Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Hvala devojke na odgovorima..divne ste...

Radila sam hormone, svi su optimalni, da ne kazem savrseni... 

Posle kiretaze je radjena histologija i nisu pronasli uzrok, tj da sa plodom nesto nije bilo u redu..:( 

Problem je sto ne zivim u Srbiji i sto za neke stvari obde postoji procedura tj  mora spontani da ti se desi 3 puta da bi odredjene stvari mogla da ispitujes ili da ti neki hormon tj nalaz nije u redu da bi te poslali na dalje ispitivanje.ili u protivnom moras sve sam da platis. jos plus svaki odlazak na uz se placa 65 e sto je i za ovde prilike pomalo skupo... probacu sl. put da nagovorim dr da mi da uput..ili cu odraditi kad dodjem u bg...

I ja se nadam da je ovaj put upalilo :)

Neon, da li si u nekoj od balkanskih zemalja? 

Kada srce bez razloga stane, vrlo cesto su razlog bas trombofilije. Trombofilije nisu bolest, samo sklonost ka zgrusavanju krvi u vecoj meri, neka vrsta povecanog rizika. Posebno kod starijih od 35 i trudnica. 

I ovde u Cg ne daju dok se ne dese 3 spotana ali i cene polako padaju u priv lab, te zene ne cekaju da 3x prodju kroz istu muku. Moje iskustvo je da trombofilije nesto mora da pokrene, uglavnom je to neotkrivena insulinska rezistencija, problem sa stitnom ili sl. Nadam se da ce sve biti u redu, zelim ti svu srecu. 

@ivannnica cesto pomislim na tebe i jedva cekam da od tebe cujem dobre vesti :*

ivannnica i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, u Austriji sam...  radila sam hormone stitne i bili su super!  Za trombofiliju sam i ja cula i pitala doktora, on mi je rekao da si ti nalazi jako skupi i da se daju da se rade ili posle 3 pobacaja ili kada postoji neki drugi razlog tj kada histologija tj posle kiretaze kada ispituju plod, kada postoji naznaka da se desilo zbog toga... meni su na nalazu naveli da je 99% se spontani desio zbog virusa koji je ovde proslog leta bas bio rasprostranjen... dr mi je dao da pijem lek koji se zove Thrombo ass koji je  bas za to i rekao je jednu dnevno dok ne zatrudnim kad zatrudnim onda cemo da radimo testove :( valjda zna sta rradi :( :( bas sam se zabrinula sad...

A inace treba da (ne) dobijem 3 marta.. ima da se nacekam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, u Austriji sam...  radila sam hormone stitne i bili su super!  Za trombofiliju sam i ja cula i pitala doktora, on mi je rekao da si ti nalazi jako skupi i da se daju da se rade ili posle 3 pobacaja ili kada postoji neki drugi razlog tj kada histologija tj posle kiretaze kada ispituju plod, kada postoji naznaka da se desilo zbog toga... meni su na nalazu naveli da je 99% se spontani desio zbog virusa koji je ovde proslog leta bas bio rasprostranjen... dr mi je dao da pijem lek koji se zove Thrombo ass koji je  bas za to i rekao je jednu dnevno dok ne zatrudnim kad zatrudnim onda cemo da radimo testove :( valjda zna sta rradi :( :( bas sam se zabrinula sad...

A inace treba da (ne) dobijem 3 marta.. ima da se nacekam :) 

u srbiji je ipitivanje svih trombofilija 300evra, i mnogo zena radi pprivatno, skokni i odradi, sta je za vas 500 evra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim budem isla za Srbiju uradicu naravno!  Malo sam ogranicena ovde i imam osecaj da doktori ovde nemaju bas razumevanja.. svi su u nekom fazonu prirodno, bez pritiska... a ne shvataju da neko ko ima 38 godina ne moze bas da ceka :(  a nnarucito ako problem moze da se resi samo ako se otkrije!  

Uglavnom, hvala na odgovorima.. bas mi znace! 

:wub::wub:

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caooooo zenskaci....,pozz za sve,i stare i nove....,odavno me nije bilo...,cestitam svima na crticama koje sam propustila...,a ostalim cekalicama da sto pre ugledaju svoje dve :)
kod mene ima svasta ali pomaka nema... :)
nadamo se uskoro otkrivanju problema koji nas koci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, da vam se javim, juce sam zavrsila histeroskopiju, septum je otklonjen, sada sam kao nova ;) cekam kontrolu, pa da nastavimo gde smo stali. 

Sada mi je mnogo lakse kad je sve iza mene. Sama priprema me vise ubijala, nego oporavak posle. Malo bolucka stomak nista strasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa "novostima"...,uradjen spermogram I spermokultura...

Blagi uzas ali resivo...,nadamo se najboljem... :-)

Ima li noviteta kod ostatka ekipe?

Zatajila nam tema skroz...

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco bitno da ima pomaka.Jel sad sa rezultatom kod urologa ili tvoj dr ocitava? Ne znam koja je procedura.Stvarno,ovo ne lici na plusice,nesto je tisina na temi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco bitno da ima pomaka.Jel sad sa rezultatom kod urologa ili tvoj dr ocitava? Ne znam koja je procedura.Stvarno,ovo ne lici na plusice,nesto je tisina na temi <_<

Kod urologa jer hocu da ga I pregleda I da uradimo briseve...,eI sad mi je urolog problemI jer ni jedan nije bas neki strucnjak... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,kreni ti polako tvom da dajes sva ona cuda koja se daju-muckalica,vitamini,piskavica,Tribestan pa da castis za tri meseca :)

 

 

Bubu 2 i Daca87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,kreni ti polako tvom da dajes sva ona cuda koja se daju-muckalica,vitamini,piskavica,Tribestan pa da castis za tri meseca :)

 

 

 Nece on nistto mu nije lekar "prepisao"...,cudanI co'ek :-)

nesto moram u sto kracem roku dasmuljam da resmo I to...,jer po svemu sudeci to nm je konica svo ovo vreme... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti njega kljukaj i nista ga ne pitaj!

 

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prijavim.. :)

Već godinu dana radimo na bebi, ali nam se se gotovo 6 meseci zbog prirode posla dešavalo da neko od nas dvoje otputuje otprilike u to vreme kada bi meni trebalo da bude ovulacija.. :-(

Napokon su ti periodi putovanja prošli pa je situacija lakša, ali sam ja prilično stresa sebi zadavala praćenjem ciklusa iz dana u dan, UZ, pregledima, analizama.. I naravno onaj užasan osećaj razočaranja kada menstrucija ipak dođe ili test bude negativan. Radili smo neke osnovne pretrage i u principu smo zdravi i ne treba da brinemo oko začeća.

Ali... još uvek čekamo i želimo.. :)

A šta sve ne padne ženi na pamet kada nešto jako želi.. :rolleyes:

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bivsa cekalica ali volim da caskam ovde :)

Na koliko dana su ti ciklusi?Cini mi se da si pisala da si isla na folikulometriju...Sta ste radili od pretraga?Mada,u principu,6 meseci nije razlog za paniku :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam željnja ćaskanja na ovu temu, oko mene sve već mame jedno/dvoje dece ili uopšte ne razmišljaju o deci pa nešto nemamo dorinih tačaka :)

Ciklusi su mi na 29. dana u proseku. Radila sam hormone i folikulometriju, on spermogram i spermokulturu. Rezultati su ok, ne sjajni, ali ništa što bi indikovalo neku terapiju za sada, barem po rečima mog ginekologa.

Ukoliko i ovaj mesec ne bude ništa, trebalo bi da nastavljamo dalje pretrage i možda uključimo neku terapiju za stimulisanje rasta spermatozoida. Meni je, sa druge strane, endometrijum u ovulaciji ponekad na donjoj granici debljine, pa možda i to smeta...

Videćemo. Opet na čekanju ovog meseca :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek mozes da napravis muzu muckalicu,ukucaj na ovoj temi u polju za pretragu i naci ces recept.Mesavina meda i raznog kostunjavog voca,dobra za spermogram.

Za endometrijum verovatno znas da je za trudnocu najbolji preko 7mm,a prirodni "lekovi" su svez ananas,cvekla i brazilski orah,jedan ili dva dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ovo znala, hvala ti tražim odmah!

Doktori samo lekove guraju. Ja sam za sada jedino kapi od virka uzimala (poslednja 3 meseca) i Femisan kao preporuku za nešto što 'ne može da škodi' od ginekologa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da se i ja po prvi put prijavim na neki forum.. Cekamo bebu vec godinu dana do sada imam policis.si. jajnika ali redovne mens. na 30 dana, imam insulins.rezis. i zbog toga sam pocela piti siofor pre 4 meseca, bila sam na dve neuspele folikonometrije.. Ove nedelje krecemo ispocetka sa trecom foli. valjda cemo imati vise srece ovaj put..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ti je to folikonometrija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ti je to folikonometrija?

Izvini pravopisna greska folikulometrija (idem na ultrazvuk pri cemu pratimo razvoj endometriuma i jaj.celija, odnosno pratim kada ce tacno biti ovulacija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A dobro,nikada ne cuh pa da pitam...A verovatno mislis onda da nisi ostala trudna u tim ciklusima kada si isla na folikulometriju...

Sta si radila jos od analiza?Vidim imas pcos i IR,ali mmoge clanice su problem resile lekovima i brzo ostajale trudne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam ranicu na grlicu koju sam sanirala pre otprilike 5 meseci. Od analiza smo za sada radili suprug spermogram i sperkokultura (super su mu rezultati), ja TSH, T3,T4, FSH,LH, prolaktin, progesteron, estradiol, testosteron, bris cerviksa, mycoplasma i ureaplasma, test na hlamidiju - svi rezultati dobri. Anti Mullerian hormon mi je 13.21 (pokazatelj cista na jajnicima). U subotu sam isla na ult.pre. 13. dan ciklusa za sada se nije izdvojio nijedan folikul, endometrium 4.5, doktorica pretpostavlja da ce ovog meseca ovulacija doci malo kasnije, sutra opet idem na ult.pregled pa da vidimo kako napreduju folikuli..<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je sve o.k.,ja se nadam onda da ce Siofor odraditi svoje i da ces nam se uskoro javiti sa lepim vestima :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno i ja se nadam da cemo uskoro uspeti.. Zanima me da li je neko probao sa homeopatijom da poboljsa rad jajnika i da stabilizuje hormone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi neko mogao da postuje recept za muckalicu ponovo?

Imam neki problem sa pretragom, pokusala sam u par browsera ali mi uvek izbacuje gresku kada pokusam. Cak sam i prijavila administratorima foruma, ali nista za sada.

Pa da ne pretrazujem bas 2000+ stranica ove teme.. :)

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.