Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Jeco ni meni sad nije nista dao,ali moras mu reci da si dosla iskljucivo da ti propise terapiju jer zelis bebu..Samo budi malo vise ostra i daj mu do znanja da nisi dosla da pijes kafu sa njim nego da ti pomogne,jos ako ides privatno pa placas,samo ostro..Meni su dva puta grijesili uputnicu za ogtt i zadnji put sam usla naostrena nisam ni pitala je li moze ili ne nego rekla treba mi to i to i da se napise tako i tako..Jer drugacije ne mozes sa njima...Zelim ti punooo srece i da naravno i ti brzoo ugledas dvije crtice i bebuu

jesi procitala na prethodnoj strani sta sam napisala :-)) 

Takodje i ti,samo meni je veci problem sad zadrzati tu crticu :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da otvorim i ovakvu temu.Sve vi koje ste u iscekivanju druge srtice ili plusica pisite kako se osecate.Vreme ce nam brze proci ako smo u iscekivanju zajedno. :rolleyes:

Drzim fige da sto pre docekame svoje dve crtice.

Drage moje,nova sam na ovom forumu.Muz i ja pokusavamo od septembra 2016.da dobijemo bebu i nista.Ne mogu da znam kada mi je ovulacija,zato sto mi je ciklus na 34 dana,otprilike ali ne uvek.Planiram u martu da idem na folikulometriju i da uradim hormone.Inace imam 24 godine.Da li imate neki savet za mene,dobro bi mi dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene zene...Napatila sam se bas da budem iskrena...Imala sam nepodnosljive bolove kad sam se probudila i u toku noc..Jedan jajovod mi bio zacepljen pa je odradio to i naravno ciste izbusio medjutim ulazio je histeroskopski da skine polipe ali ih nema pa sad sta mislite ko je sad pogrijesio moj doktor na uz ili hirurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene zene...Napatila sam se bas da budem iskrena...Imala sam nepodnosljive bolove kad sam se probudila i u toku noc..Jedan jajovod mi bio zacepljen pa je odradio to i naravno ciste izbusio medjutim ulazio je histeroskopski da skine polipe ali ih nema pa sad sta mislite ko je sad pogrijesio moj doktor na uz ili hirurg

pre ce biti da je ultrazvuk pogresio..jel sve sad ok sa jajovodima? Izasla si jel da? Sad kad je sve ok,velike su sanse za trudnocu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,nova sam na ovom forumu.Muz i ja pokusavamo od septembra 2016.da dobijemo bebu i nista.Ne mogu da znam kada mi je ovulacija,zato sto mi je ciklus na 34 dana,otprilike ali ne uvek.Planiram u martu da idem na folikulometriju i da uradim hormone.Inace imam 24 godine.Da li imate neki savet za mene,dobro bi mi dosao.

Mozes da uzmes trakice za ovulaciju,malo osluskuj svoje telo,prati sekret i polako.Nije to dug period,utvrdi ovulaciju i nadam se da ce biti uskoro.Srecnooo

Natalina1992 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim, odoh sutra na histeroskopiju da mi sklone pregradu, pa da vidim sta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno!!!!

Evo da se i ja javim, odoh sutra na histeroskopiju da mi sklone pregradu, pa da vidim sta dalje.

 

 

 Javi se kad zavrsis da znam iskustvo, to i mene ceka. Koliko ti je mm pregrada? Izvini ako sam te vec pitala ranije, odavno nisam bila na forumu ne secam se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da uzmes trakice za ovulaciju,malo osluskuj svoje telo,prati sekret i polako.Nije to dug period,utvrdi ovulaciju i nadam se da ce biti uskoro.Srecnooo

Hvala na odgovoru,,uzecu.Nadam se da cu vas uskoro obradovati sa lepom vescu.Necu uopste da se opterecujem,jer psiha je cudo.Srecno i ostalima 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre ce biti da je ultrazvuk pogresio..jel sve sad ok sa jajovodima? Izasla si jel da? Sad kad je sve ok,velike su sanse za trudnocu :-)

Imam u utorak kod svog doktora pregled pa cu vidjeti sta ce reci...Jeste sve je ok sa jajovodima..Da kuci sam i mnogo sam bolje,malo krvarim svjezu krv ali kazu da je normalno par dana...Uh samo malo da ovo prodje pa da se bacimo na posao :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam u utorak kod svog doktora pregled pa cu vidjeti sta ce reci...Jeste sve je ok sa jajovodima..Da kuci sam i mnogo sam bolje,malo krvarim svjezu krv ali kazu da je normalno par dana...Uh samo malo da ovo prodje pa da se bacimo na posao :wub:

da,normalno je po malo krvaruckati.Sad sacekaj mens,i posle toga akcijaaa

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru,,uzecu.Nadam se da cu vas uskoro obradovati sa lepom vescu.Necu uopste da se opterecujem,jer psiha je cudo.Srecno i ostalima 

pazi kad krene period ovulacije sekret je kao belance jajeta e tada kreci u akciju svaki drugi dan i to je to...nadam se da ti nece trebati dodatne analize

Natalina1992 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pazi kad krene period ovulacije sekret je kao belance jajeta e tada kreci u akciju svaki drugi dan i to je to...nadam se da ti nece trebati dodatne analize

Hvala na odgovoru i savetu,mnogo sam opterecena mozda je u tome problem.Od sad samo opusteno,desice se,ima vremena.Imam tek 24 godine☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Rada Q, zavrsena histeroskopija. Histeroskopija je trajala 20tak min, sve ok, meni nisu radili produvavanje jajovoda, posto sam to vec radila,ali vidim da nekim zenama jesu. Skroz je rutinski, anestezija totalna, brzo budjenje, dovezu te u sobu, legnes na bok, unutra ti stave gazu. Mirujes tako, brbljas sa ostalima, posto smo svi bili dobre volje i dodje dr, meni je radila dr B..as,kaze svakoj sta ima, sestra dodje , izvadi ti gazu, stavis mrezasti ulozak i za desetak min dobijes otpusnicu i kuci. Ja imam minimalno krvarenje, zena preko puta mene je vise krvarila, to je individualno.  Svi su jako fini

Na otpusnoj listi pise 'vidjen septum duzine fundusa, dubine 1.5cm. Sedam dana uzdrzavanja, od sledeceg ciklusa da vec radim na bebi. Odmah su mi zakazali insemenaciju za jun, posto su ogromne guzve, nije bilo ranijeg termina. Kaze, sad su i vama i suprugu skroz ok nalazi, radite na bebi, ako ne bude insemenacija, pa cemo posle na vto. Oko 9.40h sam se probudila iz anestezije,oko 11.00h izasla sa odela, a u 12.20. sam bila kuci vec. Ja skoro i nemam nikakve bolove, dobila sam doksicilin da pijem.

Izmenjeno od strane sportiva
Jeca 90 i Rada Q volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super kad si to zavrsila. I meni je pregrada 1,5 cm a u najvecoj sirini 2,1 cm. Samo sto je meni i dvoroga materica. Gde si ti to radila kad si odmah izasla kuci? U Frontu se dolazi dan pre, sledeci dan operacija i sledeci izlazi kuci, ako si OK. 

Odmaraj sada pa u akciji  jos malo  :)

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u kruševcu, dosla sam u 5h, otišla kući u 7-8h. To je rutinska prica i definitivno žene posle toga ostaju trudne kao ludeee...zelim vam upravo tooo

sportiva, Jeca 90, Bubu 2 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene stigli kontrolni rezultati spremograma. Poboljsali su se duplo rezultati, broj se duplirao, bio je 4,9, a sada je 9,8 ml, a 47 V. Broj pokretnih je 0.38. a granica 0,32, smanjio se dosta broj nepokretnih, ranije je bilo 0,62, a sada 0,27, konzistencija pise normalna i vitalnost se povecala - 0,73, a bila je 0,38. Tako da bitno da je krenulo na bolje, sada nastavljamo se terapijom, danas pravimo drugu turu muckalice. :) Bas sam se plasila dal ce krenuti na bolje,a oni su se za tri meseca tacno duplirali. 

LilianaB, Ana87, sportiva i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,nova sam na ovom forumu.Muz i ja pokusavamo od septembra 2016.da dobijemo bebu i nista.Ne mogu da znam kada mi je ovulacija,zato sto mi je ciklus na 34 dana,otprilike ali ne uvek.Planiram u martu da idem na folikulometriju i da uradim hormone.Inace imam 24 godine.Da li imate neki savet za mene,dobro bi mi dosao.

Neka muz proveri spermogram, to je moj savet. Jer oni imaju samo tu jednu pretragu a mi zene mozemo milion stvari da proveravamo, pa bolje krenuti od prostijeg... mi smo tako godinu dana cekali da ugledamo crtice, ja radila folikulometrije, hormone, itd i na kraju ovde na forumu procitam par iskustava vezano za spermogram i uradimo ga i ispadne da je tu bio problem... vrlo brzo smo ga popravili nekim stvarcicama na prirodnoj bazi i evo sam sada u 7.mesecu trudnoce :) 

Rada Q, Jeca 90 i Natalina1992 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Neka muz proveri spermogram, to je moj savet. Jer oni imaju samo tu jednu pretragu a mi zene mozemo milion stvari da proveravamo, pa bolje krenuti od prostijeg... mi smo tako godinu dana cekali da ugledamo crtice, ja radila folikulometrije, hormone, itd i na kraju ovde na forumu procitam par iskustava vezano za spermogram i uradimo ga i ispadne da je tu bio problem... vrlo brzo smo ga popravili nekim stvarcicama na prirodnoj bazi i evo sam sada u 7.mesecu trudnoce :) 

Izmenjeno od strane Natalina1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala draga na odgovoru,provericemo.Poz i zelim ti svu srecu

Neka muz proveri spermogram, to je moj savet. Jer oni imaju samo tu jednu pretragu a mi zene mozemo milion stvari da proveravamo, pa bolje krenuti od prostijeg... mi smo tako godinu dana cekali da ugledamo crtice, ja radila folikulometrije, hormone, itd i na kraju ovde na forumu procitam par iskustava vezano za spermogram i uradimo ga i ispadne da je tu bio problem... vrlo brzo smo ga popravili nekim stvarcicama na prirodnoj bazi i evo sam sada u 7.mesecu trudnoce :) 

Izmenjeno od strane Natalina1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao buduce mamice :) da se i ja prijavim ..

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravimo bebu, ali nesto nam ne ide .:mellow: ja sam nestrpljiva..priznajem..inace, izvadila sam stitnu zlezdu i na eutiroxu sam..dobila sam zeleno svetlo i od endokrinologa i od ginekologa da pravimo bebu.:baby: Tsh smo spustili na 2..ali mi je i povecala dozu da bih sto pre ostala u drugom stanju.. Prvi put sam sada kupila ovul trakice..i sad ako sam ranije i masila ovulaciju..sad sam pogodila..nadam se da cu videti dve crtice uskoro...nerviram se..

Vuciguraj i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa kontrole..Polipi su tu tri polipa velicine do 3 mm doktor kaze da sa tim nije nemoguce ostati trudan ali sanse su male..?I reko mi je ako je jedan jajovod bio zaceoljen i drugi je sigurno i da se to ne moze odzepiti jer vise nemaju nikakvu fukciju?Mene najvise brine to sto mi sad nije htio dati terapiju jer su mi ciste izbusene pa kao jajnici bi mogli sami raditi..bojim se ako i ostanem trudna da cu imati spontani zbog stitne(2,94),inzulinske i progresterona(0,69 ng/ml)..Je li ima neka zenica da mi kaze bilo sta u vezi ovoga?Bas sam ae razocarala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Liliana,prvo znam da ako je jajovod zapusen moze se "odpusiti" produvavanjem,sem ako je zapusen u rogu materice,ili je 100%zapusen.Nije mi jasno kako to ako je jedan los,verovatno je i drugi?!Nema tu verovatno ili ne,ili jeste ili nije.I zasto ti vec nisu otklonili polipe ako su ti vec radili operaciju.Nadam se da ne zameras sto ti ovako pisem,ali veruj da sam ljuta na tvoj red!Ako su ti jajovodi 100% zapuseni,onda ne moze doci do prirodnog zaceca.Nemoj da mislis da slutim lose,naravno cuda se desavaju.Sto se tice insulinske,progesterona i stitne,moj oskren savet ti je da nadjes doooobrog endokrinologa i da se s njim posavetujes!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa kontrole..Polipi su tu tri polipa velicine do 3 mm doktor kaze da sa tim nije nemoguce ostati trudan ali sanse su male..?I reko mi je ako je jedan jajovod bio zaceoljen i drugi je sigurno i da se to ne moze odzepiti jer vise nemaju nikakvu fukciju?Mene najvise brine to sto mi sad nije htio dati terapiju jer su mi ciste izbusene pa kao jajnici bi mogli sami raditi..bojim se ako i ostanem trudna da cu imati spontani zbog stitne(2,94),inzulinske i progresterona(0,69 ng/ml)..Je li ima neka zenica da mi kaze bilo sta u vezi ovoga?Bas sam ae razocarala

slazem se sa komentarom Oblacka, uz histeroskopiju se polipi otklanjaju odmah. Moj savet je takođe da nađeš endokrinologa. Posto imas ins rezistenciju nemoj ni da pokusavas da ostanes prirodno, bez terapije. Ja sam imala 3 spontana zbog ir. Takođe, moj savet je ako ti doktor ne odgovara ili ti njegovo ponasanje iritantno, menjaj odmahhh. Bila sam kod gomile lekara, najodvratniji sa narodnog fronta mi je rekao da ne postoji medicinsko objasnjenje za moje gubitke, da idem kući i cekam novi spontani, pritom je to lik koji je načelnik odeljenja za visokorizicne trudnoće. Moj najiskreniji predlog je Genezis u Novom sadu. Oni postuju tvoje vreme, tvoj bol i trude se da ubrzaju taj proces pa da što pre dobiješ bebicu. Pre svega prirodno pa ako baš nema sanse onda vantelesna. Nadam se da sam ti koliko toliko pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.