Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Valjda sam sada na pravom putu...dakle ovo je mogući razlog što mi se desavaju tako rani spontani....jajasce mozda ne valja...jel vantelesna tu moze nesto da pomogne?

zaboravila da dodam ako je kvalitet j.c los to se da popraviti i onda ti ne treba vto e sad ako imas jos koji problen npr spermogram ili nesto jos onda vto...mislim da nema potrebe sto se tvog slucaja tice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cekalice, hvala vam od srca.:wub:

Ko ide samnom u trimestre???? :babymommy:

Pregled sam zakazala u  utorak pa se javljam sa rezultatima :baby:

Ici bici i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravila da dodam ako je kvalitet j.c los to se da popraviti i onda ti ne treba vto e sad ako imas jos koji problen npr spermogram ili nesto jos onda vto...mislim da nema potrebe sto se tvog slucaja tice

ivanice, ja sam prirodnim putem ostala trudna 3 puta u 10 meseci tako da mislim da nije problem. Spermogram i nismo radili on ima dete iz prvog braka, a ja tako lako ostajem da mi nisu uopste to dovodili u pitanje. Moj problem je 6 nedelja i to je izgleda nešto kriticno, cim to preguram bice dobro. Moracu da lezim u frontu taj period i da se hranim zdravije. Ja sam visoka 178 i teska 75kg tako da mi nece skoditi malo da se vratim u formu kad sam se bavila sportom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. :babymommy:

Dugo me nije bilo, morala sam malo da prestanem da razmisljam o svemu.

Zelim da ohrabrim sve cekalice. Ovo je moj test nakon 5 dana kasnjenja. Evo mnogooo prasinice ****************** *************************** *********************************************************** *  ****** * * * * * * * * * * * * * ** *  * *

Zelim da sto pre sve ugledate zeljene crte. 

PS Trazim svog para. :wub:

8qf-201610.jpg

Koja crta lepa! Cestitam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Bubu 2, lepe crtice. Sada uživaj u trudnoci :babymommy:

Jeca 90 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivanice, ja sam prirodnim putem ostala trudna 3 puta u 10 meseci tako da mislim da nije problem. Spermogram i nismo radili on ima dete iz prvog braka, a ja tako lako ostajem da mi nisu uopste to dovodili u pitanje. Moj problem je 6 nedelja i to je izgleda nešto kriticno, cim to preguram bice dobro. Moracu da lezim u frontu taj period i da se hranim zdravije. Ja sam visoka 178 i teska 75kg tako da mi nece skoditi malo da se vratim u formu kad sam se bavila sportom...

smatram da ti netreba VTO samo poboljsanje kvaliteta j.c i naravno terapija za trombofiliju...i za ir ...i uspeces

DanijelaBojan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaBojan, prvo reši pronađene probleme, pa ako ni posle nekog vremena nakon što pokušavaš ne uspeš onda idi na VTO. Slažem se sa Ivannnicom, s obzirom da ti zatrudniš, verujem da ćeš uz terapiju da izguraš trudnoću i bez VTO. Ako vidiš da i dalje ne ide...vto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smatram da ti netreba VTO samo poboljsanje kvaliteta j.c i naravno terapija za trombofiliju...i za ir ...i uspeces

DanijelaBojan, prvo reši pronađene probleme, pa ako ni posle nekog vremena nakon što pokušavaš ne uspeš onda idi na VTO. Slažem se sa Ivannnicom, s obzirom da ti zatrudniš, verujem da ćeš uz terapiju da izguraš trudnoću i bez VTO. Ako vidiš da i dalje ne ide...vto.

Mozda je nekad VTO resenje i u takvim situacijama. Daleko od toga da je jedino resenje.

Ja sam ostajala trudna relativno lako, ali nije tu atimalo svasta a i taj bas nizak AMH... elem dr mi je predlozila da se soremimo za VTO i da 'izaberemo' kvalitetnu jc. 

DanijelaBojan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Mozda je nekad VTO resenje i u takvim situacijama. Daleko od toga da je jedino resenje.

Ja sam ostajala trudna relativno lako, ali nije tu atimalo svasta a i taj bas nizak AMH... elem dr mi je predlozila da se soremimo za VTO i da 'izaberemo' kvalitetnu jc. 

andjelcicu, amh mi je dobar, nesto u sredini i b12 mi je dobar. Samo u 6 nedelji krene po malo i sto bi Ivanica rekla samo se istopi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato i kažem da se prvo proba ovako, pa

onda vto.

Treba da idem kod endokrinologa i interniste i da se prati taj pocetak...ja se mnogo plasim da mi se opet ne desi gubitak pa sam zbog toga pitala da li mi vto nesto znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada otkud ti to da nema mesta u Frontu do nove godine? :( Meni je dr vec dala da radim nalaze, joj sve nesto mora da se ceka bzv samo prolazi vreme 

Nisam sigurna da li je front ili onaj drugi centar u Ns. Znam zato sto je jedna moja poznanica htela da zakaze i rekli su da nemaju slobodnih termina do nove godine. Ako ti je bitno, mogu da je pitam koji je tacno centar u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada mesta u Frontu ima za HSG. Meni se rekli danas da zakazem prvog dana ciklusa, ali moze biti tek sledeci ciklus, jer ja za par dana dobijam, a nisam analize odradila. Dodjes samo na uputom na konsultacije, vidim da sve zene idu, nisu nikog vratili. Mene je pregledao i na ultrazvuku zbog septuma i nije bas nista OK. Ja treba da dobije za par dana, a folikuli su mi 19 i 14mm, a imam i dva endometrijuma, sta god to znacilo. Desni je 12mm, levi 9mm. Septum 54x51x46, pise razvučen. Sta mi ovaj dr sve nadje, prepala sam se. Mislim da cu posle HSG i na histero da skidam, tako mi je bar napomenuo. 

Ne mislim na HSG vec na VTO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK, nismo se razumele. Ja sam jos daleko od VTO, dok sVe odradim, pa dok skinem onaj septum, pa ce verovatno prvo inseminacije, necu jos da razmisljam o VTO. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni isto kaze ginekolog da ce me verovatno poslati na inseminaciju, ali svejedno kad isto tako moram da prikupim sve nalaze, da prodjem komisiju i idem u isti klinicki centar kao i za VTO. Jedino se nadam da ako upadnem za inseminaciju necu da cekam toliko na red :D  mada, koliko vec cekamo na bebca, svejedno mi je koliki ce red biti, ima da ga sacekam :) 

Ja sam HSG obavila tu u nasoj bolnici drzavno, pregurala sam ga, nista strasno :)

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam baš skoro našla dobar tekst o ovulaciji - ovde. Takodje sam dosta čitala na netu o tome Pokušavam baš da zatrudnim sa dečkom u poslednje vreme pa čitam sve što nadjem o tome na internetu. Sad ću isčitati i korisne stvari ovde na forumu što nadjem. :)

Maajaa:) i Ici bici volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice, nekada sam opsesirala na ovom forumu. :-) Sad samo zelim da vam pruzim podrsku. Verujte mi, sve zive bolesti i prokletstva sam sebi pripisivala. Negativnih testova hiljadu. U apoteci mi vec pruzali test a da nisam ni trazila itd. I onda, kasnila, kasnila i ja se mislim pa eto kako i da ostanem trudna kad ne mogu ciklus dovesti u red. 20 dana kasnilo. Zakazala pregled. Sutra dan muz mi kaze eto da kupimo test. I ne kupimo. Pa sutra dan reko ajde. Nece me reko ni razocarati vise negativan. Probudih se natecena. Pospana... Cim sam ubacila test u casicu ... Ovako je bilo. :-) Ajte sad za mnom sve.

20161109_083730.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sam se prijavila konacno nakon mnoooogooo vremena:baby: cestitam svim buducim mamama ...vidim ima pozitivnih testica. Vidim da su tu Kikiriki, Ada29, Ivannica, Rada Q...i jos neke forumasice sa kojima sam mali caskala pre nekih pola godine. Pozdrav svima:D

U medjuvremenu, pored osnovnih testova (brisevi, sprermogram, hormoni, krvna grupa...) odradila sam i hsg i insulinsku rezistenciju i amh.

Ako nekog nesto od toga zanima pitajte slobodno! Nadam se da ce forum raditi kako treba i da cu se logovati bez problema. 

Moj sledeci korak bi bila recimo insemenacija, pa ako neko ima iskustva...pisite:babymommy:

Cmokic za sve;)

Daca87, ivannnica i Rada Q volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ici bici (spajder) pa de sibti kakvi su rezultati

i ja nisam dugo mogla na forum

Ici bici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanniceeee:D dobro je da me se neko setio. Jedno vreme je bio bas problem ulogovati se...onda sam se smorila od pokusaja i nisam pokusavala par meseci:D i tako je prolazilo vreme, sto kaze Ekrem kuca poso, poso kuca:lol:

A onda sam zaboravila i sifru i sve;) a citala sam s vremena na vreme sta se desava, mada nasumicno, pa se ne secam ni sta sam citala.

Nalazi su svi dobri, sto je super. Trebalo bi da radim folikulometriju, pa recimo insemenaciju. Posto je sve u najboljem redu i sa mnom i sa suprugom, zavedena je dijagnoza tipa sterilitet nepoznatog uzroka...

Predlog je insemenacija pa sad kopam po netu da se malo informisem...

I rekoh da se javim posto su mi sveza secanja na ove preglede ako je nekom od koristi a i da vidim ima li neko iskustva sa insemenacijom. 

Pisala sam i na vto...

Kako si ti?

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da napisem par reci dok sam tu, i kuckam.

HSG traje svega nekoliko minuta, 5 minuta sa sve pripremom. Radila sam u Visegradskoj bez anestezije. To je zaista nista! oseca se kako prolazi tecnost kroz kanale i posle kroz supljinu, ali eto kao...ne znam ni ja sama, kao kad pijete vodu ili jedete pa osecate kako se to spusta kroz jednjak. Ma bukvalno nista.

Namestaju se prvo instrumenti a taj osecaj je kao golicanje;) dakle ni to nije nista. Propusta se kontrast, onda vam kazu da zadrzite dah i naprave se 2 snimka rendgenom, ustajete, izbrisete se, stavite ulozak da vam vas ne curka kontrast po vesu i odete da mirujete u sobu...i meni je naravno bilo dosadno i ja sam pitala sta sada? Pitali me kako se osecam, ja sam bila super sve vreme i dali su mi otpusnu listu i to je to.

Pre hsg a se odradi pregled...Meni recimo ni jedan raniji ultrazvuk niti bilo sta nije ukazivalo na bilo kakav problem. Snimci su gotovi odmah i to je to.

Za HSG su potrebni uredni brisevi ne stariji od 15 dana i uredna krvna slika i crp.

Spavacica, papuce, ulozak i uput od vaseg izabranog ginekologa. 

Izmenjeno od strane Ici bici
Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OGTT se radi po upustvu lekara - lekar napise tacnu dozu secera koja se pije. 

Kod mene je recimo bilo 5 vadjenja krvi, na 0, 30, 60, 120 i 180 minuta, a doza secera 75 grama. To je secer u prahu razmucen vodom. Dobro sve da se popije i da se dolije malkice vode kad ostane secer pri dnu da bi se unelo tacno 75g. Stave vam ono plasticno, ne znam kako se zove, vrsta igle, zbog visestrukog vadjenja krvi, da vas ne bodu 5 puta. 

Dakle, izdvoji se jedno 3 sata minimum za to i ne jedete nista 12 sati pre vadjenja krvi.

Tom ptilikom sam uradila i AMH. Kad vec toliko krvi vadite onda i sve sto moze da se uradi, uradite:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za odredjivanje krvne grupe sam uzela takodje uput od ginekologa. To se radi u Transfuzioloskom zavodu. Nisam bila sigurna koja sam krvna grupa, pa kad sam vec krenula u "nalaze" odradila sam i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanniceeee:D dobro je da me se neko setio. Jedno vreme je bio bas problem ulogovati se...onda sam se smorila od pokusaja i nisam pokusavala par meseci:D i tako je prolazilo vreme, sto kaze Ekrem kuca poso, poso kuca:lol:

A onda sam zaboravila i sifru i sve;) a citala sam s vremena na vreme sta se desava, mada nasumicno, pa se ne secam ni sta sam citala.

Nalazi su svi dobri, sto je super. Trebalo bi da radim folikulometriju, pa recimo insemenaciju. Posto je sve u najboljem redu i sa mnom i sa suprugom, zavedena je dijagnoza tipa sterilitet nepoznatog uzroka...

Predlog je insemenacija pa sad kopam po netu da se malo informisem...

I rekoh da se javim posto su mi sveza secanja na ove preglede ako je nekom od koristi a i da vidim ima li neko iskustva sa insemenacijom.

Pisala sam i na vto...

Kako si ti?

ja sam ako se secas u martu imala b.trudnocu i posle toga odradila ogtt i naravno i to imam pa sam na terapiji

za neki dan idem kod gin.da odradim kontrolni ogtt i hormone da vidim kakvo je stanje ako je isto da promenim terapiju

lepo je sto ti je sve o.k jesi radila histeroskopiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja sam ako se secas u martu imala b.trudnocu i posle toga odradila ogtt i naravno i to imam pa sam na terapiji

za neki dan idem kod gin.da odradim kontrolni ogtt i hormone da vidim kakvo je stanje ako je isto da promenim terapiju

lepo je sto ti je sve o.k jesi radila histeroskopiju

Ne, to mi niko nije pominjao kao potrebno. Samo predlog inseminacija. Histero se radi posle spontanih, posle odliva nepoznatog uzroka, nedefinisanih bolova, posle hsg a ukoliko snimak rendgena pokaze pregrade, priraslice...ili se vidi nesto nedefinisano na ultra zvuku...to je sve sto znam o tome.

Izmenjeno od strane Ici bici
Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.