Voznja bicikla

odgovora

Objavljeno

Da li vase deca voze bicikle sa 3 ili 4 tocka i kad su pocela? Mislim na ona veca bicikla, ne na bebeca.Mi smo dobili biciklo sa 2 pomocna tocka, i planiramo ovih dana da ucimo da vozimo, posto nam je do skoro bilo visoko sediste.:)

Kada se otprilike skida jedan pomocan tocak i ostaje na 3...zaboravila sam skroz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja je za 2. rođendan dobila biciklo sa 2 pomoćna točkica i tako vozila do 4-te. Tada smo skidali prvo jedan točkić, ali ona nije mogla tako da vozi, pa smo skinuli i drugi i ona je izgubila interesovanje da nauči da vozi bajs i preorjentisala se na rolere, koje je vrlo brzo naučila da vozi. Prošlog leta je dobila pravi veliki bajs, sela je nekoliko puta, ali nikako da nauči. :(

Aleksa je letos vozio tricikl, a na ovaj njen prvi nije hteo ni da sedne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anastasija vozi ali na zalost jos uvijek na pomocne tockice ... Taman kada sam htjela da joj skinem te pomocne ostala sam trudna pa nisam mogla za njom da trcim i da je ucim ... a moram i da nabijem kondiciju za to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je dobila bicikli sa pomocnim za treci rodjendan,vozila tako do proleca i onda insistirala da joj skinem.Dva dana ga je samo gurala,dok nije skupila hrabrost valjda.E onda dva dana treninga za mene,trcala ko nenormalna za njom i naucila da drzi ravnotezu.(3.5 god ).Sve je bilo ok,sem toga sto nije mogla nogama da dovati zemlju,pa zaustavljanje je tesko islo.I onda se preorjentisala na rolere,njih je brzo savladala,a cini mi se da opet ima veliki strah od bicikla.Sad cekamoo prolece,pa jovo nanovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase dete nam je pokazalo da zna da vozi bicikl sa pomocnm tockicima pre jedno 3 meseca ( 2 godine i 8 meseci). Samo par puta je hteo napolje sa biciklom i sada je potpuno nezainteresovan. Bicikl sada svi u kuci samo obilazimo. Ne bih da ga forsiram. Cesto ga pitam da li hoce bicikl da vozi kad idemo napolje, ali uvek dobijem odrecan odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Mi smo bili odusevljeni kako R "vozi" uzbrdo i nizbrdo onaj autic sto druga deca guraju kad prohodavaju. Kada mu je omalio, zeleli smo da mu nadjemo neko "prevozno sredstvo", koje ce imati isti pozitivan uticaj na fizicki razvoj i kupili smo mu bicikl na dva tocka bez pedala. Iskreno ova stvarcica je najbolja moguca investicija u zabavu i fizicki razvoj deteta. Naime, R je odlepio za njim, svaki dan vozi sat-dva, vrlo je dobro za savladavanje tehnike odrzavanja ravnoteze, pravilno drzanje kicme, rad nogu i razvoj misica ruku i nogu. Iskreno preporucujem svima. Posle ovoga, tamo sa nekih 5 godina, prelazimo na bicikl bez pomocnih tockova ;)lZpVp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan je dobio trotinet sa 3 tockica i ni sa njim nece napolje. Tu i tamo ga voza po kuci, ali nije dousevljen. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne vozimo bicikl jer ga nemamo, ali smo naucili rolere i super ih vozi. Ona je odusevljena rolerima i obozava ih.

Trotinet vozi od proslog leta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vozi bicikli sa pomoćnim, naučio je prošlog leta ( sa nepune 2.5 god.), probali smo bez pomoćnih ali ne ide... sad se preorijentisao na rolere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, jos koji dan i mi spadamo u grupu od tri pa na dalje :))

Moj sin obozava bicikle, ima dve razlicitog nivoa i nema sanse da bi bez jedne izasao napolje. Voli da vozi i trotinet, i sad ga je bas super savladao. Samo sto ja ne volim da vucem trotinet sa njih troje, prevelik je i onda ga cesto ostavimo, ima vremena sledece leto.

Kako ti je trotinet prevelik a bicikla nije?

Nas trotinet se preklopi i onda je bas praktican za nosenje.

Ja zbog velicine necu da joj kupim biciklu, zivimo u stanu i nemamo gde sa njom a i malo je komplikovano uvek nositi biciklu sa nama, u lift iz lifta, preko ulice... Zbog toga su mi roleri i trotinet izuzetno prakticni.

Kod babe i dede u dvoristu ima neku staru biciklicu i tamo moze da je voza, ali nesto nije odusevljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas krenule u voznju biciklom i kad smo odmakle 100m od kuce ukapirala sam da su obe gume spuvane. Vidim nesto joj tesko ide, reko ajde idemo uz breg pa zato, kad po ravnom ona opet nesto zapinje.Dusa moja.

Inace vise voli da pici trotinet nego bajs, brze joj ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas krenule u voznju biciklom i kad smo odmakle 100m od kuce ukapirala sam da su obe gume spuvane. Vidim nesto joj tesko ide, reko ajde idemo uz breg pa zato, kad po ravnom ona opet nesto zapinje.Dusa moja.

Inace vise voli da pici trotinet nego bajs, brze joj ide

E, mama, mama.... :D

Nego kada smo kod ispumpavanja guma na biciklu..nama se to redovno dešava, a ne znam zašto :huh: ....svaki put kada uzmu bicikl da voze, gume prazne...tako da mi je već postalo smorno pumpati gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.