Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Devojke, upravo sam se vratila sa pregleda, izgleda da ovog meseca nece biti ovula. idem na jos jedan pregled u cetvrtak.. Uglavnom doktorica predlaze da u sledecem ciklusu odradimo inseminaciju, da li neko ima bilo kakva iskustva? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je, i sama sam mnogo puta prosla kroz to. Glavu gore, nema druge.

Nisam ispratila, mozda si pisala, sta si do sada radila od analiza, a sta ti je ostalo. Jesi li radila ogtt?

Joj sorry malo samo u crnom mood-u pa redje dolazim... Sad sam dosla da vidim neki detalj koji mi je trebao pa sam videla da si me citirala : D

Pripremam se za VTO, sve sam odradila sto su trazili od analiza, sad sledece nedelje bi trebala da idem na ultrazvuk i da vidim briseve da li su u redu, pa ce mi valjda ispisati papire za komisiju u mom gradu ili kako vec to ide. Ali cini mi se da ipak nece od tog biti nista jer sam trebala juce, danas da dobijem a on vesticare ni traga ni da ce doci skoro. Pa sad cu sledeci termin za ultrazvuk da dobijem tek za mesec dana, a onda ujedno mogu da se spremam i za novu turu hormona jer ce mi rezultati isteci.

E sad pre nego sto me izbombardujete da sam mozda trudna, nisam 100%, to znam zato sto mi je ustanovljeno da teze ostajem trudna zbog nekih gena koje sam nasledila i od oca i od majke koja je isto tesko ostala trudna (da, tu sam ja, znaci nije nemoguce ali je teze, i ona se 5 godina mucila), em ovulaciju imam svaki drugi, treci, cetvrti mesec. Em njemu spermici idu haoticno ili kako doktor kaze zmijoliko, znaci i da imam ovulaciju njegovi idu svuda samo ne pravo.

Ne kazem da je nemoguce da prirodno ostanem trudna ali za to su sanse veoma male, veoma.

Maajaa:) i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno i ja se nadam da cemo uskoro uspeti.. Zanima me da li je neko probao sa homeopatijom da poboljsa rad jajnika i da stabilizuje hormone?

Hajde da tagujem par clanica da vidimo da li ce se javiti,cini mi se da je jedna od njih imala pozitivno iskustvo.

@učiteljica je l ti bese isla kod homeopate ili @pipi duga čarapa ?

Muckalica

 

100 гр ораха

100 гр бадема

100 гр кикирикија-несланог

100 гр лешника

100 гр кокоса

100 гр сусама

100 гр ољуштених семенка бундеве

100 гр ољуштених семенки сунцокрета-несланих

100 гр сувог грожђа

100 гр сувих смокава

100 гр сувих шљива

100 гр сувих кајсија

i brazilski orah 100 g

 

све се насецка или иблендира и помеша са 1кг меда, пије се супена кашика ујутру и увече. 

 

Ovo je originalni recept,s tim sto sam ja stavljala po 50 g od svih sastojaka u teglu meda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @Vuciguraj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sorry malo samo u crnom mood-u pa redje dolazim... Sad sam dosla da vidim neki detalj koji mi je trebao pa sam videla da si me citirala : D

Pripremam se za VTO, sve sam odradila sto su trazili od analiza, sad sledece nedelje bi trebala da idem na ultrazvuk i da vidim briseve da li su u redu, pa ce mi valjda ispisati papire za komisiju u mom gradu ili kako vec to ide. Ali cini mi se da ipak nece od tog biti nista jer sam trebala juce, danas da dobijem a on vesticare ni traga ni da ce doci skoro. Pa sad cu sledeci termin za ultrazvuk da dobijem tek za mesec dana, a onda ujedno mogu da se spremam i za novu turu hormona jer ce mi rezultati isteci.

E sad pre nego sto me izbombardujete da sam mozda trudna, nisam 100%, to znam zato sto mi je ustanovljeno da teze ostajem trudna zbog nekih gena koje sam nasledila i od oca i od majke koja je isto tesko ostala trudna (da, tu sam ja, znaci nije nemoguce ali je teze, i ona se 5 godina mucila), em ovulaciju imam svaki drugi, treci, cetvrti mesec. Em njemu spermici idu haoticno ili kako doktor kaze zmijoliko, znaci i da imam ovulaciju njegovi idu svuda samo ne pravo.

Ne kazem da je nemoguce da prirodno ostanem trudna ali za to su sanse veoma male, veoma.

Zbog kojih gena se teze ostaje u drugom stanju? Prvi put cujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno i ja se nadam da cemo uskoro uspeti.. Zanima me da li je neko probao sa homeopatijom da poboljsa rad jajnika i da stabilizuje hormone?

Ja sam u nekom jako tragicnom i sresnom periodu zivota uspela da stabilizujem hormone stitne koristeci Reiki, koji su mi i pre toga divljali. Ja se Reikijem bavim iskljucivo za svoje potrebe. 

Homeopatija ili bilo sta od alternativne medicine da odaberes, dobro pazi jer nazalost ima puno sarlatana pa ljudi koji se ozbiljno bave time budu ispljuvani bez razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u nekom jako tragicnom i sresnom periodu zivota uspela da stabilizujem hormone stitne koristeci Reiki, koji su mi i pre toga divljali. Ja se Reikijem bavim iskljucivo za svoje potrebe. 

Homeopatija ili bilo sta od alternativne medicine da odaberes, dobro pazi jer nazalost ima puno sarlatana pa ljudi koji se ozbiljno bave time budu ispljuvani bez razloga.

Isto sam počela sa Reikijem. Odnosno, autotretmane radim po potrebi ali osećam da mi to nije dovoljno, pa 1 nedeljno odem da mi neko uradi tretman.

Pa videćemo..

Ovaj mesec ništa, juče sam dobila :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu smo, tu smo, ja se spremam za insemenaciju sledece nedelje.

opalaaaa...,divnoooo...

javljaj.. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da pitam...,da li nekoj od vas trebaju LH tracice?

Imam oko 10ak komada....,poklonila bih

Bubu 2, Jeca 90 i sportiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,jeste li uradili jos nesto od analiza?Ne javljas se,ja se i ne secam sta ste sve zavrsili...

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,jeste li uradili jos nesto od analiza?Ne javljas se,ja se i ne secam sta ste sve zavrsili...

Nadjen problem...,spermogram mu je u K...

Ispio je terapiu,ponavljamo sl nedelje spermokulturu,pa spermogram za nekih mesec dana...,a u medjuvremenu briseve...

Paaa,sta nam Bog da :-)

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste vec tu, da vas priupitam.... Nalazi hormona su mi stari oko 3 god., niko ne trazi sveze za insemenaciju. Sad, da li ja to da odradim taj drugi dan kad dobijem privatno ili ce mi oni odraditi hormone kad se javim za insemenaciju,bar taj e2, fsh, lh? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,verovatno sam vec pisala,piskavica,muckalica,vitamini i Tribestan i spermogram se popravio dovoljno da posle tri meseca terapije ostanem trudna...

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece! Ova tema bas zamrla u zadnje vreme, jel moguce da nema vise cekalica? Daj Boze da je tako. :)

Evo i ja da se upisem, poceli smo prosli mesec, a uboli nismo...videcemo. Nadam se da ce ovaj put biti kraci period iscekivanja T:)

Nismo za sad bas ni zavrnuli rukave ne znam ni da li bih radila neke analize na svoju ruku (brisevi se podrazumevaju)... Najbitnije mi je da sad utvrdim kada su mi O (od porodjaja je proslo nepunih 10m pa nisam sigurna da li se sve vratilo u normalu).

Daco, sve sto kaze Vuci i bice sve ok. Da li je utvrdjen razlog loseg spermograma (sorry nisam u toku)?

miliccam i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,verovatno sam vec pisala,piskavica,muckalica,vitamini i Tribestan i spermogram se popravio dovoljno da posle tri meseca terapije ostanem trudna...

Malo mi je dragi tvrd orah...

Cekam da ponovimo spermokulturu...,pa I spermogram...

Onda ja nastupam sa davanjem terapije :-)

Htedoh ja odmah muckalicu da mu napravim (najjeftinija I najprakticnija varijanta),ali nadje covek 1000 razloga da ne uzima...

Dijabeticar je pa med nikako...,a suvo ne zna kako bi itd...

Jako ga je pogodio los spermogram,otisao mu ego u K...

Pa sve radim polako I izokola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece! Ova tema bas zamrla u zadnje vreme, jel moguce da nema vise cekalica? Daj Boze da je tako. :)

Evo i ja da se upisem, poceli smo prosli mesec, a uboli nismo...videcemo. Nadam se da ce ovaj put biti kraci period iscekivanja T:)

Nismo za sad bas ni zavrnuli rukave ne znam ni da li bih radila neke analize na svoju ruku (brisevi se podrazumevaju)... Najbitnije mi je da sad utvrdim kada su mi O (od porodjaja je proslo nepunih 10m pa nisam sigurna da li se sve vratilo u normalu).

Daco, sve sto kaze Vuci i bice sve ok. Da li je utvrdjen razlog loseg spermograma (sorry nisam u toku)?

Nazalost ima nas,ali smo nesto zatajile...

Jesi pocela da dobijas redovno?

Jel dojis?

Krenite vi polako u akciju,pa kad bude...

 A u medjuvremenu (za par meseci),uradi osnovno,cisto da budes mirna...

A sto se tice mn...,hm...

Ima jako puno bakterija itd...,pa ja sumnjam na to (da je zbog toga los,a ubedila sam I njega da ce se od terapije popraviti,da se nebi skenjao skroz)...

Mada ja msm da je njemu dijabetes sj spermogram I spermokulturu...,I da verovatno od popravljanja nema nista...,ali aj da uradimo sta mozemo...

 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,nema sta on da tvrdi pazar,ako hoce dete mora da se leci.Ili to,ili vto,a znajuci vase prilike,dok skupite analize proci ce dosta vremena.Izvini sto sam ovako direktna ali ne mogu da verujem da neko ne zeli da pije obicne vitamine,ne razumem zasto ne bi.'Ajde nece med i suvo voce,ali Tribestan?Ili piskavicu,ona je smesno jeftina a mislim da je dobra i za dijabeticare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,nema sta on da tvrdi pazar,ako hoce dete mora da se leci.Ili to,ili vto,a znajuci vase prilike,dok skupite analize proci ce dosta vremena.Izvini sto sam ovako direktna ali ne mogu da verujem da neko ne zeli da pije obicne vitamine,ne razumem zasto ne bi.'Ajde nece med i suvo voce,ali Tribestan?Ili piskavicu,ona je smesno jeftina a mislim da je dobra i za dijabeticare.

Ne pitaj me nnista...,nemoguc je...

On samo sta mu dr kaze,a kod urologa zakazujemo tek kad ponovi spermogram...

Ja sve znam,ali je on tvroglav pa to tI je...

Sredicu ja to,samo mi sa njimI treba malo vise vremena...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno,ti znas najbolje kakav ti je co'ek,nego sam i sama bila cekalica i znam koliko bi sve bilo teze da sam se pored borbe za bebu borila i sa muzem...Znas verovatno da je mm operisao varikocelu i da mu je posle operacije spermogram bio jos gori,a ja sam,cudom,srecom,uz Bozju pomoc ostala trudna mesec dana pre operacije...Ali se cudo mozda ne bi desilo da mm nije redovno pio sve sto sam mu servirala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno,ti znas najbolje kakav ti je co'ek,nego sam i sama bila cekalica i znam koliko bi sve bilo teze da sam se pored borbe za bebu borila i sa muzem...Znas verovatno da je mm operisao varikocelu i da mu je posle operacije spermogram bio jos gori,a ja sam,cudom,srecom,uz Bozju pomoc ostala trudna mesec dana pre operacije...Ali se cudo mozda ne bi desilo da mm nije redovno pio sve sto sam mu servirala...

Samo da se njemu servira opet los spermogram (nadam se da nece biti,ali ako je do dijabetesa,bice isti),e onda ja nastupam...,ima da ga kljukam sa cim stignem... :-)

Prosto mi ga u napred zao...,ali kad sam se jve ove godinemucila I borila ima I on da se pomuci malo...

Tezak je,uzas jedan...

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vam je cilj isti,nista mu nece biti tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, pa mogao bi za dorucak neki mix da napravi mozda sa kokosovim mlekom (nisam sigurna da li sme,ali to je lako saznati ako ima volje) pa kao musli da porucka. Svakako se i kostunjavo voce a i suseno potapa preko noci radi lakseg varenja... mm je jedno vreme bio na nekoj zdravoj ishrani pa je na taj fazon imao dorucak...on je samo sa vodom mesao,tj tako kako mu je preko noci stajalo potopljeno, dodao u to klice i super. Pa makar kao grickalice neka jede svaki dan 2,3 vrste vockica pa neka ide redom,ako bas nikako drugacije nece...

A ja dojim jos uvek,dobila sam V pre 4 meseca i otprilike se ustalila sa neka 3 dana razlike ali tako je bilo i pre T. Ovaj mesec sam uradila briseve pa cu par meseci pricekati do sledecih analiza-k'o fol opusteno ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da pitam...,da li nekoj od vas trebaju LH tracice?

Imam oko 10ak komada....,poklonila bih

jel se javio ko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.