Kada ljubavi vise nema ...

odgovora

Objavljeno

Već nekoliko dana se 'kanim' da napišem nešto na zadatu temu al' odustajem zbog manjka vremena i zbog bojazni da neću sve napisati kao što sam zamislila (mislim da mi bolje ide 'priča oči u oči'),tako i za mnoge teme na forumu......

P.s. unapred se izvinjavam nani ako ću zvučati pregrubo ali se nada da se nećeš naljutiti,izneću samo svoje mišljenje,protkano mojim, a i iskustvima ljudi oko mene,i to je nešto što ću i kako ću učiti svoju decu kada za to dođe vreme!

Prvo je pitanje 'da li ima smisla ostati u braku kada nema više ljubavi u kojem ima dece ili ne'....jako bitno,jer ZBOG DECE se mnoge stvari rade,zar ne....kada dobijemo dete,onda se sopstvene želje po pitanju partnera stavljaju u drugi plan,jer kada smo se odlučili da imamo dete onda smo DUŽNI DA SE BORIMO da tom detetu obezbedimo topli porodični dom,da mu ompgućimo da 'diše' uz mamu i tatu.....budi se uz mamu I TATU...elem,neke stvari koje su napisane ,me navode da se zapitam prvenstveno kakav izbor pravimo i od KOGA očekujemo da se ponaša ONAKO KAKO BI TREBALO'

' onako kako smo zamislilI,ko je kakav,u kakvoj porodici je odrastao...šta je uradio u životu...kako je radio u životu......da li taj neko je zreo i ne,a o zrelosti govore njegova dela i postupci...zaključak je kakav je TAJ koga SMO SAME izabrale da bude otac našoj deci......Ja sam vrlo stroga u 'selekciji' ljudi oko sebe....bilo da su to prijateljice,partneri u ljubavi,poslu.....dela govore o ljudima...tako da pijanice,narkomani,kockari...osobe slabog karaktera i morala ne ulaze uopšte u krug sa kojima mogu popiti kafu a kamoli da mi budu nešto više....e da se vratim na temu......ako smo već izabrale oca svom detetu onda smo ' da mama i tata budu primer,model,da im pruže sigurnost,samopouzdanje....pa i kada mama ili tata pogreše...taj koji je stbilniji u tom trenutku treba da bude 'sona',oslonac,podrška....da on bude 'slas razuma'...da pokuša da 'popravi' štetu....da pokuša da razume zašto je taj neko pogrešio.....da mu oprosti...a zašto....pa zard dec i njihove sreće....jer ipak je tu nekada postojala ljubav....daj da je nekako ponovo vratimo....i pokušamo da od partnera ne očekujemo nešto što on ne može dati......

Ako je partner i dalje 'dobar otac' ,onda se i te kako treba truditi da se održi brak i 'povrati' ljubav koja je nekada bila :rolleyes: ....

Moj post je vrlo konfuzan,jer sam pokušala mnoge stvari 'reći' u nekikih par minuta....nadam se da ćeš me shvatiti ;)

Slažem se sa tobom, to sam shvatila iz svog primera. Dok nisam rodila dete, pitala sam se što se moji nisu razveli. Ali kad sam postala mama shvatila sam da je bolje da dete raste sa oba roditelja. Osim kad je fizičko maltretiranje u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram se sloziti sa mna mamom.Deca slede primer roditelja.Kada su moji roditelji dobili prvu sestru bili su jako mladiImali su dosta problema i moja najstarija sestra je sve to gledala.Kasnije je i njen brak takav bio,na kraju se razvela.

Kada su dobili mene imali su preko 30 godina,sredjen zivot stabilan brak i konacno su imali vremena jedno za drugo.Uvek sam tezila da imam brak kao njihov i u mom mm sam pronasla ideale moga oca.Zivim u srecnom braku,a u takvom braku sam i odrasla.Kada mi sestra prica trenutke iz njenog detinjstva,to je za mene nesto strano,jer ja ih takve ne znam.

A kada ljubavi vise nema,onda tu nema ni razumevanja ni tolerancije.Kako covek koji ni malo ne voli svog partnera moze da ima osecaja prema njemu?Naravno da ne moze.A ako nema ni malo ljubavi,ni u kom smislu,onda to na zalost samo moze da preraste u mrznju.

Zivot pored coveka koga ne volimo moze samo da bude tracenje sopstvenog zivota.

Zato sebicno cuvam svoj brak,svakim danom ga negujem i vremenom ubiram plodove nase ljubavi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram se sloziti sa mna mamom.Deca slede primer roditelja.Kada su moji roditelji dobili prvu sestru bili su jako mladiImali su dosta problema i moja najstarija sestra je sve to gledala.Kasnije je i njen brak takav bio,na kraju se razvela.

Kada su dobili mene imali su preko 30 godina,sredjen zivot stabilan brak i konacno su imali vremena jedno za drugo.Uvek sam tezila da imam brak kao njihov i u mom mm sam pronasla ideale moga oca.Zivim u srecnom braku,a u takvom braku sam i odrasla.Kada mi sestra prica trenutke iz njenog detinjstva,to je za mene nesto strano,jer ja ih takve ne znam.

A kada ljubavi vise nema,onda tu nema ni razumevanja ni tolerancije.Kako covek koji ni malo ne voli svog partnera moze da ima osecaja prema njemu?Naravno da ne moze.A ako nema ni malo ljubavi,ni u kom smislu,onda to na zalost samo moze da preraste u mrznju.

Zivot pored coveka koga ne volimo moze samo da bude tracenje sopstvenog zivota.

Zato sebicno cuvam svoj brak,svakim danom ga negujem i vremenom ubiram plodove nase ljubavi. :)

Moja mama je imala 17 godina,a tata19 godina kada su se uzeli(sram ih bilo šta su radili u tim godinama...igrali se mame i tate :lol: ).....i evo ih 'traju već 40 godina :D ....meni i bratu su pružili topli porodični sigurni dom u kojem je bilo puno ljubavi ali isto tako nekih problema koji su se 'rešavali' razumevanjm,tolerancijom,podrškom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je imala 17 godina,a tata19 godina kada su se uzeli(sram ih bilo šta su radili u tim godinama...igrali se mame i tate :lol: ).....i evo ih 'traju već 40 godina :D ....meni i bratu su pružili topli porodični sigurni dom u kojem je bilo puno ljubavi ali isto tako nekih problema koji su se 'rešavali' razumevanjm,tolerancijom,podrškom :rolleyes:

Pa to deca iz stabilnog i cvrsog braka su najcesce stabilne licnosti.Sto je slucaj sa mnom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vam je na mjestu :) .. i oni koju kazu da nema tu sta da se trazi i oni koji kazu da pokusam da spasim ako se nesto spasiti da ....

Juce je dosao kuci i donjeo mi "poklon" (ako se to moze nazvati poklonom)

Zalila sam se pred mamom kako su mi/nama otisli zvucnici od racunara. Slijedeci dan sam zatekla kutiju sa novim zvucnicima u kuci, nigdje ne mrda ovih dana, javlja mi se ako ce minutu zakasniti iako ja to od njega ne trazim niti ga sta pitam gdje je bio i sl tome ... i danas me je nazvao sa posla, kao bezveze da pita za Stefana i naravno poceo temu na konto te svadje i ON SE MENI IZVINJAVA ?!?

... vidim da se trudi, da mu je stalo ..... vidi i on da je ovo zadnji voz a ja kada pogledam na nas, na to koliko ga Ana voli, na nase dijete i sjetim se svih onih finih momenata zapitam se i plasim se da ce ova ravnodusnost proci i da cu zazaliti ako nesto napravim .... sa druge strane pitam se ima li se tu ISTA spasiti?!?

Odlicno! Vazno je da se nesto desava. Samo ti preispituj sebe, ne daj da te 'kupuje' sa jevtinim trikovima, a ipak mu pruzi sansu zbog porodice. Uvek je odluka na tebi. To zapamti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to deca iz stabilnog i cvrsog braka su najcesce stabilne licnosti.Sto je slucaj sa mnom. :)

E, pa devojke kod mene vam pada teorija u vodu. Ili sam ja izuzetak koji dokazuje pravilo. Moji su se razišli kad mi je bilo 5 godina ali su se razveli kad mi je bilo 7. Posle toga je mama imala drugi brak, koji je mekše rečeno bio neskladan. I iz svih tih nestabilnih momenata sam izašla ja, ali to na mene nije ostavilo pečat takav da postanem neuravnotežena osoba, već nasuprot tome, naučilo me je šta ja ne želim u životu, i kako ne treba. Tako da sad kad stvaram svoju porodicu pazim da ne ponavljam njihove greške. Ne znam šta nosi sutra, možda i ja podivljam ali za sad je tako.

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa devojke kod mene vam pada teorija u vodu. Ili sam ja izuzetak koji dokazuje pravilo. Moji su se razišli kad mi je bilo 5 godina ali su se razveli kad mi je bilo 7. Posle toga je mama imala drugi brak, koji je mekše rečeno bio neskladan. I iz svih tih nestabilnih momenata sam izašla ja, ali to na mene nije ostavilo pečat takav da postanem neuravnotežena osoba, već nasuprot tome, naučilo me je šta ja ne želim u životu, i kako ne treba. Tako da sad kad stvaram svoju porodicu pazim da ne ponavljam njihove greške. Ne znam šta nosi sutra, možda i ja podivljam ali za sad je tako.

Podsetila si me na jednu moju drugaricu - takođe dete razvedenih roditelja, oboje su kasnije imali po još jedan brak (ti brakovi takođe pukli) i još dece, i najgore od svega, celog života su se prepucavali preko svoje zajedničke ćerke i upućivali jedno drugom razne uvrede! Ona je, baš kao i ti uspela da se razvije u stabilnu i razumnu osobu! Očigledno da deca razvedenih roditelja ne slede baš uvek primer svojih roditelja, nekad cene brak i porodicu mnogo više od onih koji su imali bezbrižno detinjstvo uz oba roditelja. Verovatno zato što je to ono što im je jako nedostajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ljubavi vise nema ostaje medjusobno postovanje! Jer ta teorija "Ostanite u braku radi djece", kod mene ne pije vodu! Moja mama je imala dva razlicita braka! Moj tata je psihopata k'o vrata i mlatio ju je kad god se napije. Drugi brak je bo pun ljubavi i razumjevanja! E kad je ta ljubav prestala, pocele su svakodnevne svadje i prepirke, koje je bilo tako mucno slusati, jer nije ostalo medjusobno postovanje!

Tako da ako nema postovanja, nema svrhe ostajati i pustati djecu da slusaju svadje i da se kidaju!

Ja znam kako je meni bilo, jer su moji bili u braku zbog mene! Bolje da nisu!

Posto vidim da si ti ta koja ne cuti, spusti malo loptu, pokusaj stvari da rijesis nekako. On se trudi, trudi se i ti! Ako izgubite medjusobno postovanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram se sloziti sa mna mamom.Deca slede primer roditelja.Kada su moji roditelji dobili prvu sestru bili su jako mladiImali su dosta problema i moja najstarija sestra je sve to gledala.Kasnije je i njen brak takav bio,na kraju se razvela.

mislim da nnije pravilo,ja sam dete razvedenih,tj. nikad se ta faza nije zavrsila,bilo je prebacivanja,prepucavanja,vredjanja,dok tata nije umro.Porodica mi je falila,zato sam spremna za svoju uraditi SVE,toliko da me to plasi ponekad da necu prepoznati granicu kad bi trebala stati,ako ne daj Boze do toga dodje.

Dok moja drugarica ,odrasla u porodici punoj ljubavi i postovanja,dve puta se razvela,jednostavnoo trazi savrsenstvo,ukoliko nije tako, (a licno mislim da ne postoji nigde ) ona se povlaci i napusta,nije htela da se potrudi i da pokusava bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ljubavi vise nema ostaje medjusobno postovanje! Jer ta teorija "Ostanite u braku radi djece", kod mene ne pije vodu! Moja mama je imala dva razlicita braka! Moj tata je psihopata k'o vrata i mlatio ju je kad god se napije. Drugi brak je bo razupun ljubavi i razumjevanja! E kad je ta ljubav prestala, pocele su svakodnevne svadje i prepirke, koje je bilo tako mucno slusati, jer nije ostalo medjusobno postovanje!

Tako da ako nema postovanja, nema svrhe ostajati i pustati djecu da slusaju svadje i da se kidaju!

Ja znam kako je meni bilo, jer su moji bili u braku zbog mene! Bolje da nisu!

Posto vidim da si ti ta koja ne cuti, spusti malo loptu, pokusaj stvari da rijesis nekako. On se trudi, trudi se i ti! Ako izgubite medjusobno postovanje...

Trmalja ja sam 'govorila' o normalnim odnosima i normalnim 'svađama' a ne o psihopatama i zlostavljačima

a to što kažeš da je 'drugi brak bio pun ljubavi i razumjevanja'...pa da je bio takav ne bi sledio košmar posle...zar ne...nešto ili neko tu nije valjao.....

I još nešto da dodam...nikada nisam čula da je stabilna i jaka porodica 'iznedrila' razbojnika,narkomana,lopova.....jer kada krenu razna iskušenja za dete...od puberteta,društva itd,na koji god problem da naiđe zna da ima oslonac,razumevanje,podršku u porodici ....zar ne??!!??? Pa zašto se mi svi treudimo da priuštimo deci harmoničnu porodicu i siguran dom... :rolleyes:

P.s. niko ovde ne priča o savršenstvu...to ne postoji i ne bi valjalo da postoji.....ja samo pričam o 'normalnim' ljudskim odnosima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trmalja ja sam 'govorila' o normalnim odnosima i normalnim 'svađama' a ne o psihopatama i zlostavljačima

a to što kažeš da je 'drugi brak bio pun ljubavi i razumjevanja'...pa da je bio takav ne bi sledio košmar posle...zar ne...nešto ili neko tu nije valjao.....

I još nešto da dodam...nikada nisam čula da je stabilna i jaka porodica 'iznedrila' razbojnika,narkomana,lopova.....jer kada krenu razna iskušenja za dete...od puberteta,društva itd,na koji god problem da naiđe zna da ima oslonac,razumevanje,podršku u porodici ....zar ne??!!??? Pa zašto se mi svi treudimo da priuštimo deci harmoničnu porodicu i siguran dom... :rolleyes:

P.s. niko ovde ne priča o savršenstvu...to ne postoji i ne bi valjalo da postoji.....ja samo pričam o 'normalnim' ljudskim odnosima :rolleyes:

Savrsenstvo ne postoji! Ja sam dijete nestabilnog braka i moj brak je sasvim dobar. Nisam ni ja pricala o psihopatama nego o normalnim ljudima!

Moji se svadjaju zato sto niko nece da popusti u nekim stvarima. Oni razgovaraju poslije i razgovorom sve rijese, ali prije toga ide sve na bum. Zato sam joj rekla da spusti loptu.

Ispeci, pa reci! Ne skaci na prvu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada god sam otvorila ovu temu u zadnja dva dana i pocela da pisem Stefan je krenuo da kmeci ... evo i sada se sprema

... U svakom slucaju, ne mogu kilometarski post da napisem. Slazem se da je porodica najbitnija i da terba da se covjek bori da bi svojoj djeci obezbjedio topao dom (btv stefan poceo da place) ali me interesuje koliko je taj dom zaista topal kada roditelji u njemu vec uveliko spavaju u razlicitim sobama, ne pricaju a i kada progovore obavezno se posvadjaju?

-----------

da nastavim :)

Sve sto ja kazem on mora da poklopi. Poceli smo da se svadjamo oko stvari oko kojih se nikada nismo svaddjali (tipa oko racuna, dere se na mene kao da sam ja pisala racun za struju/grijanje i sl i poslala nam ga). Ni jednom do sada nije presvukao dijete, okupao ga a ne daj boze da uzme da ga u toku noci pazi dva sata kada on nece da spava da bi ja odspavala (7 dana u komadu nije spavao u toku noci a po danu se budio uz vrisak na svakih 15-20 miuta - imao je upalu uha)... U tom periodu sam bila iscrpljena i bukvalno se prepolovila za tako kratko vrijeme a on spava u drugoj sobi ... Kada ga vidim kako spava dodje mi da ga gadjam cipelom, jos mi dodje u gluvo doba noci - otisao covjek da se izduva sa drustvom, njemu je tesko, mora malo da se odmori!!! Od vece mi je stete nego koristi, pored dvoje dijece jos i za njim moram da radim jer ne zna da skloni iza sebe ...

jednostavno covjeku bude dosta tih stvari ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada god sam otvorila ovu temu u zadnja dva dana i pocela da pisem Stefan je krenuo da kmeci ... evo i sada se sprema

... U svakom slucaju, ne mogu kilometarski post da napisem. Slazem se da je porodica najbitnija i da terba da se covjek bori da bi svojoj djeci obezbjedio topao dom (btv stefan poceo da place) ali me interesuje koliko je taj dom zaista topal kada roditelji u njemu vec uveliko spavaju u razlicitim sobama, ne pricaju a i kada progovore obavezno se posvadjaju?

Naravno da nije! I ti nisi postavila temu da bi resila nedoumice sta bi bilo za decu bolje nego za tebe. Ono sto je dobro za tebe, bice i za tvoju decu. Ti nisi osoba koja ce deci braniti da budu sa tatom. Kada mama i tata ne mogu zajedno, oboje ce vise vredeti ako se odvoje i zive svoj zivot sa svojom decom.

Naravno da nema nista bolje do dobre porodice, ali ako neko trpi u porodici, deca ce ispastati. Podseticu te samo na to kako nesvesno Stefanu prenosis svoju nervozu. To moze da se prenosi na decu svaki dan cak i da postoji neki dogovor medju roditeljima da glume brak i da je sve navodno savrseno, samo, eto, mama i tata ne spvaju zajedno, nista ne rade zajedno itd. Nema zajednistva, nema! Deca ce lakse to da shvate nego farsu.

MM ima 43 godine i dan danas se cudi kako njegovi roditelji zive u farsi ceo zivot i kako oboje nisu srecni. On se emotivno otvorio sa 30 i kusur godina kad se odvojio od njih. To je veliki problem u odrastanju.

Na kraju krajeva, postoji tema o razvodu braka i deci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nije! I ti nisi postavila temu da bi resila nedoumice sta bi bilo za decu bolje nego za tebe. Ono sto je dobro za tebe, bice i za tvoju decu. Ti nisi osoba koja ce deci braniti da budu sa tatom. Kada mama i tata ne mogu zajedno, oboje ce vise vredeti ako se odvoje i zive svoj zivot sa svojom decom.

Naravno da nema nista bolje do dobre porodice, ali ako neko trpi u porodici, deca ce ispastati. Podseticu te samo na to kako nesvesno Stefanu prenosis svoju nervozu. To moze da se prenosi na decu svaki dan cak i da postoji neki dogovor medju roditeljima da glume brak i da je sve navodno savrseno, samo, eto, mama i tata ne spvaju zajedno, nista ne rade zajedno itd. Nema zajednistva, nema! Deca ce lakse to da shvate nego farsu.

MM ima 43 godine i dan danas se cudi kako njegovi roditelji zive u farsi ceo zivot i kako oboje nisu srecni. On se emotivno otvorio sa 30 i kusur godina kad se odvojio od njih. To je veliki problem u odrastanju.

Na kraju krajeva, postoji tema o razvodu braka i deci.

Slazem se u potpunosti! Ljudi nisu ni svjesni koliko djeca osjete raskol!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani ako mislis da u tebi postoji najsitniji zar od onoga sto si osecala prema njemu probaj to da rasplamsas bar radi dece,mislim da je za njih najbolje da zive sa mamom i tatom!Jeste da ima ono Bolje dobar razlog nego los brak ali razmisli da li je to najbolje resenje!Napravi paralelu dobrih i losih stvari koje si sa njim dozivela vidi kuda sve vodi ti najbolje znas!Ako je on poceo da se trudi to je verovatno zato sto te voli i sto se plasi da ne izgubi tebe i decu!Dobro razmisli o svemu takve odluke nije lako doneti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li osjecam potrebu za bliskoti sa njim

Sex - APSOLUTNO I JEDNO VELIKO NE

razgovor - CEMU KADA SE NE SLAZEMO I KONTRIRAMO JEDNO DRUGOM

Njeznosti - SJETIM SE RUZNIH RIJECI I TOGA DA CE SUTRA BITI ISTO I NIJE MI NIDOKAKVIH DODIRA

Jeste da se "ne znamo" i da ne znam sta je uradio da te povredi ali ja bih sacekala da prodje jos neko vreme od trudnoce i porodjaja...

(to kazem iz licnog iskustva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li u mom braku ljubavi vise nema, ali ja osjecam samo jednu veliku prazninu. Mislim, traje to odavno, ali sad mi doslo malo da se pozalim. Ovo mi dodje kao da pisem dnevnik :P

Salim se, ma nemam pojma. Iskreno, mislila sam da nikad necu doci u tu situaciju, ali cutim i trpim pa sta mi Bog da. Znam, sad ce vecina pomisliti kako nikad ne bi trpili i kako sam ja luda, ali ja znam da nista nije vecno i da ce promene doci, a ja sad nemam snage da se borim i onda mi je ovako lakse. Jako, jako sam razocarana. Kad bi znali kakve sam sve uvrede progutala i sacuvala u sebi, kad bi znali koliko covek moze tereta da ponese i zacudi se sam sebi odakle takva snaga. Osecam se toliko usamljeno i daleko od svega, kao neko ko je izgubljen u nekoj dzungli. Odluku sam donela odavno, ali necu je cak ni ovde napisati, bojim se da je onda necu ostvariti, da ce me neko ili nesto spreciti. Nikad, nikad se ne bi ponovo udala i prolazila kroz "lepote" braka.

Ja ne mislim da si luda, niposto! Ne znam koliko imas "svojih" tu, ali znam koliko je tesko kad si u tudjini, svaka sitnica nosi mnogo vecu tezinu nego kad si "kod kuce" i mozes da biras kome ces se izjadati... Prolazimo svi kroz te faze, bar ja jesam, i jos uvek prolazim, ali bar ja uvek sebi kazem da imam dobar razlog da sacekam da ta faza prodje, i ona stvarno prodje... Ako si se udala iz ljubavi, onda znas i da ce se ta ljubav vratiti, uvek se vrati, a ako si se, kao ja, udala zbog deteta, onda znas da iz istog razloga treba da prevazidjes sve, i resen problem :) Salim se, znam da ti je tesko, ali i to ce proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e *bg ....

Neke stvari budu i prođu ali uvijek ostane praznina u srcu .... kao što ona Cecina kaže "da mi kupiš rudnik zlata ne bi ti pomoglo". MM i ja smo koliko toliko izgladili stvari ali nikada - NIKADA necu zaboraviti besane noci, uvrede i svađe, nepoštovanje, sebičnjakluke itd ..... Čak i sada kada je za 80% drugačiji čovjek - taj period ostaje nepomično u meni i vremenom ne bljedi. Ja sam oprostila ali nisam zaboravila, čak i kada bi htjela ne mogu. Ja sam donjela odluku, možda čak i težu nego da sam otišla, odlučila sam da ostanem i probam da ispravim stvari (donekle sam uspjela u tome) i sada vidim da bi pogrješila da sam otišla, to je bila jedna godina krize i ludila koja polako jenjava.

Koju god odluku da si donjela podržavam te i želim ti da istraješ u tome.

Ne daj se i izdrži

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar, bračni partneri se ponekad udalje zbog obaveza i tempa života i ma kako nama na trenutak izgledale stvari, ipak treba razmisliti i izvagati još jednom. Možda ljubav i dalje postoji, samo je od silnih obaveza, pritiska i mnogih drugih stvari trenutno ne primećujete. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je čudna situacija.Zapravo,meni je sasvim prirodno da posle određenog vremena sve bude drugačije.Da nema više ljubljenja po ceo dan,maženja i slično.Mm je suprotan.On se ponaša kao na početku veze,iako smo godinu dana u braku.On uživa da se mazi ,jedno vreme je bio puno tužan što ja nisam imala volju da se ljubim.Ne govorim o seksu,već samo o tome kako se on traži moju punu pažnju.Kad se probudim on se približi pa me pogleda kao neko dete i kaže,kako si samo lepa kad se probudiš.Svako jutro!Ja sam rasla u porodici gde je otac uvek krio svoje emocije,i majki je više naređivao nego što je bio pažljiv.

Plašim se da ne povredim mm,a opet ne mogu da glumim nešto.Mene ti naleti nežnosti dođu,ali ne tako često kao kod mm.

Jel imate neki savet?Ili sam ja totalno OT?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da tebi trenutno hormoni ne funkcioniraju kako trebaju :wub: Osjetljiva si što je i normalno...Još se strpi koji dan pa da vidiš kako će ti jedno malo biće probuditi nalete nježnosti...eh...onda će se TM začuditi... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je čudna situacija.Zapravo,meni je sasvim prirodno da posle određenog vremena sve bude drugačije.Da nema više ljubljenja po ceo dan,maženja i slično.Mm je suprotan.On se ponaša kao na početku veze,iako smo godinu dana u braku.On uživa da se mazi ,jedno vreme je bio puno tužan što ja nisam imala volju da se ljubim.Ne govorim o seksu,već samo o tome kako se on traži moju punu pažnju.Kad se probudim on se približi pa me pogleda kao neko dete i kaže,kako si samo lepa kad se probudiš.Svako jutro!Ja sam rasla u porodici gde je otac uvek krio svoje emocije,i majki je više naređivao nego što je bio pažljiv.

Plašim se da ne povredim mm,a opet ne mogu da glumim nešto.Mene ti naleti nežnosti dođu,ali ne tako često kao kod mm.

Jel imate neki savet?Ili sam ja totalno OT?

Mozda to ima veze s tim sto si trudna, pa te ne gleda samo kao svoju zenu vec i kao majku svog deteta.

Kazem ovo jer sam i kod mm primetila slicno ponasanje dok sam bila trudna i malo posle spontanog dok se nisam oporavila. Stalno je gledao da mi udovolji, i ujutru kad podje na posao a ja jos spavam on pridje, poljubi me i ususka, a sad se izdere sa vrata "Ajde, ustaj, ne izlezavaj se vise" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Milar, a ja baš kapirala te ko nekog ko ima super brak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar, bračni partneri se ponekad udalje zbog obaveza i tempa života i ma kako nama na trenutak izgledale stvari, ipak treba razmisliti i izvagati još jednom. Možda ljubav i dalje postoji, samo je od silnih obaveza, pritiska i mnogih drugih stvari trenutno ne primećujete. ;)

Baš ovako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.