Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

pa dobro, znaces na cemu si, bar taj onda ne moras privatno. Tesko ce ti dati da radis sve drzavno ako nisi imala 3 i vise pobacaja. 

Skoro sam sigurna da si Mthfr heterozigot, ako ne I homozigot. Taj homocistein ukazuje na to.

I sta znaci taj hetero ili homozigot?

 

Samo da dodam da se slazem sa Leni, i ja mislim da imas mthfr mutaciju bas zbog povisenog homocisteina, ali nju ima (heterozigot) 50% populacije, nije to nista strasno i resava se folnom kiselinom ( ili folatima) i regulisanom ishranom.

Ne znam Ado iz kog si mesta, ali cinjenica je da drzavno neces moci da odradis sve mutacije, a zarad kompletne slike, potrebne su ti prvo sve cetiri urodjene.

Jos nesto, super je sto ce da ti odrade i histero, kad te vec uspavljuju za laparo. Tako su i meni odradili, i mirna si.

Znam ali barem jedan deo da ne moram da platim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas 5 + 3

Beta 2800

Mesak 7mm :wub:

bravo za tackicu :-* divno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta znaci taj hetero ili homozigot?

 

Znam ali barem jedan deo da ne moram da platim... 

ada ako posroji mutacija hetero to znaci da si nasledila od jednog roditelja a ako si homozigot to znaci da si nasledila od oba roditelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta 991.6 po mom nekom proračunu danas mi je 21 dan posle ovulacije a po kalendaru to je 5 nedelja i 3 dana.Šta mislite?

bobmonica:baby:

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta 991.6 po mom nekom proračunu danas mi je 21 dan posle ovulacije a po kalendaru to je 5 nedelja i 3 dana.Šta mislite?

bobmonica:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta 991.6 po mom nekom proračunu danas mi je 21 dan posle ovulacije a po kalendaru to je 5 nedelja i 3 dana.Šta mislite?

bobmonica:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta 991.6 po mom nekom proračunu danas mi je 21 dan posle ovulacije a po kalendaru to je 5 nedelja i 3 dana.Šta mislite?

bobmonica:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeeeee 3 dana kasnjenja i popodnevni urin 2lkd7y0.jpg

Ženska ČESTITAM TI OD SVEG SRCA! Bas mi je bilo drago zbog tebe kad sam cula, bila sam na moru pa se nisam javljala ranije. Želim ti lepu i školsku trudnocu. Uživaj sada! :babymommy:

Ivanica misli da sam i ja ubola sad na moru, volela bih, al ne smem da se nadam previse, da se ne razocaram. 

 

 

 

 

 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Hvala draga moja puno :-* još uvek sam u strahovima ali moram da se nadam najboljem tako da čekam uzv do 16.09

Ja kad sam bila na moru već su mi prošli plodni dani tako da sam taj ciklus dobila ali već sledeći nisam :-) ali more je verovatno doprinelo :-) jesu tebi bilo plodni dani ?Iskreno se nadam da ces i ti ugledati svoj plusic :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu mi bili plodni dani, al zato sto sam ja malo zezala sa svojim organizmom, pa sam 3 meseca pre mora pila pilule i nismo radili na bebi, pa sam pre mora prestala, i na moru jesu bili plodni, ali ko ce ga znati. Tamo si bas opusten i ne razmisljam nista i imas vise vremena za X :) ali nikad se to ne zna. Kazem ti ne smem previse da se nadam, znamo da nije to bas tako lako. 

Ti sad polako, guraj bice sve OK. :*

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ada ako posroji mutacija hetero to znaci da si nasledila od jednog roditelja a ako si homozigot to znaci da si nasledila od oba roditelja...

I sta to onda znaci ako imam ili jedan ili drugi? Dobicu neke lekove ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta to onda znaci ako imam ili jedan ili drugi? Dobicu neke lekove ili?

ako si hetero za mthfr mutaciju onda si nasledila od jednog roditelja (jedan alel mutiran jedan normalan) a kod homo za istu tu mutaciju nasledila si od oba roditelja (oba alela mutirana)

pije se vise folne kiseline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu mi bili plodni dani, al zato sto sam ja malo zezala sa svojim organizmom, pa sam 3 meseca pre mora pila pilule i nismo radili na bebi, pa sam pre mora prestala, i na moru jesu bili plodni, ali ko ce ga znati. Tamo si bas opusten i ne razmisljam nista i imas vise vremena za X :) ali nikad se to ne zna. Kazem ti ne smem previse da se nadam, znamo da nije to bas tako lako.

Ti sad polako, guraj bice sve OK. :*

rado drzim palceve...moreeee moree :babycrib:

Rada Q i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu mi bili plodni dani, al zato sto sam ja malo zezala sa svojim organizmom, pa sam 3 meseca pre mora pila pilule i nismo radili na bebi, pa sam pre mora prestala, i na moru jesu bili plodni, ali ko ce ga znati. Tamo si bas opusten i ne razmisljam nista i imas vise vremena za X :) ali nikad se to ne zna. Kazem ti ne smem previse da se nadam, znamo da nije to bas tako lako. 

Ti sad polako, guraj bice sve OK. :*

To je dobro ako si uspela da ne razmišljaš, al znam to da ne možeš previše sa se nadaš jer ti je dosta razocarenja.Reci mi jesi li ti razmišljala o laparoskopiji? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovde prsti od testica i betica...,divnoooo....

Meni je danas dan D...,mada nema naznaka da cu procureti...

Bilo je predhodnih dana probadanja i ziganja (sto je normalno kod mene) a juce i danas nistaaaa...

Da li da se nadam!? :)

Maajaa:) i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo to?

ako je samo ta mutacoja...to je to ali moras proveriti sve mutacije ima ih cetiri

Pa ovde prsti od testica i betica...,divnoooo....

Meni je danas dan D...,mada nema naznaka da cu procureti...

Bilo je predhodnih dana probadanja i ziganja (sto je normalno kod mene) a juce i danas nistaaaa...

Da li da se nadam!? :)

nada zadnja umire...drzim palceve dacooo!!!

leni, Maajaa:) i Daca87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, Jeco, odlicnoooo :) bas mi je drago, sad smo sve tu negde, razlika po 2 nedelje ;) ajde Daco i ti da nam se pridruzisss, a moze jos neko, da povucemo malo vise ;) 

Jeca 90, Bubu 2, Rada Q i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,uh,uh...,ja hocu odavno ali nesto me nece... :(

slabo prasite i vucete za nosice :D

Nikako da odradimo spermogram,cas nemamo vremena,cas nemamo para,a glupi auto nikako da nam stigne...

Sve nesto mislim da je spermogram problem...,on ima dijabetes...,na insulinu je...,hoce to da zeza bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je dobro ako si uspela da ne razmišljaš, al znam to da ne možeš previše sa se nadaš jer ti je dosta razocarenja.Reci mi jesi li ti razmišljala o laparoskopiji? 

Mi nista nismo odradili, htela sam da probam jos malo ovako, jer nesto nismo bili pri parama za analize, reko ajde da idemo na more i da se opustimo mozda se desi. Ne znam ni mi sta da radimo, ali evo cim smo se vratili neka nervoza oko posla, ubija nas psiha i glupi posao, da kad smo kuci malo i radimo na tome, tamo je sve prelepo i opusteno, ali ko ce ga znati. Ako ne bude uskoro prvo spermogram pa sve ostalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rado drzim palceve...moreeee moree :babycrib:

Hvala ti, ali ne verujem da ce biti. Danas mi je 20 dan i vec su pocele grudi da me bole, tako da se priprema vestica sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,testic i Jeca prasite vucite ima nas za prvake podosta...

Rado Ja sam dosada imala hiljadu simptoma trudnoce pa ipak stigne vestica

Ja od kako sam na terapiji za IR meca se dovela u red sada dobijam na 28 dana tacno u sat (takvu sam imala pre kiretaze )...a pre terapije na 24-27....znaci nesto se desava ;)

Daco sutra test obavezno!!!

Jeca 90 i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Daco ne znam odakle si, ali u Nisu npr u klinickom centru na ginekologiji ima savetovaliste za sterilitet i tamo moze jeftino da se uradi spermogram, nesto oko 1000 dinara. Pogledaj i u tvom gradu da li moze u bolnici da se plati da se uradi, obicno je dosta jeftinije nego kod privatnika.

Rado, slazem se prvo spermogram pa sve ostalo. I ne cekaj mnogo, mi smo cekali 9 meseci dok nismo uradili spermogram i onda smo shvatili da je tu bio problem, koji smo takoreci lako resili samo nekim prirodnim stvarcicama koje je on pio i evo rezultat su dve crtice :)  

 

Ivannnice vuuuuuceeeem teeee ;) 

Izmenjeno od strane Ana87
ivannnica, Maajaa:) i Rada Q volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da dodam da se slazem sa Leni, i ja mislim da imas mthfr mutaciju bas zbog povisenog homocisteina, ali nju ima (heterozigot) 50% populacije, nije to nista strasno i resava se folnom kiselinom ( ili folatima) i regulisanom ishranom.

Ne znam Ado iz kog si mesta, ali cinjenica je da drzavno neces moci da odradis sve mutacije, a zarad kompletne slike, potrebne su ti prvo sve cetiri urodjene.

Jos nesto, super je sto ce da ti odrade i histero, kad te vec uspavljuju za laparo. Tako su i meni odradili, i mirna si.

@Ada29

citirala sam Pipi jer vidim da ti je ona vec objasnila a ti opet pitas Ivanicu isto.

Moram biti malo gruba, ali retko ce ti ko vise dati savet ako vidi da bzvz pise. Ja sigurno necu. Forum je kao i stvarno zivot, niko ne mora da sa tobom podeli svoje iskustvo, to radi zato sto zeli i zato sto je mozda on/ona lutala dok nije dosla do ovih odgovora.

Dakle, procitaj bar sta ti je neko napisao, ko je svoje vreme izdvojio da bi tebi pomogao.

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.