Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Bravo, Jeco. Cestitam i neka bude skolska. :babymommy: bas si kao grom iz vedra neba :D

Testic, super je beta. :babymommy:

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da priupitam nesto... Meni sad kliknulo da sam pre nekoliko godina radila analizu ya homocistein i bio mi je dobrooo povisen. Ja to nisam spominjala svom ginekologu jer nisam imala veze da to moze biti povezano sa zatrudnjivanjem.  Ima neka od vas iskustava sa tim homocisteinom? Idem ovog meseca po uput za histeroskopiju, pa jel' treba to da spominjem ginekologu, da ne ispadnem ludi frik  forumas, sto oni bas i ne vole?  Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E i ja sam sad skoro bila na analizi homocisteina koji mi je isto dostaaa povisen, 13,2 ali mene je na to uputila geneticarka, pa sam njoj i vratila rezultate, ona je rekla da pre zatrudnjivanja ne sme da bude vise od 7 jer se u trudnoci to duplira pa moze da se pobaci ili kaze s obzirom kako mi je visok mozda sam i ostajala trudna ali sam neznajuci pobacila. Sad me salje na analizu nekih dnk enzima pa na osnovu njih ce mi napisati neki lekic da resimo to.

Inace i ja sledece nedelje najverovatnije idem na laparo i histero : D

 

EDIT: e da, ja kad sam mojoj ginekologinici spomenula povisen homocistein, predpostavljam da nije znala sta da mi kaze jer se pocela vaditi na  to kao jaooo sto te ta geneticarka salje na bezveze analizeee, joooj... ajde lepo sam ti rekla da ides privatno u laboratoriju na analizu FI, FII, pai gena i MRH.. 

jeste... ko da je to jeftino, cekaj zeno da vidim sta mogu o trosku drzave da obavim preko geneticarke : D

Izmenjeno od strane Ada29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja sam sad skoro bila na analizi homocisteina koji mi je isto dostaaa povisen, 13,2 ali mene je na to uputila geneticarka, pa sam njoj i vratila rezultate, ona je rekla da pre zatrudnjivanja ne sme da bude vise od 7 jer se u trudnoci to duplira pa moze da se pobaci ili kaze s obzirom kako mi je visok mozda sam i ostajala trudna ali sam neznajuci pobacila. Sad me salje na analizu nekih dnk enzima pa na osnovu njih ce mi napisati neki lekic da resimo to.

Inace i ja sledece nedelje najverovatnije idem na laparo i histero : D

 

EDIT: e da, ja kad sam mojoj ginekologinici spomenula povisen homocistein, predpostavljam da nije znala sta da mi kaze jer se pocela vaditi na  to kao jaooo sto te ta geneticarka salje na bezveze analizeee, joooj... ajde lepo sam ti rekla da ides privatno u laboratoriju na analizu FI, FII, pai gena i MRH.. 

jeste... ko da je to jeftino, cekaj zeno da vidim sta mogu o trosku drzave da obavim preko geneticarke : D

cekaj, jesi li ti radila Mthfr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi pomoc jer mi je glava na sto strana i blokira mi mozak vec.
Nisam dobro poredjala ove dane,to sad vidim ali ok.
13ti dan imam dve crte iste jacine sto znaci sta,da mi je tada ovulacija ili ce da usledi za od 12-36 sati ?
12ti dan sam imala jacu kontrolnu liniju.

IMG_2822.jpg-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi pomoc jer mi je glava na sto strana i blokira mi mozak vec.
Nisam dobro poredjala ove dane,to sad vidim ali ok.
13ti dan imam dve crte iste jacine sto znaci sta,da mi je tada ovulacija ili ce da usledi za od 12-36 sati ?
12ti dan sam imala jacu kontrolnu liniju.

IMG_2822.jpg-1.jpg

to znaci da ovulacija sledi...

Ljubav-Vera-Nada voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to znaci da ovulacija sledi...

Hvala :) Tako sam i ja mislila samo mi je trebao neko da mi potvrdi to i razbistri glavu...

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te tračice mere visinu hormona LH koji pomaže folikulu u kom se krije jajna ćelija (a može i da ne bude i da bude prazan) da pukne. Kad je visina tog hormona najviša, tad puca folikul i pušta jć koja ulazi u jajovod gde je čekaju plivači ili plivači svrate dok je ona tamo. Ali ako je folikul prazan onda ništa, a LH će opet biti visok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj, jesi li ti radila Mthfr?

Nisam jos jer ginekolog me salje privatno gde se mthfr, FI, FII i pai gen u kompletnu placaju 17000 din. To mi bilo puno u jednom momentu.

Sad me geneticarka salje na mthfr nesto i mthfr jos nesto... i jos jednu analizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila za 12.09 termin za histero i laparo. Jooooj

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos jer ginekolog me salje privatno gde se mthfr, FI, FII i pai gen u kompletnu placaju 17000 din. To mi bilo puno u jednom momentu.

Sad me geneticarka salje na mthfr nesto i mthfr jos nesto... i jos jednu analizu

naljbolje da odradis sve trombofilije i napravis cistku sto se toga tice...

Dobila za 12.09 termin za histero i laparo. Jooooj

a sto oba...radi laparo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos jer ginekolog me salje privatno gde se mthfr, FI, FII i pai gen u kompletnu placaju 17000 din. To mi bilo puno u jednom momentu.

Sad me geneticarka salje na mthfr nesto i mthfr jos nesto... i jos jednu analizu

naljbolje da odradis sve trombofilije i napravis cistku sto se toga tice...

Dobila za 12.09 termin za histero i laparo. Jooooj

a sto oba...radi laparo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos jer ginekolog me salje privatno gde se mthfr, FI, FII i pai gen u kompletnu placaju 17000 din. To mi bilo puno u jednom momentu.

Sad me geneticarka salje na mthfr nesto i mthfr jos nesto... i jos jednu analizu

naljbolje da odradis sve trombofilije i napravis cistku sto se toga tice...

Dobila za 12.09 termin za histero i laparo. Jooooj

a sto oba...radi laparo

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto oba...radi laparo

Kaze mi ginekolog da kad sam vec na stolu da odradimo oba LoL.. da kao ne mucim se dva puta ne daj boze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze mi ginekolog da kad sam vec na stolu da odradimo oba LoL.. da kao ne mucim se dva puta ne daj boze

ne brini eto jeca je radila laparo pre par meseci...rezultate smo videli pre neki dan

odradi i trombofilije i ogtt...kompletiraj sve...nemoj da dozvolis doktoru da radi analizu po analizu kao meni..a godine idu

Ada29 i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos jer ginekolog me salje privatno gde se mthfr, FI, FII i pai gen u kompletnu placaju 17000 din. To mi bilo puno u jednom momentu.

Sad me geneticarka salje na mthfr nesto i mthfr jos nesto... i jos jednu analizu

pa dobro, znaces na cemu si, bar taj onda ne moras privatno. Tesko ce ti dati da radis sve drzavno ako nisi imala 3 i vise pobacaja. 

Skoro sam sigurna da si Mthfr heterozigot, ako ne I homozigot. Taj homocistein ukazuje na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro, znaces na cemu si, bar taj onda ne moras privatno. Tesko ce ti dati da radis sve drzavno ako nisi imala 3 i vise pobacaja. 

Skoro sam sigurna da si Mthfr heterozigot, ako ne I homozigot. Taj homocistein ukazuje na to.

Samo da dodam da se slazem sa Leni, i ja mislim da imas mthfr mutaciju bas zbog povisenog homocisteina, ali nju ima (heterozigot) 50% populacije, nije to nista strasno i resava se folnom kiselinom ( ili folatima) i regulisanom ishranom.

Ne znam Ado iz kog si mesta, ali cinjenica je da drzavno neces moci da odradis sve mutacije, a zarad kompletne slike, potrebne su ti prvo sve cetiri urodjene.

Jos nesto, super je sto ce da ti odrade i histero, kad te vec uspavljuju za laparo. Tako su i meni odradili, i mirna si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta 991.6 po mom nekom proračunu danas mi je 21 dan posle ovulacije a po kalendaru to je 5 nedelja i 3 dana.Šta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je oke. Ja bih ponovila za 48h da vidim kako raste...ali ja sam iz vto, pa mi je sve paranoja :D

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je oke. Ja bih ponovila za 48h da vidim kako raste...ali ja sam iz vto, pa mi je sve paranoja :D

Ja sam pitala onog iz laboratorije kaže ma nema potrebe čekaj ultrazvuk :-) tako da možda i neću ali tebe razumem u potpunosti :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je oke. Ja bih ponovila za 48h da vidim kako raste...ali ja sam iz vto, pa mi je sve paranoja :D

Ja sam pitala onog iz laboratorije kaže ma nema potrebe čekaj ultrazvuk :-) tako da možda i neću ali tebe razumem u potpunosti :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, betica bombonica. Čekaj uz. Jaka ti je beta, nema potrebe za dodatnim bockanjem. Sad čekaj ono bitnije, uz.

Jeca 90 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, betica bombonica. Čekaj uz. Jaka ti je beta, nema potrebe za dodatnim bockanjem. Sad čekaj ono bitnije, uz.

Hvala kiki,hocu cekacu uz,tad cu biti punih 7 nedelja i ako Bog da već će se videti i cuti sve što treba :-*

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta 991.6 po mom nekom proračunu danas mi je 21 dan posle ovulacije a po kalendaru to je 5 nedelja i 3 dana.Šta mislite?

Super, super!

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.