Dečije paste i cetkice za zube

odgovora

Objavljeno

Mislim da se sa tim ne može preterati :rolleyes:

Ja iskreno perem samo uveče. Ali mislim da je to što ti radiš najbolja varijanta.

E pa onda super , mislila sam da tim silnim pranjem ne ostetimo gledj ... Jer to mu dodje oko 4-5 pranja dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame koje su djeci vec uvele pastu:Koju ste uzele i prva reakcija,jesu progutali,ispljunuli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi mi jos uvek koristimo chicco koju sme da proguta. Polako ga ucim kako treba da ispljune, ali iskreno on je sav u zbunu zbog toga. :) Mada nam je zubar rekao da mu jos uvek ne treba nikakva pasta, samo cetkica i voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame koje su djeci vec uvele pastu:Koju ste uzele i prva reakcija,jesu progutali,ispljunuli?

Mi smo uveli pastu pre par meseci, do tada samo vodom smo prali.U pocetku nije hteo, ali se ubrzo navikao na nju.Kupila sam Colgate smiles od 0 do 6 godina.Nekad malo proguta,nekad pljune,nekad i jedno i drugo kad kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi mi jos uvek koristimo chicco koju sme da proguta. Polako ga ucim kako treba da ispljune, ali iskreno on je sav u zbunu zbog toga. :) Mada nam je zubar rekao da mu jos uvek ne treba nikakva pasta, samo cetkica i voda.

I mi koristimo Chicco koja može da se proguta, jer je mali i ne bih ni smela da mu uvodim drugu. Ispljuvavanje je HEVI jer on inače ne pljuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,hvala vam zenske!I ja planiram da mu uzmem tu Chicco koja smije da se proguta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Peremo ih vodom,svake veceri ako je raspolozena. Inace, po preporuci somatologa i pedijatra dobili smo ovde Elmex pastu za decu od 0-6 godina, no ne planiram jos uvek da je koristim.

Mi od prvog zubica (4.5 meseci) koristimo ovu pastu. takodje i cetkice Elmex.

Peremo zube samo uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od prvog zubica (4.5 meseci) koristimo ovu pastu. takodje i cetkice Elmex.

Peremo zube samo uvece.

Elmex samo u apotekama ili..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elmex samo u apotekama ili..?

e meni je to donela drugarica iz Svajcarske tako da ne znam da li kod nas ima da se kupi. Znam i u Austriji da ima. Pa ako imas mogucnosti neko da ti donese al probaj i kod nas da nadjes, sto da ne, mozda ima negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo chicco cetkicu od 6 meseci sto ide,kupili smo je sa godinu dana i koristimo vademecum junior pastu

jos to nije pravo pranje al ucimo se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elmex pasta i cetkice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu jos uvek perem samo sa gazom zubice, je l' bi bilo pametno da mu kupim cetkicu iako jos nema zube?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu jos uvek perem samo sa gazom zubice, je l' bi bilo pametno da mu kupim cetkicu iako jos nema zube?

ja mislim da ipak nastavis sa gazom a kad izadje zubic onda polako mozete poceti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu jos uvek perem samo sa gazom zubice, je l' bi bilo pametno da mu kupim cetkicu iako jos nema zube?

:unsure: Pa, ako nema zube šta mu desni trljaš...on ih vodom ispere ili šta mu već daješ da pije, posle jedenja kašica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ne trlja..samo blago obrise.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ne trlja..samo blago obrise.. :(

Pa ne razumem...beba ima 4 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne razumem...beba ima 4 meseca...

Au :blink: ma ne treba ni gaza....pa ima vremena prace se to!Ja mislila da svega rucka al jos nema zubica al sto kazes sapere se to sa tecnoscu!

Opustite se i polako..ima vremena za cetkicu sve do zubica prvih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaladont ni nacrtan nece,a vrijeme je...sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaladont ni nacrtan nece,a vrijeme je...sta da radim?

Kad kazes kaladont, mislis na pastu za zube?

Jel ste probali neku od jagode? One mogo lepo mirisu i imaju lep ukus, pa ce mozda hteti jer ce videti da je to po malo slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kazes kaladont, mislis na pastu za zube?

Jel ste probali neku od jagode? One mogo lepo mirisu i imaju lep ukus, pa ce mozda hteti jer ce videti da je to po malo slatko.

Da,mislim na pastu! :lol:

Draga moja,bas imamo ukus jagode,ali nece! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,mislim na pastu! :lol:

Draga moja,bas imamo ukus jagode,ali nece! :angry:

Daj mu pastu u ruke, neka je on istrazi i neka istisne malo, pa mozda i lizne i proveri ukus.

Ako ne upali, onda uzmite neku drugu, deciju sa zanimljivim likovima na njoj. Mi imamo sa krokodilom, pa smo imale neku sa zekom.. i bas vole takve paste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu pastu u ruke, neka je on istrazi i neka istisne malo, pa mozda i lizne i proveri ukus.

Ako ne upali, onda uzmite neku drugu, deciju sa zanimljivim likovima na njoj. Mi imamo sa krokodilom, pa smo imale neku sa zekom.. i bas vole takve paste.

Vazi,draga!Pokusacemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo vademecum od jagode,ja sam njemu dala da sam kao pere yube,pa onda mu dam moju cetkicu'da on meni pere,a ja njemu, i upalilo je odmah. Probaj tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaladont ni nacrtan nece,a vrijeme je...sta da radim?

Kada ovo pročitam, pomislim: "Eh, blago tebi!" Kada je moja ćerka bila uzrasta tvog sina, imala je opsesiju pastom za zube i četkicama. Nosila je stalno u ruci po nekoliko četkica, večito prala zube i kad god je uspevala da se dokopa bilo koje paste, trpala je u ogromnim količinama na četkice i tako prala zube (pastu je jela). Bila je u stanju da, kada smo kod nekog u gostima, uđe u kupatilo i ukrade pastu, pa je onda pomalo lizala. Ali, hvala Bogu, sve je to prošlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ovo pročitam, pomislim: "Eh, blago tebi!" Kada je moja ćerka bila uzrasta tvog sina, imala je opsesiju pastom za zube i četkicama. Nosila je stalno u ruci po nekoliko četkica, večito prala zube i kad god je uspevala da se dokopa bilo koje paste, trpala je u ogromnim količinama na četkice i tako prala zube (pastu je jela). Bila je u stanju da, kada smo kod nekog u gostima, uđe u kupatilo i ukrade pastu, pa je onda pomalo lizala. Ali, hvala Bogu, sve je to prošlo...

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.