Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cecoje, nisam videla, nije me obavestilo...hvala izgleda da moram da budem sam svoj doktor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je jako bitan test. Poremecaj insulina odnosno insulinska rezistencija takodje moze biti odgovorna za rane pobacaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada mesta u Frontu ima za HSG. Meni se rekli danas da zakazem prvog dana ciklusa, ali moze biti tek sledeci ciklus, jer ja za par dana dobijam, a nisam analize odradila. Dodjes samo na uputom na konsultacije, vidim da sve zene idu, nisu nikog vratili. Mene je pregledao i na ultrazvuku zbog septuma i nije bas nista OK. Ja treba da dobije za par dana, a folikuli su mi 19 i 14mm, a imam i dva endometrijuma, sta god to znacilo. Desni je 12mm, levi 9mm. Septum 54x51x46, pise razvučen. Sta mi ovaj dr sve nadje, prepala sam se. Mislim da cu posle HSG i na histero da skidam, tako mi je bar napomenuo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado,nema cega da se plasis,sve se to moze resiti,bitno da su videli u cemu je problem.

Ako je ta pregrada velika,verovatno ti i materica "gaji" dva endometrijuma,razlicite debljine,jedan ti je u jednom a drugi u drugom delu.To mi je jedino logicno.

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da je velika, a do sada svi pricali mala, a on mi danas kaze dvoroga, razvucena po materici, jos cim je spomenuo da ce prva intervencija biti HSG, a druga histero, znala sam da nije za zezanje. Dal to ima ogranicemo razmak kad moze da se radi histero posle HSG, mislim da ne vadim opet bas sve analize dva puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado, ja sam radila hsg pa histeroskopiju u razmaku od 2 dana, samo zavisi hoće li lekar to da ti uradi. Sve analize odjednom i gotova priča....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, stigao mi ogtt test. Glukoza u svim minutima oko 4. Insulin u o minutu 8,8. U 30 minitu 73,9, u 60 minutu 70, u 120 minutu 29,8. Referentne vrednosti od 6 do 27. Jel ima neka od vas neko iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado, ja sam radila hsg pa histeroskopiju u razmaku od 2 dana, samo zavisi hoće li lekar to da ti uradi. Sve analize odjednom i gotova priča....

Aha znaci moze, nije bitno i da mi rade posle nove godine, samo da ne bude tek za 6 meseci. Imala si septum i ti? Koliki je bio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala ništa, samo ponovljene spontane pobacaje. Sve je bilo cisto ko suza i kanali i materica. Totalna anestezija i super sve bez problema. Jedan radila tipa u sredu drugi u petak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, stigao mi ogtt test. Glukoza u svim minutima oko 4. Insulin u o minutu 8,8. U 30 minitu 73,9, u 60 minutu 70, u 120 minutu 29,8. Referentne vrednosti od 6 do 27. Jel ima neka od vas neko iskustvo?

blaga insulinska odi kod endokrinologa dace ti minimalnu dozu metformina i rezim ishrane

jesi jela ista 12 sati pre prvog vadjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nista bas... Mislis da je blaga? Vrednosti insulina su 3x vece od referentnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala ništa, samo ponovljene spontane pobacaje. Sve je bilo cisto ko suza i kanali i materica. Totalna anestezija i super sve bez problema. Jedan radila tipa u sredu drugi u petak.

Jel si radila privatno ili drzavno? Nadam se da ce i meni raditi ubrzo, bar da briseve ne vadim opet. Za ostalo cu lako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado, radila sam privatno, nisam imala poverenja u ove naše drzavne doktore i njihove sprave, ali ja sam iz Trstenika i kod nas je vreme stalo 1988 tako da zbog toga sam se odlucila za to.

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nista bas... Mislis da je blaga? Vrednosti insulina su 3x vece od referentnih?

da jeste blaga jer se gleda 90 i 120 minut i treba da bude ispod 27 glukoza dobra npr meni je posle 120 min glukoza 8,1 a insulin 64 dobila sam metformin 2x500 i rezim ishrane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali da li je moguce da blaga trombofilija i ovo čudo uticu na ponovljene spontane pobacaje u 6 nedelji? Ili mi jajne celije nisu kvalitetne kako reče neko zbog te insulinske rez.?

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali da li je moguce da blaga trombofilija i ovo čudo uticu na ponovljene spontane pobacaje u 6 nedelji? Ili mi jajne celije nisu kvalitetne kako reče neko zbog te insulinske rez.?

naravno,kako ne,IR utice i na jajne c,remeti testosteron a on remeti ostale hormone i kada je embrij los ne moze da se odvija implantacija i plod se topi kako zna moj dr da kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

materica i jajnici nisu prokrvljeni i blastocista nemoze da se veze za matericu,isto tako i kasnije zbog loseg protoka krvi bebac nemoze da se hrani vec se desava to sto se desava na zalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda sam sada na pravom putu...dakle ovo je mogući razlog što mi se desavaju tako rani spontani....jajasce mozda ne valja...jel vantelesna tu moze nesto da pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda sam sada na pravom putu...dakle ovo je mogući razlog što mi se desavaju tako rani spontani....jajasce mozda ne valja...jel vantelesna tu moze nesto da pomogne?

naravno da moze biti razlog...zato zakazi kod enokrinologa da ti odredi terapiju a u medjuvremenu izbaci belo brasno secer kada jedes krompir i pirinac mozes samo koliko u saku stane...vocka jednom dnevno jedna a meso mozes koliko god hoces....

mozes ti da pojedes i kolac ali popodne i ne tako cesto npr jedan u nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav svima. :babymommy:

Dugo me nije bilo, morala sam malo da prestanem da razmisljam o svemu.

Zelim da ohrabrim sve cekalice. Ovo je moj test nakon 5 dana kasnjenja. Evo mnogooo prasinice ****************** *************************** *********************************************************** *  ****** * * * * * * * * * * * * * ** *  * *

Zelim da sto pre sve ugledate zeljene crte. 

PS Trazim svog para. :wub:

8qf-201610.jpg

Izmenjeno od strane Bubu 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diiiivno Bubu 2 :) čestitamo :)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. :babymommy:

Dugo me nije bilo, morala sam malo da prestanem da razmisljam o svemu.

Zelim da ohrabrim sve cekalice. Ovo je moj test nakon 5 dana kasnjenja. Evo mnogooo prasinice ****************** *************************** *********************************************************** *  ****** * * * * * * * * * * * * * ** *  * *

Zelim da sto pre sve ugledate zeljene crte.

PS Trazim svog para. :wub:

8qf-201610.jpg

bubuuuuu predivna crticaaa cestitam zenceee!!!

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda sam sada na pravom putu...dakle ovo je mogući razlog što mi se desavaju tako rani spontani....jajasce mozda ne valja...jel vantelesna tu moze nesto da pomogne?

zaboravila da dodam ako je kvalitet j.c los to se da popraviti i onda ti ne treba vto e sad ako imas jos koji problen npr spermogram ili nesto jos onda vto...mislim da nema potrebe sto se tvog slucaja tice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.