Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Mislim da bi trebala da se konsultuješ sa doktorkom. Meni je rekla dr. da počinjem da pijem 21 dana ciklusa. Ja sam morala da odložim zbog operacije.

mica, to je sasvim druga stvar.... kad pijemo hormone zbog zdravlja to je jedno, a da piješ zbog hira je sasvim druga stvar...

*andjelcic* i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da pozdravim sve cekalice i one koje to vise (hvala Bogu) nisu...

*andjelcic* i Daca87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskusne zenice, majke :) kad vam test daje cist beo rezultat i jednu crticu, a sumnjate na trudnocu posle kojeg vremena ponovite test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskusne zenice, majke :) kad vam test daje cist beo rezultat i jednu crticu, a sumnjate na trudnocu posle kojeg vremena ponovite test?

zavisno od dana ciklusa...

Jel to ima nesto novo kod tebe draga!!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema, verovatno imam neko trovanje hranom ili nesto slicno... Imam mucnine na miris ribe.

imala menstruaciju, sad mi 7dan po novom ciklusu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema, verovatno imam neko trovanje hranom ili nesto slicno... Imam mucnine na miris ribe.

imala menstruaciju, sad mi 7dan po novom ciklusu

a kad si radila test?

Kakvo je krvarenje bilo?

Pre ovog ciklusa ili posle si radila?

Ide stomacni,privereno znam...,kod nas bas hara..,ali nikad se ne zna...,kad se najmanje nadas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sasvim normalna menstr. , posle ciklusa sam ga radila tj sad u cetvrtak kad sam skoro povratila od mirisa ribe i koji mirisu na ribu. Nikad mi nije smetala riba.. Naravno cist ko suza, ajd sjebala stomak sa ribom, juce mi bilo muka od parfema jedne musterije.. Apetita nemam. Danas se nakanila da operem posudje u kojem sam pekla ribu, kad me opalio miris opet mi bilo lose...

nne verujem da sam trudna ali ako mi mucnine ne prestanu da znam otprilike vremenski kad bi trebala opet da uradim test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo.Vec 2 nedelje osecam promene u svom telu i kod sebe.I citajuci simptome u ranoj trudnoci pronalazim se,i kasni mi vec 7 dana a u poslednjih 4 god mi je bila redovna jer sam bila na pilulama do pre 2 meseca.Uradila sam test ali ne s prvom jutarnjom pre 2 dana i bio je negativan.Po kalendaru bi trebalo da sam u petoj nedelji trudnoce ako sam zaista trudna.Da li je neko imao slicnih iskustava ili prolazi kroz nesto slicno ? U napred zahvalna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ako ne bude ni druge crtice, ni menstruacije najsigurnije će ti biti da odradiš betu. Vadiš krv i određuju ti bhcg (hormon trudnoće) u krvi, tu nema greške. Mislim da je ta analiza oko 800-900 dinara ako radiš privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliko da cekam? ili da prvo ponovim kucni test ? sve vise imam izrazene simptome.a i voleli bi smo da jesam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @ladymamma ako imas oko 50kg ili manje moze da se desi da ti kucni test ne pokaze trudnocu. Ja bih ti savetovala da uradis betu, kako ti je i Kikiriki preporucila. Beta ti je 100% sigurna i ona ce vec sad pokazati sve. Ako si nestrpljiva slobodno odmah, sutra u lab. Ne moras ni ujutro rano, mozes u bilo koje doba dana. Drzim fige! :D 

sakovac i ladymamma volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno :) ahahhaha kamo sreca da imam takvu liniju :D salu na stranu zaista vec postaje mucenje :D sve kao daj da sacekam desice se vec nesto ...a sto je najveci fazon imam osecaj da sam trudna.hvala za podrsku :)

Namazana Sova voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ladymama, danas pravac konzilijum, pa betica i za dva tri sata ćeš da znaš da li jesi ili nisi :) pa onda ako jesi ideš direktno u prvi trimestar

Namazana Sova i ladymamma volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno :) ahahhaha kamo sreca da imam takvu liniju :D salu na stranu zaista vec postaje mucenje :D sve kao daj da sacekam desice se vec nesto ...a sto je najveci fazon imam osecaj da sam trudna.hvala za podrsku :)

iiiiiii????

Ne drzi nas u neizvesnostiii :)

ladymamma voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam jos nista sutra ujutru idem da radim beticu verujte mi da ne znam kako cu nocas da spavam :D javicu vam naravno,nadam se pozitivne rezultate :)

kaficica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, 

mali covek ima 1.3 milimetra i 5 nedelja i 5 dana. Doca kaze da je sve super i zadovoljan je pregledom, UZ i dopler, sledeci pregled za 3 nedelje i 2 dana i krv i bris u 16. nedelji. Nasao je da devojka ima miom ali ga to ne brine jer je skroz sa strane, dalje od bebca. Sve u svemu, lepo je proslo, sad ovo cekanje, cekanje i cekanje, kako sam se prevario kad sam pomislio da ce posle pregleda da bude lakse. 

Ne znam sta pametno da napisem, sav sam uleptirisan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke, divno. Sad je najvazniji ekspertni koje se radi izmedju 12. i 14. nedelje tad se vadi krv i za dabl test ako je to sve ok mozete se opustiti i uzivati.

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame,

mali covek ima 1.3 milimetra i 5 nedelja i 5 dana. Doca kaze da je sve super i zadovoljan je pregledom, UZ i dopler, sledeci pregled za 3 nedelje i 2 dana i krv i bris u 16. nedelji. Nasao je da devojka ima miom ali ga to ne brine jer je skroz sa strane, dalje od bebca. Sve u svemu, lepo je proslo, sad ovo cekanje, cekanje i cekanje, kako sam se prevario kad sam pomislio da ce posle pregleda da bude lakse.

Ne znam sta pametno da napisem, sav sam uleptirisan.

 

Oddie pa bravo za mrvicu,nema stresiranja samo napred...ako doca kaze da je o.k onda jeste

pratite uputstva i samo hrabro :baby:

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lik je ekstra, sve lepo objasni, cak i nacrta. A stav mu je jako smirujuc, malkice i komican. Jos par dana je aktuelna zumancana kesica, a posle krece da jede sto i mama, "fabrika hormona" je u dobrom stanju i lepo je objasnio da nema potrebe da se stresira zbog mioma.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supeeerrr...,cestitaammm vam...

A ti ces biti jedan divan tata...

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cestitke Oddie! Neka bude skolska trudnoca!

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bravo Odi!

Sad mozete u trimestre,da se druzimo i tamo :)

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskusne zenice, majke :) kad vam test daje cist beo rezultat i jednu crticu, a sumnjate na trudnocu posle kojeg vremena ponovite test?

Nema ponavljanja testa već odmah beta. Ja sam radila svakog dana i bio je beo dok beta nije posle 14 dana bila pozitivna, i nisam shvatila da su testovi bacanje para ponekad...

 

Grlim pluaićke i prašim bebi prašinicom :**** 

ivannnica, Daca87, Oddie i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie pa bravo ljudi :)

superiška. A sada prvi trimestar direkt. Anđelčić jel ti to imaš nešto da prijaviš? Treću sreću možda :D hihihi

Oddie, ivannnica i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.