Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cula sam i ja za zene koje namestaju zeludac, zavaljenu matericu isl. to stvarno radi posao. Ali za ove prorocice kleopatre no comment.  

Inace dosla sam da malo navijam za vas, ajde da se jos malo napuni tromesecje, ima  mesta, cekamo vas.   :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao ovako zadnja men mi je bila 23.09.2018 trajala je do 27.09.2018..trebala sam da dobijem sad u Okt ali nista mens mi kasni 14 dana..danas sam bila kod Ginekologa i reko mi da se nevidi nista da mi je endometrijum 8mm da uradim betu..posto se bas ne razumem u sve to zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna imam bas jake simptome grudi me bole peckaju mucnina povracanje zelja za kiselo glava me boli takodje imam grceve kao da cu da dobijem ali to samo nocu kad legnem na stranu ili na stomak.. pa me zanima dal postoji mogucnost da sam trudna jel bi bas volela..molim vas da mi odgovorite 

tiaa i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao ovako zadnja men mi je bila 23.09.2018 trajala je do 27.09.2018..trebala sam da dobijem sad u Okt ali nista mens mi kasni 14 dana..danas sam bila kod Ginekologa i reko mi da se nevidi nista da mi je endometrijum 8mm da uradim betu..posto se bas ne razumem u sve to zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna imam bas jake simptome grudi me bole peckaju mucnina povracanje zelja za kiselo glava me boli takodje imam grceve kao da cu da dobijem ali to samo nocu kad legnem na stranu ili na stomak.. pa me zanima dal postoji mogucnost da sam trudna jel bi bas volela..molim vas da mi odgovorite 

Ja bih rekla po svemu sto si napisala da si trudna .. zasto ne uradis test za trudnocu ? Ili betu ? Test ce pokazati sto posto .. a da ,dobrodosla i brzo nam otisla u trimestar.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam još, planiram od petka da krenem. Sve mislim da ću uloviti smajlić sa dve ili više tračica. Hocu malo da mi ostane. Stvarno je skupo. To je bio moj plan, posto mi je dosla jako kasno ova poslednja i rekoh da ne žurim previše rano. Sad se i ja razmišljam kada da krenem.

Ja se najiskrenije nadam da ces ti ovaj mesec  u trimestar.. red bi bio da krenemo jedna po jedna ,sad si ti posle @miliccam..ja i @lex cemo zajedno:)

tiaa i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i ja se nadam da sam trudna jel stvarno zelim  bebicuu..samo me to zbunilo sto se nevidi nista 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i ja se nadam da sam trudna jel stvarno zelim  bebicuu..samo me to zbunilo sto se nevidi nista 

uradi test sutra sa prvim jutarnjim urinom. Ipak ti dosta kasni. I obazevno nam javi :D

doda i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

endometrijum se zadeblja pre menstraucija ili u trudnoci. Uradi betu najbolje..

tiaa i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi hvala vam znaci mi svaki vas savet

tiaa i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i alternativna medicina ima svoje uspehe, ja bih probala sve ako treba ali opet sve sto je u nekoj normali znaci masaze, obloge,grejanje stomaka infrarot lampom i tako ima tu svasta nesto. Sad ste me podsetile, pricala mi jedna kako je njena tetka jos pre nekoliko decenija isla u banju koja pomaze jel da dodje brze do trudnoce, i kao koja god tamo ode brzo ostane trudna.. i ja pitam pa sta bi sa tetkom jel joj pomogla banja, a ona kaze tetka je rekla il je banja ili momci iz banje nesto je pomoglo:D

doda, mmaka, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i alternativna medicina ima svoje uspehe, ja bih probala sve ako treba ali opet sve sto je u nekoj normali znaci masaze, obloge,grejanje stomaka infrarot lampom i tako ima tu svasta nesto. Sad ste me podsetile, pricala mi jedna kako je njena tetka jos pre nekoliko decenija isla u banju koja pomaze jel da dodje brze do trudnoce, i kao koja god tamo ode brzo ostane trudna.. i ja pitam pa sta bi sa tetkom jel joj pomogla banja, a ona kaze tetka je rekla il je banja ili momci iz banje nesto je pomoglo:D

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaha... Dobra je ... Hahahhahaha ... Al si me nasmejala ... Ja sam to pomenula da mi je jedna zena rekla da kao ne vredi da pokusavam pre marta ,da je tada pravo vreme , ne bih ja isla ni na kakva bajanja i obloge imam vec dvoje dece ,pokusavala bih prirodno ako ne moze bas dugo isla bi na preglede pa na vto.. da mi je prva pa da nece bas onda bih bas otisla i kod baba isprobala bih onda sve sto mogu ..  

Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu priču koju sam podelila sa vama jutros, to je jedino što znam. Prvi put čujem da postoje i banje za to. Sve mislim da psiha radi svoje, sama pomisao na banju, masaže, grejanje stomaka i td. Opusti se žena a i muž. Pa sve to lako bude:D

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kad recw “ ili mmomci iz banje”...

radila u Metrou, i dodje neki covek , tu 50 god, i pocne on da prica kako ima tu “moc” da zenama resi problem sa sterilitetom i sve sto je sa tim povezano... i tako on prica kako je iz Valjeva i kako on ima vise od 100 dece ( toliko je zenama pomogao), kad nailazi mu zena i kaze on: ne smem vise da pricam ona je ljubo orna! 

Nzn koliko verujete u to, al ja msm da te travke imaju lek

Venera, doda i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje sam htela da kazem da imam nekakav beo masan sekret...ne smrdi..takav nisam imala pa se sas bojim i toga doktorki sam to napomenula ali ona je videla da me sto pre otkaci koliko sam ja primetila

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao ovako zadnja men mi je bila 23.09.2018 trajala je do 27.09.2018..trebala sam da dobijem sad u Okt ali nista mens mi kasni 14 dana..danas sam bila kod Ginekologa i reko mi da se nevidi nista da mi je endometrijum 8mm da uradim betu..posto se bas ne razumem u sve to zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna imam bas jake simptome grudi me bole peckaju mucnina povracanje zelja za kiselo glava me boli takodje imam grceve kao da cu da dobijem ali to samo nocu kad legnem na stranu ili na stomak.. pa me zanima dal postoji mogucnost da sam trudna jel bi bas volela..molim vas da mi odgovorite 

Jel si dala krv na analizu? Beta ti je svakako najpouzdanija ali mogla si do sada I test da radis. Moguce je da si trudna, ali je bas cudno da se na uz nista nije videlo, cak ni mesak posto si ti na osnovu poslednje menstr vec u 7.nedelji a tada se na uz vec vide I otkucaji, osim ako ti ovulacija nije bila dosta kasnije pa je trudnoca jos jako mala. Radi betu ili makar test I javljaj nam. :)

 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovulacija mi je bila 9.okt

Da tako neznam vise sta da mislim sutra idem da vadim krv 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jao kad recw “ ili mmomci iz banje”...

radila u Metrou, i dodje neki covek , tu 50 god, i pocne on da prica kako ima tu “moc” da zenama resi problem sa sterilitetom i sve sto je sa tim povezano... i tako on prica kako je iz Valjeva i kako on ima vise od 100 dece ( toliko je zenama pomogao), kad nailazi mu zena i kaze on: ne smem vise da pricam ona je ljubo orna! 

Nzn koliko verujete u to, al ja msm da te travke imaju lek

Ima kod nas u Cg jedno selo na granici sa Srbijom gde je islo na desetine zena koje znam imenom i prezimenom-po sina. Stari je valjda svoje znanje preneo kcerki, cajeve daje koje piju i co'ek i zena :D Posto mislim da je svako dete u porodici radost, svako svoje mesto ima i svako je jednako vazno i zeljeno, nisam isla da bih vam potvrdila, ali istina je ziva, tako vele :) Bez sale, cajevi su cudo. Sad da li mogu da pomognu kod steriliteta, ne znam :( 

I jos nesto, ima u Ulcinju tzv. zenska plaza, dolaze zene sa zdravstvenim problemima i zene koje ne mogu da ostanu trudne. Cuvena je po tome. Mada je neprijatno, sve su zene gole u raznoraznim pozama :D 

Drzim vam palceve svima, cak i ovoj maloj koja je 1998. godiste :) Mladunce jedno :D 

 

Evo plaza:

http://www.vijesti.me/vijesti/plaza-koja-ima-svoju-djecu-894798

 

Izmenjeno od strane leni
doda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam i ja  tu zenu koja radi potpasivanje a i kazu da je pomogla mnogima.Ako mislimo na istu, iz B.Polja tacnije iz sela nekog blizu granice

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam i ja  tu zenu koja radi potpasivanje a i kazu da je pomogla mnogima.Ako mislimo na istu, iz B.Polja tacnije iz sela nekog blizu granice

A ne, ova daje cajeve, ne radi nista. A to "potpasivanje" imam u susednom selu :D 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A kako radi caj, ojacava spermice koje treba da bi se zacelo musko dete? Znam da to u mnogome zavisi od dela ciklusa u kom se zacinje dete. Ali i tu nema pravila, sestra i zet sve po uputstvima radili jer su hteli devojcicu ali ne vredi imaju tri decaka. Na ocaj mog zeta. :D Dok je moj svekar inace pronalazac mog muza zaceo upravo proracunima. I onda prica da su cerku dobili iz one regularne ljubavi, a sina iz ljubavi prema nauci. :rolleyes: Jadan mm, nije mu bas prijatno da to cuje.

Evo sta bih ja preporucila zenama koje se bore sa sterilitetom. Manastir Koporin u blizini Velike Plane i Smederevske Palanke, da im se kod kivota Sv.despota Stefana citaju molitve za porod. Nasi prijatelji nisu mogli vise od 5god da imaju decu, posle molitve je odmah sledeceg meseca zatrudnela. Sad imaju Stefana od godinu i po dana. :) Ne zna se tacan broj koporinske dece ali je ogroman. I ja se pomolih poslednji put kad smo bili ali da vise ne radjam mrtvu decu, vec zivu. 

Izmenjeno od strane k a m
miliccam, Venera i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mara98 jesi li vadila krv za betu? Kako stoje stvari kod tebe ? Da nisi test neki radila ...? Javi nam sta se desava ..  

Mene moja vestica smara .. drugi dan ,po kalendaru treci jer mi je prvi dan zapisan kasno oko 9-10 uvece kad je krenulo .. pa mi je lakse da racunam prvi dan od sutradan .. tako da je danas drugi smorni dan .. jrdva cekam da mi prestanem da se bacimo u akciju ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sta znam ,meni je ova zena dosta puta potrefila neke stvari .. znam za par koji nije mogao da ima decu ,to su prijatelji druga mog muza ,on mu je pricao,da nisu mogli imati decu pa su kod ove zene otisli ona im rekla da su dobili za svadbu neki set tanjitlra i da je na taj set nesto bajano nja sta znam ,i da mora da razbije taj set i on ode kuci i uzme set i razbijao jedan po jedan tanjir samo jedan nije mogao jer je to kao taj tanjir zbog kojeg ne mogu da imaju decu i jedva ga je razbio ,i posle su dobili bebu .. tako sam ja cula ,mozda nije ni tacno mozda jeste ,uglavnom sam ja tako cula .. ima svasta ,samo ne znam sto to ljudi vole da rade ..

Jedino u sta stvarno verujem da pomaze je slivanje strave,jer sam svoje dete vodila kad lekari nisu znali sta joj je .. imala je dva meseca ,lezala na krevetu skor normalno ,ja peglala ves i dete odjednom poce da se koci ,i ne moze da dise ,ja je podignem ,reko pljuvacka nmozda zapala lezala na ledjima ,kad ja je okrenem na stranu ,ona opet ,ukoci se ,rasiri ruke i ne dise ,ja se odsekla ,brzo muza zvala dodji po nas dunja se koci ,on brzo kod lekara ,oni nas ostave u bolnici ,najgore pitanje u zivotu mi je bilo od te dr sto nas je primila kaze ona meni a sto vi to niste slikali ili snimili da vidimo kako se to desava ,ja popizdela sta joj nisam rekla ,i ostave nas na odeljenje,pracenja kojekava,snimanje glave svaki drugo dan ,drugi dr,nista ,krv,urin,stolica,nista sve cisto ,i dodje mi neka sestra i kaze tebi je dete preplaseno da ja tebi dam br da je vodis da joj se sliva strava ,ja reko ma daj pa tek se rodila ,beba ,kaze samo je ti odvedi ,ja je odvedem odma cim smo izasli jer su nas pustili a dete idalje isto ,i ona meni tamo baba sliva joj stravu i kaze dete ti pino svaceg,od tog dana do dana danasnjeg nikad se vise nije trgnula ni u snu ni ukocila nista .. izvinite ja vas malo udavila al morala sam da napisem  

Izmenjeno od strane doda
miliccam, lex i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što se tiče one žene što je bila kod one babe da je masira, dobila je od nje neki pojas, neke trake. Da nosi to devet meseci, kako ne bi se pre vremena porodila. Da joj se stomak ne spusti. Prvo dete je izgubila u 8. Mesecu. Mada, i drugi porođaj je u 8. Ali je sa bebom hvala bogu bilo sve kako treba. To je bilo devedesetih. 

A što se tiče dodine priče. U našem kraju duboko veruju da moze dete da se uroči. Nisu moji roditelji to radili, a i nisu znali. U čaši vode se spusti žar i možda još nešto, i dalje ne znam. Da li prskaju dete ili nesto drugo.... Moj brat kada je bio mali, non stop je nešto radio. I bio u centru pažnje. I svako ko je prošao kroz našu ulicu, stalno su ga čačkali. I pričali sa njim. I on noću se budi i plače, viđa nešto u sobi. Od muke sam plakala i ja, i to je trauma za ceo zivot. 40 min. bez prestanka plače i urla. Ujutru se delimično seća i ne zeli da priča o tome. Jako grozan osećaj, ali nisu mu bajili nista, niti davali te vodice. I danas kada ga pitam šta je sanjao, teško mu je da priča o tome. Ubedili su ga mama i tata, da pre nego što legne kaže ' oče naš'. On i dan danas pre spavanja kaže. 

lex, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne, ova daje cajeve, ne radi nista. A to "potpasivanje" imam u susednom selu :D 

Cak je i Bred Pit u jednom od prvih filmova glumio kako dolazi u CG po neku mast ili kremu za kozno oboljenje :D.

Mada ima svega toga i na zapadu, sve spada u okvire ezoterike i zivotnog savetovanja, na selima ista nagadjanja kruze..a imam jednu prijateljicu iz kine, kako oni sve lece sa TCM, prave raznorazne napitke, muska deca su pozeljna, tako da nije to samo na nasim prostorima..

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne, ova daje cajeve, ne radi nista. A to "potpasivanje" imam u susednom selu :D 

Heh ne znam gde je,ja sam cula za tu neku zenu koja radi to vec duze od 20god i da je navodno pomogla mnogima.Neznam sva sela/mesta iz Beograda sam ja i nisam dugo u B.P nesto malo duze od 2god 

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.