Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Nista nisu nasli, kad god sam isla kod dr, ona kaze ti si OK, ti si OK, neka on uradi spermogram, ali ja sam ceo zivot mislila da je do mene, jer i sa prvim muzem nisam mogla ostati, ali ni on nikad nije radio spermogram, a ni sa drugom zenom nije imao dece, tako da mi je sad i jasnije da je ipak do njih. Mada mozda i meni nesto fali, trebala sam ici na HSG, ali mislim da mi sad nece dozvoliti. Ja inace osetim svaki put da imam ovulaciju. Ponekad skoci prolaktin, ali endokrinolog mi rekao da nije za lekove kad sam vadila progesteron bio je OK, a i prolaktin tada OK. 

Mislila sam da mu bar prvi mesec ubacim folnu, B i E vitamin, mnogo je smrsao, previse je pod stresom i slabo jede, pa bi i to da malo popravi apetit, jer smrsati 15 kg za godinu dana je previse. 

Izmenjeno od strane Rada Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovaj preparat PLODAN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam cula za njega, ali sad vidim da u sebi ima cink, selen, vitamine E, B i Koenzim Q10 a kosta oko 500-600 din za mesec dana. Moze umesto da se uzme odvojeno cink i selen i vitamin B, da se uzme ovaj zbog Koenzima Q10 jer je i on bas koristan za spermatozoide... Ali on sam bez tribestana, piskavice i ostalog ne znam koliko bi bio delotvoran... 

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni to lose, da uzmemo ovaj, umesto sve ovo posebno. Ionako se ovaj moj pita kad ce sve stici da pije :) 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado nepravedno da nece da ti rade hsg :( Probaj u Visegradskoj, tamo ne rade hsg u odnosu na spermogram, tj ne otkazuju ako spermogram nije dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam jos sigurna da mi nece raditi, idem u ponedaljak pa cu videti. Moj dom zdravlja saradjuje sa Frontom, a i ne bih ni u ludilu isla u Visegradskoj jer tamo rade bez anestezije, to nema sanse, ja sam kukavica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam jos sigurna da mi nece raditi, idem u ponedaljak pa cu videti. Moj dom zdravlja saradjuje sa Frontom, a i ne bih ni u ludilu isla u Visegradskoj jer tamo rade bez anestezije, to nema sanse, ja sam kukavica. 

Drzim palceve da odradis to :)

Joj ja sam radila bez anestezije, jeste mnogo bolje sa ali da trebam opet bez mislim da bih ponovila sudeci kakav je bio ishod proslog bolnog hsg bez anestezije :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradili smo kariotip i dobar je. To sam i ja mislila ali sam se opet vratila na trombofiliju jer je to jedina stvar koja nije bila u redu. Istina da u prvim nedeljama zuto telo ima funkciju, ali kako sam negde procitala u toj 6-oj nedelji pocinje sa formiranjem posteljice i te konekcije. Ja sam fraxi pocela 4 dan kako mi kasnilo, krv mi je bila izuzetno razredjena, ali ipak se desilo kao i prva dva puta. Mislim se da nisam mozda zakasnila.... Ne znam...ako imas još nesto sto nisam radila, molim te mi reci...

evo i mene treci sp.pob.(biohemiska trudnoca) u martu ove godine i ako sam bila pokrivena fraxiparinom...e sad jesi radila insulinsku rezistenciju (opterecenje na glukozu) ako nisi odradi i to

inace ja sam hetero na pai 1 i faktor v lajden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradili smo kariotip i dobar je. To sam i ja mislila ali sam se opet vratila na trombofiliju jer je to jedina stvar koja nije bila u redu. Istina da u prvim nedeljama zuto telo ima funkciju, ali kako sam negde procitala u toj 6-oj nedelji pocinje sa formiranjem posteljice i te konekcije. Ja sam fraxi pocela 4 dan kako mi kasnilo, krv mi je bila izuzetno razredjena, ali ipak se desilo kao i prva dva puta. Mislim se da nisam mozda zakasnila.... Ne znam...ako imas još nesto sto nisam radila, molim te mi reci...

evo i mene treci sp.pob.(biohemiska trudnoca) u martu ove godine i ako sam bila pokrivena fraxiparinom...e sad jesi radila insulinsku rezistenciju (opterecenje na glukozu) ako nisi odradi i to

inace ja sam hetero na pai 1 i faktor v lajden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene bila sam danas kod dr. Ipak idem na HSG :) ubedila sam je da mi da. Reko sta vise da cekam. Uradila mi Papu danas, kolposkopiju i ultrazvuk, ostali su posle ciklusa brisevi i ostalo sta imam. Moram da zovem Front da vidim dal se unapred zakazuje ili je dovoljno kad dobijem sledeci put. Ona kaze sve je OK na ultrazvuku i pregledu, ali bas da vidim kako ce bti nalaz HSG-a.

Isla sam u apoteku koju ste mi rekli, kupila sam mu svasta nesto. Beviplex, folnu kiselinu, C vitamin, Koenzim Q 10, cink i selen i ostalo mi jos tribestan, ima kod njih al moram da sacekam platu pa i da to kupim, 2000 kosta kod njih. 

Veceras pije piskavicu, potopila sam je  24h u vodi, bas kako ste mi rekli. Da vidim kako ce i to. Jel to nije bitno vreme kada je pije?

Izmenjeno od strane Rada Q
Vuciguraj i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da podelim sa vama svoje iskustvo...uradila sam sve testove i sve mi je dobro, bila sam danas kod dr zeljka mikovica na konsultacijama jer sam zelela da cujem njegovo misljenje. Covek me bukvalno izbacio napolje jer mi je sve dobro, a na moje pitanje zasto sam onda dozivela3 spontana imao ke odgovor da mozda medicina nema resenje za mene. Eto samo toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado,drzi 24 h piskavicu a na 12 promeni vodu...

Danijela,polako,ako postoji,problem ce se naci,ne dozvoli da te reci doktora rezigniraju...

Mm radio kontrolni spermogram juce,cetiri meseca posle operacije varikocele,i duplo je gori nego na pocetku cele price.Embriolog i koleginica nisu mogle da se nacude kako sam prirodno ostala trudna sa takvim nalazom,mada je on bio dosta bolji u to vreme.

Definitivno su mu vitamini,biljcice i lekovi pomogli,i hvala Bogu i Sv.Nikoli na ovom nemirku u stomaku,neka mi je ziv i zdrav :)

Ana87, December, Rada Q i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bogu pa ima takvih slucajeva kao sto si ti, to mi uliva nadu da ce se naci neko resenje...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene bila sam danas kod dr. Ipak idem na HSG :) ubedila sam je da mi da. Reko sta vise da cekam. Uradila mi Papu danas, kolposkopiju i ultrazvuk, ostali su posle ciklusa brisevi i ostalo sta imam. Moram da zovem Front da vidim dal se unapred zakazuje ili je dovoljno kad dobijem sledeci put. Ona kaze sve je OK na ultrazvuku i pregledu, ali bas da vidim kako ce bti nalaz HSG-a.

Rado mozda cemo zajedno na Front ;)  mada sam ja jos relativno daleko, ja sam do sada uradila samo laparoskopiju :D  , faktor 2,5, pai gen, stitnu, homocistein

Rada Q i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj ti se fenomen, dajes mi nadu :)

Ja sam zvala Front da pitam kako ide oko zakazivanja i rekli su mi da moram doci tamo u savetovaliste, pa da oni procene da li sam za HSG. Mozda mi i nece dati :( tako da u petak idem tamo pa cemo videti sta ce biti. Ja vec pocela sa pripremom analiza, valjda me nece tek tako otkaciti, ipak dugo cekam na bebi. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neke mutacije i na pai genu i na nekom faktoru, mene su prvo sad poslali kod hematologa na misljenje, sutra idem. I posle u petak kod ginekologa da vidim sta mi treba dalje od analiza tj papirologije da prikupim. Ne verujem da cu pre nove godine da sve sredim, a na red ne verujem da cu pre marta da stignem :D

kako sam cula da u frontu ili genesisu :/ nema vise slobodnih mesta do nove godine

 

Ali svakako bi volela da se druzim sa nekom od vas :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da podelim sa vama svoje iskustvo...uradila sam sve testove i sve mi je dobro, bila sam danas kod dr zeljka mikovica na konsultacijama jer sam zelela da cujem njegovo misljenje. Covek me bukvalno izbacio napolje jer mi je sve dobro, a na moje pitanje zasto sam onda dozivela3 spontana imao ke odgovor da mozda medicina nema resenje za mene. Eto samo toliko...

da li si radila ogtt sa insulinemijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, to mi je ostalo jos i to sam cula od vuciguraj, doktor mi ni jedan nije pomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da podelim sa vama svoje iskustvo...uradila sam sve testove i sve mi je dobro, bila sam danas kod dr zeljka mikovica na konsultacijama jer sam zelela da cujem njegovo misljenje. Covek me bukvalno izbacio napolje jer mi je sve dobro, a na moje pitanje zasto sam onda dozivela3 spontana imao ke odgovor da mozda medicina nema resenje za mene. Eto samo toliko...

Uh kako me ljute takvi lekari. Šta je on umislio, da je bog??? Ako on ne zna da nađe problem, to još ne znači da drugi (koji čitaju malo više) isto ne znaju. To je najopasnija vrsta lekara, ne zna, a misli da zna. Nesamokritičan, nekreativan i neenergičan!!! Beži od takvog što dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je nacelnik odeljenja za visokorizicne trudnoce. Nisam se nadala da takva "velicina" moze da bude takav odvratan čovek. Ali resicu i to... Hvala na podrsci! 

Uh kako me ljute takvi lekari. Šta je on umislio, da je bog??? Ako on ne zna da nađe problem, to još ne znači da drugi (koji čitaju malo više) isto ne znaju. To je najopasnija vrsta lekara, ne zna, a misli da zna. Nesamokritičan, nekreativan i neenergiča

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neke mutacije i na pai genu i na nekom faktoru, mene su prvo sad poslali kod hematologa na misljenje, sutra idem. I posle u petak kod ginekologa da vidim sta mi treba dalje od analiza tj papirologije da prikupim. Ne verujem da cu pre nove godine da sve sredim, a na red ne verujem da cu pre marta da stignem :D

kako sam cula da u frontu ili genesisu :/ nema vise slobodnih mesta do nove godine

 

Ali svakako bi volela da se druzim sa nekom od vas :*

Ada otkud ti to da nema mesta u Frontu do nove godine? :( Meni je dr vec dala da radim nalaze, joj sve nesto mora da se ceka bzv samo prolazi vreme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, to mi je ostalo jos i to sam cula od vuciguraj, doktor mi ni jedan nije pomenuo.

I ja sam ti to napisala na temi trombofilije. Uradi obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi je tek jako strašno. U svakom poslu treba da konstantno produbljuješ svoja znanja i da učiš. Čim misliš da sve znaš, to je prvi znak da ti nešto fali, a titula i pozicija takve ljude čine samo strašnijim. Sve u svemu ima još puno stvari da ispitaš da bi znala zbog čega bebe odustanu, tako da ti držim fige da što pre saznaš šta je problem, i uz adekvatnu terapiju izneseš trudnoću do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je nacelnik odeljenja za visokorizicne trudnoce. Nisam se nadala da takva "velicina" moze da bude takav odvratan čovek. Ali resicu i to... Hvala na podrsci!

ja sam ti jedan post napisala da sam radila analizu po analizu i gubila vreme...ne cekaj uzmi stvar u svoje ruke uradi ogtt sa insulinom ko sto rece cojecoje

DanijelaBojan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je nacelnik odeljenja za visokorizicne trudnoce. Nisam se nadala da takva "velicina" moze da bude takav odvratan čovek. Ali resicu i to... Hvala na podrsci!

ja sam ti jedan post napisala da sam radila analizu po analizu i gubila vreme...ne cekaj uzmi stvar u svoje ruke uradi ogtt sa insulinom ko sto rece cojecoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.