Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Evo mene posle 100 godina. Danas mi je 30ti dan i ujedala bih od nervoze. Grudi bolne kao i uvek,ali mi je sekret dosta pojacan, to mi se nije desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene posle 100 godina....nista novo....cestitke novim plusicima...ljubim!!!

Jeca 90 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivankce,kako si? Kako sa rezuktatima stojis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U aprilu ce biti dvije godine..Meni sad problem jer mi rade i polipe na maternici pa mi se moraju raditi odma posle mens a ja umjesto 22og dobila juce,ne znam koliko ce uticati tih sedam dana,zvacu doktora u jedan pa cu vidjeti sta ce reci..Vjerovala il ne kod mene je toliki haos da ne znam ni za godinu dal cu rijesiti sve,prolaktin visok,progresteron nizak,naravno LH visok a FSH nizak,ogtt test moram ponoviti kaze 100% nije uredu,stitna uvecana.Bojim se i ako ostanem trudna odma posle laparo da ce doci do spontanog jer jos ne pijem terapiju

valjalo bi da se pokrijes terapijom,posebno za stitnu jer njena "disfunkcija" ti mozda utice i na ostale hormone,dalje imas indikacija i za ogtt zbog inverzije lh i fsh ,progesteron ces lakse dovesti u normalu,da li ti je savetovano da pijes utrogestan do nekog dana ciklusa? I naravno za prolaktin ce ti prespisati terapiju. Valjalo bi da prvo to dovedes u red,zamisli posle toliko mucenjs ostaned trudna i podje ne daj Boze po zlu...

ivannnica i LilianaB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

valjalo bi da se pokrijes terapijom,posebno za stitnu jer njena "disfunkcija" ti mozda utice i na ostale hormone,dalje imas indikacija i za ogtt zbog inverzije lh i fsh ,progesteron ces lakse dovesti u normalu,da li ti je savetovano da pijes utrogestan do nekog dana ciklusa? I naravno za prolaktin ce ti prespisati terapiju. Valjalo bi da prvo to dovedes u red,zamisli posle toliko mucenjs ostaned trudna i podje ne daj Boze po zlu...

Nista mi nije dao da pijem dok ne rijesim laparo i histero,reko mi da dodjem 6ti dan od zahvata da me on pregleda i propise terapije al je problem sto moram cekati da se malo oporavim pa opet zakazati kod endokrinologa(naravno privatno jer ovako ne mogu doci na red)mozda mi bilo bolje da mi je odma dao terapiju..Evo danas sam dobila nove rezultate ogtt i insulina oa cu napisati..

s-insulin 8,6-28,4 pIU/ml

0   10,9

30  72,9

60   38,7

90   76,1

120   74,6

ogtt 3,9 6,4 mmol/l

0   4,5

30  8,3

60  5,2

90 6,4

120 6,1

Izmenjeno od strane LilianaB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi nije dao da pijem dok ne rijesim laparo i histero,reko mi da dodjem 6ti dan od zahvata da me on pregleda i propise terapije al je problem sto moram cekati da se malo oporavim pa opet zakazati kod endokrinologa(naravno privatno jer ovako ne mogu doci na red)mozda mi bilo bolje da mi je odma dao terapiju..Evo danas sam dobila nove rezultate ogtt i insulina oa cu napisati..

s-insulin 8,6-28,4 pIU/ml

0   10,9

30  72,9

60   38,7

90   76,1

120   74,6

ogtt 3,9 6,4 mmol/l

0   4,5

30  8,3

60  5,2

90 6,4

120 6,1

insulin nije ok,ivannica kaze srednja IR,mors terapija

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ta insulinska rezistencija može da pravi haos. Ja sam imala 3 spontana, sve uredu, hormoni, histero, kariotipi. Ogtt pokaze blagu insulinsku rezistenciju, bukvalno iznudim lek od dr i pojem 2x po 1 gluformin od 500. Sad sam trudna 4 put, deseta nedelja. U Genezis klinici dr Crnogorac mi je rekla da je to bio i njen problem i da kad sam ir otkrila, sve će biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ta insulinska rezistencija može da pravi haos. Ja sam imala 3 spontana, sve uredu, hormoni, histero, kariotipi. Ogtt pokaze blagu insulinsku rezistenciju, bukvalno iznudim lek od dr i pojem 2x po 1 gluformin od 500. Sad sam trudna 4 put, deseta nedelja. U Genezis klinici dr Crnogorac mi je rekla da je to bio i njen problem i da kad sam ir otkrila, sve će biti ok.

ma naravno da moze da napravi haos...u kojim nedeljama si imala spontane? :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

insulin nije ok,ivannica kaze srednja IR,mors terapija

insulin nije dobar dobices metformin 2x500 i rezim ishrane,za prolaktin bromokriptin i cinimi se stitna ali neznam dal je hiper ili hipo...tsh treba da bude ispod 2...ajd pa da nas obradujes uskoro

LilianaB i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaBojan,cestitam,zelum ti skolsku trudnocu :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ta insulinska rezistencija može da pravi haos. Ja sam imala 3 spontana, sve uredu, hormoni, histero, kariotipi. Ogtt pokaze blagu insulinsku rezistenciju, bukvalno iznudim lek od dr i pojem 2x po 1 gluformin od 500. Sad sam trudna 4 put, deseta nedelja. U Genezis klinici dr Crnogorac mi je rekla da je to bio i njen problem i da kad sam ir otkrila, sve će biti ok.

Znam kroz sta si prosla, propratila sam kroz plusice, i nadam se da ti je ovo cetvrta sreca, da ce biti laka i skolska i da vise nikada neces morati da prodjes kroz sta si prosla... :)

Nazalost danas je IR jako zastupljena, mnogo zena ne zna ni sta je to...vidim u svom okruzenju kada spomenem da se zene iscudjavaju. Nazalost vise nije kao nekada, bombardovani smo secerima, konzervansima, pesticidima i ostalim kancerogenim glupostima, ne mozes ni od obicnog hleba da ocekujes da nema neke emulgatore. Zato ni ne cudi ovako velika zastupljenost ove, takoreci, moderne bolesti... imajte na umu da je IR pred dijabeticno stanje, i da ako se ne kontrolise moze mnogo lako da predje u dijabetes. Pogotovo u trudnoci kada organizam radi mnogo vise.

Svima zelim sto pre plusice :) kad sam ja uspela, svaka od vas ce uspeti :)

sakovac, ivannnica i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno da moze da napravi haos...u kojim nedeljama si imala spontane? :-(

u šestoj, uvek u šestoj. Sad sam je hvala bbogu prevazisla

Bubu 2 i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaBojan,cestitam,zelum ti skolsku trudnocu :)

 

 

vuciguraj, hvala ti, daće bog da bude sve dobro 

Vuciguraj i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u šestoj, uvek u šestoj. Sad sam je hvala bbogu prevazisla

bice sad ok,dace Bog...eto i ja sam imala u sestoj,sedmoj

DanijelaBojan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

insulin nije dobar dobices metformin 2x500 i rezim ishrane,za prolaktin bromokriptin i cinimi se stitna ali neznam dal je hiper ili hipo...tsh treba da bude ispod 2...ajd pa da nas obradujes uskoro

Tsh mi je 2,93...Jooj blizi se 30ti jedva cekam da se probudim i da znam da pocinjem iz pocetka..Sto se tice ishrane nije mi sad toliko nista tesko,ne jedem ni hljeb ni slatkise ali nekako sok obozavaaaam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da te utesim TSH ti jeste malo povisen ali nije strasno, mozes dobiti neku minimalnu terapiju i vrlo brzo dovesti tsh na idealan nivo za trudnocu :)

LilianaB i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tsh mi je 2,93...Jooj blizi se 30ti jedva cekam da se probudim i da znam da pocinjem iz pocetka..Sto se tice ishrane nije mi sad toliko nista tesko,ne jedem ni hljeb ni slatkise ali nekako sok obozavaaaam

i meni je tsh 2,97 dr mi je dao minimalnu dozu eutirirox ali se bojim da ne odem u hiper ;)

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini ne skacu ti hormoni tako naglo. A to su jako male doze kako bi hormone doveli na optimalan nivo za trudnocu. I meni je dr dao eutirox kada sam rekla da planiram trudnocu, tsh mi je bio oko 3. U suprotnom ne bi dobila terapiju jer to nije van granica. 

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini ne skacu ti hormoni tako naglo. A to su jako male doze kako bi hormone doveli na optimalan nivo za trudnocu. I meni je dr dao eutirox kada sam rekla da planiram trudnocu, tsh mi je bio oko 3. U suprotnom ne bi dobila terapiju jer to nije van granica. 

Jutros mi drugarica salje test uradila i naravno pozitivan...Ruzno je reci ali odglumila sam srecu...

Ja se nadam da cu vrlo brzo to sve regulisatiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,samo meni za takav tsh niko ne saje terapiju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, jesi li rekla da  planiras trudnocu. Terapija se ne daje jer je gornja granica 4.2. Ali u trudnoci gornja granica za tsh je 2 ili 2.5 nisam tacno sigurna. Ja lecim hiper vec godinama, malo sam na terapiji a malo bez icega. Na godisnjoj kontroli sam svom endokrinologu rekla da planiram trudnocu i on mi je odmah dao terapiju kada je video da je tsh oko 3 i napisao mi da se lecim od hipo. 

Cim sam tsh spustila ispod dva ostala sam trudna. Ne znam ima li to neke veze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros mi drugarica salje test uradila i naravno pozitivan...Ruzno je reci ali odglumila sam srecu...

Ja se nadam da cu vrlo brzo to sve regulisatiiii

Toje prirodno,jace je od coveka...Nije da nisi srecna zbog nje,ti nisi srecna zbog sebe...E p ja ti zelim da i tebe sto pre obraduju dve crtice :) Ne pratim te,nadam se da ste sve proverili tm i ti?

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, jesi li rekla da  planiras trudnocu. Terapija se ne daje jer je gornja granica 4.2. Ali u trudnoci gornja granica za tsh je 2 ili 2.5 nisam tacno sigurna. Ja lecim hiper vec godinama, malo sam na terapiji a malo bez icega. Na godisnjoj kontroli sam svom endokrinologu rekla da planiram trudnocu i on mi je odmah dao terapiju kada je video da je tsh oko 3 i napisao mi da se lecim od hipo. 

Cim sam tsh spustila ispod dva ostala sam trudna. Ne znam ima li to neke veze. 

Nego sta sam,gin mi je prvo dala uput za tsh i ft4,tu mi se pokaze tsh 3,83, kaze mi dodji za 2 meseca da ponovimo,tada opet 3,75, posalje me u Cigotu endokrinologu,oni mi izvade sve ono, Tsh,T3,anti tpo,anti tg,sve ok ,tsh 2,76.. Nosim endo kaze ovi ti ne prestavlja problem da zatrudnis.tako i bi,zatrudneh ja posle 3 godine,al spontani i sedmoj nedelji...i sad ti budi pametan,kako li mi se ponasao tsh u tih par nedelja...

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toje prirodno,jace je od coveka...Nije da nisi srecna zbog nje,ti nisi srecna zbog sebe...E p ja ti zelim da i tebe sto pre obraduju dve crtice :) Ne pratim te,nadam se da ste sve proverili tm i ti?

Jesmo sve smo provjerili.Kod njega sve hvala Bogu odlicno..Ja eto u pon imam zakazanu laparo i histero,juce sam isla da se prijavim u bolnicu i zauzmem krevet pa sutra u dva da dodjem na lezanje...Juce kad sam bila na UZ pita me dr jesam li po struci medicinar,reko nisam samo sam naucila mnogo zbog sebe da znam sta me ceka i sta mi se desava..Hvala ja se nadam da ce posle ove intervencije biti brzo jos dodamo koju tableticu za ovo ostalo da ne bi pravilo probleme..:wub:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,samo meni za takav tsh niko ne saje terapiju!

Jeco ni meni sad nije nista dao,ali moras mu reci da si dosla iskljucivo da ti propise terapiju jer zelis bebu..Samo budi malo vise ostra i daj mu do znanja da nisi dosla da pijes kafu sa njim nego da ti pomogne,jos ako ides privatno pa placas,samo ostro..Meni su dva puta grijesili uputnicu za ogtt i zadnji put sam usla naostrena nisam ni pitala je li moze ili ne nego rekla treba mi to i to i da se napise tako i tako..Jer drugacije ne mozes sa njima...Zelim ti punooo srece i da naravno i ti brzoo ugledas dvije crtice i bebuu

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.