Recepti za makarone i spagete

odgovora

Objavljeno

Ovaj forum mi je mnogo zabavan...žene sve ste mi smešne...mislim u pozitivnom smislu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA neeee,nije mnogo luka,na kraju ga ni ne osetis :)

A za koliko osoba,pa nemam pojma.za mm i mene rucak za dva dana,s' tim da on bas moze da pojede :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, kao Mian, pravila pre neki dan tako rucak sa namirnicama koje su mi se zatekle u kuci:

Na puter stavila kockice belog mesa, izrendala svezu sargarepu, dodala bosiljka, soli, bibera belog luka, kuvani karfiol,prelila slatkom pavlakom i zalila sa maslinovim uljem kad sam prestala da kuvam. Sve je bilo gotovo za 10 minuta. :D naravno, kasnije sam narendala malo parmezana...mljac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, kao Mian, pravila pre neki dan tako rucak sa namirnicama koje su mi se zatekle u kuci:

Na puter stavila kockice belog mesa, izrendala svezu sargarepu, dodala bosiljka, soli, bibera belog luka, kuvani karfiol,prelila slatkom pavlakom i zalila sa maslinovim uljem kad sam prestala da kuvam. Sve je bilo gotovo za 10 minuta. :D naravno, kasnije sam narendala malo parmezana...mljac!

A gde su tu makaroni ili špagete? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde su tu makaroni ili špagete? :D

Ostaje otvoreno :lol: . Volja ti je da li makarone, da li spagete, pene, rezanci, 'lebac... vazan je sos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja lazanje pravim sa makaronama, ne kupujem kore.

Nama su ukusnije...

A posle lazanja sa makaroncima, obožavam makarone zapečene sa:

Dve kriške sira, čaša jogurta, čaša kisele vode, 4 jaja, jedna šaka seckane slaninice (pančeta).

Sve to se promeša, ubaci u skuvane i oceđene makarone, peče 15ak minuta i jede toplo...

Mmm... Njam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je mm spremao za dorucak makarone na njegov nacin. U tiganj je rastopio maslac i ubacio vec skuvane makarone, prelio kecapom i u to ubacio sitno iseckanu sunkicu, kobasicu i puno izrendanog kackavalja. Mislila sam da ce se makarone raspasti pri przenju u tiganj ali sam pogresila. Bile su cele (jer su plivale u kecapu) i ukusne jer su se uprzile! Probajte! Jaaaako je ukusno i brzo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo posto je millar trazila da napisem recept, inace ne volim da pisem recepte, zato ne postujem po ovm temama :lol:

ali posto je ovo ultra brzo i jednostavno za spremiti pisem :

Ja ovo spremam sa onom sitnom pastom koju grci zovu jecham, i zapravo izgleda kao jecam tj malo krupniji pirinac ali je zapravo pasta. Ne znam na srpskom kakav je naziv :lol:

Skuvam to, naravno ja uvek cim skuvam spagete i procedim ih, stavim pola kasicice putera i njim i promesam da bi bile ukusnije i da se ne bi lepile. Nekad i maslinovo ulje, ali bolji smek je puter.

A sa druge strane na maslinovom ulju stavim pecurke da se krckaju sa pavlakom za kuvanje i dodam dosta origana ili bilo sta sto je zelenis.ali sitan ranavno. mada origano mi ide najvise uz beli sos.

To se krcka na tiganju par minuta cisto da pecurke budu gotove i sve se rokne preko paste.

I cica mica, i gotova prica. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' ti je recept?! :o

Mislim, testo sa pecurkama u pavlaci i origanom. :blink:

Nemoj da pises recepte. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovako spremam sos za spagete:

stavim malo ulja da se zagreje i dodam malo brasna, u to dodam paradajz sos (uglavnom domaci najbolji je, a moze i neki kupovni) i malo kecapa, kad se to malo prokrcka dodam sojine ljuspice koje prethodno posolim i natopim mlakom vodom. To je ono glavno, uvek dodam malo zacina, origano, kari, ruzmarin, i jos sta imam u frizideru seckane marinirane sampinjone, sunku, ma bilo sta...

Sir stavljam posle, preko svega, ne dok se kuva.

Brzo i ukusno :rolleyes:

Mm je navucen na ovo, a i ja! Nekako mi je sos sa mlevenim mesom mnogo "tuzan"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' ti je recept?! :o

Mislim, testo sa pecurkama u pavlaci i origanom. :blink:

Nemoj da pises recepte. :lol::lol::lol:

Pa testo tj pasta, ali bas taj jecam mali , on ima specifican ukus. Bar meni. A da li je pavlaka ili nije ne znam, znam naziv na krckom : belo je i recno u svakom slucaju :lol::lol:

Pa ja kazem da nisam za recepte, ovo je bio ultra lak pa nisam znala, kad je nesto komplikovano pa kad krene moj prevod, to onda niko nikad ne znam da spremi :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Ja mislila to neki grcki specijalitet , kad ono! Uff, da li je jecam ili nije, sta je na kraju? U svakom slucaju hvala, probacemo ! :lol:

hahahaha, pa nije jecam , vec testenina koja izgleda kao jecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja špagete pravim sa običnim paradajz sosom, 's tim što u sos od začina stavim origano, vegetu, beli luk u granulama, obavezno čili i na kockice iseckam na kockice šta imam od mesa (najlepše je naravno pršuta ili tako nešto)

Što se tiče makarona u poslednje vreme pravim ražane makarone, sa zapečenim susamom,jogurtom ili mileramom, usitnjenim listovima zelene salate i opet neko mesance :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi ona hladna salata sa makaronama...da idu krastavčići i nešto od mesa. Kako se to pravi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi ona hladna salata sa makaronama...da idu krastavčići i nešto od mesa. Kako se to pravi?

Pakovanje makarona, kiseli krastavci, seckana šunka, ja ubacim i 3 obarena jajeta, majonez i pavlaka. Na pakovanje makarona - stavim 2 pavlake i 400 grama majoneza, a ako sve upije i bude pregusta, dodam malo jogurta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super...hvala...Jel jaje rendaš ili sjeckaš?

Ima li još ko nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super...hvala...Jel jaje rendaš ili sjeckaš?

Ima li još ko nešto?

Seckam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi ona hladna salata sa makaronama...da idu krastavčići i nešto od mesa. Kako se to pravi?

Jesi pravila?...Ja to obično pravim sa tunjevinom...krastavčići, majonez, senf...ali može i neka šunkerica (mada ja to ne jedem, pa zato i ne pravim), u tom slučaju bez senfa, ali sa kiselom pavlakom i rendani kačkavalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo napravila. Makaroni, grašak, kiseli krastavci, šunkarica, peka(bez nje ništa)...jaje...majoneza i pavlaka. Njam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo napravila. Makaroni, grašak, kiseli krastavci, šunkarica, peka(bez nje ništa)...jaje...majoneza i pavlaka. Njam.

Šta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je to?

12.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12.jpg

Pršuta, šunka...to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je to?

hahaha

secam se da je tata davno govorio peka, i onda se ubijao da nam objasni a zasto kaze peka a ne prsuta i koja je razlika izmedju peke, prsute, vesalice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pršuta, šunka...to?

hahaha

secam se da je tata davno govorio peka, i onda se ubijao da nam objasni a zasto kaze peka a ne prsuta i koja je razlika izmedju peke, prsute, vesalice..

Pa mislim da je peka isto što i vješalica, Ivana, jesam li u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mislim da je peka isto što i vješalica, Ivana, jesam li u pravu?

za mene osta misterija.. tata je uvek govorio kako nije sve od istog mesa..

a nama je uvek sve bilo isto, od kako su prestali velike cele sunke da ostavljaju, prsuta-vesalica-peka.. bitno da je suvo, slano, mmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.