MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Kako ste danas?

Dobro je Maki, tu je temperatura do 37,2. Sad sam je pipnula mislim da je nema uopste. Samo da docekam ovaj 4 maj da je odvedem kod neurologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, biće to sve OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, biće to sve OK...

Prepisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da ce biti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam citala celu prepisku unazad, samo poslednjih par komentara, pa se izvinjavam ako ste ovo vec pominjali.

dakle, vidim da ima dosta problema sa ovom vakcinom! mi smo hteli da potpisemo da nam ne daju ovu vakcinu(sa 17meseci smo je primili), ali nam nisu dozvolili - sada je to navodno nemoguce, mada je do pre godinu dve moglo, a ja se nazalost nisam detaljno raspitala, tako da ni ne znam da li stvarno ne moze ili je to tomica nesto smislio!

uglavnom, kada je moja beba primila vakcinu, posle 12 dana je dobila temperaturu 39,5 (i to pod brufenom, posle tusiranja i sve sto ide vec za skidanje teperature, inace ko zna dokle bi isla!), a potom je dozivela febrilne konvulzije iliti fras! to je pravi uzas, da gledate kako vam se dete ukocilo, promenilo boju i potpuno se izgubilo!

naravno, niko od nadleznih u DZ i u Institutu za majku i dete nije hteo da prizna da je MMR u stvari direktni uzrocnik toga!

savetujem svima koje MMR vakcina tek ceka da se bore da je ne prime, i ako mogu potpisu ili sta god da treba, jer mi smo izgleda "dobro prosli" u odnosu na druge posledice koje moze da ostavi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo jutros u Tirsovoj, neurolog kaze da nema tacno objasnjenje zasto je doslo do tako burne reakcije da ne moze da hoda, kaze da Polio vakcina izaziva tu privremenu paralisanost. Uglavnom, bitno je da je trajalo manje od 24h ta nemogucnost hoda, i da ne sme primiti revakcinu (onu pred skolu). Hvala Bogu dobro smo prosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu da je sve OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13-ti dan po primanju mmr vakcine Ogic je dobio temperaturu 37.5.Brzo je spala i nadam se da se nece vracati.Postoji i zamena za mmr,kupuje se ali mi je nismo nasli u apotekama,trenutno nisu imali pa je primio redovnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13-ti dan po primanju mmr vakcine Ogic je dobio temperaturu 37.5.Brzo je spala i nadam se da se nece vracati.Postoji i zamena za mmr,kupuje se ali mi je nismo nasli u apotekama,trenutno nisu imali pa je primio redovnu.

Znam da postoji zamena i da je ima u inostranstvu ( i da nasi nedaju naravno da je ti sam kupis i doneses) Ali nisam znala da je ima kod nas? Cak sta vise pre nego sto je primila pitala sam doktoricu i ona je rekla da kod nas zamene nema :blink: ( kao sto npr mozes da kupis pentaxim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da postoji zamena i da je ima u inostranstvu ( i da nasi nedaju naravno da je ti sam kupis i doneses) Ali nisam znala da je ima kod nas? Cak sta vise pre nego sto je primila pitala sam doktoricu i ona je rekla da kod nas zamene nema :blink: ( kao sto npr mozes da kupis pentaxim)

Meni je pedijatar rekla da ima da se kupi i da kosta 1100 dinara.E onda je moj muz obisao sve apoteke i trenutno nisu imali nigde,pa je primio redovnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И ми имамо сада редован преглед, систематски, и мислим да је на реду ММР вакцинација, а пријатељица педијатар ми је рекла да би добро било да када дете лепо оздрави, прими и ПРЕВЕНАР вакцину (наравно, ову редовну да не прескачемо).

Е сад, оно што је мени интересантно, сви препоручују, вакцинишите се, вакцинишите децу, то је добро, то је ово - оно, а некако ми не иде у главу, да је добро, не би се организам мучио да убије то што је добро. Још једном да ми дете добије "фрас" или те фебрилне конвулзије или како год да се то зове, мислим да би био у стању да их запалим са све фрижидерима које су добили као донације за вакцине.

Узгред, што се тиче познавања материје истих тих доктора, не мислим да они желе лоше нашој деци, јер и већина њих своју децу вакцинише, него, како би они иначе нешто научили, цео систем је поремећен. Уче из уџбеника које пише СЗО (они стипендирају студенте медицине, награђују пројекте итд) а добро је познато да је иста та СЗО прогласила епидемију Х1Н1 или како су звали птичији - свињски грип и опет УДРИ по вакцинацији а на крају НИШТА, платили сте вакцине, све је у реду, не морате да се вакцинишете !? !? Оборили су авион оног не срећника Пољака јер није хтео да купи вакцине (вероватно и јер није хтео да уведе € ал добро то је нешто друго) готово сам сигуран да ту нису чиста посла.

Ту нешто није у реду, оно што сада знам, то је да ћу морати да подигнем имунитет колико год је могуће свом детету, да му дајем беланце и да се молим Богу, да све прође како треба.

Покушаћу још на једном месту да добијем инфо у вези ММР вакцине, али и осталих вакцина и ако било шта сазнам, поделићу са вама.

свако добро!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo primili mmr vakcinu i za sad se ok oseca.Rekla mi je dr da ce se reakcija javiti tek za 10 ak dana pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idemo popodne da Pavle primi MMR :(

Uh, baš mi je frka te reakcije :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, samo doza Paracetamola odmah, čak u dispanzeru...Filip nije imao reakcije, samo što je još više nemirniji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, samo doza Paracetamola odmah, čak u dispanzeru...Filip nije imao reakcije, samo što je još više nemirniji :lol:

qq gde će nemirniji da bude nego što jeste! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dupliran prethodni post, pa da ga editujem sa novostima....

16:00

Primio vakcinu, samo malo zaplakao kad ga bocnula, za sad je sve po starom - vileni :lol:

Kazu da se reakcija javlja za 7-10 dana, u vidu temperature, osipa ili otoka zlezda iza uveta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dupliran prethodni post, pa da ga editujem sa novostima....

16:00

Primio vakcinu, samo malo zaplakao kad ga bocnula, za sad je sve po starom - vileni :lol:

Kazu da se reakcija javlja za 7-10 dana, u vidu temperature, osipa ili otoka zlezda iza uveta

I nama su tako rekli ali i da ako se javi reakcija trajace samo dan,dva.Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je 10i dan od vakcine... dobio je reakciju: temperaturu 38.3 pa sam je spustila tusiranjem, ali je sad pocela da raste; otekla mu zlezda iza levog uha i pojavio se ekcem po rukama, nogama i stomaku :( sutra ujutru idemo kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo kako mu izgleda ekcem :(

thr-Pavle-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima i dalje T? Ako ima daj mu brufen, paracetamol ili sta god koristis za spustanje T. Odvedi ga svakako ujutru kod dr da mu pogleda taj osip, ekcem . Mala od moje komsinice je imala nesto nalik tome proslo je za 2-3 dana, necu da te plasim ta mala je dobila i fras, zato nemoj cekati da t predje 38.5 pa da mu das nesto za snizavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I BICE SVE O.K, nemoj da se plasis. To kazu da su 'normalne' reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema trenutno T, ali mericu mu nocas na svakih sat-dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema trenutno T, ali mericu mu nocas na svakih sat-dva.

to obavezno proveravaj, bice sve uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ta vakcina skratila minimum 10 godina zivota, ziva sam se pojela. I moja mala je dobila 9-ti dan T i trajala je 2-3 dana i to je isla do max 38.3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klasična 3-dnevna groznica...takav osip je i F imao, prođe za tri dana, postavljala sam slike negdje, nemam pojma gdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.