Koliko vase bebice spavaju?

odgovora

Objavljeno

Ahil spava uvece od oko 9-9.30 do 7-7.30.Mada je letos bilo i budjenja u pola 6,6.Valjda zbog vrucine.

Preko dana spavka sada dva puta po sat,sat i po otprilike,ali nekada i samo pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je ok jedino sto mozda poremeti malo obroke, ali tako je i kod nas zavise od budjenja i dnevnog spavanja..meni je dr rekla da bebe koje dobro dobijaju na kilazi preko dana do 5 sati je ok spavanje nocu do 12 h u cugu, e tako je meni receno, mi smo je budili do prve kontrole, ali to je nesto drugu prevremeno rodjena i zbog kilaze...isto tako i ja kad dugo spava oo Boze zasto ovoliko spava jel ok to, a kad ne spava ili kratko zasto ne zaspi malo duze da uradim nesto i da nije nervozna...pitam sekako nama mama da se ugodi :)

Hahaha,isto tako i ja-kada spava dugo,brinem da li je to ok,a kada nece ceo dan da zaspi,krivo mi zato sto je nervozan i kenjkav.

Ako nema nista zabrinjavajuce,meni je jedino zao sto,kao sto kazes,poremeti obroke,ali super napreduje,tako da je verovatno spavalica na mamu i na tatu. :rolleyes:

Hvala ti,nisam znala koliko je normalno da spavaju u proseku,obicno se roditelji muce sa nespavanjem,pa cu verovatno i ja zaliti za ovim periodom...

Sto kazes-ko ce nama ugoditi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Lara od kad je napunila 2 meseca spavala je po celu noć,od 20h do 7h ujutru,tad jede i nastavi do 9-10h... i to je trajalo do skoro...Sad je opet počela da se budi,zaspi oko 20h,budi se oko 1h,pa oko 6h i onda oko 8-9 zavisi i tad je ustajanje...Budi se sa vriskom,da li od desni ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Ahil se budi sa vriskom,ima vec dva meseca kako to radi.Ne znam zasto..pre toga kad se probudi,igra se i po pola sata u krevetu,ne znam ni da je budam,ili nesto cavrlja pa ga cujem..sad me iz mozga istera,al navikla sam i na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana,da znas da sam pomislila da me svi ignorisu,pa rekoh jedino da pitam na spec. pitanjima. :rolleyes:

Primetila sam da mi nekako uvek ti priteknes u pomoc. :wub:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poremetili skroz ritam.

Noćas od 2 do 5 bila budna.Ja je stavila izmedju mm i mene,sedela celo vreme i igrala se sa daljinskim.

Tad je ponovo ponudim sa sisom i zaspa.

Juče preko dana spavala 1 sat i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas bebac i dalje spava puno, tako da ja razmisljam da ga opet vodimo na anlize, prosli put je sve bilo super i rekli su da je samo veeelikkkkka spavilica. On super rucka, veseo je, "pravi nestasluke". nego me bas brine jer s' kim god da sam pricala nijedna beba u 5. mesecu nije tako spavala. Pojma nemam sta da radim, da li da ga opet vodim da ga bockaju ili da se opustim i uzivam sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se opustim i uzivam sa njim?

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ja sam nesto permutovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba, bas puno spava. Pre neki dan smo bili do neurologa i na UZ mozga, ali hvala Bogu ispostavilo se da je samo veliiiiikaaaaa spavalica. Zaspi uvece u 21h, i spava do 9, po savetu pedijatara ne budimo ga da rucka, jer lepo napreduje i kazu da je gladan probudio bi se sam. Onda zaspi oko 11 i spava do jedan, pa od 16h do 19h, i tako svaki dan, bez izuzetka. Inace sada ima 4 meseca.

Samo sam htjela reći da je sve OK. Dijete ooodlično napreduje, bio je na kontroli...koliko me sjećanje služi rekla si da si prezadovoljna doktorom..tako da nema mjesta panici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sam htjela reći da je sve OK. Dijete ooodlično napreduje, bio je na kontroli...koliko me sjećanje služi rekla si da si prezadovoljna doktorom..tako da nema mjesta panici.

Ma skontala sam sad, nego mi se ucinilo nesto, IZVINI MOLIM TE. Oci me bas i ne sluze ovako rano. Izvini jos jednom, moja greska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve OK...i ja sam paničila, ne brini..i još uvijek je tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve OK...i ja sam paničila, ne brini..i još uvijek je tako...

joj to spavanje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj to spavanje !

Kad puno spava - a što toliko spava, a kad ne spava - što ne spava...? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame koje imaju malo vecu decicu : Do kad su vasa deca spavala preko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do 1 ipo god 2 puta dnevno a do 5 god popodne svaki dan ....

Moje dete vac duze vreme spava samo jenom dnevno, sve se bojim da uskoro ne izbaci spavanje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete vac duze vreme spava samo jenom dnevno, sve se bojim da uskoro ne izbaci spavanje :(

I moja devojcica je sa 11 meseci pocela preko dana samo po jednom da spava i evo tako je i dalje,dok su decaci spavali dva puta dnevno do 18meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da ponovim pitanje,mozda sada neko vidi.

Mislim da ne treba da brines. Vazno je samo da je on aktivan fizicki kad je budan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne treba da brines. Vazno je samo da je on aktivan fizicki kad je budan.

E,sad čitam šta sam tako skoro pisala i smejem se sama sebi.

Moj Nikola još uvek skače po meni,neće da spava,nema šanse.

A srećan je i vrišti,bacaka se...i tako već tri sata,i poslednjih 5 dana... :blink:

Odjednom je postao nenormalno aktivan,da ne znam šta ću sa njim...

Eto,sada sam shvatila kako se to sve brzo menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,sad čitam šta sam tako skoro pisala i smejem se sama sebi.

Moj Nikola još uvek skače po meni,neće da spava,nema šanse.

A srećan je i vrišti,bacaka se...i tako već tri sata,i poslednjih 5 dana... :blink:

Odjednom je postao nenormalno aktivan,da ne znam šta ću sa njim...

Eto,sada sam shvatila kako se to sve brzo menja.

E, odlicno. Sad mozes da posetis forum Zubi, pa da trazis zasto je tako aktivan u pola noci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, odlicno. Sad mozes da posetis forum Zubi, pa da trazis zasto je tako aktivan u pola noci. ;)

:lol:

Joj,makar nije nervozan,nego je nešto poludeo od sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba je do spavala od 21 h do 7 h ujutru, s tim sto se jednom budi oko 3-4 da sisa... pa kad ustanemo igra se presvlaci i posle sat vremena opet uspava na sat sat i po... e sad kako su nam poceli zubi, nekad prespava celu noc bez budjenja ali sve cesce se budi i cak na sat, dva znaci nekoliko puta preko noci..nadam se da je to prolazan period... jer preko dana slabo spava i nervozan je.. hoce da spava u prepodnevnim casovima, i dok se vozi kolicima a kad prodje 5-6 popodne..muke su i da ga usapvam ili zabavim da ne bude nervozan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba, bas puno spava. Pre neki dan smo bili do neurologa i na UZ mozga, ali hvala Bogu ispostavilo se da je samo veliiiiikaaaaa spavalica. Zaspi uvece u 21h, i spava do 9, po savetu pedijatara ne budimo ga da rucka, jer lepo napreduje i kazu da je gladan probudio bi se sam. Onda zaspi oko 11 i spava do jedan, pa od 16h do 19h, i tako svaki dan, bez izuzetka. Inace sada ima 4 meseca.

Moja beba ima isto 4 meseca i spava isto tako... ona prosto obozava da spava... nisam ni osetila sta znaci nespavanje zbog bebe. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je na pocetku bilo hranjenje na lutriju sad je spavanje, mora stalno nesto...inace nemam pravo da se zalim zaspi u 20:30 i do ujutru 8-8:30 ona se ne javi, nit jede nista, ali preko dana evo danas je mozda 20 minuta spavala, nekad odsapva fino 3 sata u komadu, ali kako god okrenem mi imamo jedno spavanje u toku dana ne znam sta da radim vise...

Blago tebi kad ti prespava noc, za mene je to sad misaona imenica...uzivaj! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.