Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

ja nemam policisticne a imam IR

negde sam citala da je IR povezana sa mutacijom pai 1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam policisticne a imam IR

negde sam citala da je IR povezana sa mutacijom pai 1?

ха, сасвим могуче....ја имам и ИР и ПАИ 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

то је у суштини - Metabolički sindrom je naziv za skupinu faktora rizika koja se javlja kao posljedica inzulinske rezistencije i abnormalnog nakupljanja i funkcije masnog tkiva. Rizični faktori za nastanak sindroma su genetičko nasljeđe, loša prehrana i nedovoljna tjelesna aktivnost.

Postoje različiti kriteriji za dijagnozu sindroma, koje se ne razlikuju značajno. Prema "International Diabetes Federation" (IDF) konsenzusu iz 2006. za dijagnozu metaboličkog sindroma potrebno je utvrditi najmanje tri metabolička rizična faktora od sljedećih:

  • abdominalni tip pretilosti (opseg struka ≥94 cm muškarci, a žene ≥80 cm, BMI > 30 kg/m2 - vrijednosti za europljane) - ako je BMI > 30 kg/m2, nije potreban opseg struka)
  • glukoza natašte ≥ 5.6 mmol/L ili uzimanja lijekova za hiperglikemiju
  • trigliceridi ≥ 1.7 mmol/L ili uzimanja lijekova za hipertrigliceridemiju
  • HDL kolesterol < 1.03 mmol/L (muškarci) ili < 1.29 mmol/L žene ili uzimanje lijekove za sniženi HDL
  • vrijednosti krvnog tlaka ≥130/85 mm Hg ili uzimanja lijekova za hipertenziju
ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

то је у суштини - Metabolički sindrom je naziv za skupinu faktora rizika koja se javlja kao posljedica inzulinske rezistencije i abnormalnog nakupljanja i funkcije masnog tkiva. Rizični faktori za nastanak sindroma su genetičko nasljeđe, loša prehrana i nedovoljna tjelesna aktivnost.

Postoje različiti kriteriji za dijagnozu sindroma, koje se ne razlikuju značajno. Prema "International Diabetes Federation" (IDF) konsenzusu iz 2006. za dijagnozu metaboličkog sindroma potrebno je utvrditi najmanje tri metabolička rizična faktora od sljedećih:

  • abdominalni tip pretilosti (opseg struka ≥94 cm muškarci, a žene ≥80 cm, BMI > 30 kg/m2 - vrijednosti za europljane) - ako je BMI > 30 kg/m2, nije potreban opseg struka)
  • glukoza natašte ≥ 5.6 mmol/L ili uzimanja lijekova za hiperglikemiju
  • trigliceridi ≥ 1.7 mmol/L ili uzimanja lijekova za hipertrigliceridemiju
  • HDL kolesterol < 1.03 mmol/L (muškarci) ili < 1.29 mmol/L žene ili uzimanje lijekove za sniženi HDL
  • vrijednosti krvnog tlaka ≥130/85 mm Hg ili uzimanja lijekova za hipertenziju

da,imam zakazano kod hematologa 24.avgusta i pitacu je o povezanosti ove mutacije i IR

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim cekalicama! Hm..ubi ovo cekanje...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo prašinice :babymommy:

***********************************

************************************

**************************************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav dame.

sled nedoumice u vezi testa bi mi jako znacilo Vase misljenje. Devojka i ja vec neko vreme zelimo bebca, ali stres i tempo zivota cine svoje. Jutrasnji test (prvi posle duzeg vremena) Babyrapid, je posle 3 minuta pokazao veoma bledu liniju na poziciji test linije. Od ovulacije je proslo nekih, otprilike 9-11 dana. U prilogu su slikice :) (na zalost iza testa je crvena posudica pa to malo smeta obzirom da su kontrolna i test linija roze). Sad, da li od zelje umisljam ili ne, ne znam. 

20160803-test_1_invert.jpg

20160803-test_1.jpg

Mozda haluciniram na isparenjima prevelike zelje, ali, mozda se na ovoj bolje vidi?

20160803-test_1_1.thumb.jpg.0a51338ef153

Izmenjeno od strane Oddie
dodata slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo prašinice :babymommy:

***********************************

************************************

**************************************

Hvala Kikiriki, divna si! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proslog meseca menstruacija je stigla 29. dan, a sad je evo 34. i nema nekih naznaka(sem sto me grudi bole na dodir). Valjda nece ni da stigne! : D

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav dame.

sled nedoumice u vezi testa bi mi jako znacilo Vase misljenje. Devojka i ja vec neko vreme zelimo bebca, ali stres i tempo zivota cine svoje. Jutrasnji test (prvi posle duzeg vremena) Babyrapid, je posle 3 minuta pokazao veoma bledu liniju na poziciji test linije. Od ovulacije je proslo nekih, otprilike 9-11 dana. U prilogu su slikice :) (na zalost iza testa je crvena posudica pa to malo smeta obzirom da su kontrolna i test linija roze). Sad, da li od zelje umisljam ili ne, ne znam. 

 

 

Mozda haluciniram na isparenjima prevelike zelje, ali, mozda se na ovoj bolje vidi?

 

Pozdrav Oddie, jedan od retkih muskih clanova ovog foruma! Prvo, svaka cast na ovakvom ucestvovanju, obicno muskarci ne rade ovakve stvari! Drugo, ja nisam od onih koji vide crtice, ali moram priznati da se nesto nazire, takodje je jos uvek veoma rano da se crtice vide kako treba, a i moguce da od prevelike zelje se svi mi zavaramo, pa tako mislim da ili da sacekate jos koji dan, jer ako se crtice sada vec naziru, to znaci da je trudnoca malo vece od onoga sto vi racunate, ili da uradite betu, ona ce vam sigurno bar nesto pokazati. Ne znam koliko pokusavate, ali moj iskreni savet je da ne zurite sa testovima, osim naravno ako bas ne mozete da izdrzite i nestrpljiviste, onda ... radite onako kako je vama najlepse! Iskreno se nadam da su dve crtice i da cete uskoro lepo videti te dve debele crte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crtica je tu,vidim je jasno,sacekajte koji dan pa ponovite test ili uradite betu.I naravno,javite rezultate,ali ja mislim da je to-to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie, vidjala sam i bledje crtice, svakako je tu! Uradite betu ili ponovite test za dva dana pa da cestitamo!!!

Namazana Sova voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blijeda jeste , ali se vidi crtica. Ponovite test za dva dana i ima da bude bez dileme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uh, hvala, iskreno se nadam...  

trenutno je razdelna linija na polju izmedju optimiste i pesimiste :)

Test je radjen, ni sam ne znam zasto, neizdrz neki iako smo obecali da smanjimo unutrasnju presiju (koja laz :) ). Ovih dana bi, nadam se, trebalo da izostane, a ona ima vec neke simptome iako ne bas standardno plus sto mokri svaki cas, osim kad je trebalo test da se uradi, tada je iako jutarnja bila mala kolicina.

Ono sto mene plasi, je sto nismo pogledali da li mozda taj test vec ima na tom delu gde treba da se oboji drugaciji ton boje, ili je uniforman, kao i ona biohemijska glupost, najmanje me plasi evaporacijska linija, jer ovo sto nazirem je i iste debljine i pojavila se u propisanom vremenskom okviru.

Cudno je kada neke tako lepe stvari postanu poput obaveze, ne zna covek kako da se nosi sa time.

Hvala na lepim zeljama, javljam kako god da bude.

 

Izmenjeno od strane Oddie
kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, hvala, iskreno se nadam...  

trenutno je razdelna linija na polju izmedju optimiste i pesimiste :)

Test je radjen, ni sam ne znam zasto, neizdrz neki iako smo obecali da smanjimo unutrasnju presiju (koja laz :) ). Ovih dana bi, nadam se, trebalo da izostane, a ona ima vec neke simtome iako ne bas standardno plus sto mokri svaki cas, osim kad je trebalo test da se uradi, tada je iako jutarnja bila mala kolicina.

Ono sto mene plasi, je sto nismo pogledali da li mozda taj test vec ima na tom delu gde treba da se oboji drugaciji ton boje, ili je uniforman, kao i ona biohemijska glupost, najmanje me plasi evaporacijska linija, jer ovo sto nazirem je i iste debljine i pojavila se u propisanom vremenskom okviru.

Cudno je kada neke tako lepe stvari postanu poput obaveze, ne zna covek kako da se nosi sa time.

Hvala na lepim zeljama, javljam kako god da bude.

 

Dragi Oddie sta da ti kazem, osim dobrodosao u nas svet. Kazu lekari opustite se.... hahahhaha vazi! Moj vam je savet, ako vec ne mozete da izdrzite, da uradite betu, ona je jedina 100% tacna i da otklonite svaku sumnju u trudnocu. Vasa crtica je prave debljine, na pravom mestu i nije evaporacijska! :D Sto se biohemijske tice, desava se i vrlo cesto se desi, a da zena ni ne zna, nego ima samo obilnije krvarenje koje poveze sa prehladom, promenom vremena, putovanjima i td. ali ono sto je s jedne strane, pa nazovimo dobro kod biohemijskih je to sto ste onda 100% sigurni da je moguce. Ja se najiskrenije nadam da nije ni biohemijska, ni evaporacijska crtica, ni bilo sta drugo do BEBE! :D Cekao rezultate! :D 

Kikiriki i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kaficica srecan vam rodjendanac! :D Da li je moguce da je vec proslo 2 godine?! Sad je vreme za trece! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, hvala, iskreno se nadam...

trenutno je razdelna linija na polju izmedju optimiste i pesimiste :)

Test je radjen, ni sam ne znam zasto, neizdrz neki iako smo obecali da smanjimo unutrasnju presiju (koja laz :) ). Ovih dana bi, nadam se, trebalo da izostane, a ona ima vec neke simtome iako ne bas standardno plus sto mokri svaki cas, osim kad je trebalo test da se uradi, tada je iako jutarnja bila mala kolicina.

Ono sto mene plasi, je sto nismo pogledali da li mozda taj test vec ima na tom delu gde treba da se oboji drugaciji ton boje, ili je uniforman, kao i ona biohemijska glupost, najmanje me plasi evaporacijska linija, jer ovo sto nazirem je i iste debljine i pojavila se u propisanom vremenskom okviru.

Cudno je kada neke tako lepe stvari postanu poput obaveze, ne zna covek kako da se nosi sa time.

Hvala na lepim zeljama, javljam kako god da bude.

 

vidi se crtica ali beta je beta...ako je preko 10 to je to...drzim palceve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Namazana Sova tiker kasni, za par dana momak puni dve i tri meseca, a trece se vec koprca u stomaku, 33  nedelja, jedna devojcica da pravi drustvo batama:wub: 

  Forum jedva sljaka a  mene mrzi da jurim admine zbog tikera

Evo i prasinice ********************************

********************************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Oddie preporucujem BB in vitro test, on cita od 10ij, a baby rapid oko 20-25ij ako se ne varam. Medjutim, najsigurnije vam je da uradite betu iz krvi... uglavnom kad se nazire crtica to je to ali opet treba proveriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Namazana Sova tiker kasni, za par dana momak puni dve i tri meseca, a trece se vec koprca u stomaku, 33  nedelja, jedna devojcica da pravi drustvo batama:wub: 

  Forum jedva sljaka a  mene mrzi da jurim admine zbog tikera

Evo i prasinice ********************************

********************************

jao draga ja sam ti mozda i cestitala na + ali koliko ovaj forum ne radi, moguce i da sam zaboravila... sad kad mi rece nesto mi se vrzma po glavi... a bezobraznici, nismo cestitali detetu rodjendan na vreme! :D Divno za devojcicu!!! :wub: Imace koga da maltretira! Mislim ona ce njih maltretirati! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao što volim testove i buljenje u isti! :D Ja i te kako vidim crticu. Već sutra će biti za nijansu tamnija. Hajde da sačekamo i sutra. 

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao što volim testove i buljenje u isti! :D Ja i te kako vidim crticu. Već sutra će biti za nijansu tamnija. Hajde da sačekamo i sutra.

draga,kako si mi....ljubim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenice pisite kako ste...pratim svaki korak samo da nam forum radi kako treba ostalo nije problem :P

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek nista novo na polju testiranja. Devojka je ubedjena da ima jake simptome dobijanja, bole je grudi i slicno, cak je i nasla sitno tragove na dnevnom ulosku. Ja sam sa druge strane i dalje optimista :) . Ako bude kasnilo ili nekih drugih promena, testiracemo se pa javljam kako god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.