Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Da napisem par reci dok sam tu, i kuckam.

HSG traje svega nekoliko minuta, 5 minuta sa sve pripremom. Radila sam u Visegradskoj bez anestezije. To je zaista nista! oseca se kako prolazi tecnost kroz kanale i posle kroz supljinu, ali eto kao...ne znam ni ja sama, kao kad pijete vodu ili jedete pa osecate kako se to spusta kroz jednjak. Ma bukvalno nista.

Namestaju se prvo instrumenti a taj osecaj je kao golicanje;) dakle ni to nije nista. Propusta se kontrast, onda vam kazu da zadrzite dah i naprave se 2 snimka rendgenom, ustajete, izbrisete se, stavite ulozak da vam vas ne curka kontrast po vesu i odete da mirujete u sobu...i meni je naravno bilo dosadno i ja sam pitala sta sada? Pitali me kako se osecam, ja sam bila super sve vreme i dali su mi otpusnu listu i to je to.

Pre hsg a se odradi pregled...Meni recimo ni jedan raniji ultrazvuk niti bilo sta nije ukazivalo na bilo kakav problem. Snimci su gotovi odmah i to je to.

Za HSG su potrebni uredni brisevi ne stariji od 15 dana i uredna krvna slika i crp.

Spavacica, papuce, ulozak i uput od vaseg izabranog ginekologa. 

Ooo Ici bici dobrodosla ponovo :) lepo ti objasni postupak HSG, al ti si bez anestezije, pa ti je u neku ruku bila laksa priprema. Ja u ponedeljak vadim jos briseve i ako su OK, pocetkom decembra radim, ali u Frontu sa anestezijom. Ne plasim se postupka HSG, al me plasi osecaj da necu smeti vodu da pijem ujutru (ja ko luda bez vode, kriziram) al sta je tu je, izdrzacu. Mada cu ja najverovatnije i na histeroskopiju posle toga zbog septuma, ali videcemo, prvo ovo. 

Ici bici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo Ici bici dobrodosla ponovo :) lepo ti objasni postupak HSG, al ti si bez anestezije, pa ti je u neku ruku bila laksa priprema. Ja u ponedeljak vadim jos briseve i ako su OK, pocetkom decembra radim, ali u Frontu sa anestezijom. Ne plasim se postupka HSG, al me plasi osecaj da necu smeti vodu da pijem ujutru (ja ko luda bez vode, kriziram) al sta je tu je, izdrzacu. Mada cu ja najverovatnije i na histeroskopiju posle toga zbog septuma, ali videcemo, prvo ovo. 

Gde si lepa Radooo, gde je tvoje stadooo:babymommy:

To je za Front priprema, zbog anestezije. Kad nema anestezije moze cak i lagan dorucak.  Svaka anestezija trazi posebne pripreme. Imas jos vremena do toga. Ne brini i uzivaj:)

Meni je dr rekla da mogu to bez anestezije i da nije nista i bilo je tako. Jos i bolje da se ne bakcem sa svim tim pripremama, vec da se zavrsava jedno po jedno...

 

Rada Q i jetzel pretzel volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej plusicke, evo mene opet s testovima za ovulaciju :) , znaci, ostalo jos dva pakovanja po 9 kom da podelim. Ako nekoj treba nek se javi.  

 

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz iskrene zelje da se vase zelje ispune, pisem vam vise moje iskustvo, no savet. Napunila sam 31. a muz 40. Dve crte se nisu pojavile kad nismo mislili o tome i bla, bla, bla... Ali, jesu se pojavile kad smo drugacije pristupili zelji. Pogotovo ja. I ne sama od sebe, vec pomocu lekara. U Srbiji cim kazete da tesko ide, prvo sto znate odjednom sve o lekovima raznoraznim ( klomifeni i sl. ), onda za dva meseca vec ste upuceni u vto i raznorazna resenja koja se nude za neizlecivi sterilitet. Prvo, " neizlecivi sterilitet " je u jako malom procentu. Sterilitet nepoznatog uzroka? Pa cekaj... Nisi otisla automehanicaru nego doktiru. Ako ne moze da nadje razlog za sterilitet, onda on obicno i ne postoji. 

Sad zivim ( na svu srecu u drugoj zemlji ). Iako strankinja i pricam samo engleski i ruski, a to nisu jezici ove zemlje, moj doktor se obradovao sto imam zelju za bebom. Kad sam mu rekla " ali imam problem , ne ide " pitao me da li imam neku dijagnozu. Kad sam rekla da nemam, odgovorio je i da ni problem onda nemam. :o Sve mi je lepo objasnio, ne pominjuci nikakve lekove, lecenja... Poslao pismo opstem lekaru, i doktorica sa mnom popricala. Kako mi je rekla " ako nije islo a zivela si na nacin na koji si zivela, onda promeni nacin ". Prestala da pusim. ( hihihi prestala dve nedelje pa se vratila na po pet i tako ), pocela sa hrono ishranom ( nemam visak kg ) i puuuno fizickog kretanja ( biciklo i setnje ), puno citala motivacione knjige, romantiku itd. Blokirala negativne ljude, i ne slusam negativne price. 

Ni mesec dana, ja sam nase dve crte ugledala. 

I vi cete. Nema razloga da ih ne ugledate. 

Lakse je preuzeti te mere koje i vama pomazu, nego sva ta lecenja, lekovi. 

Svu srecu zelim. I ne posustajte. 

Skoro niko nije sterilan. 

Bubu 2, Rada Q, Ici bici i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz iskrene zelje da se vase zelje ispune, pisem vam vise moje iskustvo, no savet. Napunila sam 31. a muz 40. Dve crte se nisu pojavile kad nismo mislili o tome i bla, bla, bla... Ali, jesu se pojavile kad smo drugacije pristupili zelji. Pogotovo ja. I ne sama od sebe, vec pomocu lekara. U Srbiji cim kazete da tesko ide, prvo sto znate odjednom sve o lekovima raznoraznim ( klomifeni i sl. ), onda za dva meseca vec ste upuceni u vto i raznorazna resenja koja se nude za neizlecivi sterilitet. Prvo, " neizlecivi sterilitet " je u jako malom procentu. Sterilitet nepoznatog uzroka? Pa cekaj... Nisi otisla automehanicaru nego doktiru. Ako ne moze da nadje razlog za sterilitet, onda on obicno i ne postoji. 

Sad zivim ( na svu srecu u drugoj zemlji ). Iako strankinja i pricam samo engleski i ruski, a to nisu jezici ove zemlje, moj doktor se obradovao sto imam zelju za bebom. Kad sam mu rekla " ali imam problem , ne ide " pitao me da li imam neku dijagnozu. Kad sam rekla da nemam, odgovorio je i da ni problem onda nemam. :o Sve mi je lepo objasnio, ne pominjuci nikakve lekove, lecenja... Poslao pismo opstem lekaru, i doktorica sa mnom popricala. Kako mi je rekla " ako nije islo a zivela si na nacin na koji si zivela, onda promeni nacin ". Prestala da pusim. ( hihihi prestala dve nedelje pa se vratila na po pet i tako ), pocela sa hrono ishranom ( nemam visak kg ) i puuuno fizickog kretanja ( biciklo i setnje ), puno citala motivacione knjige, romantiku itd. Blokirala negativne ljude, i ne slusam negativne price. 

Ni mesec dana, ja sam nase dve crte ugledala. 

I vi cete. Nema razloga da ih ne ugledate. 

Lakse je preuzeti te mere koje i vama pomazu, nego sva ta lecenja, lekovi. 

Svu srecu zelim. I ne posustajte. 

Skoro niko nije sterilan. 

Bravo Sofi, i ja mislim da je sterilitet neosnovana dijagnoza, narocito ako nije nikakvim nalazima potkrepljena, ali eto u nekom trenutku lekari moraju nesto da konstatuju:) ja nikad ne bih krenula u detaljne analize da nisu poceli pogledi ispod oka i u familiji i na poslu:lol: a sad samo vidim koliko me to smorilo, to trckaranje kod lekara i citanje po internetu, oduzeli su mi mnnnooogoooo vremena^_^

Preporuci neku knjigu za citanjeB)

Sofi07 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej plusicke, evo mene opet s testovima za ovulaciju :) , znaci, ostalo jos dva pakovanja po 9 kom da podelim. Ako nekoj treba nek se javi.

 

meni trebajuu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Sofi, i ja mislim da je sterilitet neosnovana dijagnoza, narocito ako nije nikakvim nalazima potkrepljena, ali eto u nekom trenutku lekari moraju nesto da konstatuju:) ja nikad ne bih krenula u detaljne analize da nisu poceli pogledi ispod oka i u familiji i na poslu:lol: a sad samo vidim koliko me to smorilo, to trckaranje kod lekara i citanje po internetu, oduzeli su mi mnnnooogoooo vremena^_^

Preporuci neku knjigu za citanjeB)

Pocela sam iscitavati npr Lujza Hej , bilo sta. Kako mi doktor i rekao " ili idi u crkvu ili meditiraj ". Posto sam nevernik , morala da meditirm =D Foa je samo u miru. I da, krenula s tom hrono iishranom i o njoj razmisljala ne kao da to radim radi trudnoce, vec radi sebe. Pusenja se treba osloboditi. Npr online se moze skinuti " lako je prestati pusiti ". Naci nacin izbaciti stres. A pogledi... Uh, daaa kao falicna si jel? Hihihi Sve znam. Da izvines, budale. Ali i to " nemoj misliti o tome "... Ma nemoj. Nego o cemu cu? Hocu da ostanem trudna a mislicu o cenama kupusa na pijaci? Nego sta nego sam mislila. Zamisljala sam sebe sa stomakom, sa bebicom, sretnu. Zamisljala muza kako se igra sa bebom. Ubacivala se kao da su stvarne slike. :-) Da, ovde doktori drugacije pristupaju. I to znaci. Meni doktor rekao " ostaces prvi mesec ", ono opusteno... Dok u Srbiji sto latinskih naziva, stetilitet jujujuju.. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj podatke u  pp . :)

poslala sam ti pp na fb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice da vam se javim nakon dosta vremena,nakon 2 dana kasnjenja ugledala sam 2 crtice,ako uspem ubacicu sliku testa,drzim vam palceve da se sto pre radujete i vi,nismo se nesto ovih meseci ni trudili,a sada je x bio dan nakon ovulacije 15-tog dana,i uopste se nisam nadala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena ČESTITAM OD SRCA :babymommy:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eleena cestitam i zelim skolskuuuu :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam od srca!

Je l ovo bese treca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, cestitam od srca :wub:. zelim ti skolsku trudnocu.

Sofi, skroz se slazem sa tobom. kod nas kazu problem je stres i problem je samo u glavi, a niko ne kaze kako taj problem da se resi. i meni su motivacioni govornici i razne druge tehnike mnogo pomogli. 

Da vas i ja ohrabrim. mi smo pokusavali godinu dana. problem je bio psihicke prirode zbog tragedije koja nas je zadesila pre godinu i po dana. nikakve rezultate nismo radili, dr nije smatrao da su potrebni. Pre godinu i po dana mm i ja, kako bi vratili zivot u normalu pokusali smo sve tehnike za samopomoc za koje smo culi, neke mi jako pomazu, a neke mi nisu prijale. ( pronadjite sta vama odgovara). u oktobru sam prvi put uzela test za ovulaciju, i svih 5 trakica je bilo negativno. na dan ocekivane krenulo braonkasto krvarenje u vecim kolicinama. Do veceri krvarenje je nestalo. test sam uradila nakon 7 dana i bio je pozitivan iako su testovi za ovulaciju bili negativni. nasa borba jos nije gotova jer sada moram da radim biopsiju cupica i moj rizik je jako veliki 1/4. Idemo korak po korak, sada skupljam energiju za dalje.

Ja sam bila veliki skeptik kada su u pitanju alternative, motivacioni govornici, life couch... prvo pitanje je bilo kako moze neko da mi prica kako ja treba da zivim, ali kada sam izgubila tlo pod nogama sve sam prihvatila jer nisam imala sta da izgubim. Vise me nije sramota da probam sve tehnike za koje sam saznala i da se sama uverim da li to "radi". procitala sam mnogo knjiga, isla na seminare, radila sam tehnike, gledala videe, razgovarala sa ljudima koji su strucni iz slicnih oblasti... Promenila sam svoje stavove iz korena i sto je najbitnije vidim  rezultate. 

Izvinite na ovako dugom postu. Drage cekalice, zelim vam da i vi sto pre ugledate svoje dve crte :wub: Saljem vam prasinicu ********************************

Vuciguraj, Rada Q, Daca87 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima puno,da imam dvoje dece,i imala sam jedan spontani nadam se da ce sada biti sve u redu.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da ubacim sliku testa?Uvek sam slike ubacivala preko slikomata ali sada je taj sajt nedostupan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da vas pitam...Isla sam doktoru iskljucivo za neplodnost(dosadilo mi da slusam ove nase drzavne kako govore da je sve uredu)..Moj problem je bio sto stalno imam neki krvavi iscjedak te smedj te roze..Poslao me na sve pretrage,ustanovio PCOS,zadebljanje materice,pretpostavlja inuzlinsku rezistancu i kaze po proslom nalazu uvecanu stitnu...Propisao kontracepciju da regulisem menstruaciju jer moram na operaciju,medjutim ja krvarim vec sedam dana od kako pijem pilule(pocela sam peti dan mens. pretpostavljam jer od stalnog krvarenja ne znam vise ni koji je dan)..Je li se nekom slicno desavalo je li od pilula?Trebam da radim briseve i urinokulturu ali ne mogu dok krvarim..A i trebam raditi polne hormone a opet necu znati koji mi je dan menstruacije jer stalno krvarim....

I da toliko o tome da sam zdrava i da je sve do psihe a ja sve moguce imam..I izvinite na predugom postu.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je jako strah nestrucnih dr. kada sam otisla u dz da uzmem uput za genetsko savetovaliste i za cupice, izabrani dr me pita sto sam tako rano dosla kada imam vremena do 20 nedelje. :-0. A meni savetovaliste zakazali u 8 nedelji a cupice u 12. Nije hteo da mi da uput za cupice pa moram opet da idem sa izvetajem savetovalista.

20 nedelja mislim da je cak kasno i za AC. Super bi prosla da sam njega slusa, zato vodim trudnocu privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smanjila sam sliku valjda se vidi,test sam radila nakon dva dana kasnjenja ne sa jutarnjim,a posto idem stalno u wc dobro je i pokazao nisam cekala ni pola sata od poslednjeg urina.

*andjelcic* i HanaJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke,

da li neka može da mi pojasni kako izgleda evap linija, nikada je do sada nisam videla, a jutros sam imala jaaaako bledu 2. liniju na baby rapid tračici i pločici...Ali nisam sigurna da li je to bila samo evap ili vrlo bleda pozitivna :/ Nakon 7,8 min su obe postale jače, a nakon pola sata prilično izražene. Da li imate iskustva sa Baby rapidom i kako funkcioniše...? Inače, 13 dpo, ciklus očekivan za 3 dana...

Hvalaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubaci sliku da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje i najsigurnije, a isto te košta, da u ponedeljak daš krv za beta hcg i to ce ti pokazati. Rezultat ti je gotov u toku dana, a krajem nedelje mozes i na prvi ultrazvuk. Inace kazu da kad se pojavi druga linija, da ma koliko da je bleda, to bi trebalo da bude to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke,

da li neka može da mi pojasni kako izgleda evap linija, nikada je do sada nisam videla, a jutros sam imala jaaaako bledu 2. liniju na baby rapid tračici i pločici...Ali nisam sigurna da li je to bila samo evap ili vrlo bleda pozitivna :/ Nakon 7,8 min su obe postale jače, a nakon pola sata prilično izražene. Da li imate iskustva sa Baby rapidom i kako funkcioniše...? Inače, 13 dpo, ciklus očekivan za 3 dana...

Hvalaaaa

To je to,evaporacijska se ne pojacava,tvoja je trudnicka.  :baby:

HanaJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.