Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cekajte zene,nema potrebe da tako rano ide kod lekara,i same znate da se pre pete nedelje retko sta moze videti,zasto da se zena stresira bez potrebe?

Ako zena tek treba da dobije,crtica je sasvim o.k. a jacina crtice nema uvek veze sa visinom bete,pa koliko primera je bilo-bleda crtica visoka beta i obratno!

Oddie,cestitam jos jednom,sve je to o.k.,za desetak dana kod doce.Dok nema krvarenja nema razloga za brigu,a bolove sam imala u ovoj trudnoci i evo me u petom medecu.Da ponovim,ako nije rec o uzasno jakim bolovima koji su praceni krvarenjem,nema mesta panici!Uzivajte!

Vas,pa bravo :wub:

Namazana Sova i Oddie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dvoje smo u racunanju ko Julijanski i Gregorijanski kalendar. Ja racunam da njoj kasni od 28 dana od pocetka ciklusa, a ona kad joj prodje i ona najduza varijanta koliko je umelo da kasni. Da budem iskren, trudim se da ne pokazem ushicenje, jer znam da se ona drugim razlozima  i drugacijim objasnjenjima trudi da sebe, i mene, sacuva od lazne nade, samo je otisla u krajnost. 

bepce, ivannnica i Namazana Sova volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie to je to ne brini, cim je crtica jaca od one sa prvog testa to je ok. Slazem se sa Zoxx svakako je jako rano da se bilo sta vodi na uz, ja sam evo treci put trudna i nisam nikad radila betu nego test i posle uz. Ako nema krvarenja i bas jakih bolova to je ok. Sto se tice simptoma ja sam ih imala sve od bubuljica pa na dalje kad ono evo bebac se vrti po stomaku. Pokusajte da se opustite brzo prodju i jos te dve nedelje.

Vuciguraj i Namazana Sova volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihi Oddie računaš bolje od žene. Prvi dan menstruacije je prvi dan ciklusa, tako da je tvoj način pravi način.

bepce i Oddie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 2 dana nakon kasnjenja crtica bila mnogo svetlija nego vasa, a sledeci dan jos svetlija, pa sam se prepala da je biohemijska ili sta god da bi moglo biti naopako. Onda sam 3.dan uzela digitalni clearblue koji mi je pokazao plus i da je trudnoca stara od 1-2 ned. E sad pitanje je koliko je to pouzdano, ali opet uz svetlu crticu i taj clear blue sam cekala sledecih 5 nedelja da me dr.primi. Meni su dr rekli pre par godina da ce zbog mojih ginekoloskih problema biti dosta tesko zatrudneti i jos sam svasta nesto procitala, pa kad sam videla drugu crticu na testu-kao i Oddijeva devojka sam se vise uplasila i zabrinula, tek posle par nedelja sam pocela da se radujem onako zapravo. 

Sve je individualno i svaka zena je slucaj za sebe. Od raznih simptoma, do razlicitih crtica.....samo neka slusa svoje telo i kao sto je vec receno, jaci bolovi ili krvarenje pravac kod dr, a inace samo polako i opusteno i bice sve ok.

Oddie, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam samo htela da kazem da uradi betu i bude mirnija

mozda o bila ranije nego uobicajeno na 13-14 dana

cini mi se da je neka cura napisala da je imala samo jedan odnos i to 3 dana ciklusa i opppp trudnoca :D

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racuna i ona dobro, nego uvek ima neko "ali" u njenom racunanju. :) Brani se od euforije da ne bi posle bila razocarana ako nije to to.

 

ivannnica i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice...,nema sanse to sad...,msm na oggt...

Ostao nam je spermogram (na to dam mislila posle 20tog,i ja brisece komplet na bestije da uradim...)...

Meni je danas dan D i odvratno se osecam...

Neka mucnina,tezina u zeludcu,isla sam u wc 5x od jutros...,uzas...

Samo da krene vise,bas me ovaj pms ubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice...,nema sanse to sad...,msm na oggt...

Ostao nam je spermogram (na to dam mislila posle 20tog,i ja brisece komplet na bestije da uradim...)...

Meni je danas dan D i odvratno se osecam...

Neka mucnina,tezina u zeludcu,isla sam u wc 5x od jutros...,uzas...

Samo da krene vise,bas me ovaj pms ubi...

dace bog da nije pms

i spermogram i ogtt ne zezaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dace bog da nije pms

i spermogram i ogtt ne zezaj!!!

ma ako nije do sad,nece ni sad...,ne nadam se ni najmanje...

Ogtt nikako nmg da izvedem...,a briseve i spermogram mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I stigla vesticara...,odmah se bolje osecam cim sam procurela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim ovde u cekalice :D

Srećno, najsrećnije :) svaka čast!!

Oddie, pa tvoja žena je trudna! Crtica je ovog puta sve rekla. Bravo!

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekamo ponedeljak popodne, kad je zakazan pregled. Nije zelela da idemo na test iz krvi (igle i to..) A do ponedeljka, procitah internet, kako se na sta pozali ja posle googlam, mislim da je to najgluplja stvar moguca.

ivannnica, .Naja. i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bockanje je sastavni deo trudnoce...i meni je bilo mrsko a sada mi je to rutina

javi u pon sta se desava pa da te prebacimo u prvake :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da postavljam pitanje na pravu temu....

Inace imam redovne cikluse , na 25 dana, no poslednji nije bio takav. Menstruacija je trajala citava 3 dana (27.-29.07.), nakon toga smo mm i ja imali odnose skoro svakodnevno narednih nedelju dana. Da li trebam da radim test, i kada? Poslednji odnos smo imali 05.

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da postavljam pitanje na pravu temu....

Inace imam redovne cikluse , na 25 dana, no poslednji nije bio takav. Menstruacija je trajala citava 3 dana (27.-29.07.), nakon toga smo mm i ja imali odnose skoro svakodnevno narednih nedelju dana. Da li trebam da radim test, i kada? Poslednji odnos smo imali 05.

znaci oko 20tog bi trebala da NE dobijes...

Ne vredi ti da radis test pre kasnjenja jer ti vrv nece pokazati...,ukoliko nisi zabebila pre ovog ciklusa (sto je veoma moguce ako ste radili na bebi)...,u tom slucaju mozes odmah sada da proveris da li si trudna...,ako pokaze samo jednu crticu,onda cekaj dan kada treba da dobijes pa uradi...

Ali sa prvom jutarnjom mokracom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sve to, trebali bi 19. na more, a ja bih trebala dobiti 20, pa ne znam da li da pijem tablete za odlaganje... Zato zelim da radim test prvo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvonculjak, eventualno odradi bhcg analizu oko 15-16 pa ako nije trudnoća, onda pij tablete za odlaganje. Do tad nema smisla ni da daješ krv jer do implantacije dolazi 6-12 dana od ovulacije, pa ako si 5.8. imala ovulaciju, prva šansa da se makar iz krvi nešto vidi je 15-16.8. Mada ne znam kako one funkcionišu, da li može tako kasno da se krene, da bi ti odložile m?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da oko 3 dana ranije trebam poceti da pijem tablete za odlaganje.
Onda test u ponedeljak-utorak, pa ako bude negativan tablete, pa na more. Hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja licno ne bih nikad pila nikakve tablete za odlaganje to je ipak mesanje u prirodu koje bas i nemora da se radi..... Samo koristim tampone koje menjam odmah kako se okupam u moru ili bazenu i to je to....meni nije nikakva razlika dali je menstruacija ili ne, ni za sport ni za seks. meni je sve isto. :)))

bepce, Kikiriki, ivannnica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja licno ne bih nikad pila nikakve tablete za odlaganje to je ipak mesanje u prirodu koje bas i nemora da se radi..... Samo koristim tampone koje menjam odmah kako se okupam u moru ili bazenu i to je to....meni nije nikakva razlika dali je menstruacija ili ne, ni za sport ni za seks. meni je sve isto. :)))

o daaaaa!!! Nikad ne bih pila nista za odlaganje...moze doci i do disbalansa hormona ,pa dok sve to sredis treba vremena

nebih se zezala sa tim ako zelim bebu...

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da oko 3 dana ranije trebam poceti da pijem tablete za odlaganje.
Onda test u ponedeljak-utorak, pa ako bude negativan tablete, pa na more. Hvala na odgovorima :)

U ponedeljak,utorak je isuvise rano za test,jedino betu da uradis...

Ni ja nisam za tablete nikako...

 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da oko 3 dana ranije trebam poceti da pijem tablete za odlaganje.
Onda test u ponedeljak-utorak, pa ako bude negativan tablete, pa na more. Hvala na odgovorima :)

Mislim da bi trebala da se konsultuješ sa doktorkom. Meni je rekla dr. da počinjem da pijem 21 dana ciklusa. Ja sam morala da odložim zbog operacije.

*andjelcic* i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.