Dečije paste i cetkice za zube

odgovora

Objavljeno

Devojke, da li je bitno i potrebno koristiti pastu za zube? Odnosno, da li oni pospešuju higijeni usta i kvalitetu zuba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ovo pročitam, pomislim: "Eh, blago tebi!" Kada je moja ćerka bila uzrasta tvog sina, imala je opsesiju pastom za zube i četkicama. Nosila je stalno u ruci po nekoliko četkica, večito prala zube i kad god je uspevala da se dokopa bilo koje paste, trpala je u ogromnim količinama na četkice i tako prala zube (pastu je jela). Bila je u stanju da, kada smo kod nekog u gostima, uđe u kupatilo i ukrade pastu, pa je onda pomalo lizala. Ali, hvala Bogu, sve je to prošlo...

Isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je bitno i potrebno koristiti pastu za zube? Odnosno, da li oni pospešuju higijeni usta i kvalitetu zuba?

meni je pre par dana zubarka rekla da joj perem bez paste jer ipak ne znaju još uvek da isperu zubiće a i gutaju pastu...moja Anđa obožava da jede pastu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je bitno i potrebno koristiti pastu za zube? Odnosno, da li oni pospešuju higijeni usta i kvalitetu zuba?

Mi ne koristimo pastu. Luka je gadljiv zbog onog njegovog refluksa pa mu se od svega povraca, a i sad po novim istrazivanjima pasta za zube generalno nije dobra za zube.

Luka pere ujutru i uvece ali samo sa cetkicom i vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači nije ova moja bila jedina sa tom ludom opsesijom :lol: :lol: :lol: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Natasa nece svaki put da pere zube,i kad uzme cetkicu samo je malo stavi u usta a ne na zube i to je to.A ne da meni da joj istrljam zubice. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ovo pročitam, pomislim: "Eh, blago tebi!" Kada je moja ćerka bila uzrasta tvog sina, imala je opsesiju pastom za zube i četkicama. Nosila je stalno u ruci po nekoliko četkica, večito prala zube i kad god je uspevala da se dokopa bilo koje paste, trpala je u ogromnim količinama na četkice i tako prala zube (pastu je jela). Bila je u stanju da, kada smo kod nekog u gostima, uđe u kupatilo i ukrade pastu, pa je onda pomalo lizala. Ali, hvala Bogu, sve je to prošlo...

Devojke, da li je bitno i potrebno koristiti pastu za zube? Odnosno, da li oni pospešuju higijeni usta i kvalitetu zuba?

Nevjerovatno,od prije par dana poceo je koristiti i pastu za zube,bez problema,cak zna i da ispere usta i ispljune pastu!I primjetila sam da su mu bijelji zubici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno,od prije par dana poceo je koristiti i pastu za zube,bez problema,cak zna i da ispere usta i ispljune pastu!I primjetila sam da su mu bijelji zubici!

Kako ste uspeli da se navikne na pastu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste uspeli da se navikne na pastu?

Nisam ga forsirala,dala sam mu pastu u ruke,sam je otvorio,nanio na cetkicu i poceo da pere zubice...radnja mu se svidjela,pa sad minimum dva puta peremo zubice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mihailo, u zavisnosti od raspolozenja, da meni da mu istrljam zubice. Pasta mu se nije svidjela, ali zato mu dam samo cetkicu natopljenu vodom, i on sam "pere", ukoliko meni ne dozvoljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mihailo, u zavisnosti od raspolozenja, da meni da mu istrljam zubice. Pasta mu se nije svidjela, ali zato mu dam samo cetkicu natopljenu vodom, i on sam "pere", ukoliko meni ne dozvoljava.

Boki i ne treba vam pasta do druge godine!Evo mi smo bukvalno par dana pred rodjendan uveli pastu!Redovno pranje mlakom vodom i povremeno sodom b. je ono sto smo koristili do sad i svi su zubici zdravi!Prihvatice vremenom,kroz igru to najbolje ide!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki i ne treba vam pasta do druge godine!Evo mi smo bukvalno par dana pred rodjendan uveli pastu!Redovno pranje mlakom vodom i povremeno sodom b. je ono sto smo koristili do sad i svi su zubici zdravi!Prihvatice vremenom,kroz igru to najbolje ide!

Ma, eto, kad ja puno cackam tamo po marketima u onom dijelu gdje su paste, i vidim ima i ona od 0 do 6 godina, i uzmem cisto da probam... Bezveze.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste poceli da koristite klasicnu cetkicu za zube ?

Mi jos uvek koristimo onaj pamucni naprstak ... Kontam da bi vec mogli cetkicu da kupimo ? A za pastu ... xmmm ... ne sumnjam da ce majmunce hteti da je korisiti ... Kod njega ukusi ne igraju neku ulogu ... Daj sve - to je njegov moto :D Cim cuje ono sistanje kad se otvara kisela voda leti kod nas da mu dajemo , i mi iz fore mu damo nek proba pa kad mu se zgadi nece vise ,on se namrsti , pa se nasmeje , i hoce jos :D Blentan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste poceli da koristite klasicnu cetkicu za zube ?

Mi jos uvek koristimo onaj pamucni naprstak ... Kontam da bi vec mogli cetkicu da kupimo ? A za pastu ... xmmm ... ne sumnjam da ce majmunce hteti da je korisiti ... Kod njega ukusi ne igraju neku ulogu ... Daj sve - to je njegov moto :D Cim cuje ono sistanje kad se otvara kisela voda leti kod nas da mu dajemo , i mi iz fore mu damo nek proba pa kad mu se zgadi nece vise ,on se namrsti , pa se nasmeje , i hoce jos :D Blentan :D

Kad se pojavio prvi zubic odmah sam kupila cetkicu,a pastu tek sad!Nema potrebe da mu uvodis pastu,jos je rano!Procitaj prethodne postove,da se ne ponavljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina ima 6 zubica i pocela sam da joj i perem. Ima svoju cetkicu i vodim je sa mnom u kuptilo da peremo zube,zanimljivo joj je da se ceska sa cetkicom. Za sad ne koristi pastu ,samo mlaku vodu i vidim iz prethodnih postova da je to sasvim ok. Moram da dodam da joj je zanilmjivije da uzme moju cetkicu i da je glodje.Svidja joj se ukus paste,alavica mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco i pastu i cetkicu i obozavamo da peremo zube :) Uzela sam i Vademekum pastu ali mu se ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elektricna cetkica za trogodisnjaka -da ili ne? Ako da, koja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow ja sam J tek te 6 god kupila el.cetkicu, kada nam je i zubarka rekla da J pere zube odlicno. I sada joj kazem malo da je ukljuci pa posle da iskljuci i sama da pere. Uzela sam joj neku oral B, za decu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos ne bih. Cisto da uci da pere....mi se nismo ni raspotivali. Pere obicnom za sada. :)

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam za djecaka koji je u pogledu pranja zubica obicnom cetkicom nikakav za saradnju. Zato sam pomislila da bi sa elektricnom htio. Nisam pametna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Oral B, ali ja joj perem sa njom i onda joj dadnem obicnu cetkicu da ona kao ”popravi”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.