Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Liliana,prvo znam da ako je jajovod zapusen moze se "odpusiti" produvavanjem,sem ako je zapusen u rogu materice,ili je 100%zapusen.Nije mi jasno kako to ako je jedan los,verovatno je i drugi?!Nema tu verovatno ili ne,ili jeste ili nije.I zasto ti vec nisu otklonili polipe ako su ti vec radili operaciju.Nadam se da ne zameras sto ti ovako pisem,ali veruj da sam ljuta na tvoj red!Ako su ti jajovodi 100% zapuseni,onda ne moze doci do prirodnog zaceca.Nemoj da mislis da slutim lose,naravno cuda se desavaju.Sto se tice insulinske,progesterona i stitne,moj oskren savet ti je da nadjes doooobrog endokrinologa i da se s njim posavetujes!!!

E ovako moj doktor je privatnik ja sam iz BiH,i on me uputio u bolnicu na histeroskopiju(skidanje polipa) tamo kad sam dosla doktor odluci da mi radi i driling i produvavanje,medjutim kad je radio histero nije nasao polipe uopste a moj doktor i dalje tvrdi da su tu.I moj doktor sad kaze da moram ponoviti produvavanje jajovoda jer po njegovom nekom pravilu ako mi je jedan zacepljen i drugi je(laparoskopski mi je taj drugi doktor sredio to zacepljenje naravno i reko da su oba jajovoda sad prohodna).Izvini ako sam te sad jos vise zbunila al ni ja ne znam gdje udaram.Sutra zovem da trazim endokrinologa da mi propise terapiju ali moje pitanje je imam li ikakve sanse da ostabem trudna uz te malr polipe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa komentarom Oblacka, uz histeroskopiju se polipi otklanjaju odmah. Moj savet je takođe da nađeš endokrinologa. Posto imas ins rezistenciju nemoj ni da pokusavas da ostanes prirodno, bez terapije. Ja sam imala 3 spontana zbog ir. Takođe, moj savet je ako ti doktor ne odgovara ili ti njegovo ponasanje iritantno, menjaj odmahhh. Bila sam kod gomile lekara, najodvratniji sa narodnog fronta mi je rekao da ne postoji medicinsko objasnjenje za moje gubitke, da idem kući i cekam novi spontani, pritom je to lik koji je načelnik odeljenja za visokorizicne trudnoće. Moj najiskreniji predlog je Genezis u Novom sadu. Oni postuju tvoje vreme, tvoj bol i trude se da ubrzaju taj proces pa da što pre dobiješ bebicu. Pre svega prirodno pa ako baš nema sanse onda vantelesna. Nadam se da sam ti koliko toliko pomogla.

Ja sam iz BiH i vec sam se dobro nahodala i nadjem 75kilometara od mog grada doktora koji mi je odma rekao gdje je problem i otkrio mi sve to medjutim danas me zbunio i iznenadio,pusta me u toliki veliki rizik od spontanog.Napisala sam u predhodnom postu on zahtjeva ponovo da se radi i produvavanje iz nekog razloga i to sve kod njega privatno i naravno ako ne ostanem trudna preko polipa u roku tri mjeseca i histeroskopiju privatno.Znam da posle drilinga imam velike sanse za trudnocu i znam da je ovaj drugi doktor u bolnici to uradio za moje dobro i da mi bude bolje al ovaj privatnik kaze da mi nije trebo dirati jajnike i da bi on to stimulacijom sredio.Nisam vise pametna gubim se u svemu ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz BiH i vec sam se dobro nahodala i nadjem 75kilometara od mog grada doktora koji mi je odma rekao gdje je problem i otkrio mi sve to medjutim danas me zbunio i iznenadio,pusta me u toliki veliki rizik od spontanog.Napisala sam u predhodnom postu on zahtjeva ponovo da se radi i produvavanje iz nekog razloga i to sve kod njega privatno i naravno ako ne ostanem trudna preko polipa u roku tri mjeseca i histeroskopiju privatno.Znam da posle drilinga imam velike sanse za trudnocu i znam da je ovaj drugi doktor u bolnici to uradio za moje dobro i da mi bude bolje al ovaj privatnik kaze da mi nije trebo dirati jajnike i da bi on to stimulacijom sredio.Nisam vise pametna gubim se u svemu ovome.

koliko je meni ppoznato, bolje je video taj što ti je radio histero, nego ultrazvuk. Polip je nešto za sta se oni uhvate, da bi ti uzeli pare, tipa 100evra je anestezija i 100 evra histero a ti ne znaš šta je on uradio dok si ti spavala i dal je šta bilo unutra ili samo fora da se uzmu pare. Moje neke drugsrice su i uz te neke "nagovestaje" polipa ostajale trudne i normalno iznosile trudnoće. Ono što bi ja uradila je totalno novo misljenje totalno novog doktora. Od hostero bi trebalo da imaš sliku, od prohodnosti jajovoda snimak, sve to poneseš kod nekog kod kog nisi bila i pitaš za mišljenje. Svi oni danas pre svega igraju na kintu i u nama vide samo dolare ne ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko je meni ppoznato, bolje je video taj što ti je radio histero, nego ultrazvuk. Polip je nešto za sta se oni uhvate, da bi ti uzeli pare, tipa 100evra je anestezija i 100 evra histero a ti ne znaš šta je on uradio dok si ti spavala i dal je šta bilo unutra ili samo fora da se uzmu pare. Moje neke drugsrice su i uz te neke "nagovestaje" polipa ostajale trudne i normalno iznosile trudnoće. Ono što bi ja uradila je totalno novo misljenje totalno novog doktora. Od hostero bi trebalo da imaš sliku, od prohodnosti jajovoda snimak, sve to poneseš kod nekog kod kog nisi bila i pitaš za mišljenje. Svi oni danas pre svega igraju na kintu i u nama vide samo dolare ne ljude.

Mnogo lijepo receno..Ovdje je histero 750eura tj kod tog mog doktora ali opet kazem kad sam nasla za sve nenako bih i za to skuckala.Ja inace radim redovno na onom aparaticu mejbi bejbi i mozda sam za godinu dana dva puta vidjela paprat a jutros sam ju vidjela nije gusta ali je tu.Opet kazem da nije ovog foruma i svih vas ja bih mnogo puta pogrijesila i zabrljala stvar.Sutra odma zovem endokrinologa da se narucim.I hvala ti mnogo se pozitivnije i bolje osjecam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo lijepo receno..Ovdje je histero 750eura tj kod tog mog doktora ali opet kazem kad sam nasla za sve nenako bih i za to skuckala.Ja inace radim redovno na onom aparaticu mejbi bejbi i mozda sam za godinu dana dva puta vidjela paprat a jutros sam ju vidjela nije gusta ali je tu.Opet kazem da nije ovog foruma i svih vas ja bih mnogo puta pogrijesila i zabrljala stvar.Sutra odma zovem endokrinologa da se narucim.I hvala ti mnogo se pozitivnije i bolje osjecam 

i treba da se nolje osećaš jer je sve resivo. Nemoj da gledaš u te gluposti, ja sam kupovala to i trakice za pracenje ovulacije i kad god sam se sa tim zamlacivala, nista nisa uradila. Ja sam išla kod interniste, on me uputio kod endokrinologa, otisla sam kod neke prosečne doktorice. Ona mi posvetila 45 min i rekla da ne veruje da mi je ir razlog, ali mi ipak dala da pijem 2x1 gluformin od 500 i odmah sledeći mesec bejbi bum... Ne vezuj se za jednog dr, šutiraj to. I oni nas šutiraju, a za tvoje pare vala ima da imaš bar više mišljenja. Drugo, ja sam ostajala trudna a oni mi radili i prohodnost kanala i histero i to privatno, svi se čudili zašto, pa zato što mu trebali novci. Zato svakom savetujem novo mišljenje, čim mi zasmrdi na to upozoravam.

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i treba da se nolje osećaš jer je sve resivo. Nemoj da gledaš u te gluposti, ja sam kupovala to i trakice za pracenje ovulacije i kad god sam se sa tim zamlacivala, nista nisa uradila. Ja sam išla kod interniste, on me uputio kod endokrinologa, otisla sam kod neke prosečne doktorice. Ona mi posvetila 45 min i rekla da ne veruje da mi je ir razlog, ali mi ipak dala da pijem 2x1 gluformin od 500 i odmah sledeći mesec bejbi bum... Ne vezuj se za jednog dr, šutiraj to. I oni nas šutiraju, a za tvoje pare vala ima da imaš bar više mišljenja. Drugo, ja sam ostajala trudna a oni mi radili i prohodnost kanala i histero i to privatno, svi se čudili zašto, pa zato što mu trebali novci. Zato svakom savetujem novo mišljenje, čim mi zasmrdi na to upozoravam.

Pisala sam skoro nalaz IR pa su mi cure rekle da nije strasno ali ja se ipak bojim da ne bi uticalo.Ja nekako u dubini ovog mozgica kontam kako je on na uz vidio polip od 3mm to je mrvica i kako on moze tolimo da smeta.I meni je bio cudan,ko moja mama kad je ljuta a glumi da nije hahaha..Nekako ko da se razocarao u mene sto sam izbusila te ciste i skratila nam posao za 50% al opet dosla kuci i kontam pomogo mi je toliko ne bi me sad lago...Znas i sama koliko frustrira kad se zbunis pa ne znas vise ni sta si sve uradila a ni sta trebas.Ja dosla kuci i pitam se sto sam isla i sta sad sa radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam skoro nalaz IR pa su mi cure rekle da nije strasno ali ja se ipak bojim da ne bi uticalo.Ja nekako u dubini ovog mozgica kontam kako je on na uz vidio polip od 3mm to je mrvica i kako on moze tolimo da smeta.I meni je bio cudan,ko moja mama kad je ljuta a glumi da nije hahaha..Nekako ko da se razocarao u mene sto sam izbusila te ciste i skratila nam posao za 50% al opet dosla kuci i kontam pomogo mi je toliko ne bi me sad lago...Znas i sama koliko frustrira kad se zbunis pa ne znas vise ni sta si sve uradila a ni sta trebas.Ja dosla kuci i pitam se sto sam isla i sta sad sa radim.

jel te ne mrzi da mi ponovis nalaz ir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel te ne mrzi da mi ponovis nalaz ir?

 ma ne evoo

glukoza 

na taste 4,5 mmol/l

30      8,3

60    5,2

90       6,4

120     6,1

Insulin  pIU/mL 8.9-28.4

Na taste     10,9

30               72,9

60               38,7

90               76,1

120            74,6

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 ma ne evoo

glukoza 

na taste 4,5 mmol/l

30      8,3

60    5,2

90       6,4

120     6,1

Insulin  pIU/mL 8.9-28.4

Na taste     10,9

30               72,9

60               38,7

90               76,1

120            74,6

 

u odnosu na moje nalaze, ti imas malo jacu insulinsku rezistenciju. Meni je šećer bio uvek oko 4, a insulin mi je skakao otprilike kao tebi. Mene su ovde zenice savetovale ovako: pregled kod endokrinologa koji ce da prepise glukofaz ili gluformin, a uz to novi režim ishrane. To znači nikako beli hleb, testeninu, picu, krompir, pirinač, ništa slatko sem voća i mozda crne cokolade. Dosta mleka, mlecnih proizvoda, mesa, hranu s vlaknima...to možeš da primenis i sama, zdravo je i lepo ćeš se osećati. Endokrinolog može da bude i državni, nema potrebe da bacas novce na to. A ko vidi polip na ultrazvuku treba da dobije nobelovu nagradu. Moja jedna poznanica je sa pregradom iznela trudnoću i rodila zdravu bebu npr.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u odnosu na moje nalaze, ti imas malo jacu insulinsku rezistenciju. Meni je šećer bio uvek oko 4, a insulin mi je skakao otprilike kao tebi. Mene su ovde zenice savetovale ovako: pregled kod endokrinologa koji ce da prepise glukofaz ili gluformin, a uz to novi režim ishrane. To znači nikako beli hleb, testeninu, picu, krompir, pirinač, ništa slatko sem voća i mozda crne cokolade. Dosta mleka, mlecnih proizvoda, mesa, hranu s vlaknima...to možeš da primenis i sama, zdravo je i lepo ćeš se osećati. Endokrinolog može da bude i državni, nema potrebe da bacas novce na to. A ko vidi polip na ultrazvuku treba da dobije nobelovu nagradu. Moja jedna poznanica je sa pregradom iznela trudnoću i rodila zdravu bebu npr.

Pa bila sam ja vec na toj ishrani da bi mi onda rekao taj doktor da nisam debela i da ne moram..Ma pitala sam vec za drzavnog ali je popunjen do daljnjeg pa idem kod istog tog privatno 15eura al ajde nije puno dacu i za to pa nek se nosi.Kako si podnosila tablete?Ja se nadam da cu uspjeti bez obzira na te polipice da ih tako nazovem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bila sam ja vec na toj ishrani da bi mi onda rekao taj doktor da nisam debela i da ne moram..Ma pitala sam vec za drzavnog ali je popunjen do daljnjeg pa idem kod istog tog privatno 15eura al ajde nije puno dacu i za to pa nek se nosi.Kako si podnosila tablete?Ja se nadam da cu uspjeti bez obzira na te polipice da ih tako nazovem.

imas privatnu poruku

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljilanice, izvini ja sa te zapostavila...nisam ni ja imala mnogo viska, npr 178 sam visoka i 68-70 teška, predji ti na tu ishranu pa polakoooo...

Pisala sam skoro nalaz IR pa su mi cure rekle da nije strasno ali ja se ipak bojim da ne bi uticalo.Ja nekako u dubini ovog mozgica kontam kako je on na uz vidio polip od 3mm to je mrvica i kako on moze tolimo da smeta.I meni je bio cudan,ko moja mama kad je ljuta a glumi da nije hahaha..Nekako ko da se razocarao u mene sto sam izbusila te ciste i skratila nam posao za 50% al opet dosla kuci i kontam pomogo mi je toliko ne bi me sad lago...Znas i sama koliko frustrira kad se zbunis pa ne znas vise ni sta si sve uradila a ni sta trebas.Ja dosla kuci i pitam se sto sam isla i sta sad sa radim.

jel te ne mrzi da mi ponovis nalaz ir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel te ne mrzi da mi ponovis nalaz ir?

Ma ne brigaj..Od danas sam pocela da pazim sta jedem i pijem i dalje macinu travu.Mozda i uspijem zabebiti u ova tri mjesecaa :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne brigaj..Od danas sam pocela da pazim sta jedem i pijem i dalje macinu travu.Mozda i uspijem zabebiti u ova tri mjesecaa :baby:

drzim palce najjače moguceeee!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 ma ne evoo

glukoza 

na taste 4,5 mmol/l

30      8,3

60    5,2

90       6,4

120     6,1

Insulin  pIU/mL 8.9-28.4

Na taste     10,9

30               72,9

60               38,7

90               76,1

120            74,6

 

ovo je itekako za terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!Evo i mene posle duzeg vremena.Mi radimo na trecoj bebi vec dugo,proveravala sam stitnu,ogtt sa insulinenijom,kolposkopijom sa papa... Sve je ok.Medjutim pre 2 meseca preko cervikalnog i vaginalnog brisa mi nadje esarihiju. :( Lecila sam je pa cu sad da ponovim briseve.Trenutno me muci menstruacija,redovna je u dan,do sad je trajala po 4 dana a ovaj put mi je jedan dan curelo normalno i vec drugi dan sam mogla samo dnevni koliko je slabo curelo.To mi je bas cudno.Da li se to jos nekom desavalo?Da li to moze biti problem sa progesteronom?Ne znam da li bi trebala nesto da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!Evo i mene posle duzeg vremena.Mi radimo na trecoj bebi vec dugo,proveravala sam stitnu,ogtt sa insulinenijom,kolposkopijom sa papa... Sve je ok.Medjutim pre 2 meseca preko cervikalnog i vaginalnog brisa mi nadje esarihiju. :( Lecila sam je pa cu sad da ponovim briseve.Trenutno me muci menstruacija,redovna je u dan,do sad je trajala po 4 dana a ovaj put mi je jedan dan curelo normalno i vec drugi dan sam mogla samo dnevni koliko je slabo curelo.To mi je bas cudno.Da li se to jos nekom desavalo?Da li to moze biti problem sa progesteronom?Ne znam da li bi trebala nesto da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!Evo i mene posle duzeg vremena.Mi radimo na trecoj bebi vec dugo,proveravala sam stitnu,ogtt sa insulinenijom,kolposkopijom sa papa... Sve je ok.Medjutim pre 2 meseca preko cervikalnog i vaginalnog brisa mi nadje esarihiju. :( Lecila sam je pa cu sad da ponovim briseve.Trenutno me muci menstruacija,redovna je u dan,do sad je trajala po 4 dana a ovaj put mi je jedan dan curelo normalno i vec drugi dan sam mogla samo dnevni koliko je slabo curelo.To mi je bas cudno.Da li se to jos nekom desavalo?Da li to moze biti problem sa progesteronom?Ne znam da li bi trebala nesto da proverim.

proprati sledeco ciklus ako je opet slabasan odi kod dr i proveri hormone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :)

Odlucih da vam se pridruzim i sa vama podelim moju pricu ne bih li mi cekanje a i ostalo sto ide uz cekanje lakse i brze proslo :)

Imam 38 godina,  mm 40. Prosle godine u februaru, predostroznosti i radi godina smo uradili pretrage i ja i mm. Moji svi nalazi odlicni s tim sto mi je dr nasao miom sa zadnje strane materice za koji je rekao da je prilicno uobicajan za moje godine i cinjenicu da nisam radjala ali da ne smeta nicemu . Za spermogram mm dr je rekao da je odlican ali po mpm misljenju nalazio se na donjoj polovini granicnih vrednosti.Prosle godine u maju smo odlucili da radimo na bebi da bi se vec sledeceg meseca desilo da zatrudnim! Sreci nikad kraja ali na zalost u 4 mesecu se jednostavno srcana radnja nije videla! Kiretaza, moja depresija itd itd. Za mene kraj sveta... i dalje radimo na bebi, svakog meseca sam posecivala lekara i po njegovim recima sve skolski, ciljani odnosi ali nista se ne desava... ja vec u panici... na kraju proslog meseca mi je dr prepisao klomifen kao podrsku ovulaciji, pila sam ga od 5 do 9 dana po jednu, 12dc ultrazvuk, prelepa dva folilkula 23,2 mm i primila sam pregnil 5000. Dr mi rekao sad odnosi sutra i prekosutra. To isto popodne sam odputovala sa mm u  jedan welness sat vremena od naseg grada, ne bih li se malo opustila...odnose smo imali nakon 32 sata od pregnila i sutra ujutru posle toga... to je bilo u petak ujutru :) evo dva dana posle toga osecam sevanje, na sekunde na jajniku na kome.je bila ovulacija i to je to...

Plasim  se jos jednog neuspeha i onog osecaja kad skapiras da opet nist uspeli...nadam se da ce ovaj mesec biti drugacije!  Drzim fige i sebi i vama <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je zbog tvog gubitka.

Na tvom mestu bih proverila trombofilije,ako vec nisi.A sevanje u jajnicina moze svasta da bude.

leni i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Vuci, proveri trombofilije i ogtt sa insulinemijama. Nadam se da si trudna vec ovog meseca, ali ako se nista ne desi, kreni u pretrage. Srecno!

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon slazem se sa curama da odradis trombofilije i insulinsku rezistenciju a u medjuvremenu odradi polne hormone i hormone stitne zlezde

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Vuci, proveri trombofilije i ogtt sa insulinemijama. Nadam se da si trudna vec ovog meseca, ali ako se nista ne desi, kreni u pretrage. Srecno!

leni :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na odgovorima..divne ste...

Radila sam hormone, svi su optimalni, da ne kazem savrseni... 

Posle kiretaze je radjena histologija i nisu pronasli uzrok, tj da sa plodom nesto nije bilo u redu..:( 

Problem je sto ne zivim u Srbiji i sto za neke stvari obde postoji procedura tj  mora spontani da ti se desi 3 puta da bi odredjene stvari mogla da ispitujes ili da ti neki hormon tj nalaz nije u redu da bi te poslali na dalje ispitivanje.ili u protivnom moras sve sam da platis. jos plus svaki odlazak na uz se placa 65 e sto je i za ovde prilike pomalo skupo... probacu sl. put da nagovorim dr da mi da uput..ili cu odraditi kad dodjem u bg...

I ja se nadam da je ovaj put upalilo :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na odgovorima..divne ste...

Radila sam hormone, svi su optimalni, da ne kazem savrseni... 

Posle kiretaze je radjena histologija i nisu pronasli uzrok, tj da sa plodom nesto nije bilo u redu..:( 

Problem je sto ne zivim u Srbiji i sto za neke stvari obde postoji procedura tj  mora spontani da ti se desi 3 puta da bi odredjene stvari mogla da ispitujes ili da ti neki hormon tj nalaz nije u redu da bi te poslali na dalje ispitivanje.ili u protivnom moras sve sam da platis. jos plus svaki odlazak na uz se placa 65 e sto je i za ovde prilike pomalo skupo... probacu sl. put da nagovorim dr da mi da uput..ili cu odraditi kad dodjem u bg...

I ja se nadam da je ovaj put upalilo :)

drzimo fige :) a kad radis testic ili vadis betu?

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.