MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Koja razlika? Koliko si ti to djece u Srbiji srela sa posljedicama MMR ili bilo koje druge vacine a da sigurnoscu znas da je to od vakcine? Ja vala ni jedno. Ni u Srbiji ni u Bosni. Ne racunam forum jer tu djecu nisam ni srela, ni vidjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja razlika? Koliko si ti to djece u Srbiji srela sa posljedicama MMR ili bilo koje druge vacine a da sigurnoscu znas da je to od vakcine? Ja vala ni jedno. Ni u Srbiji ni u Bosni. Ne racunam forum jer tu djecu nisam ni srela, ni vidjela.

Takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovde nam je kraj! :lol: :lol: Poceli smo decu da delimo na vakcinisanu,poluvakcinisanu i nevakcinisanu! :lol: :lol: :lol: :lol:

Onda ja imam dvoje vakcinisanih i jedno poluvakcinisano čeljade! B)

Elem, da se uozbiljimo!

Citamo ovde da se autizam moze izbeci neprimanjem MMR vakcine, kao i da su ga neke clanice za dlaku izbegle. :blink:

Kamo lepe srece da se autizam moze za dlaku izbeci ili da se moze izbeci nedavanjem MMR vakcine, onda verovatno ni jedno dete ne bi bilo autisticno. To je toliko komplekna i slozena bolest da ni najprestizniji lekari nisu ustanovili zbog cega se javlja autizam, a kamoli par mama uz pomoc raznoraznih fb grupa. ;)

Ovakvim stavom se samo vredjaju mame cija deca stvarno boluju od autizma, majke koje stvarno imaju problem a ne one koje su ga "za dlaku" izbegle!

My happiness, Nice, Mejja i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zaista imam otpor kad slusam profesore engleskog, kuvare i autoelektricare kako barataju molekularnom biologijom kao da im je u malom prstu.

Ju, pa što baš njih uze na zub? :D

Mama u avgustu i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, pa što baš njih uze na zub? :D

pa, da ne bude da moja struka moze da pametuje, a druge ne. isti arsin za sve! ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima jel doktori, pedijatri, naucnici i td.. koji su upuceniji od nas daju i svojoj deci MMR?

Ako znaju apsolutno sve o vakcini, pa opet daju, onda su teorije zavere verovatno..a ako svojoj deci ne daju a nasu bi da vakcinisu redom, onda to treba zakonom zabraniti otprilike..

ja znam dva doktora koji svoju decu vakcinisu,ali ne ovima tempom kao mi svoju,vec oni razvlace vakcinaciju do 4godine...a MMR nisu ni davali svojoj deci :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnogi doktori ne vakcinisu svoju decu, ali o tome ne pricaju.

oni koji rade na razvoju i proizvodnji vakcina tj, koji znaju tacan sastav vakcina, ne vakcinisu svoju decu uopste, ali o tome ne samo da ne pricaju nego i ne smeju.

hvala bogu, imamo mogucnost izbora.

Tangerine, Phoenix i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primili MMR pre tacno mesec dana u DZ. Nikakvih reakcija nije bilo, niti ocekujem da ce biti. Cak nije ni plakao na ubod, kao sto obicno radi. Necu da ulazim u diskusiju za ili protiv. Jednostavno mislim da treba da se opustite. I manje izucavate dr Google.

Tangerine i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I? Šta su na kraju dobili, Trimovaks Pasterov ostatke lagera ili Priorix GSK?

Zna li se ili je svugde i dalje opšte neznanje i nepoznanica, i svi i dalje viču "ali mi imamo Torlakovu dozvolu"... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muka mi je vise i od googla i od vakcina. Necu vise nista da citam i hocu da sto manje znam. Sto se tice mmr-a mene tek sad počela frka hvatati i ne znam da li da dajem decu revakcinu. Sto vise citam probleme nekih roditelja sve mi se vise cini da i problemi koje mi imamo su posljedica mmr-a. Ne znam vise, poludecu.

Inače ovo nema veze sa virslama nego dodjoh samo da se izjadam, panika pred revakcinu.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith,kakve probleme imate?Izvini,nisam u toku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith,kakve probleme imate?Izvini,nisam u toku...

Moj sin ima sest godina i nikako da usavrši govor. Tri godine idemo kod logopeda i nista. Ima slabu pažnju i koncentraciju. Nije to nista strasno kakvih problema ima, on je inače super i jako inteligentan, ali eto ovo me bas muci.

Moj brat nije vakcinisao svoje dete, malena ima tri godine i razbija kako govori.

Ne mora to nista da znaci, nego samo naglas razmišljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith,mislim da je najstrasnije u celoj ovoj prici sto mi pocinjemo toliko da se preispitujemo,sumnjamo u sebe,u druge u sve...Brigama nikad kraja...Ja vakcinisala dete pre sest meseci,nikakvih reakcija nema,i sada kada sam procitala tvoj prvi post,presekla sam se...Mislim,znam da tebi to nije namera,nego meni odmah prolazi kroz glavu da posledice mozda mogu biti odlozene...

Nadam se da cete vi ti prevazici i da mu to ne predstavlja veliki problem...Evo,moje dete je primilo mmr i usta ne zatvara,i pravilno prica,tako da mislim da nema pravila...

Sta li ja sad napisah sve :wacko:

Mama u avgustu i Lilith volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoxx slažem se sa tobom. Sva ova pisanja, pojedinačni slučajevi kojih je opet mnogo kako mi se cini, i godine slušanja istog nateraju te na preispitivanje. Evo, vec sedam godina sam na forumu i uvek se vrti ista prica. Nisam htela sa izazivam paniku niti da krivim vakcinu za nase probleme, samo se naglas zapitah. Koliko god se trudim da mislim kako je sve to za nase dobro i onako kako treba da bude crv sumnje mi nikako ne da mira.

Konkretno, jutros sam procitala o slucaju deteta od 13 godina koje je klonulo. Pa me to malo potreslo.

Ne uzimajte mi za zlo :))

Inace, moji su svo troje redovno vakcinisani, nego eto, sad me uhvatilo ponovo to ludilo kao pred prvi put.

Mama u avgustu i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith moja ćerka je do skoro 7 godina bila lenja da izgovara ć,č,ž,š,đ i r pa j sada ok ispravljamo je još uvek nekada recimo kada hoće brzo da kaže nešto. Nama je logopedkinja ako se tako kaže rekla da je lenja i da je to navika pošto ona ume da izgovori ali zašto bi kad je razumemo svakako. Drugo ja ne verujem da vakcina može imati dugotrajne efekte zaista mi deluje nestvarno da se neželjena reakcija ispolji za 10,15 godina. Imala sam priliku da čujem kako mame krive vakcine zbog bezobraznosti deteta što mi je suludo, uglavnom u čovekovoj prirodi je da traži krivca u svemu pa to važi i u slučajevima vakcine. Opustite se nemojte se vraćati na istu stvar i mozgati polako rešiće se problem sa govorom vidim da si pisala da je nemiran verovatno ni on nema vremena za priču pa zbrza sve.

JEJA* i Lilith volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Zoe, u pravu si. Shvatam da i kod nas ima lenjosti jer je to vec uslo u naviku - linija manjeg otpora. Zamolila bih te da se prebacimo na temu ćaskanje roditelja od 5 godina pa na dalje, znacila bi mi razmena iskustava sa mamama starije dece. Ovaj tvoj post mi je bas olaksao dusu :)) Ovo za trazenja krivca u vakcinama za sve i svasta i meni bode oci, ali opet kazem ne znam i ne komentarišem iz tog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise kad vidim ove teme o vakcini,tacno mi se forum odmili.

Nisu vakcine,virsle su krive.Daj zeno (ako si zena,i to je upitno) stav i misljenje o necem drugom,ne kopiraj stavove i misljenje nekog sasvim devetog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilith, normalno je to sve. Ee, sta se sve meni vi kroz glavu, pogotovo sto sam jedini roditelj.. Oftopičim al evo npr. Pre neki dan idem na posao i u jednom od sela zastoj. Na platformi slepera nekakav deo verovatno za neku liniju proizvodnu, ogromno celicno nalik na bure, vangabaritno puta tri, i pricvrsceno nekim spanerima koje prvi put u zivotu vidim. Ja sedim u kolima i cekam da prodje pored mene i uhvatim sebe kako mislim, o-ou, jel trebalo mozda da izadjem iz kola, ako nedajboze se otkaci, kako ce Zmaj bez mene...?

Znaci zasu.

A za vakcine, ne potaj kako je bilo. Pa evo nista. Proslo sve.

Lilith i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..zna li neko?Priorix se sada daje u dz ili kupuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brojevi, ja sam kupila i donela u dz. To je bilo u maju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.