Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Testic divno za betu..jako mi je drago i jevdva cekam da vidim kako se dupla :wub:

Izmenjeno od strane Jeca 90
greska
testic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana 87,bravoooo konacno i kod tebe crticeeee :wub:

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e brzo ce to za dva meseca videces dali imas ovaj problem...mozda nemas

u slucaju da imas resenja ima

ne ocajavaj ja imam 34 god i ne odustajem...ne budi tuzna sve dodje na svoje

bas tako pa sad utorak idem kod hematologa pa ce mo da vidimo sta i kako me odustajem ti ja tako lako boricu se doklem mogu jest da dodje dan da vise nemam snage ali opet kazem sebi ima i gori pa opet se izbore idemo dalje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testicu nema te da nam zabetoniras betu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam svratila da gvirnem, ima li bete :D de de testić, ajde rezultat na sunce.

Ivannnice i Željkice, borite se, to je jedini način. Ako uspete, bićete jako srećne što ste uspele, ako ne daj bože ne uspete opet ćete biti mirne jer ćete znati da ste uradile sve što je do vas da uspete. Jedina je loša varijanta da sedite i čekate čudo...a na žalost ima puno žena koje su u tom fazonu.

Zeljkica94 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, čestitam od srca. Ja drage moje imala spontani. Nije mi se dalo. E sad, kreće  priprema za Vto. Glave gore sve koje to cekaju. 2017 će biti nasa

testic i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic cestitam.

Mala zao mi je zaista :(  ne gubi nadu, bice...

 

Sad sam dosla od geneticarke, ona ima obicaj da uplasi veliku vecinu zena koje odlaze kod nje.

Bila sam u Ns na analizi trombofilija, uglavnom svi nalazi su ok OSIM homocisteina koji je 13.2.  Geneticarka mi digla paniku kad je to videla, kaze u normalnom stanju homocistein je idealan ako je oko 7 jer se u trudnoci ta vrednost duplira. Kaze mozda sam i ostajala trudna ali sam ne znajuci pobacila u 3 nedelji. Sad me upucuje u laboratoriju da pogledamo neke dnk enzime kako rade, pa ako ne rade normalno da resimo nekim tabletama. Izfrapirala me zena sa ovo jakooooo nije dobro, ajoooj, ajooooj, ko zna koliko puta si i ostajala trudna... itd. itd.

Koliko od ovoga je istina? Jel zna neko mozda sta je uzrocnik visoke vrednosti homocisteina?

testic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala :(

Ada,ne znam zaista,proguglaj malo,mozda nesto pise...Ja radila homocistein sad u trudnoci i bio je oko 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala bas mi je zao, a mislila sam na tebe ovih dana zasto te nema da nam se javis :(  jel proso samo kao menstruacija ili...? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Testic cestitam.

Mala zao mi je zaista :(  ne gubi nadu, bice...

 

Sad sam dosla od geneticarke, ona ima obicaj da uplasi veliku vecinu zena koje odlaze kod nje.

Bila sam u Ns na analizi trombofilija, uglavnom svi nalazi su ok OSIM homocisteina koji je 13.2.  Geneticarka mi digla paniku kad je to videla, kaze u normalnom stanju homocistein je idealan ako je oko 7 jer se u trudnoci ta vrednost duplira. Kaze mozda sam i ostajala trudna ali sam ne znajuci pobacila u 3 nedelji. Sad me upucuje u laboratoriju da pogledamo neke dnk enzime kako rade, pa ako ne rade normalno da resimo nekim tabletama. Izfrapirala me zena sa ovo jakooooo nije dobro, ajoooj, ajooooj, ko zna koliko puta si i ostajala trudna... itd. itd.

Koliko od ovoga je istina? Jel zna neko mozda sta je uzrocnik visoke vrednosti homocisteina?

ono sto sigurno znam je da je visok homocistein znak Mthfr mutacije. To bi objasnilo i neostajanje u drugom stanju i eventualne spontane. Moj je bio 11 a ja sam samo heterozigot, odn. samo mi je jedan alel izmenjen. 

Moja genericarka je recimo rekla da moj Mrhfr gen nije kriv za spontane i da bi se uzeo u obzir samo da je visok nivo homocisteina. A u literaturi se sve preko 10 smatra visokim. Homocistein se spusta folnom kiselinom, kakve tablete je ona pominjala ne znam. Promeni nacin ishrane, uvedi casu soka od narandze dnevno i kasiku mlevenog lana u jogurt ili musli.

Ako mozes, proveri trombofilije.

Ako je mutacija na tom genu dacu ti jos saveta.

Izmenjeno od strane leni
Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, taj dnk enzim i ti teski izrazi verovatno predstavljaju testiranje mogucnosti tvog tela da iskoristi folate koje unosis i da li funkcionise proces metilacije, ili sta vec. Nisam hemicarka :D 

I postoji jedna zackoljica. Mthfr gen koji se kod nas testira je 677 a postoji jos jedan i tek oba mogu da daju pravu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da mi je znati od cega je toliko visok...

I sta sad? Kolika je sad dnevna doza unosa folne kiseline?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lelee Jeco 3x sam umrla od srece za 10 sekundi gledanja :D

Pa divno covece!

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je prvi pozitivan test koji se pojavio za nekoliko sekundi posle skoro 3 godine...jako sam uplasena jer imam grceve kao da cu dobiti i sve mislim da ce tako i biti

 

 

 

 

 

Rada Q, testic, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja tripovala do 3.meseca da cu dobiti :D dosta nas je proslo kroz menstrualne bolove pogotovo u prva 2 meseca dok je bebać mali. Ne stresiraj se i pustaj prirodu da radi svoj posao. Baci se na prenatalne vitamine, neke sa dosta folne kiseline, sredi malo ishranu i zakazuj ultrazvuk. Izracunaj da budes najmanje 6+3, 6+4 da bi cula srce :)

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja tripovala do 3.meseca da cu dobiti :D dosta nas je proslo kroz menstrualne bolove pogotovo u prva 2 meseca dok je bebać mali. Ne stresiraj se i pustaj prirodu da radi svoj posao. Baci se na prenatalne vitamine, neke sa dosta folne kiseline, sredi malo ishranu i zakazuj ultrazvuk. Izracunaj da budes najmanje 6+3, 6+4 da bi cula srce :)

hvala jeco na ohrantenju i ma savetima 

inače ve mesec dana pijem filmu kao da sam osetila hehehe 

Kikiriki i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislila sam na ohrabrenje jecoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislila sam na ohrabrenje jecoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeeeee 3 dana kasnjenja i popodnevni urin 2lkd7y0.jpg

 

 

 

 

 

 

Divno . Cestitam.

Mala, veoma mi je zao :(

 

Dame, sa kolikom betom se mora videti bar nesto na uz? Znate li koja je to minimalna vrednost? Cini mi se da sam negde procitala da e to 1000.?

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeeeee 3 dana kasnjenja i popodnevni urin 2lkd7y0.jpg

 

 

 

 

 

 

idi bre zeno...,kao grom iz vedra neba... :)

Cestitaaaaammm

ivannnica i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic,i ja znam za tu informaciju,ali se mojoj dtugarici nije videlo ni sa preko 3000.Pisala sam bas ovde o tome,sa bebom sve bilo o.k.Tako da mislim da je to vrlo individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.