Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Evooo nije bas slaba crta kako je radjen test 1 dan pre M.. Sutra ce jos jaca da bude :) IMG-f5097c4c942a9ef2a8624095627ac855-V.j

Jaooooo ovde se bas vidi isto ko moja na dan kad sam ttrebala da ne dobijem uvece :D cestitam draga od srca, zelim ti laku trudnocu :wub::babymommy:

Koala voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala punoo :wub::wub::wub: kako si ti? 

dobro sam, al' krenule mi malo mučnine i gorušica.. budem gladna a nista mi se ne jede, pa samu sebe teram,  jer moram da nahranim ovaj moj čvarak što raste.. :) 

kako se ti osećaš? Hoćeš raditi betu?

Ja je nisam ni radila na kraju, a na UZ sve super bilo, čak i srčana radnja jaka već sa 5 nedelja +5dana .. :) 

Mexi, lex, Jokic20 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evooo nije bas slaba crta kako je radjen test 1 dan pre M.. Sutra ce jos jaca da bude :) IMG-f5097c4c942a9ef2a8624095627ac855-V.j

Aleksija i ti nam se, hvala Bogu, pridruži.. ja na ovom vidim crtu, al' na onoj prethodnoj sa negativno ne vidim:angel:

Čestitam, da i tebi bude lepa i laka trudnoća!!! :wub::baby:

Aleksiss24, lex i Koala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro sam, al' krenule mi malo mučnine i gorušica.. budem gladna a nista mi se ne jede, pa samu sebe teram,  jer moram da nahranim ovaj moj čvarak što raste.. :) 

kako se ti osećaš? Hoćeš raditi betu?

Ja je nisam ni radila na kraju, a na UZ sve super bilo, čak i srčana radnja jaka već sa 5 nedelja +5dana .. :) 

sve su to slatke muke, moramo da trpimo :D 

ja jos nemam nijedan simptom, pre rano je  mozda, imam samo menstrualne bolove u stomaku :) 

Sta mislite, kad da odem kod doktorke? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj minimum nedelju dana, a ako mozes I dve. Ovde ne zakazuju pre 8.nedelje da ne bi rizikovali da se nista ne vidi pa da mora ponovo za nedelju, dve uz. Pa da se trudnica ne stresira bez razloga. Ja cekala 4 nedelje posle testa, kao vecnost. 

@miliccam kako si? :)

Cim napisem da sam ok odmah krenu mucnine, tako da sam resila da cutim. :D

 

lex, Mexi i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj minimum nedelju dana, a ako mozes I dve. Ovde ne zakazuju pre 8.nedelje da ne bi rizikovali da se nista ne vidi pa da mora ponovo za nedelju, dve uz. Pa da se trudnica ne stresira bez razloga. Ja cekala 4 nedelje posle testa, kao vecnost. 

Cim napisem da sam ok odmah krenu mucnine, tako da sam resila da cutim. :D

 

i ja mislim da je najbolje da cekam, da ne bih isla dva puta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci isto kao u pms-u, jer sam i ja imala sve te simptome(sem tursije :D )

Cestitam ti jos jednom :wub:

i obavezno nam salji slike testova, volimo da gledamo ll :babymommy:

Hocuuu jos sutra radim test i u utorak idem na UZ u subotu ulazim u 5.nedelju trudnoce :)

Uplasena sam da li je sve uredu, jedva cekam utorak.Ujutru oko 06:30 ubacujem sliku testa 

Hvala cici i ja tebi zelim da ugledas II :wub:

Koala voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna crtica I jako se lepo vidi! Bravo! Cestitam! :baby:

Hvalaa draga, 3 testa su pozitivna pevi jw bio na 11dpo i bila je bas bleda jedva sw videla :)

Bas sam se iznenadila 

Koala, lex, Lily0508 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Lily0508 koja si nedelja trudnoce? :) 

danas pupunih 6 nedelja, ulazim u 7. :) A na prvi UZ sam išla sa 5 nedelja i 5 dana, videla se i srčana radnja, al se nije još čulo. 

mozda je bolje da sačekaš jos koji dan, pa da se vidi bebac sigurno na UZ. :) 

Aleksiss24 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas pupunih 6 nedelja, ulazim u 7. :) A na prvi UZ sam išla sa 5 nedelja i 5 dana, videla se i srčana radnja, al se nije još čulo. 

mozda je bolje da sačekaš jos koji dan, pa da se vidi bebac sigurno na UZ. :) 

Ja sam vec zakazala u utorak tad cu da budem 5 nedelja i 4 dana :) de kaze videce se tackica... Ja cisto idem sa proverim jel uopate ima necega jer sam jos uvek uzbudjena i ne verujem da se i meni to desilo:) 

Lily0508 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec zakazala u utorak tad cu da budem 5 nedelja i 4 dana :) de kaze videce se tackica... Ja cisto idem sa proverim jel uopate ima necega jer sam jos uvek uzbudjena i ne verujem da se i meni to desilo:) 

a kada si ti trebala da dobijes beše, tj kada ti je počeo ciklus? 

Videće se i više od tačkice ako je 5 nedelja.. meni se lepo video bebac velicine 0.24cm i srce kako kuca :)

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kada si ti trebala da dobijes beše, tj kada ti je počeo ciklus? 

Videće se i više od tačkice ako je 5 nedelja.. meni se lepo video bebac velicine 0.24cm i srce kako kuca :)

Sutra treba da ne dobijem jer mi je test pozitivan.. Pa u subotu ulazim u 5.nedelju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra treba da ne dobijem jer mi je test pozitivan.. Pa u subotu ulazim u 5.nedelju :) 

onda ćeš ti na UZ biti 4 nedelje i 5 dana, iliti peta nedelja, šesti dan, kako se računa. Još je to mnogo rano da se vidi bebac, ali valjda će se videti tačkica kako dr kaže.

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Aleksiss24 koje trakice si ti koristila za ovulaciju? One lh test paket sto moze samo da se naruci? 10 trakica + 2 testa 600din?

Aleksiss24 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex kako si nam ti? :wub:

ja ti se pridruzujem na novom spisku za nedobijanje, ti si 3.1.(ako se ne varam, izvini ako sam omasila), a moj je 9.1. :D 

Aleksiss24 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Aleksiss24 koje trakice si ti koristila za ovulaciju? One lh test paket sto moze samo da se naruci? 10 trakica + 2 testa 600din?

Da imas na netu i pouzdane su, ali opet vidi sa ginekologom za klomifen :) meni je klomifen stimulisao ovulaciju i puko mi folikul pomocu njega a trakica mi je pomogla da znam tacno kad je O.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da imas na netu i pouzdane su, ali opet vidi sa ginekologom za klomifen :) meni je klomifen stimulisao ovulaciju i puko mi folikul pomocu njega a trakica mi je pomogla da znam tacno kad je O.. :) 

Klomifen nije bezazlen lek, dao bi ga ginekolog da misli da je potreban. 

Ima zena koje su ga uzimale na svoju ruku jer je pomogao nekima, ali nemojte to raditi.

I naravno, cestitam i zelim skolsku trudnocu!

Aleksiss24 i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klomifen nije bezazlen lek, dao bi ga ginekolog da misli da je potreban. 

Ima zena koje su ga uzimale na svoju ruku jer je pomogao nekima, ali nemojte to raditi.

I naravno, cestitam i zelim skolsku trudnocu!

Meni je ginekolog prepisao i rekao je da folikuk dodje do 21mm i nece da pukne, i evo ovo je bio prvi ciklus da sam ga pila i iz prve ostala trudna,a na folikulometriju isla nisam dr mi je rekao to je bacanje para 2500din a treba na svaka dva dana on mi je rekao kuoi ti tracice za O cin budu dve crte imaj odnos tak dan i sutra.. I stvarno tako je bilo i bas sam imala odnos kad je O bila u toku..

Mene je 30.11 uvece poceo da ziga levi jajnik, i ja mislila da je od leka dejstvo.. Inace imam menstruacije na 36 dana i kad neki put imam O bude na 23dc a sad pomocu leka sam imala 14. Dana O znaci tad je puko folikul a 15.dc je bila u toku

 

Tracice kad polazu dve debele II O je u toku. Mnogi grese, nije 24h ili 48h nego je taj dan jajasce tu i spremno da se oplodi. Ja sam vam zivii dokaz.

Moja rodjaka nije mogla da ostane trudna 8 meseci i otisla je kod ginekologa i utvrdio je da je jajavod zapusen i da nema O. I otpusila jajovod pila je neki lek posle tog leka klomifen prepisao  i ostala trudna iz prvog puta :) 

 

lex i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam porucila te lh trakice, dobijes 10 lh trakica i 5 testova, pa cu da proverim kada mi je tacno O 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam porucila te lh trakice, dobijes 10 lh trakica i 5 testova, pa cu da proverim kada mi je tacno O 

Bolje je tako :)

Meni je testa linija bila jaca od kontrolne :) 

A ako je bleda to je plodni dan 

 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravi svima :)nova san na forumu i dugo vremena mi je trebalo da se konačno javim...želimo bebicu već 1,5 dana i ovaj mesec mi kasni 28 dana i danas sam uradila test i opet 1 crtica:(

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ginekolog, lekar sa diplomom, ti rekao da pijes klomifen i da ti ne treba folikulometrija?????????da je to bacanje para????  Ja to prvi put cujem u zivotu, tom doktoru treba oduzeti licencu da radi kao lekar.ovo ti govorim kao neko ko ima puno puno iskustva izmedju ostalog i sa tim lekom...jako se retko dr usudjuju da ga daju bez pregnila koji obezbedjuje picanje folikula... bez pracenja UZ na klomifenu oni mogu ostati ciste, dalje ovulacija na klomifenu je mnogo nekvalitetnija od obicne, sazreva nekoliko folikula, na Uz se prati da cim jedan Bude zreo, da se izazove ovulacija da se ne oplodi neki slabiji folikul jer su onda vece sanse da ne bude plod kako treba... tako da to ako je dr rekao da je to bacanje para, onda treba bezati od njega..

Kao sto je neko gore napisao, klomifen je jako opasan i nimalo naivan lek, koji kada se uzima, stanje treba dobro propratiti, moze ostaviti jako puno posledica... a sto se tice zapusenih jajnika mislim da se oni lekovima ne mogu otpusiti vec samo intervencijom gde se takoreci produvavaju...

Ja ti cestitam i zelim uspesnu trudnocu svakako..

Ovo sam sve gore napisala da neko od ovih devojaka, zenica, koje su nekad ocajne u zelji za bebom, sto je sasvim normalno, ne poveruje da je klomifen zaista tako 'bezopasan' lek koji se moze piti na svoju ruku i da ga uzme bez lekara, jer moze takav problem da napravi da nikad vise ne moze da ima decu.. tako da devojke pamet u glavu, nista na svoju ruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam sve gore napisala da neko od ovih devojaka, zenica, koje su nekad ocajne u zelji za bebom, sto je sasvim normalno, ne poveruje da je klomifen zaista tako 'bezopasan' lek koji se moze piti na svoju ruku i da ga uzme bez lekara, jer moze takav problem da napravi da nikad vise ne moze da ima decu.. tako da devojke pamet u glavu, nista na svobu ruku!

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.