Koliko vase bebice spavaju?

odgovora

Objavljeno

LUKA je do skoro prespavao noc,a sad se najmanje 2 put probudi,uvek zaski oko 22h,to je jedino sto je uvek u isto vreme,danju spava na svakih sat ipo do dva po posa sata,samo sto je jako nervozan kad mu se spava. <_< ne znam zasto je promenio ritam spavanja,zubici jos nisu u pitanju?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace nemam obicaj da pisem po forumima, ali volim da ih citam jer se moze naci mnogo korisnih informacija. Pa vas, drage mame i tate, molim da mi pomognete i posavetujete.

Moja beba ima 8 punih meseci.Hvala Bogu, za sada nemamo nikakvih problema, veseo je, drustven, sve jede i veoooooma je aktivan. Vec sa 4 meseca je hteo da sedi, dizao se itd i sada ne miruje po ceo dan juri po kuci ili u setalici ili puzi i ustaje uz pridrzavanje. Dakle nema mira.

E SADA dolazi problem. Jako tesko se uspavljuje i kada zaspi preko dana to bude max pola sata u krevetcu ili cak i do sat vremena na grudima necijim. Uspavljuje se po pola sata da bi spavao 15 ak min. Dakle preko dana spava max dva puta po pola sata. Inace se budi vec oko 6 ujutru, a uvece do 8 je u krevetcu. Preko noci i dalje trazi mleko da pije (oko ponoci i oko 3-4 ujutru) i spava mozda sat vremena, pa pola sata kenjka, ustaje, pa opet zaspi i tako u krug.

Molim vas za savet kako da naucim bebu ili da joj pomognem da prespava noc ili da ima dnevnu dremku. Ne znam odakle crpi snagu. Da se ne bi budio nocu cak sam i pokusavala sa raznim metodama sa foruma:

da mu dajem vodu-nece, ako mu ne dam mleko to je dreka.Nakon mleka spava

da ga pomazim i smirim i tako ga ostavim da se sam uspava-ne pomaze

JA sam kao sto vidite ocajna.

Unapred zahvalna neprospavana mama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace nemam obicaj da pisem po forumima, ali volim da ih citam jer se moze naci mnogo korisnih informacija. Pa vas, drage mame i tate, molim da mi pomognete i posavetujete.

Moja beba ima 8 punih meseci.Hvala Bogu, za sada nemamo nikakvih problema, veseo je, drustven, sve jede i veoooooma je aktivan. Vec sa 4 meseca je hteo da sedi, dizao se itd i sada ne miruje po ceo dan juri po kuci ili u setalici ili puzi i ustaje uz pridrzavanje. Dakle nema mira.

E SADA dolazi problem. Jako tesko se uspavljuje i kada zaspi preko dana to bude max pola sata u krevetcu ili cak i do sat vremena na grudima necijim. Uspavljuje se po pola sata da bi spavao 15 ak min. Dakle preko dana spava max dva puta po pola sata. Inace se budi vec oko 6 ujutru, a uvece do 8 je u krevetcu. Preko noci i dalje trazi mleko da pije (oko ponoci i oko 3-4 ujutru) i spava mozda sat vremena, pa pola sata kenjka, ustaje, pa opet zaspi i tako u krug.

Molim vas za savet kako da naucim bebu ili da joj pomognem da prespava noc ili da ima dnevnu dremku. Ne znam odakle crpi snagu. Da se ne bi budio nocu cak sam i pokusavala sa raznim metodama sa foruma:

da mu dajem vodu-nece, ako mu ne dam mleko to je dreka.Nakon mleka spava

da ga pomazim i smirim i tako ga ostavim da se sam uspava-ne pomaze

JA sam kao sto vidite ocajna.

Unapred zahvalna neprospavana mama :(

Mi smo svašta prošli....i još uvek prolazimo...ja sam još uvek nenaspavana mama.....a 4. dete...pa ti vidi :P ...bolje je da se pomiriš sa situacijom,ne budeš očajna i upišeše se u 3. smenu ovde na našem forumu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace nemam obicaj da pisem po forumima, ali volim da ih citam jer se moze naci mnogo korisnih informacija. Pa vas, drage mame i tate, molim da mi pomognete i posavetujete.

Moja beba ima 8 punih meseci.Hvala Bogu, za sada nemamo nikakvih problema, veseo je, drustven, sve jede i veoooooma je aktivan. Vec sa 4 meseca je hteo da sedi, dizao se itd i sada ne miruje po ceo dan juri po kuci ili u setalici ili puzi i ustaje uz pridrzavanje. Dakle nema mira.

E SADA dolazi problem. Jako tesko se uspavljuje i kada zaspi preko dana to bude max pola sata u krevetcu ili cak i do sat vremena na grudima necijim. Uspavljuje se po pola sata da bi spavao 15 ak min. Dakle preko dana spava max dva puta po pola sata. Inace se budi vec oko 6 ujutru, a uvece do 8 je u krevetcu. Preko noci i dalje trazi mleko da pije (oko ponoci i oko 3-4 ujutru) i spava mozda sat vremena, pa pola sata kenjka, ustaje, pa opet zaspi i tako u krug.

Molim vas za savet kako da naucim bebu ili da joj pomognem da prespava noc ili da ima dnevnu dremku. Ne znam odakle crpi snagu. Da se ne bi budio nocu cak sam i pokusavala sa raznim metodama sa foruma:

da mu dajem vodu-nece, ako mu ne dam mleko to je dreka.Nakon mleka spava

da ga pomazim i smirim i tako ga ostavim da se sam uspava-ne pomaze

JA sam kao sto vidite ocajna.

Unapred zahvalna neprospavana mama :(

Kod nas je slična situacija, tako da se slažem sa Mna mamom - da se što pre pomiriš sa situacijom i biće ti lakše. Dete zna koliko mu je sna dovoljno i ne možeš ništa na silu, a nema potrebe ni da brineš. Ako mu je potrebno pola sata da se uspava, možda je to samo znak da ti pokušavaš da ga uspavaš ranije nego što on ima potrebu za tim. Nemoj da gledaš na sat i razmišljaš da li je vreme za spavanje ili ne, nego pričekaj neki znak da je njemu stvarno potreban san.

I još nešto - i mi smo negde oko 8. meseca izbacili dve popodnevne dremke i ostala nam je samo jedna, ali duža, a i noćno spavanje se malo produžilo nakon toga. Pa možeš da pokušaš da izbaciš jedno spavanje i vidiš kako će onda da se ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

8 meseci? Koji mu zub sad izlazi? Kako i koliko jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka beba je priča za sebe. Mislim da bi trebalo da prosto pratiš ritam svoje bebe, ne uspavljuješ je na silu niti pokušavaš da joj uvedeš "red".

Moje dete je prvi put noć prespavalo sa oko 2 godine ako ne i kasnije. Ne sećam se tačno. A uvek je spavao mnogo manje nego što su bebe/deca njegovog uzrasta spavala.

Prosto pokušaj da se uklopiš u ritam svoje bebe. Biće ti lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi punimo uskoro dva meseca, a spavkamo hm lepo

ustajemo u sest ujutru, predjemo kod mame i tate u krevet gde ruckamo i mazimo se jos nekih sat vremena, zatim se oblacimo i igramo do nekih 11h tada nam se obicno prispava pa spavkamo do otprilike 14h, posle idemo u setnju i obicno u kolicima i zaspimo i spavkamo i kuci posle do nekih 17h, zatim smo do otprilike 21h budni, i onda spavkamo do 1, 1i30 pijemo mlekce i odmah zaspimo do sest ujutru i tako u krug...

ja sam se prilagodila njima tako da mi uopste ne smeta koliko god da rano ustaju, da su budni, obicno dremnem i ja njima bar sat vremena preko dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da beba od 5 meseci provede samo 5-6 sati budna? :blink: Anita vec oko 20h trazi da spava (desi se cak i u 19:30!), i onda spaaaava i spaaaava, verovali ili ne, do 13h!! Jede jednom u toku noci, i jednom ujutro, negde oko 7-8, e sad, ona bi se tad verovatno i razbudila, ali se meni tad jos ne ustaje :P, tj. tad se probudi Luna pa ja predjem kod nje da odspavamo jos nekih sat vremena. Od tog jutarnjeg obroka ona se meni vise ne budi. Odnosno, mozda se ona i probudi ali me ne zove. A ja sve necu da udjem u sobu da proveravam jer nam vrata skripe pa bih je sigurno probudila. Tako da u 13h uvek udjem cisto zato sto je brate mili previse, i njoj su uvek otvorene oci, sad da li zato sto je od ranije budna, ili zato sto je ja probudim, nemam pojma, jer ona tad uopste ne place, samo pocne da se cereka kad vidi Lunu i mene. Tako da ona od tog jutarnjeg sikenja zapravo nema nista sve do rucka, oko 13:30. Onda posle rucka opet spava, bar sat-dva :huh: I ja sad pojma nemam da li da se brinem, sta da radim... Htela bih uskoro jos jedan nemlecni obrok da joj uvedem, ali ne znam samo kad :unsure::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, mislim da je ok. Neke bebe su jednostavno velike spavalice. :)

Moj savjet ti je da podmazes vrata, pa da je mozes redovno provjeravati. :D

Da je gladna, vjerovatno bi plakala ranije. Imas super bebicu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, mislim da je ok. Neke bebe su jednostavno velike spavalice. :)

Moj savjet ti je da podmazes vrata, pa da je mozes redovno provjeravati. :D

Da je gladna, vjerovatno bi plakala ranije. Imas super bebicu! :wub:

Joj ma i ja se nadam da je to u pitanju, a moglo bi da bude, posto je ionako sva na mene, a ja sam u stanju da spavam...ne smem da priznam koliko :unsure: Necu podmazati vrata jer se selim u novi stan :P Jako mi je cudno jer je Luna bila skroz drugacija, nocu je pravila haos, a danju je spavala onako... I nikada nije otisla na spavanje pre 21:30-22h (zapravo, cesto je isla i kasnije). Dr mi je rekla da je jedino bitno da ima najmanje 4 obroka dnevno, ona ih ima i vise. Ume ona i da zaplace kad joj nesto treba, ali je to jaaako retko, uglavnom se samo smeje i prica, o prevrtanju na stomak nema ni govora, i vidi se da samo lezi, vec joj je sva kosica na potiljku opala. Jako je debela, i to me brine, jer ona zapravo i nema kad da bude nesto mnogo aktivna, buduci da toliko spava :huh: Stavim ja nju na stomak kad je budna (i ona se brzo zadise), izadjemo napolje... Mozda bi trebalo manje da je umaram? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MetroN, sasvim je ok. I mi smo baš baš baš dugo znali da spavamo da sam mislila da stvarno nešto nije u redu sa njom (nedostatak gvožđa i sl). ALi naravno sve je bilo kako treba :)

Nemoj da se brineš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, takva je bila i beba od moje jedne prijateljice. Malo kasnije je i prohodala jer je bila lenjivica, ali sad kad je prohodala pravi je zvrk i sve manje spava. Bitno da je ona nasmijana, znaci da joj nista ne nedostaje. Sto rece Millar okreci je cesce na stomak nek se malo sama bori i vijezba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, super je sto beba spava, ali mislim da tvoja spava mnogo! Ili je bas dobra bebica pa kad se probudi sama se igra u krevetcu...

Kazes da ima 5 meseci, zbog nje i tebe bi trebalo da imate neki ritam slican kao i svi ostali u kuci. Navikavaj ih da spavaju sestre preko dana uvek u isto vreme, da uvece u isto vreme idu na spavanje, videces bice i tebi lakse.

A i vreme je da polako uvodite kasice, pa jos malo treba da ima 5 obroka... Glavni obrok je dorucak, nova hrana se uvodi prepodne...

Zbog svega toga je najbolje da korigujete taj ritam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja blgo tebi...evo kako mi leze oko 21 i 30h spava do nekih 6 30h manje vise s tim da se nocu budi 2-3 puta e kad ustane onda sika par puta i opet spavanje oko 10-11h vocna kasica pa sika pa spavanje,znaci on spava na svakih 2-2 ipo h po najcesce 30 min.Znaci u toku dana spava 4-5 puta.Da li je to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spadam onda u neku srecniju kategoriju sto se spavanja tice ;) Beban uvece spava negde do 20.30h,do ujutro 6.30. Ali kako otvori oci ujutro krece akcija. Onda zaspi negde do 11h do 13.45 i to je to.Drugo dnevno spavanje za njega ne postoji. On bi da dremne negde oko 18h,ali to mi je vec kasno,pa ga drzim budnog. Kad sam ga pustala da odrema pola sata,onda je znao da mi se ne uspava ni do 23h.Tako da smo sveli dan na samo jedno spavanje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alisa....kod nas je tako od 1-og rođendana, pa evo i dan danas, odgovara mi ta varijanta. Posebno što mu je dnevno spavanje 2 sata u prosjeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spadam onda u neku srecniju kategoriju sto se spavanja tice ;) Beban uvece spava negde do 20.30h,do ujutro 6.30. Ali kako otvori oci ujutro krece akcija. Onda zaspi negde do 11h do 13.45 i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, hvala vam svima na odgovorima :)

MatroNadja, tvoja beba se dovoljno narucka u toku ta dva obroka - pretpostavljam da joj dajes flasicu.

Moj sin je bio slican. Uvece bi lepo vecerao i vec u osam uveliko bio u krevetu, budio bi se oko 3, 4 h, poruckao formulu i tako bi spavao do 7, 8, a cesto i do 10h. Cesto bi ga zatekla budnog kako se nesto igra ili prica sam sa sobom. Nije bilo neke vriske itd.

Ono sto bih ti ja savetovala, a to je da sto cesce u toku dana okreces Anitu na stomak. Neka bude u tom polozaju oko pet minuta i onda je pusti da se odmori. Ona jeste mozda lenja debeljuca :) ali mora da vezba. Za kosu ne brini, i moj sin je imao celu pozadi, izrasce to :))

Dajem joj siku :P Okrecem ja nju, ali znas kako, ona cim se probudi ide presvlacenje pa rucak, a posle rucka ne mogu odmah da je prevrcem, pa onda opet zaspi, ili idemo napolje pa spava... Uglavnom, uspemo bar jednom da se igramo na stomaku. Nego sam se ja zezala, zato sto je inace prvi savet mamama cije bebe malo spavaju da ih sto vise umaraju, pa reko' koliko li je ova moja umorna kad toliko spava :lol:

Nadja, super je sto beba spava, ali mislim da tvoja spava mnogo! Ili je bas dobra bebica pa kad se probudi sama se igra u krevetcu...

Kazes da ima 5 meseci, zbog nje i tebe bi trebalo da imate neki ritam slican kao i svi ostali u kuci. Navikavaj ih da spavaju sestre preko dana uvek u isto vreme, da uvece u isto vreme idu na spavanje, videces bice i tebi lakse.

A i vreme je da polako uvodite kasice, pa jos malo treba da ima 5 obroka... Glavni obrok je dorucak, nova hrana se uvodi prepodne...

Zbog svega toga je najbolje da korigujete taj ritam. ;)

Meni je ovako najlakse, ni ne osetim je, nego se plasim da s njom nesto nije u redu (ala ovo grozno zvuci :huh: ). Spavanje u isto vreme preko dana nema sanse, tu ionako imam problem sa Lunom-od N. godine, kad smo izbacili dudu, ona ne ume da zaspi preko dana, a mora da odspava jer je inace strahovito nervozna. Tako da, ili sedne kod mene u krilo pa se maljo vrpolji i zaspi ili kad pretera sa bezobrazlucima ja je odvedem u sobu i kazem joj da se tu smiri pa tako i zaspi. Desi se nekad da i Anita tad odspava, ali tu nema ama bas nikakvog pravila, ni jedna ni druga nemaju neko odredjeno vreme za spavanje preko dana, a uvece mi je svejedno da li ce ici zajedno ili ne, posto ionako ja uspavljujem Anitu, a mm Lunu, samo sto ni to nema sanse da izvedemo jer Anita duze od 20h ne moze da izdrzi, a Luna nema sanse tad da ide u krevet. Sto i bude dobro, jer tad mogu samo Luni da se posvetim, kao i ujutro dok Anita jos spava ;) Ima Anita jedan obrok za sada, sad gledam gde da joj uguram i drugi, samo ne bih volela da brzo prestane sa svim mlecnim obrocima.

Inace, kao da je znala da sam je ogovarala, Anita se jutros probudila u 10:30 :lol: I to mi je sve poremetilo, jer sam joj u 13h dala rucak, medjutim ona je u pola posla zaspala... I veceras je zaspala u 19h, a mm dosao sa posla u 19:15, tako da je uopste nije video ceo dan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac jako malo spavka preko dana. Uvece zaspi uvek u osam, probudi se oko dva, pa oko pet pa u osam ujutru, a zatim oko deset ponovo zaspi na sat vremena i na dalje spavka po malo tj. kratko. To je rutina i mislim da je to normalno. Sta vi mislite iskusne mame? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac jako malo spavka preko dana. Uvece zaspi uvek u osam, probudi se oko dva, pa oko pet pa u osam ujutru, a zatim oko deset ponovo zaspi na sat vremena i na dalje spavka po malo tj. kratko. To je rutina i mislim da je to normalno. Sta vi mislite iskusne mame? :rolleyes:

I kod nas je slicna situacija,nocu spava lepo,desava se da kasnije zaspi (nekad i oko 23) ali zato se kasnije i budi.Nocu se budi prvi put izmedju 4 i 6,tad rucka i nastavlja da spava.Preko dana spava uglavnom tako na kratko mada ovih dana kako je lepo vreme ja je izvedem i spava svo vreme dok smo napolju a i posle setnje nastavi jos da spava.Vidim da joj bas prija,mnogo lepse spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja blgo tebi...evo kako mi leze oko 21 i 30h spava do nekih 6 30h manje vise s tim da se nocu budi 2-3 puta e kad ustane onda sika par puta i opet spavanje oko 10-11h vocna kasica pa sika pa spavanje,znaci on spava na svakih 2-2 ipo h po najcesce 30 min.Znaci u toku dana spava 4-5 puta.Da li je to ok?

Isti smo,ne mogu da vjerujem :D samo što mi još nemamo kašice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da beba od 5 meseci provede samo 5-6 sati budna? :blink: Anita vec oko 20h trazi da spava (desi se cak i u 19:30!), i onda spaaaava i spaaaava, verovali ili ne, do 13h!! Jede jednom u toku noci, i jednom ujutro, negde oko 7-8, e sad, ona bi se tad verovatno i razbudila, ali se meni tad jos ne ustaje :P, tj. tad se probudi Luna pa ja predjem kod nje da odspavamo jos nekih sat vremena. Od tog jutarnjeg obroka ona se meni vise ne budi. Odnosno, mozda se ona i probudi ali me ne zove. A ja sve necu da udjem u sobu da proveravam jer nam vrata skripe pa bih je sigurno probudila. Tako da u 13h uvek udjem cisto zato sto je brate mili previse, i njoj su uvek otvorene oci, sad da li zato sto je od ranije budna, ili zato sto je ja probudim, nemam pojma, jer ona tad uopste ne place, samo pocne da se cereka kad vidi Lunu i mene. Tako da ona od tog jutarnjeg sikenja zapravo nema nista sve do rucka, oko 13:30. Onda posle rucka opet spava, bar sat-dva :huh: I ja sad pojma nemam da li da se brinem, sta da radim... Htela bih uskoro jos jedan nemlecni obrok da joj uvedem, ali ne znam samo kad :unsure::huh:

Jaoj kako je to divno! :))

Meni beban ne gnjavi bas svaki put kad se probudi, samo gleda okolo i ustanju je da po sat vremena sedi i gleda, ako ga bas niko ne dira. Mozda se i Anita budi pa nastavjla da spava? :unsure: I isto kao sto ti kazes - cereka se kad te vidi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam mislila da je moje dete jedinstveno, tek sad vidim da je normalno i da vecina beba kad se probudi ne place, nego se igra, gleda okolo i smeje se... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam mislila da je moje dete jedinstveno, tek sad vidim da je normalno i da vecina beba kad se probudi ne place, nego se igra, gleda okolo i smeje se... :wub:

nama se to desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko dana posle obroka je budan oko sat vremena a dva spava, noću mu je obrok oko 21h, i spava do 7h ujutro s tim što ima još jedan podoj oko 3-4h ali se ne budi već samo meškolji.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.