Logički zadaci

odgovora

Objavljeno

Moonlight je super pocela sa crno belom kutijom ali bih ja nadalje drugacije.

Potrebno je izvuci samo jednu kuglicu iz kutije na kojoj pise crno-belo. Ako je kuglica bela na nju prebacimo etiketu belo, na kutiju sa koje smo je skinuli prebacimo crno a na kutiju sa koje smo skinuli crno stavimo crno-belo. Znaci samo jedna kulica je dovoljna.

Komentrar na temu- svaka cast, jako mi se dopada :)

Evo tačnog odgovora!!!! :D :D :D

Ajd sad ti postavi zadatak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100 vojnika je u boju pretrpelo sledece povrede: 70 njih je izgubilo oko, 75 uvo, 85 nogu i 80 ruku. Koji je minimalan broj vojnika koji su pretrpeli sve 4 povrede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100 vojnika je u boju pretrpelo sledece povrede: 70 njih je izgubilo oko, 75 uvo, 85 nogu i 80 ruku. Koji je minimalan broj vojnika koji su pretrpeli sve 4 povrede?

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100 vojnika je u boju pretrpelo sledece povrede: 70 njih je izgubilo oko, 75 uvo, 85 nogu i 80 ruku. Koji je minimalan broj vojnika koji su pretrpeli sve 4 povrede?

70

Uh sto volim ovakve zadatke :) Svaka cast na temi

sad ovo ispravljam na izmeni i tek sad videh da se trazi minimalan broj, pa menjam odgovor u 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo ovo je fenomenalna tema... Moon svaka ti cast... Nadam se da cu bar za jedno znati odgovor :D

:D:lol: Takodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miš je udaljen od od svog skloništa 20 koraka. Mačka je udaljena od miša 5 skokova. Dok mačka jedanput skoči, miš načini 3 koraka, ali je jedan skok mačke velik kao 10 miševih koraka. Da li će mačka uhvatiti miša?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miš je udaljen od od svog skloništa 20 koraka. Mačka je udaljena od miša 5 skokova. Dok mačka jedanput skoči, miš načini 3 koraka, ali je jedan skok mačke velik kao 10 miševih koraka. Da li će mačka uhvatiti miša?

Mislim da hoce, 5 koraka pred skloniste. Mada sam prvo mislila da nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva brata, Uroš i Marko rođeni su istog dana, u istom mestu, iste godine i od istih roditelja, ali nisu blizanci. Kako je to moguće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100 vojnika je u boju pretrpelo sledece povrede: 70 njih je izgubilo oko, 75 uvo, 85 nogu i 80 ruku. Koji je minimalan broj vojnika koji su pretrpeli sve 4 povrede?

Mislim da je tačan odgovor 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miš je udaljen od od svog skloništa 20 koraka. Mačka je udaljena od miša 5 skokova. Dok mačka jedanput skoči, miš načini 3 koraka, ali je jedan skok mačke velik kao 10 miševih koraka. Da li će mačka uhvatiti miša?

Mislim da će miš da se izvuče za dlaku. Dok mačka stigne do tačke sa koje je miš krenuo, njega će deliti samo 5 koraka od skrovišta. Dok mačka preskoči prvih 10 koraka koje je miš napravio, on je na dva koraka do skrovišta, a mačka ima još jedan skok, za koji joj treba vremena kao mišu za tri koraka! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva brata, Uroš i Marko rođeni su istog dana, u istom mestu, iste godine i od istih roditelja, ali nisu blizanci. Kako je to moguće?

Nisu blizanci, ali nije receno da nisu trojke, cetvorke isl multici.

Mislim da je tačan odgovor 10.

Tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jednog zadatka:

Imate 9 kuglica koje izgledaju isto, ali jedna kuglica je lakša od ostalih. Imate vagu sa dva tasa i pravo na samo 2 merenja. Kako ćete pronaći najlakšu kuglicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, ovaj zadatak je već bio, zadaj nam neki drugi!

A evo još jednog od mene!

Imate kozu, kupus i vuka i čamcem treba da ih prevezete na drugu obalu reke. U čamac staje samo jedno od ova tri. Treba voditi računa o tome da koza ne pojede kupus i da vuk ne pojede kozu. Kako ćete da ih prevezete?

NIJE FER!OVO SAM HTELA DA POSTAVIM....

inace,logika mi je NULA :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva brata, Uroš i Marko rođeni su istog dana, u istom mestu, iste godine i od istih roditelja, ali nisu blizanci. Kako je to moguće?

NISU RODJENI ISTOG MESECA...NPR JEDAN JE RODJEN 05.01. A DRUGI 05.12.ili su obojica rodjeni u npr petak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moonlight Napisao/la Danas, 12:21

Evo još jednog zadatka:

Imate 9 kuglica koje izgledaju isto, ali jedna kuglica je lakša od ostalih. Imate vagu sa dva tasa i pravo na samo 2 merenja. Kako ćete pronaći najlakšu kuglicu?

MM buduci mi je pomogao. Podelimo kuglice na 3 dela (one ce biti po 3). Jedan deo na jedan tas, drugi na drugi. Gledam koji je laksi, ako nije ni jedan, znaci treci deo sadrzi tu kuglicu. To je jedno merenje. Iz lakseg dela odvojim po dve, stavim na vagicu, i vidim koja je laksa, ako nije ni jedna od tih, onda je ona treca. To su dva merenja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM buduci mi je pomogao. Podelimo kuglice na 3 dela (one ce biti po 3). Jedan deo na jedan tas, drugi na drugi. Gledam koji je laksi, ako nije ni jedan, znaci treci deo sadrzi tu kuglicu. To je jedno merenje. Iz lakseg dela odvojim po dve, stavim na vagicu, i vidim koja je laksa, ako nije ni jedna od tih, onda je ona treca. To su dva merenja. :D

Tačan odgovor! :)

Gde su nam novi zadaci? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je majka 21 godinu starija od svog deteta.

Posle 6 godina, majka je 5 puta starija od deteta.

Pitanje: Gde je otac tog deteta sada?

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je majka 21 godinu starija od svog deteta.

Posle 6 godina, majka je 5 puta starija od deteta.

Pitanje: Gde je otac tog deteta sada?

:D :D :D

Pa bere trešnjice sa mamom :P

Danas još nema deteta, doći će tek za 9 meseci, što znači da tata danas treba da ga napravi, da bi se uklopilo u ovu računicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu blizanci, ali nije receno da nisu trojke, cetvorke isl multici.

Tacno.

tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je neko rešavao Ajnštajnov test? Sastavio ga je Albert Ajnštajn i rekao je da 98% ljudi nije sposobno da ga reši. Ja se baš i ne bih složila sa tim, mada vreme rešavanja ne bi trebalo da bude duže od 15 minuta, što može da bude ograničavajuća okolnost! Evo linka sa testom, gde ujedno možete da proverite i da li ste ga tačno rešile!

Ajnštajnov test

Papir i olovka u ruke i metod eliminacije! Inače nisam sigurna da je baš dobro postavljen, jedan od navedenih ljudi ima kao kućnog ljubimca ribicu, što nije navedeno, ali i bez toga može da se reši. Postoji samo jedno rešenje.

Srećno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tacno

Cek, cek... blanka ako je moj odgovor o blizancima tacan onda je trebalo da u pitanju stoji i mesec, ko sto je BM napisala. Ako ne stoji onda su i njen i moj tacni, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bere trešnjice sa mamom :P

Danas još nema deteta, doći će tek za 9 meseci, što znači da tata danas treba da ga napravi, da bi se uklopilo u ovu računicu :D

Tacno...sada je otac na mami... :D ,nisam ni sumnjala da ce ovu jednacinu resiti neko ko radi na pravljenju bebe :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno...sada je otac na mami... :D ,nisam ni sumnjala da ce ovu jednacinu resiti neko ko radi na pravljenju bebe :lol: :lol: :lol:

E, a znas da sam ja pomislila da je fora, da nije pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a znas da sam ja pomislila da je fora, da nije pitanje.

Ma nije fora stvarno je pitanje tj. jednacina evo ovako : Danas, sin je X godina star, a majka Y godina,

Znaci:

x+21=Y (prva recenica)

Za 6 godina, stanje je sledece:

5(X+6)=Y+6 (druga recenica)

—————————-

X+21=Y

5(X+6)=Y+6

—————————

5X+30=X+21+6

—————————

4X= -3

————————–

X= -3/4

Sin ima -3/4 godine, tj. -9 meseci (minus 9 meseci), što znaci:

Tata je na mami!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan bogat covek je ziveo sam a plasio se nocu da spava u praznoj kuci. Resio je da zaposli nocnog cuvara. Lepo su se njih dvojica slagali, godine su prolazile i oni maltene postase prijatelji. Jedno jutro za doruckom gazda kaze da sutra putuje na posliovni put, sutradan ovaj kaze gazdi ,, nemoj ici sanjao sam da se tvoj avion srusio,, Covek poslusa i ne ode. Sutradan jave vest da se avion stvarno srusio. Bogati covek nagradi svog prijatelja i otpusti ga. Znamo sto ga je nagradio, ali sto ga je otpustio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.