Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ivannnica a jel ste sredili spermogram? Bese i vama bio malo problematican? Nemam iskustva sa IR pa ne mogu da komentarisem, da li trebam i ja to da proverim sada dok je ovaj pocetak? I lako se proverava?

mm ima norozospermiju....normalan nalaz ali je urolog dao iz nekog razloga profertil (naj verovatnije ima procenat po receptu)...moj ginekolog kaze da ne bacamo pare na ćelove jer je to normalan nalaz

spremala se za HSG ali u medju vremenu ugledam drugu crtu (sad u martu) nazalost biohemiska onda sam radila ogtt i naravno dobijem dijagnozu IR sad sam na terapiji puna saka lekova

ogtt je opterecenje na glukozu das uzorak pa pijes slatlu vodicu pa onda dakes krv na 30,60,90.120 min....nista strasno jednostavan test

posle 120 min parametri treba da se vrate na pocetnu vrednost bez velikih oscilacija

kod tebe je o.k mozes a i nemoras da radis a mozes i aspirin protekt na svoju ruku nece da skodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oddie ti si car :D

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nukako Aspirin na svoju ruku,prepisuje ga hematolog ili ginekolog,a ako nema indikacija zasto bi ga pila?

Pogotovo sto je malo krvarila,a on sprecava zgrusavanje krvi...Gde li ti to pade na pamet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nukako Aspirin na svoju ruku,prepisuje ga hematolog ili ginekolog,a ako nema indikacija zasto bi ga pila?

Pogotovo sto je malo krvarila,a on sprecava zgrusavanje krvi...Gde li ti to pade na pamet?

zato sto sam sigurna 100% da moze ,znam par slucaja jer je dobro za cirkulaciju po savetu ne hematologa vec ginekologa...

ona nema krvarenje tipa sveza krv pa da nesme...u sbakom slucaju moze da se konsultuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala takvo krvarenje pa sam primala fraxi

jos fraxi daju porodiljama i ako se zna da krvare

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ali ti imas trombofilije a ona ne..

Ja stvarno nisam za to da se bilo sta uzima bez potrebe,na svoju ruku,veruj da mrzim sto pijem Aspirin,koliko god da nesto nije setno,mi to ne znamo 100 posto,kad je o lekovima rec...

 

Kikiriki, pupsik i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ali ti imas trombofilije a ona ne..

Ja stvarno nisam za to da se bilo sta uzima bez potrebe,na svoju ruku,veruj da mrzim sto pijem Aspirin,koliko god da nesto nije setno,mi to ne znamo 100 posto,kad je o lekovima rec...

 

slazem se i ja pijem saku lekova i muka mi je vise

samo sam htela reci da znam par cura koje su uzimale acetisalnu kiselinu i pomoglo im je oko usadjivanja ploda a nemaju trombofilije...pile prvi trimestar i prekinule

i danas zahvaljuju Aspirinu

e sad najbolja je konsultacija sa ginekologom

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

  Dobro je pa odradismo onaj pregled u privatnoj ambulanti. Prosle sedmice oba pregleda zakazana isti dan, privatna ambulanta za ponedeljak (vec pisah, sve proslo kako treba) u domu zdravlja za danas. Dolazimo na zakazani pregled, drma trema mene, nju trema i hormoni, cvrc, cekaonica puna. Nasa doktorka na bolovanju, sestra je rekla da su pregledi otkazani, mi o tome pojma nemamo. Ali, osim na sestru koja nas nije obavestila, i na sistem u kojem bi nam sledeci  raspoloziv termin, mozda, bio pocetkom sledeceg meseca, nemamo na koga drugog da se ljutimo jer je doktorka imala saobracajku. Naravno da nam je zao zene (nije zivotno ugrozena Bogu hvala), ali mi je zao i ljudi koji su vraceni poput nas, a nemaju iskustva sa ovim stvarima, ljudi kojima je frka a oni ne znaju koje su im alternative, kako i kome sad da se obrate, pogotovu ako nisu u prilici za privatnu ordinaciju ili ne znaju u koju da se obrate. Cirkus.

Izmenjeno od strane Oddie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie na verbalni deo slobodno udji (pa ako je bas neki kreten pa te izbaci ti progutaj knedlu), ali nema razloga. E kad krene pregled ti se pokupi pa izadji. Naravno ako je u pitanju samo UZ zamolis da ostanes da vidis, pa ako prodje prodje :) mm je danas ulazio da mnom na "razgovor" :) 

Ivannnica hvala na savetima, u ponedeljak mi stizu rezultati za trombofiliju pa cemo videti, mozda mi i ubaci doktor aspirin jer sam imala u porodici slucaje tromboze. A krv na oggt ti vade iz prsta ili ti buse venu toliko puta? Meni se vene tesko nalaze :( 

Sto se tice spermograma, pisem proveren recept a sve prirodno, mozda nekom zatreba - Tribestan 2 puta dnevno (nema u svim apotekama ali nadje se, na biljnoj bazi tablete), grcko seme piskavica (zdrava hrana na merenje) potopljena u malo vode da nabubri (jednu kasiku potopis) pa pola ujutru i uvece pokusa sa vodom kao lek popije niz grlo, da ne zvace jer je malo ruzna. Kostunjavo voce svaki dan po malo grickanje (lesnik, brazilski orah, indijski orah, badem, suncokret...sve sto ti padne na pamet), mozd cink i selen da kupi u apoteci i to je sve. Mm je uz trening po nekad uzimao L carnitin ali ne redovno tako da nije moglo bas da utice toliko. 

Vuciguraj i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie na verbalni deo slobodno udji (pa ako je bas neki kreten pa te izbaci ti progutaj knedlu), ali nema razloga. E kad krene pregled ti se pokupi pa izadji. Naravno ako je u pitanju samo UZ zamolis da ostanes da vidis, pa ako prodje prodje :) mm je danas ulazio da mnom na "razgovor" :)

Ivannnica hvala na savetima, u ponedeljak mi stizu rezultati za trombofiliju pa cemo videti, mozda mi i ubaci doktor aspirin jer sam imala u porodici slucaje tromboze. A krv na oggt ti vade iz prsta ili ti buse venu toliko puta? Meni se vene tesko nalaze :(

Sto se tice spermograma, pisem proveren recept a sve prirodno, mozda nekom zatreba - Tribestan 2 puta dnevno (nema u svim apotekama ali nadje se, na biljnoj bazi tablete), grcko seme piskavica (zdrava hrana na merenje) potopljena u malo vode da nabubri (jednu kasiku potopis) pa pola ujutru i uvece pokusa sa vodom kao lek popije niz grlo, da ne zvace jer je malo ruzna. Kostunjavo voce svaki dan po malo grickanje (lesnik, brazilski orah, indijski orah, badem, suncokret...sve sto ti padne na pamet), mozd cink i selen da kupi u apoteci i to je sve. Mm je uz trening po nekad uzimao L carnitin ali ne redovno tako da nije moglo bas da utice toliko.

hvala za recept moj brat ima azospermiju neznam koliko ce pomoci jer ga spremaju za biopsiju:(

za ogtt mene su bockali dva puta pocetni i na 120 minuta ali svaka lab radi drugacije

ja imam dobre vene (predispozicija za narkomana :D)ali je zena nestrucna i drugi put mi probila venu...

nista strasno jednostavan test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i dalje ne prestaje braonkast sekret, tj cas ga ima cas ga nema, ali jutros ga je imalo najvise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i dalje ne prestaje braonkast sekret, tj cas ga ima cas ga nema, ali jutros ga je imalo najvise...

sto ne odes privatno kod nekog dr ili nazovi svog

utro vaginalno ili oralno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam i privatno ja u petak uvece, ujutru u DZ uvece kod mog privatno, i reko mi je isto da to moze da bude i dobro i lose, da pijem 2x200 (kaze za vaginalno treba od 100 a ovaj u dz mi je reko da pijem od 200). Nego ja nisam uspela da mirujem jer sam morala da idem na razne analize, pa cekaj redove, pa ceo dan na nogama, i sad se plasim da nije od toga da se pojacalo...ali morala sam da zavrsim to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam i privatno ja u petak uvece, ujutru u DZ uvece kod mog privatno, i reko mi je isto da to moze da bude i dobro i lose, da pijem 2x200 (kaze za vaginalno treba od 100 a ovaj u dz mi je reko da pijem od 200). Nego ja nisam uspela da mirujem jer sam morala da idem na razne analize, pa cekaj redove, pa ceo dan na nogama, i sad se plasim da nije od toga da se pojacalo...ali morala sam da zavrsim to

mnoge cure krvare u prvom trimestru tako braonkasto pa bude sve kako treba nemoj da panicis

meni sva tri puta krenula sukrvica i onda sveza krv mada i to ne mora da znaci da je opasno

samo leskari i opusti se koliko mozes lezi na levom boku

meni je dr zadnji put dala utro vaginalno od 200 i ujutru i uvece sad sam zbunjena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa vidis da svi imaju svoju teoriju. Ovaj u dz mi je dao i inekcije progesteron svaki drugi dan, a ovaj privatno kaze da je to soljenje mora kad daju i utrogest. I inekcije prig.. ja cu da hvatam neku sredinu. Petak i subotu sam pila utrog., a veceras cu da stavim jednu vaginalno pre spavanja umesto da popijem posto vidim da mnogi daju i 200 vaginalno, kao veci je efekat... a ici cu i na inekcije...ma ja sam se iznervirala sto nisam mogla da mirujem pa sam se uplasila, evo tek od danas cu moci da lezim ceo dan i odmaram...  

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ja sam celu trudnocu utrogestan vaginalno od 200. Ne znam sta lupa taj dr iskreno. Zahvaljujici utrogestanu sam iznela trudnocu. Cim sam prestala da ga uzimam krenule i kontrakcije i otvaranje. Mozda jos nekog dr da konsultujes

ivannnica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta dnevno po 200 si stavljala ili jednom dnevno 200? Hvala na savetu, stavicu ga veceras vaginalno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta dnevno po 200 si stavljala ili jednom dnevno 200? Hvala na savetu, stavicu ga veceras vaginalno...

tako sam i ja vaginalno 200 ujutru 200 uvece i lezim 20 min pa ustajem

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak nema potrebe da radim test .... :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke samo da vam javim, jutros se skoro skrooooz izgubio braon sekret i beta je bila 636 :):):) u petak popodne je bila 80. Kako vam se cini beta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesttitke Ana! I kao sto rece Zoxx, pravac prvi trimestar. :baby:

A pre nego sto odes iz plusica, posalji malo prasinice ostalim cekalicama. :angel:

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.