Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Meni je posle mnogih pretraga ustanovljena nasledna trombofilija sto znaci da cu u trecoj trudnoci morati da se bodem Fraxiparinom svaki dan u stomak,tretiracu se kao visokorizicna trudnoca a samim tim cesci pregledi,ultrazvuk,vadjenje krvi na dve nedelje na neke parametre itd...Prvi spontani 7-ma nedelja,srce nije prokucalo dok drugi cetiri meseca kasnije srce prokuckalo,sve bilo u redu i odjednom u 8-oj nedelji bum :( na ultrazvuku plod manji nego sto je bio na prvom,tacnije,osusio se...Hvala vam svima na podrsci,zelim vam da sto pre svi odemo na prvo tromesecje :rolleyes:

Mnogo mi je žao što si morala da prolaziš kroz to, ali ne daj se. Glavu gore, sad kad znaju šta ti je bio problem, znaće i kako da ti pomognu da izgraš sve do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posle mnogih pretraga ustanovljena nasledna trombofilija sto znaci da cu u trecoj trudnoci morati da se bodem Fraxiparinom svaki dan u stomak,tretiracu se kao visokorizicna trudnoca a samim tim cesci pregledi,ultrazvuk,vadjenje krvi na dve nedelje na neke parametre itd...Prvi spontani 7-ma nedelja,srce nije prokucalo dok drugi cetiri meseca kasnije srce prokuckalo,sve bilo u redu i odjednom u 8-oj nedelji bum :( na ultrazvuku plod manji nego sto je bio na prvom,tacnije,osusio se...Hvala vam svima na podrsci,zelim vam da sto pre svi odemo na prvo tromesecje :rolleyes:

Draga, objasni nam šta je to trombofilija i zašto primaš Fraxiparinom. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo mi je žao što si morala da prolaziš kroz to, ali ne daj se. Glavu gore, sad kad znaju šta ti je bio problem, znaće i kako da ti pomognu da izgraš sve do kraja.

Hvala ti,da,mnogo je lakse kad znas uzrok i da za to ima leka, ali opet,strah ce mi neminovno biti prisutan,nego necu vise da mracim,ova tema treba da bude sto pozitivnija,idemo dalje ;)

Vienna imamo isti broj godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, objasni nam šta je to trombofilija i zašto primaš Fraxiparinom. :(

Trombofilija je stanje kad kod ranih trudnoca kao sto su bile moje dolazi do stvaranja mikrotrombova u materici i samim tim se sprecava dotok kiseonika do ploda,plod odumire a u kasnijim trudnocama stvaraju se trombovi u protocima koje povezuju majku i bebu sto uglavnom dovodi do fatalnog ishoda jer do bebe ne stize ni kiseonik nit bilo kakve hranljive materije,moze doci do infarkta posteljice i smrti bebe.Meni je eto oba puta plod sam ispao sto objasnjava te mikrotrombove jer nije imao mesta,tj ti trombovi su ga "izbacili"Uglavnom nastaje akutno,zena ne mora imati nikakve simptome a u nekim slucajevima se i otkrije kad se na ultrazvuku primeti zastoj u razvitku ploda(ovo vazi za starije trudnoce)ili"zagusenja"u protocima.Moze biti nasledna i stecena,ja imam naslednu,prepoznaje se po izrazenim i bolnim venama(sto ne mora da znaci,ja nemam tih tegoba a opet imam trombofiliju)Kod blalzih stanja leci se aspirinom(Baby-100mg),kod tezih Fraxiparinom,a ja cu morati i jedno i drugo.Aspirin vec pijem a inekcije bukvalno po uradjenom testu za trudnocu,sto hitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vienna,Suncokret dobro nam dosle i nadam se da cete ovde pisati samo o lepim stvarima,tu smo sve u istom sosu,nijedna od nas ne zna sta je ceka,ali cemo bar pruzati podrsku jedne drugima i mnogo ce sve ici lakse...samo opusteno devojke :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trombofilija je stanje kad kod ranih trudnoca kao sto su bile moje dolazi do stvaranja mikrotrombova u materici i samim tim se sprecava dotok kiseonika do ploda,plod odumire a u kasnijim trudnocama stvaraju se trombovi u protocima koje povezuju majku i bebu sto uglavnom dovodi do fatalnog ishoda jer do bebe ne stize ni kiseonik nit bilo kakve hranljive materije,moze doci do infarkta posteljice i smrti bebe.Meni je eto oba puta plod sam ispao sto objasnjava te mikrotrombove jer nije imao mesta,tj ti trombovi su ga "izbacili"Uglavnom nastaje akutno,zena ne mora imati nikakve simptome a u nekim slucajevima se i otkrije kad se na ultrazvuku primeti zastoj u razvitku ploda(ovo vazi za starije trudnoce)ili"zagusenja"u protocima.Moze biti nasledna i stecena,ja imam naslednu,prepoznaje se po izrazenim i bolnim venama(sto ne mora da znaci,ja nemam tih tegoba a opet imam trombofiliju)Kod blalzih stanja leci se aspirinom(Baby-100mg),kod tezih Fraxiparinom,a ja cu morati i jedno i drugo.Aspirin vec pijem a inekcije bukvalno po uradjenom testu za trudnocu,sto hitnije.

Dobro je št ste otkrili problem. Nadam se da ćeš sledeću trudnoću da izguraš do kraja bez ikakvih većih problema. Držim fige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage cekalice! Ja sam ovde nova, ali se ne osecam tako jer vas citam vec duze vreme i na neki nacin sam se srodila sa vama! Zelim najpre da vas pozdravim i da vam pozelim BRZZZOOOO pridruzivanje trudnicama! Ovo je drugi mesec kako ja i moja jaca polovina radimo na bebici. Znam da ne to ne ide tako lako uvek, ali ljudska psiha je cudo, ne da ti mira. Mislim da cemo skupa mnogo lakse prevazici sve straahove i probleme i da cemo ubrzo uzivati u najlepsem stanju, TRUDNOCI! LJubac za sve! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage cekalice! Ja sam ovde nova, ali se ne osecam tako jer vas citam vec duze vreme i na neki nacin sam se srodila sa vama! Zelim najpre da vas pozdravim i da vam pozelim BRZZZOOOO pridruzivanje trudnicama! Ovo je drugi mesec kako ja i moja jaca polovina radimo na bebici. Znam da ne to ne ide tako lako uvek, ali ljudska psiha je cudo, ne da ti mira. Mislim da cemo skupa mnogo lakse prevazici sve straahove i probleme i da cemo ubrzo uzivati u najlepsem stanju, TRUDNOCI! LJubac za sve! :)

Dobro došla i da što pre dočekaš svoje dve II da vidiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage cekalice! Ja sam ovde nova, ali se ne osecam tako jer vas citam vec duze vreme i na neki nacin sam se srodila sa vama! Zelim najpre da vas pozdravim i da vam pozelim BRZZZOOOO pridruzivanje trudnicama! Ovo je drugi mesec kako ja i moja jaca polovina radimo na bebici. Znam da ne to ne ide tako lako uvek, ali ljudska psiha je cudo, ne da ti mira. Mislim da cemo skupa mnogo lakse prevazici sve straahove i probleme i da cemo ubrzo uzivati u najlepsem stanju, TRUDNOCI! LJubac za sve! :)

Dobro nam došla, pa da se lepo družimo, ali što pre na lepšim temama! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na dobrodoslici, podrsci i lepim zeljama! Podrska i razumevanje su jako bitni, pogotovo kad je rec o ovako osetljivoj temi. Vestica treba da (NE) dodje 22. februara, ali ja sam sada u strahu jer me je napala kandida. Da li mozda znate da li ova napast i u kolikoj meri sprecava zacece? Baksuz sam....gde sada da me snadje...

pozdravcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosle,cekalice.

Cveticu,koliko sam ja citala po netu,posto me isto muci,neki dr su pisali da ne smeta,ona se i sama cesto pojavljuje u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo konacno sam i ja docekala doduse ne crtice vec bhcg i to 1740.Konacno :rolleyes: .Cekalice moje sve vas vucem za nosice..........

CESTITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uživaj draga!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

osecam da mi je danas ovulacija... :huh:

ako me moj INSEKT ne vara....

ako ga ne napravim veceras onda nema vajde od mene...

ODO U AKCIJU.... :P :P :P

Ja osecam da bi i dana trebala u akciju :). Ljubim te i držim ti fige!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle nove cekalice!Bas nas ima dost koji cekamo t8301.gif, Dace bog da predjemo u prvi trimestar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj neka sleti ova na moj krov.....

Poslala sam ti je Jeko,vidis da nosi dve bebe jedna meni jedna tebi! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici i podrsci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni ja vise ne dam pare za test....apoteka lepo zaradjuje na meni...nego u utorak idem na komisiju pa mi je zato frka,zamisli ja na komisiji,a ustvari vec sam trudna t8317.gif

Kako je bilo na komisiji? Ili možda nema potrebe za komisijom, jesi li radila test? ;) Ako se dobro sećam, rekla si da menstruaciju ne-očekuješ 15., tj. danas... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je bilo na komisiji? Ili možda nema potrebe za komisijom, jesi li radila test? ;) Ako se dobro sećam, rekla si da menstruaciju ne-očekuješ 15., tj. danas... :wub:

Eeeej Lenocka vestica jos uvek nije dosla,a na komisiji sam trebala danas, medjutim danas niko ne radi,a ja sam to zaboravila :huh: tako da cu sledeceg utorka....a mozda i necu... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeej Lenocka vestica jos uvek nije dosla,a na komisiji sam trebala danas, medjutim danas niko ne radi,a ja sam to zaboravila :huh: tako da cu sledeceg utorka....a mozda i necu... :blink: :blink: :blink:

Pa i ja sam se to čudila, znam da danas ne radi skoro niko (pa ni ja :D ) državni je praznik, ali opet, odakle znam, rekla si da treba da ideš...

Daj da je uplašimo, pa da ne dođe :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam se to čudila, znam da danas ne radi skoro niko (pa ni ja :D ) državni je praznik, ali opet, odakle znam, rekla si da treba da ideš...

Daj da je uplašimo, pa da ne dođe :angry:

Jaaaooo cuti sad sedim ko na trnju,isla bi po test al s druge strane mislim da cu dobiti...nemoguce je da sam trudna....ne verujem...ufffff,izlazim kasnije do grada pa cu uzeti test i cuvacu ga :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaooo cuti sad sedim ko na trnju,isla bi po test al s druge strane mislim da cu dobiti...nemoguce je da sam trudna....ne verujem...ufffff,izlazim kasnije do grada pa cu uzeti test i cuvacu ga :D :D :D

Ništa nije nemoguće ;)

Javi obavezno kad ga uradiš, verovatno ćeš sutra ujutru, ako ga kupiš danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaooo cuti sad sedim ko na trnju,isla bi po test al s druge strane mislim da cu dobiti...nemoguce je da sam trudna....ne verujem...ufffff,izlazim kasnije do grada pa cu uzeti test i cuvacu ga :D :D :D

Ajde,ajde po test,verujem da si nestrpljiva do bola,nema nemoguce,SVE JE MOGUCE :rolleyes: ,imas li neke simptome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa nije nemoguće ;)

Javi obavezno kad ga uradiš, verovatno ćeš sutra ujutru, ako ga kupiš danas...

Ajde,ajde po test,verujem da si nestrpljiva do bola,nema nemoguce,SVE JE MOGUCE :rolleyes: ,imas li neke simptome?

E pa drage moje curice ja sam malopre uradila test i bila je jedna crtica....ipak sam ja bila u pravu...idemo dalje b0208.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.