se da mi nije sredinom ciklusa nego tamo neki 19.dan. I sledeceg meseca eto bebirona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja (pri)javim ovdje! :) Čekalica sam (izludih jer svako malo primjećujem neke znakove i mislim da sam već počela da umišljam hahaha), čekam vješticu još 3 dana da se ne pojavi. :D Želim da nam se svima što prije pojave dvije magične crteee! <3 <3

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja (pri)javim ovdje! :) Čekalica sam (izludih jer svako malo primjećujem neke znakove i mislim da sam već počela da umišljam hahaha), čekam vješticu još 3 dana da se ne pojavi. :D Želim da nam se svima što prije pojave dvije magične crteee! <3 <3

Willow, dobrodosla u cekalice i da sto pre izadjes odavde i predjes u trudnice, a do tada se druzimo. Koliko dugo vec pokusavate?

Willow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, Makice! :) Tek 2,5 - 3 mjeseca, ali znate kako to ide, misliš čim prvi put, odmah će se primiti hahaha :D A baš nedavno pričam s prijateljicama kako je to čudno, cijeli život moliš Boga da dobiješ i sad odjednom obrnuta situacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, Makice! :) Tek 2,5 - 3 mjeseca, ali znate kako to ide, misliš čim prvi put, odmah će se primiti hahaha :D A baš nedavno pričam s prijateljicama kako je to čudno, cijeli život moliš Boga da dobiješ i sad odjednom obrnuta situacija :D

Necu ti reci polako bice( jer sam na to alergicna), ali te necu ni mraciti. Pokusaj sve, ali sa minimum opterecenja ako je to ikako moguce. Ja na bebi radim preko 6 godina...svasta sam prosla i probala. Moj ti je savet da prvo utvrdis ovulaciju to ti je najjednostavnije merenjem bazalne temperature i sa tracicama za ovulaciju i ako tako ne uspes da osvaris svoj cilj onda kreni sa folikulometrijom. Sve pre prve godine doktori ne smatraju za problem. Zato moj ti je savet da do tada probas ove metode. Ako ti treba neka pomoc slobodno pitaj. Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti mnogo, dosad nisam toliko obraćala pažnju na ovulaciju (pratim otprilike preko aplikacije na telefonu), a nisam još probala te tračice, ali bi se definitivno moglo. :) Znam da je dosta i do stresa i opterećenja, ali isto tako, danas smo svi time okruženi i skoro je nemoguće biti miran :) Sretno i tebi, da se uskoro javiš sa lijepim vijestima! :)

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti mnogo, dosad nisam toliko obraćala pažnju na ovulaciju (pratim otprilike preko aplikacije na telefonu), a nisam još probala te tračice, ali bi se definitivno moglo. :) Znam da je dosta i do stresa i opterećenja, ali isto tako, danas smo svi time okruženi i skoro je nemoguće biti miran :) Sretno i tebi, da se uskoro javiš sa lijepim vijestima! :)

Slusaj me samo jednu stvarn ta telefonska aplikacija je s.... Ne obaziri se na to, a evo i zasto, to je radjeno na bazi da da nikada nisi imala ni jednu prehladu, cistu, kasnjenje ciklusa ili obrnuto i jos mnogo faktora. Slozices se samnom da takvu osobu skoro i da ne znas, tako da to i te kako moze da omasi. Npr to pokazuje za sve zene da je ovulacija par dana posle ciklusa, a sta cemo sa onim zenama kojima je ovulacija bas u toku menstruacije???? Znaci app je nepouzdana. Nego uzmi toplomer i svescicu pa polako kreni da meris b.temperaturu(ispod jezika, vaginarno ili analno) ali to sto izaberes uvek tu meri i jako vazno uvek u isto vreme. Znaci kreni odmah recimo ako nikada ne ustajes pre 6h navi sat svaki dan u to vreme i jos dok lezis( znaci nema idem do vecea i tako to ) izmeris temperaturu i upises je da bi mogla da je pratis. Da ne duzim nije komplikovano a i ima tema za bz ili izguglaj, ili ako hoces napisacu ti sve u pp da ne smaramo ovde. Tek kada tako utvrdis ovulaciju onda uzmes test samo da potvrdis tih dana kada sumljas na ovulaciju i onda nema greske.

Willow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato kažem, prije nisam toliko obraćala pažnju, ali ti hvala mnogo na savjetima! :) Još ću se sad baciti na istraživanje i početi sa mjerenjem, a usput se nadam da se vještica neće još pojaviti. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato kažem, prije nisam toliko obraćala pažnju, ali ti hvala mnogo na savjetima! :) Još ću se sad baciti na istraživanje i početi sa mjerenjem, a usput se nadam da se vještica neće još pojaviti. :D 

Nema na cemu. Drzim fige da ne stigne vestica. :-D

Willow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makice,zna li se u cemu je problem kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makice,zna li se u cemu je problem kod vas?

Na moju zalost ne zna se konkretno, samo ja nagadjam. Lekari me vracaju kuci sa recima da mi je sve uredu. Medjutim ja sam radila na svoju ruku hormone koji nisu sjajni i sumljla sam na i.r. Sad cekam da odradim ponovo sve analize i da nadjem nove lekari koji mi nece reci da sam mlada(32god) i da mi nije nista. Pa se nadam da cu ovaj put uspeti u nameri. 

Kikiriki i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cim pokusavate 6 godina definitivno je nesto,i to je u redu,jer kad otkrijete to nesto moci cete da resavate.

Da li si radila laparo ili histeroskopiju?

Koje hormone?

Stitna zlezda?

Trombofilijr?

Spermogram i spermokulturu?

Miko,hlamidiju i ueroplazmu iz briseva?

Sorry,ali na tvim mestu bih odmah menjala doktora.Jesi ti mlada ali tolike godine pokusavas...Pa dok uspes...Mislum,kakav im je to odgovor?

Izmenjeno od strane Vuciguraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.