Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Zdravoo zenice :) evo da vam ja kazem sta smo ja i mm trosili...Ja sam isto radila tonu nalaza i imala sam PCOS i pila sam samo femisan a kapi i vitamine...a muz je imao dobar nalaz ali za svaki slucaj sam mu kupila Macu...imate maku u obliku tableta ili praha stvarno je dobra za muskarce i uz to je pio neke vitamine sa propolisom. Mislim da smo jedno dva mjeseca pili oboje i ostala sam trudna a prije toga dvije godine nista...Zelim vam svu srecuu i da sve uskoro ugledate plusiceee 

Bubu 2, Rada Q i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee samo da vas pozdravim i da cestitam svima na plusicima...:-* ljubim vas 

Bubu 2, Melissa i LilianaB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene mnogo smo tihe pred praznikee,mora da smo sve vrijedne...Prvo da vam svimaa pozelim srecnu ma najsrecniju i uspjesniju NG,da sve ugledate pluscice pa i ja naravno... :wub:

Ja sam mnogo pozitivna konacno sam dobila mecu(ovaj mjesec tacno na 28 dana),odradila hormone i oggt..Povisen mi je prolaktin a progresteron je nizak ali nista strasno barem znam gdje je problem..Sto se tice oggt i inzulina ne zna bas ocitati sama ali idem sl sedmice svom doci i jedva cekam da sa NG krenemo u nove pobjede.Mnogo sam srecna sto postoji ova tema i sve vi jer sam ovdje procitala da se sto prije trebam rijesiti doktora koji govore da je sve oke a ja osjecam da nije i da sto prije odradim pretrage.Iako jos nisam ugledala svoj dvije crtice mnogo sam srecna i opustenija jer znam da barem imam sanse za to.Ljubim vas sve i hvala sto postojite :angel:

Vuciguraj, Bubu 2, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo bebi prasinice,pa da nam sve plusicke zabebe u Novoj :wub:

**************************************************

*************************************

************************

***************

******

***

*

Bubu 2, bepce, Rada Q i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna nova godina. Zelim da sve plusicke ugledaju svoje dve crte :wub::wub:

I ja vam saljem bebi prasinicu i puno zagrljaja. *******************

******************************************

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vam zelim svima da sto pre ugledate dve crtice u ovoj godini i saljem prasinicu i ja              ***************************                                        *********************************                             ****************************************

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da vam se pridruzim i pozelim srecnu Novu godinu i Bozic!!! Ja se borim vec skoro godinu sana da dobijem drugog bebca. Imam vec jednog od tri godine koga sam dobila iz prvog pokusaja. E sad, pratim citam vodim rcuna o plodnim danima, bila sam n folikulometriji pre par meseci ali nista. Ove godine punim 36 i svesna sam da su i godine faktor. Da li (sta mislite) jedan od uzroka moze biti i to sto klinac doji (ali to je vise neka njegova uteha i zezanje, to nije ni dojenje), jos uvek. Sada bi trebalo da ne dobijem 11.01. Imam simptome blagog bola u donjem stomaku, nenormalan apetit, neko pulsiranje i bolove u levom jajniku koji su prisutni vec duze od 7 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,ako moze neka da mi pomogne..

Zakazana mi je 30.01 laparoskopija i histeroskopija.Rade mi driling jajnika(buse ciste jer imam PCOS),HSG i uklanjanje polipa na endometriumu...Je li neka od vas bare nesto od ovoga radila?Kakve su mi sanse posle toga?Mnogoo me strah jer mi sve rade od jednom a otisla sam se zakazati samo zbog polipaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Liliana ,ja sam radila laparo i histero pre dve godine!Odradjen driling zbog PCOS,otkonjena endometrioza od 2,5cm na levom jajniku,odradjen i HSG ujedno.Meni je materica bila uredna i bez polipa i pregrada.Sto se tice same intervencije,lepo te uspavaju,zavrse to,moze da se desi da krvaruckas vrlo malo nakon toga,ja NISAM IMALA bolove u stomaku,nemoj da te neko plasi,vise me boleo stomak kad imam ciklus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da veruj da je mnogo bolje da sve od jednom odrade,nego da sto puta ides u bolnicu,oni ako vide jos neki problem mogu odmah da ga rese,i to je prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da veruj da je mnogo bolje da sve od jednom odrade,nego da sto puta ides u bolnicu,oni ako vide jos neki problem mogu odmah da ga rese,i to je prednost.

 Hvalaa punooooo...I mene je dokotor iznenadio sto se odlucio na sve to(posto je to drugi ginekolog kog prvi put vidi,inace privatno idem i imam stvarno odlicnog ginekologa al mi je rekao da  je driling zadnja opcija,a ovaj ipak zeli da ne gubim vrijeme nego da mi to bude pocetak)..Iskreno vise se plasim klistiranja i katetera nego samo operacije..Nekako mi sve to neugodno ali valjda mi zene moramo sve to proci da bi uspjela u svojim ciljevima.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Hvalaa punooooo...I mene je dokotor iznenadio sto se odlucio na sve to(posto je to drugi ginekolog kog prvi put vidi,inace privatno idem i imam stvarno odlicnog ginekologa al mi je rekao da  je driling zadnja opcija,a ovaj ipak zeli da ne gubim vrijeme nego da mi to bude pocetak)..Iskreno vise se plasim klistiranja i katetera nego samo operacije..Nekako mi sve to neugodno ali valjda mi zene moramo sve to proci da bi uspjela u svojim ciljevima.

Ja sam prosla dve laparoskopije, prva zbog uklanjanja ciste u jajniku, druga zbog endometrioze, ali znam da mi je oba puta dr rekao da je odradio jos par stvari, ne secam se vise sta, izmedju ostalog produvavanje jajovoda jer je jedan bio blago zapusen. Uglavnom definitivno ti je bolje sve djednom sta god se da. Ja sam 6g nakon druge laparoskpije ostala prirodnim putem trudna i to 3 meseca nakon prvog pokusaja! Srecno!!!

LilianaB i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo opusteno,veruj mi,kateter i klistiranje je bezazleno.Samo opusteno,oporavak je brz,ja sam drugi dan vec usisavala po kuci.Drzim ti palceve,sve sto te interesuje pitaj slobodno.:)

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo opusteno,veruj mi,kateter i klistiranje je bezazleno.Samo opusteno,oporavak je brz,ja sam drugi dan vec usisavala po kuci.Drzim ti palceve,sve sto te interesuje pitaj slobodno.:)

Hvalaaa puno..Izvini sto ovo pitam..A trudnoca posle toga,kakve su mi sanse?Jesi ti uspjela? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosla dve laparoskopije, prva zbog uklanjanja ciste u jajniku, druga zbog endometrioze, ali znam da mi je oba puta dr rekao da je odradio jos par stvari, ne secam se vise sta, izmedju ostalog produvavanje jajovoda jer je jedan bio blago zapusen. Uglavnom definitivno ti je bolje sve djednom sta god se da. Ja sam 6g nakon druge laparoskpije ostala prirodnim putem trudna i to 3 meseca nakon prvog pokusaja! Srecno!!!

Hvalaa punoooo :wub: I ja se nadam da cu brzo uspjeti zabebiti posle togaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost nisam imala prirodnih trudnoca,tek sad imam imam uspesnu vto :wub: .Znam inace mnogo zena,koje su posle par meseci od vto ostale trudne.Tako da i tebi zelim da prodjes tako :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost nisam imala prirodnih trudnoca,tek sad imam imam uspesnu vto :wub: .Znam inace mnogo zena,koje su posle par meseci od vto ostale trudne.Tako da i tebi zelim da prodjes tako :wub: 

Hvala ti mnogo..I ja cu ako ne uspijem do avgusta prirodno,odraditi inseminaciju ako ni to ne uspije odma da predam za vto..ali se ipak nadam da cu uspjeti prirodnooo :wub:

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini,tek sad sam videla sta sam napisala :D Poznajem puno zena koje su nakon laparoskopije ubrzo ostale trudne,tako da i tebi ti zelim !!!Izvini jos jednom sto se nisam llepo izrazila ;)

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je rađena laparaskopija pre dve godine zbog cicte na jajniku. Nakon par meseci ostala trudna iz prvog pokušaja.Oporavak brz i mene je bolelo samo dok mi nisu izvadili dren. 

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala pre 6 meseci laparo,odmah ostala trudna drugi mesec posle 3 godine pokusavanja( lose se zavrsila trudnoca al to je druga prica ),iako je laparo bila samo u dijagnosticke svrhe ocigledno da nesto procisti :-) tako da sam ja uvek za laparo.Meni je samo nezgodan dren bio,a kateter mi nije ni stavljan.Srecno i samo napred!

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini,tek sad sam videla sta sam napisala :D Poznajem puno zena koje su nakon laparoskopije ubrzo ostale trudne,tako da i tebi ti zelim !!!Izvini jos jednom sto se nisam llepo izrazila ;)

Ja se nadam da cu i ja brzooooo...Hvalaaa mnogooooo :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je rađena laparaskopija pre dve godine zbog cicte na jajniku. Nakon par meseci ostala trudna iz prvog pokušaja.Oporavak brz i mene je bolelo samo dok mi nisu izvadili dren. 

jook daj Boze i meniii sto prijeeee..Bas sam nestrpljiva sad 

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala pre 6 meseci laparo,odmah ostala trudna drugi mesec posle 3 godine pokusavanja( lose se zavrsila trudnoca al to je druga prica ),iako je laparo bila samo u dijagnosticke svrhe ocigledno da nesto procisti :-) tako da sam ja uvek za laparo.Meni je samo nezgodan dren bio,a kateter mi nije ni stavljan.Srecno i samo napred!

 Bas mi je zaoo..Ja nikako nisam imala trudnocu..A koliko posle laparo je dopusten odnos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Bas mi je zaoo..Ja nikako nisam imala trudnocu..A koliko posle laparo je dopusten odnos?

koliko pokusavas? Ni ja nikako nisam mogla ostati do laparoskopije 

Odnos je dopusten posle prve sledece menstruacije.Ja sam npr imala 15 juna intervenciju,dobila mozda oko 30og,a imala odnos oko 14og jula..dakle sacekala sledecu ovulaciju,tad nisam ostala vec odmah sledeci mesec,avgust.

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko pokusavas? Ni ja nikako nisam mogla ostati do laparoskopije 

Odnos je dopusten posle prve sledece menstruacije.Ja sam npr imala 15 juna intervenciju,dobila mozda oko 30og,a imala odnos oko 14og jula..dakle sacekala sledecu ovulaciju,tad nisam ostala vec odmah sledeci mesec,avgust.

U aprilu ce biti dvije godine..Meni sad problem jer mi rade i polipe na maternici pa mi se moraju raditi odma posle mens a ja umjesto 22og dobila juce,ne znam koliko ce uticati tih sedam dana,zvacu doktora u jedan pa cu vidjeti sta ce reci..Vjerovala il ne kod mene je toliki haos da ne znam ni za godinu dal cu rijesiti sve,prolaktin visok,progresteron nizak,naravno LH visok a FSH nizak,ogtt test moram ponoviti kaze 100% nije uredu,stitna uvecana.Bojim se i ako ostanem trudna odma posle laparo da ce doci do spontanog jer jos ne pijem terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.