Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Daco,sta ima kod tebe?

Plusici nesto utihnuli,nadam se da ce Nova doneti lepe pokloncice :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,sta ima kod tebe?

Plusici nesto utihnuli,nadam se da ce Nova doneti lepe pokloncice :)

 

 

 

kod mene sve isto,cipkamo u mestu...

ovaj ciklus aktivnost bila nula...

prosli ciklus mi kasnila,pa kad je krenula,uzas jedan,toliko krvi nikad u zivotu,a o bolovima da ne pricam...

cekamo novu godinu i da nam svima krene :rolleyes:

kako si mi ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sam,guramo,jos malo :)

Prasim malo pa da nam se ova godina zavrsi sa sto vise crtica i :babycrib:

dust

Daca87 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za cekalice koje su uslicnoj situaciji kao ja... Dodjoh iz Betanije,spremam se za histeroskopiju,imam uterus subseptus, iiii odradise mi uz, uzese anamnezu i .... Rekonstruise se ne znam sta i nema sanse da zovu u roku od mesec dana, cekacu minimum mesec ipo do dva meseca na histero.  Do februara, znaci, mrka kapa. Sad cu fino da se opustim, posvetim sebi pa nek' zovu kad hoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li prvo radila HSG ili histeroskopiju odmah? Imam isto kao ti septum, sada u ponedeljak idem na HSG, pa da vidimo da li treba i histeroskopija. 

Inace lepa vest je i da su mi danas stigli rezultati hormona, super su. Jos ovo da zavrsim i volela bih i histero (ako budem morala) i posle da lecim muzica malo vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HanaJana cestitam, praaava trudnicka crtica :)

ajde malo neka ova crtica razmrda i ostale cekalice, nesto su se ucutale, mora da su bas vredne ovih dana :) zelim vam da pljuste testici do Nove Godine :) 

@Rada Q kako ide kod vas, jel pije muz sve ono sto smo savetovali? :)

Ana pije bas sve osim tribestana, iskreno zato sto nisam imala pare da ga kupim jer sam ceo mesec ja po lekarima i dosta para mi je trebalo. U ponedeljak da zavrsim HSG, pa se nadam da cu i to njemu kupiti. Popio je jednu turu svih vitamina i pojeo muckalicu za sad teglu ipo. 

Javljam se ja posle HSG-a, a on će u januaru da radi ponovo spermogram da vidimo ima li i malog napretka, a ako ne, da ide kod urologa. Idemo dalje... bitno da smo krenuli.

Kako si ti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hsg 145, dan pre očekivanog ciklusa tj. 14dpo...

Je l' neko radio ovako rano? Je li to niska ili normalna vrednost za taj period?

ČESTITAM! :babycrib:  lepa i crtica i beta . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, samo neka pije redovno ovo ostalo, a kad budes imala kupi mu jednu  kutiju tribestana neka pije bar 2 puta dnevno i trajace mu mesec i po dana, taman do spermograma. Bas me interesuje kakvi ce vam biti rezultati, ali verujem da ce biti pomaka! 

Ja sam super, guram polako :) evo me u 5.mesecu, hvala Bogu sve je ok za sada... 

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu, mozda cak sad u petak kad odem kod moje dr, icicu da mu kupim tribestan, pitala sam 2000 din. kosta.

Super, samo guraj, brzo vreme prolazi.

Ja sam srecna sto smo napokon krenuli i nadam se da ce i njemu biti bolje, a ako ne, planiram inseminaciju. Sad sam upala u Front i ne izlazim. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel radila neka one NK celije (natural killer) i sta to u suatini znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel radila neka one NK celije (natural killer) i sta to u suatini znaci?

Na temi VTO procesi su bas dve clanice pisale o tim NK celijama pa procitaj a i pitaj ih upucene su. Nadam se da sam ti bar malo pomogla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na temi VTO procesi su bas dve clanice pisale o tim NK celijama pa procitaj a i pitaj ih upucene su. Nadam se da sam ti bar malo pomogla ;)

hvala mnogoo!

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, hvala svima, pa krenite polako za mnom :P Beta raste, nadam se najboljem :baby:baby duuust :babymommy:

Usput, ako nekome znači, koristila sam digitalni ovulacijski test prvi put ovog meseca i eto gaaa...

Bubu 2 i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li prvo radila HSG ili histeroskopiju odmah? Imam isto kao ti septum, sada u ponedeljak idem na HSG, pa da vidimo da li treba i histeroskopija. 

Inace lepa vest je i da su mi danas stigli rezultati hormona, super su. Jos ovo da zavrsim i volela bih i histero (ako budem morala) i posle da lecim muzica malo vise. :)

Odradila hsg, gde je i utvrdjeno da imam septum i sad cekam histero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre HSG ti nisu videli septum? Meni su videli i na vaginalnom ultrazvuku, moja dr kaze da nije veliki, a ovi iz Fronta i nisu odusevljeni. Najvise bih volela da skinem to i da vise ne mislim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ni na jednom uz se nije video, i danas, kad su mi radili uz, doktorka koja je pocela da radi je rekla mom doktoru kako ona ne vidi septum, onda je on uzeo uz i rekao evo ga, jel ga sad vidite... Izmerili ga 17.8 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su prvi put videli na nekom bolje ultrazvuku 2014 godine i samo su ga oni videli i sad moja dr, a ostali nisu. I sada u Frontu su videli, i rekao je ajde prvo da radimo HSG, pa cemo onda histeroskopiju, ako bude moralo, al po njemu mi deluje da hoce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, nista to nije strasno i resivo je, samo sto se jako razvuce sve, to najvise iscrpi , po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago moje da vam se javim. Juce odradjem HSG, nije bio samo septum, već stoji dijagnoza "Dvoroga materica ili voluminuzni subseptus". Zakazana laparaskopija sa histeroskopijom 5 aprila tek, ali sta mogu doci ce i to. Dr kaze da je doslo do trudnoce sigurno bi izgubila bebu, jer nema mesta, takvog je oblika. Moram jos 3d ultrazvuk da odradim, da vide jos jednom. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavno da ti resavas problem, naoruzaj se strpljenjem  i sve ce biti ok.

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene..Kod mene katastrofava.PCOS,inzulinska,uvecana stitna,zadebljanje materice i na sve to dobijem nus pojavu od kontracepciskih i to uvecanu jetru tri puta..Nikako da krenem naprijed sve nesto koci...Jutros odradila briseve i urinokulturu pa cekam nalaze do petka vjerujte mi bojim se svega...Kako da ostanem trudna sa svim tim,sto je najgore kod drzavnog doktora sve super i uredu i cekamo trudnocu i odem privatno i cisti ŠOK.Je li neka od vas ima bar nesto od navedenog?Imam samo 22 godine i sve to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da te malo utesim, ja sam sada 32g, sa 25 su mi otkrili PCOS i isla sam na laparoskopiju, posle toga sam neko vreme bila ok. Medjutim posle 2g se opet nesto poremetilo, pa su mi utvrdili endometriozu, pa sam opet isla na laparo. Meni tada beba nije jos bila u planu, nisam ni momka imala...Uglavnom,neke 2g posle te druge laparoskopije sam uzela femisan a kapi i pila tri meseca, po preporuci jedne koleginice koja je imala slicne probleme i te kapi su joj pomogle. Nadam se da nece neko  pomisliti da ih reklamiram, samo govorim sta mi je pomoglo. :lol: Od tada, je proslo 8 punih godina, koristila sam femisan a pred menstruaciju da mi ublazi bolove, ciste ni endometrioza se nisu nikad ponovili, a menstruaciju sam dobijala prvi put u zivotu svaki mesec na 28-31 dan. Moguce da mi nisu pomogle bas te kapi, ali ja verujem da jesu. U aprilu sam ostala prirodnim putem trudna i to vec posle 3 meseca rada na bebi. :baby:

INzulinska ti je pratilac Pcos, tako da kad se resis PCOS mozda se i to drugo sredi. Uglavnom, glavu gore, PCOS je izleciv, ja koliko znam poremecaj hormona utice na pojavu PCOS; tako da kad regulises stitnu velike su sanse da ti se srede i neki drugi problemi. Bitno je da znas u cemu je problem i da  imas volju i zelju da radis na tome. Probaj za pocetak da uvedes i neke biljne preparate, dok cekas na nalaze i terapiju. 

Puno srece i saljem ti baby prasinicu

LilianaB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da te malo utesim, ja sam sada 32g, sa 25 su mi otkrili PCOS i isla sam na laparoskopiju, posle toga sam neko vreme bila ok. Medjutim posle 2g se opet nesto poremetilo, pa su mi utvrdili endometriozu, pa sam opet isla na laparo. Meni tada beba nije jos bila u planu, nisam ni momka imala...Uglavnom,neke 2g posle te druge laparoskopije sam uzela femisan a kapi i pila tri meseca, po preporuci jedne koleginice koja je imala slicne probleme i te kapi su joj pomogle. Nadam se da nece neko  pomisliti da ih reklamiram, samo govorim sta mi je pomoglo. :lol: Od tada, je proslo 8 punih godina, koristila sam femisan a pred menstruaciju da mi ublazi bolove, ciste ni endometrioza se nisu nikad ponovili, a menstruaciju sam dobijala prvi put u zivotu svaki mesec na 28-31 dan. Moguce da mi nisu pomogle bas te kapi, ali ja verujem da jesu. U aprilu sam ostala prirodnim putem trudna i to vec posle 3 meseca rada na bebi. :baby:

INzulinska ti je pratilac Pcos, tako da kad se resis PCOS mozda se i to drugo sredi. Uglavnom, glavu gore, PCOS je izleciv, ja koliko znam poremecaj hormona utice na pojavu PCOS; tako da kad regulises stitnu velike su sanse da ti se srede i neki drugi problemi. Bitno je da znas u cemu je problem i da  imas volju i zelju da radis na tome. Probaj za pocetak da uvedes i neke biljne preparate, dok cekas na nalaze i terapiju. 

Puno srece i saljem ti baby prasinicu

Pijem svaki dan po 1l caja od macine trave i vrkute...Pila sam i femisan kapi dvije bocice i samo mi je bilo gore imala sam jos vise simptoma cak mi je i brada pocela rasti..Hvala Bogu pa imam redovne menstruacije cak i izmedju ciklusa krvarenje al doktor kaze da su to sve hormoni...Uglavnom prije tri mjeseca sam se udala a od kako smo se zarucili odmah smo krenuli na poso,zao mi je sto su nam medeni dani prosli tako brzo i u hodanju oko doktora ali barem znamo za sta se borimo.Hvala ti puno mnogo si me ohrabrila :lol: I doktor mi je rekao da u mojim godina je to sve lako rjesivo ali ja uvijek nesto guglam i umisljam <_< I hvala na prasinici nadam se brzo bebacuu :baby:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam popila tada sve zajedno 3 bocice femsan a, i imala neizdrzive simptome, narocito kod menstruacije, bolove nemoguce, ali drugarica me ubedjivala da izguram dok ne zavrsim trecu bocicu i tako je i bilo, posle se sve nekako sredilo. Doduse i ja sam se konacno bila ustalila na jednom mestu, nisam vise putovala kao do tada, promenila nacin zivota-kratko receno, ishranu i sve. Verovatno je sve po malo uticalo. 

A brada mi raste od ihahaj kada-to ti je zbog hormona. Ja ih nisam nikada proverila, jer nije bilo potrebe na kraju. Inace sam isto tako umislila da imam ne znam kakav problem. Bebac je dokazao-problema nema! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage kad radite test za trudnocu i bude beo belcat, vestica vam i dalje ne dolazi, posle koliko dana radite ponovo test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.